Проблем със съквартирант

  • 6 215
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Попитайте го, ако вие се изнесете, дали той ще може да си позволи да плаща цялата квартира.

Вариант 1: ако наемодателят е разбран, говорете с него, наблягайки, че Х не плаща и го помолете да го разкара.

Вариант 2: ако наемодателят се дистанцира от проблема и ви остави сами да се оправите, почнете да се държите гадно с Х. Всеки ден го питайте кога ще плати, мрънкайте, че не чисти, питайте го подозрително "Днес не си влизал в стаята ни, нали?". При повдигане на въпроса за кучето от негова страна, не влизайте в обяснителен режим и пререкания, а кратко го отрязвате "Скоро ще порасне и няма да има проблеми". И, за бога, забранете му ясно и категорично да ползва вашите неща и продукти в хладилника.

# 16
  • Мнения: 781
Разделяйте си пътищата с този момък, защото ситуацията може да ескалира много бързо. Щом си е позволил той да се оплаче от вас, а междувременно да продължава да не дава пари и да ви пипа вещите - можеш всичко да очакваш от такъв индивид.

Апропо, ако сте в толкова лоши отношения и той действително е такава отрепка, аз ти гарантирам, че във ваше отсъствие това куче е малтретирано. Може да отнася по някой шут, може и по няколко, но не се учудвай ако почне да се изпуска по-често и почне да се озлобява.

Защо просто не сложите една скрита nanny cam и след като го хванете как ви влиза в стаята/рови в нещата/дразни животното - не отидете със записа при наеомодателя и полицията (ако се запъне момъка) и не го изхърлите?

# 17
  • UK
  • Мнения: 956
Благодаря много на всички отзовали се.

И тримата фигурираме в договора. Аз не исках, защото никога не ми е допадал като човек, въпреки че както казах сме горе-долу в една компания, но в крайна сметка след разговор с наемодателя и аргументът "Ами аз как ще докажа, че имам постоянен адрес", се съгласих, защото в противния случай пък, ако нещо стане с апартамента, аз отнасям всичко (това беше другият вариант, договорът да е на мое име).

Вчера бях прекалено афектирана и притеснена и пропуснах един важен факт - до преди 10 дни от кучето нямаше нито гък, нито мък, дори ако останеше самичко. Всичкото лаене и виене започна през последните няколко дни. За единият път, през който този човек беше влизал в стаята ни, разбрахме, след като намерихме клетката леко огъната в единия край, както би изглеждала, ако някой я ритне. Той отрича да е влизал да тормози кучето, но ние сме силно притеснени.
Поръчахме камера и ще я сложим в нашата стая.
Ландлордът се свърза с нас днес и ни помоли да се опитаме да разрешим проблема помежду си и ако вече не става, тогава да се свържем с него. Обясни ни, че е много зает и в момента пътува постоянно и не може да ни помогне много за момента.
Тъй като и тримата сме студенти (приятелят ми кара 1 година стаж в момента и не посещава лекции), вариантът със смяна на квартира става много труден, особено за нас двамата и кучето. В момента се свързваме с различни институции, за да видим дали можем да го изнесем легално.

# 18
  • Мнения: 482
Освен камера, сложете си някаква ключалка отвън. Ами след като фигурирате и тримата, кой плаща наема на мухльото? Искаш да кажеш, че вие сте платили ЦЕЛИЯ наем, или че хазяинът го търпи оня, без да си плаща?

# 19
  • Мнения: 22 036
Благодаря много на всички отзовали се.

И тримата фигурираме в договора. Аз не исках, защото никога не ми е допадал като човек, въпреки че както казах сме горе-долу в една компания, но в крайна сметка след разговор с наемодателя и аргументът "Ами аз как ще докажа, че имам постоянен адрес", се съгласих, защото в противния случай пък, ако нещо стане с апартамента, аз отнасям всичко (това беше другият вариант, договорът да е на мое име).

Вчера бях прекалено афектирана и притеснена и пропуснах един важен факт - до преди 10 дни от кучето нямаше нито гък, нито мък, дори ако останеше самичко. Всичкото лаене и виене започна през последните няколко дни. За единият път, през който този човек беше влизал в стаята ни, разбрахме, след като намерихме клетката леко огъната в единия край, както би изглеждала, ако някой я ритне. Той отрича да е влизал да тормози кучето, но ние сме силно притеснени.
Поръчахме камера и ще я сложим в нашата стая.
Ландлордът се свърза с нас днес и ни помоли да се опитаме да разрешим проблема помежду си и ако вече не става, тогава да се свържем с него. Обясни ни, че е много зает и в момента пътува постоянно и не може да ни помогне много за момента.
Тъй като и тримата сме студенти (приятелят ми кара 1 година стаж в момента и не посещава лекции), вариантът със смяна на квартира става много труден, особено за нас двамата и кучето. В момента се свързваме с различни институции, за да видим дали можем да го изнесем легално.

Него го вълнува само да си получи наема. Ако го уверите, че ще покриете частта на говедото ще е склонен да ви помогне, а и от законова гледна точка е длъжен да се намеси, след като всички фигурирате в договора. Не го оставяйте да ви прехвърля отговорност, която не носите. негово е задължението да се справи с наемателите си. В най-лошия случай ще трябва да се местите, но поне неустойка няма да плащате. А и надали ще се случи, защото ще предпочете да запази вас.

# 20
  • UK
  • Мнения: 956
Да, приятелят ми вече взе мерките на бравата и каза, че ще сложи ключалка още вчера. През лятото, докато той си беше в България, при нас живя един приятел и той плащаше неговата част от наема.
В момента за този месец ние сме платили, като до края на седмицата той има срок да ни даде наема и за този, и за следващият месец.

Аз лично се притеснявам да не останем и ние покрай него на улицата. Имаме желание да останем в квартирата за следващите 3-4 години и след това да купим имота и се притеснявам всичко това да не ни изиграе лоша шега.  Confused

# 21
  • Мнения: 22 036
Ами говорете с хазяина. Той има интерес от добри наематели с дългосрочен интерес.

# 22
  • София
  • Мнения: 15 884
Дано се справите със съквартиранта-използвач.
Аз не бих взела от него авансово наема за октомври. Да се издължава за досега и  го пъдете.
Но виждам по-голям проблем с малкото, сладко кученце.
Прегледах и други постове на авторката в кучешките теми.
Ами тя го оневинява за всичко, все му търси оправдания.
Имах подобно в къщи - лая, изпуска се, пробва се да командори 8 пълни години.
Не помогна и кучешко обучение.
Яденето на обувки беше в редовния репертоар.
За мене си трябва възпитание от началото. Дано не са закъснели.

# 23
  • UK
  • Мнения: 956
Aisha,  оневинявам кучето ли?
Скрит текст:
Не очаквам от пале на 4 месеца да контролира нуждите си нон-стоп. Казах, че сме говорили и с ветеринар за това. Това, че не споделям прогреса му и на какво се е научило всеки ден, не означава, че сме си на същото ниво. Simple Smile Не сме в кучешката тема, че да я намесваш, но специално ще ти отговоря, че фазата с гризането, опитите за ядене на цветя и дъвкането на предмети премина, след като си смени зъбите. Simple Smile Скоро и инциденти не е правил (от онзи, за който последно писах). Като изключим хленченето, когато остане самичък със съквартиранта, всичко друго е наред.


Относно съквартиранта ни - беше се опитал да се оплаква на общите ни приятели, но те са му казали, че не е прав в случая и от сряда насам се опитва да помага вкъщи и не ни занимава с глупости. И наема си плати, но сме говорили с ландлорда и ако последва повторно лошо поведение, ще го накара да напусне.

Общи условия

Активация на акаунт