Модни тенденции в прическите и всичко за косата. Есенно-златна тема 8

  • 87 742
  • 745
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 495
                                  ДОБРЕ ДОШЛИ В ЕСЕННАТА НИ ТЕМА!


Тенденции в прическите, подстрижки, цветове, грижа за косата и всичко останало, свързано с нашите коси.
Нов сезон, нова прическа, нови грижи и нов заряд.
Есента е топла, пъстра и цветна. Неслучайно много жени променят косите си точно през този сезон.
Топли, кестеняви, червеникави цветове, коси с цвят на кафе и канела, светли тонове, преливащи се кичури са винаги на мода през есента. А БРЕТОНЪТ е лесен начин да разнообразим малко визията от лятото.



                                  ЛИНКОВЕ КЪМ ПРЕДИШНИ ТЕМИ:


Вместо запис, споделете:


1. Какви домашни маски ще правите този сезон?
2.Планирате ли промяна и ако да-каква?
3. Харесвате ли бретони? Бихте ли си направили и как носите най-често бретона си?

Споделям тук моите любими канали за прически, в които има страхотни идеи, за който му се занимава понякога.



Няколко предложения от мен:

Един невероятно красив цвят, следващият, който смятам да пробвам. Постигна ли го, няма да го сменям доста дълго. Simple Smile



Още есенни предложения:











image upload no compression








free upload image












screengrab

Последна редакция: ср, 28 сеп 2016, 09:22 от Редактор*

# 1
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема!

На въпросите:

1. Какви домашни маски ще правите този сезон? - Вероятно никакви, от доста време не съм си правила домашни маски. Но ако реша, ще е нещо изпробвано.

2.Планирате ли промяна и ако да-каква?- Когато спре косопада смятам да я изсветля. Нещо естествено искам и близо до моя цвят, което и да ми отива.

3. Харесвате ли бретони? Бихте ли си направили и как носите най-често бертона си? - Не съм голям фен на бретоните. На мен ми отива единствено асиметричен, тъй като съм с кръгло лице. Била съм с такъв и ми харесваше. Не се поддържа трудно. Обмислях дали да не си направя отново.


Показаните прически са много хубави! Особено ми харесаха първата, втората и четвъртата. Цветовете са чудесни!

Последна редакция: нд, 25 сеп 2016, 14:11 от Анонимен

# 2
  • Мнения: 18 495
Кестенявият цвят, който показах на обемната коса, това е за мен истинското, най-хубавото кестеняво, което съм виждала.

Да отговоря и аз:
Маски ще правя ако не ми отмиват твърде много цвета-кокосово, стимулнат Икаров,зехтин, рициново с жълтък, кисело мляко, ще си забърквам разни смеси. Ще обливам косата с домашен оцет на всяко миене, установих, че дарява страхотен блясък, а и по-лесно се разресва. Плюс ще си ползвам Макадамията и останалите маски и финиши.

2.Планирам освежаване на цвета, отново червено-кестеняво, да видим какво ще се получи.
 Честно казано още се колебая за боядисването предвид на бремеността ми и дали ще ми се отрази на косата, но пък от друга страна тъкмо нацелих желания цвят и искам да си го пъддържам.
Пострижката вече я направих, страничен бретон и почти равна до средата на гърба. Видяхте я.
 Ще я пускам дълга, много дълга. Ах дано тоя път да устискам!

3. Много харесвам бретони, на мен ми отават всякакви, и общо взето няма някой, който да не съм изпробвала,но най вече страничен, асиментричен и в момента съм с такъв. В годините
 установих, че за мен това е най-добрият възможен вариант, защото имам  такова лице, което не изглежда много добре без бретон, а пък с напълно равен физиономията ми се промня тотално.
Страничният идеално ми стои и балансира чертите и с него се харесвам най-много. Друг е въпросът, че много не го търпя и пак го вдигам нагоре понякога. 

# 3
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Мис, благодаря за новата тема  bouquet . Как обаче веднъж не ти се откъсна от сърцето да сложиш някоя снимка с къса коса в първи пост Crossing Arms Разбирам, че ти пускаш темата и ти решаваш какво ще е оформлението, но тук пишем и такива, които харесваме къси прически, уважи ни поне веднъж.
Оправи си и правописните грешки поне във въпросите, че да не се налага да ги оправяме ние, като отговаряме Peace

На въпросите:
1. Какви домашни маски ще правите този сезон?
Моята домашна маска е една- тривитаминол, някакво масло (каквото имам в момента), оцет, купешка маска и водка. Понякога, когато имам наличен, мажа и със зехтин и спя така.

2.Планирате ли промяна и ако да- каква?
Промени при мен през месец, никога не ги планирам обаче. Както дойде и когато дойде Laughing

3. Харесвате ли бретони? Бихте ли си направили и как носите най-често бретона си?
Харесвам, да. За момента обаче не планирам такъв. Трудно се поддържа на моята коса и нямам нерви да се суша допълнително всяка сутрин.

# 4
  • Мнения: 18 495
Мале, Джо, честно бях приготвила поне 3-4, ама ги забравих. Ще поправя тази грешка  Mr. Green
Eто  ги Hug пренебрегването на късите коси не е умишлено,бях ги приготвила, но забравих  Grinning








imgur

Сто пъти гледах, грешки нямам, оправени са отдавна. Сума ти време ми отне да пусна темата.

# 5
  • Мнения: X
Благодаря за темата  bouquet

1. Какви домашни маски ще правите този сезон ?
Не правя маските по сезони, правя ги когато ми хрумне и когато ми се занимава. Най-често маслени /кокосово, синапено, бадемово, рициново масло, от авокадо и от розмарин. Също зехтин/.
Миналият месец ми хрумна и два пъти се мазах с газ, мас и оцет. Повечето пъти никак не ми се занимава  Laughing

2. Планирате ли промяна и ако да - каква ?
Не. Планирам да се боядисам само. Взех боята, но мисля след около десетина дни да я използвам.

3. Харесвате ли бретони ? Бихте ли си направили ?
Харесвам асиметричните бретони, но на хората, не на себе си. Аз съм с къдрава коса и имах бретон преди години - е няма такъв зор  Mr. Green То се чупи, то се къдри, то стърчи...ужасТ ! Никога вече не бих си го причинила. Peace

# 6
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Права си, вече нямаш, иначе аз като цитирах, оправях въпросисте на три места Peace
А пък цитираните прически не са къси хич, аз като имам такава и се броя дългокоса Laughing Но мерси, че си потърсила де Hug

# 7
  • Мнения: X
Показаните прически не бих нарекла къси, по-скоро средна дължина. Но са модерни и хубави. Особено третата.

# 8
  • Мнения: 18 495
Показаните прически не бих нарекла къси, по-скоро средна дължина. Но са модерни и хубави. Особено третата.
Честно казано като търсих прически точно тези средна дължина излизат масово.По това съдя,че са модерни много в момента.

# 9
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 367
Влизам да ви кажа, че вчерашната сивкава боя не е хванала. Леко е матирана косата и толкова.
Промяна при мен ще се наложи, но още не знам каква. Засега се опитвам да преборя тройния обем на изрусеното в сравнение с тъмното.  Crazy Идеи?

# 10
  • Мнения: 6 866
В момента ползвам стимуланта на Икаров и кокосово масло за дължините.
Не планирам промяна засега, наскоро я скъсих.
Бретони харесвам, но на мен ми отива само страничен. В момента нямам.

# 11
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Благодаря на Мис за темата  Hug

1. Какви домашни маски ще правите този сезон?
От масла. Слагам кокосово масло (пропуснах един-два пъти, защото го бях свършила, но сега съм купила отново), плюс бадемово, рициново, зехтин и капя и естествени етерични масла, каквито се сетя и според настроението, мирише много  хубаво така. Някой да ми напомни какво се съдържаше в тривитаминола, да видя дали мога някакси да го докарам и оттук?

2. Планирате ли промяна и ако да - каква?
Почнах боядисването си от доста ярко червено, напоследък съм сменила с по-кафяв тон с 1/3 от червеното, смятам следващият път да махна червеното (и без това ми свърши) и да видя какво ще стане само с този цвят 7/75 на Wella, Color Touch. Може да опитам да направя отделно червеникави кичури, ама не знам на ММ дали ще му стигнат нервите за това, че той ми е фризьорът, най-ми е удобен, пък и е много добър.  Grinning

Ще оставя косата да поизрасне от къдренето и ще видя дали ще мога да я докарам до прилична прическа, ако не е къдрена. Ще ми се да намаля третирането, но не съм сигурна, че ще се окаже удачно, та ще пробвам и оттам нататък ще видим.

3. Харесвате ли бретони? Бихте ли си направили и как носите най-често бретона си?
Аз имам бретон, откакто се помня, преди ходех с прав път по средата на главата и бретон, но в последно време сякаш повече съм на кос път и бретона ми е страничен. Кога по-къс, кога - по-дълъг, дългият ми е по-труден за поддържане, но карам според настроението.

Ето малко по-къси прически, както и средна дължина от мен:








Иначе гледах модните тенденции за края на годината и следваща - и се ужасих, да си призная. Всичките са едни призрачно изглеждащи, или с коси, залепени на скалпа, сякаш са болни от лоша болест, или с огромни неестествени коси в безумни цветове. Аз ли остарявам или...

Ондин, при мен по-обемна е косата около лицето, някакси е по-пореста, нямам идея защо, уж при мен е третирана еднакво. Мажа с повечко масла или серуми за ноу-фриз на тези места, за да се получи нещо изравнително, те не се измиват.

# 12
  • Мнения: 18 495
Мила, и аз ги гледах. Тия са като вампири  Mr. Green
Но това все пак е висша мода, от световните дизайнери  Simple Smile
То една нормална няма, как е възможно! ?

# 13
  • София
  • Мнения: 2 057
Ето и тенденциите за есен-зима 2016 от hote coiffure française
Основните прически са карета, боб, лоб и др. вариации. Цветовете гравитират към естествените с различни цветни акценти.

# 14
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Ето и тенденциите за есен-зима 2016 от hote coiffure française
Основните прически са карета, боб, лоб и др. вариации. Цветовете гравитират към естествените с различни цветни акценти.
Мда, като махнем фантасмагоричните прически и цветове, май косите са фризи и много обемни...

Едно видео за видовете маши и други за къдрици и вълни:

Общи условия

Активация на акаунт