Изцедете полезното до капка с бавната сокоизстисквачка Philips

  • 34 559
  • 368
  •   1
Отговори
  • Мнения: 368
„Зеленчуци който не яде,
той голям не ще да порасте“


Тази детска песничка години наред помага на родителите да накарат децата да си изяждат плодовете и зеленчуците без възражения. И докато се стараем малчуганите да си изяждат всичките броколи и морковчета и да хапват ябълки вместо вафли, замисляме ли се ние самите колко свежи плодове и зеленчуци приемаме на ежедневна база?



Време е да се запознаете с новата бавнa сокоизстисквачка Philips, която прави сок не само от плодове и зеленчуци, но и от ядки и зеленолистни зеленчуци, като изстисква до 90% от сока на всеки продукт и изцежда полезното до капка.

Неслучайно Световната здравна организация препоръчва да се консумират по 400 г плодове и зеленчуци на ден, като изследванията на болестите на новото време, нивата на стрес и степента на затлъстяване показват, че в менюто на съвременния човек липсват минерали, витамини, полезни мазнини и фибри, а техен естествен източник са плодовете и зеленчуците.



Технологията Micromasticating раздробява съставките на малки парченца, изстисква в микроскопичен мащаб, освобождавайки дори още повече хранителен сок чрез по-силен натиск.
Освен това всеки, който е чистил сокоизстисквачка след правене на сок, истински ще оцени почистващата технология на бавната сокоизстисквачка Philips – QuickClean, която почиства уреда за точно 1 минута и не оставя нито власинка по частите му.

Сред всичките предимства на уреда се нарежда и компактен дизайн, който позволява да сложите уреда удобно на кухненския плот.



В следващия един месец Philips отправя поредно предизвикателство към потребителите на BG-Mamma.
Две активни дами от форума вече получиха уреда за тест, за да могат да споделят своите лични впечатления, да експериментират с различни сокове и нестандартни комбинации на плодове и зеленчуци и да отговорят на вашите въпроси.
За активните участници в темата предстоят свежи и здравословни изненади от Philips.

Включете се в нашето предизвикателство!

Влезте в сайта на Philips и разгледайте снимката на четирите свежи и здравословни сока, приготвени с новата бавна сокоизстисквачка.
Напишете в темата какво още бихте добавили към основната съставка от снимките и споделете вашите идеи за рецепти, като предизвикате потребителките, тестващи уреда, да експериментират.
Първото предизвикателство приключи!

А ето и новото предизвикателство!
Споделете до 27.10.16 г. коя е вашата тайна здравословна съставка, която децата ви не обичат, но вие успешно прикривате в прясно изцедения сок.




Три от вас, включили се със своите идеи в предизвикателството, ще спечелят изненада - Philips Fresh Box и 30 дневна детокс програма от нутрициониста Маги Пашова.

Последна редакция: вт, 25 окт 2016, 11:37 от Pедактop

# 1
  • Мнения: 12 473
Да се включа с мнение, защото тъкмо сглобих уреда и вече с кеф пия първият си сок..Wink

Сок от краставица, целина, ябълка и лимон:

http://prikachi.com/images/7/8925007E.jpg

http://prikachi.com/images/8/8925008V.jpg

Първите ми впечатления бяха  изтерзани, защото малко трудно го сглобих. Но аз съм тотално скарана с техниките и при чертежи блокирам направо. ММ го няма в къщи, детето се справи обаче..))

Компактен е наистина - имах драма с това къде на плота ще събера и него. Обаче е тесен и дълъг и наистина не заема много място. Peace

Второто ми "изнервяне" беше, че сокът става малко бавно. В смисъл - трябва предварително да подготвиш всичко намалки парчета, защото иначе нямат да минат през тясната тръба, където се поставят.
После е лесно, веднга всичко се смила и бързо се пълни купата.
Има бутон за връщане на останалият в уреда сок, което е много удобно.
Чисти се лесно, само трябва се разглоби.
На мен още ми бяга лекотата, с която детето го прави. Но аз имам карпален синдром и трудно стискам и въртя с ръцете си.
Малко се зачудих за смисълът да ползвам този уред, вместо блендера, който си ползвам редовно.
Но синът ми веднага ми заяви, че тази машина прави студено пресован сок, който било много по-полезно от нагретият блендер. Стори ми се логично и ме спечели..))
Така че - смело започвам сезонната детокс програма. Heart Eyes

# 2
  • 1st floor
  • Мнения: 9 064
Аз съм втората, тествала уреда. Хареса ми! А на децата още повече! Laughing Май предимно те го завзеха, а аз съм страничен наблюдател. Само сглобявам, разглобявам и наблюдавам. Сглобяването ми го показа ММ първия път и от втория се справих сама.  bowuu С разглобяването пък хич нямах проблем. Впечатлена съм и от книжката с рецепти - явно фантазията не ми е достигала и съм правила само едни доста стандартни сокове - ябълки, моркови, цитруси.  Blush  В сравнение със старата ми сокоизтисквачка остава доста по-малко като количество остатъчни продукти от плодовете и са доста по-сухи; отворът за парченцата плодове наистина е по-тесен, но го оцених, че по този начин дребния не може да бърка с пръсти вътре, защото е и дълъг;  по-безшумна е - ще тествам дали съседите ще я чуят утре сутринта  Mr. Green . Но най-най-важното за мен лично е това, че наистина се мие много лесно, както и самите части, които се мият, са малки по обем. След измиване на старата ми сокоизтисквачка, цялата сушилка беше в разни филтри, големи кани, капаци и пр. Филтърчето особено ми хареса как е направено и с едно издърпване се разделя и се мие за секунди. Хитро, да! Peace Формата също е измислена - тясна и дълга, и успях да намеря място в малката ми кухничка! Може да се цеди направо в чаша и така си спестяваш миенето на канички. Има и капачка, която като се затвори, не капе докато сменяш чашите. За бавно - ами сигурно аз очаквах нещо много бавно и не ми се видя такова! Mr. Green Механизмът ми прилича на уредите за смилане на месо и домати, а не рендосва плода. Явно така се извлича повече сок. И забравих да кажа, че има два различни филтъра - за бистър сок и за такъв, в който има малки парченца плод. За сега съм ползвала само за бистрия.

Признавам, че не съм правила сокове по рецептите, а от вълнение да видя кое как става, пъхнах от всички плодове, които ми бяха налични!  hahaha Банан, киви, ябълки и грозде. Трябваше да ходя на родителска, но за утре съм приготвила цитруси. Те по принцип не ставаха на обикновената сокоизтисквачка, която имах, та ползвах отделна цитрус преса.  Интересно ми е и те как ще се изцедят.   Simple Smile

ПП: Засега май няма от какво да се оплача от уреда, освен от факта, че ще ми се налага да го мия по няколко пъти на ден, ако не го скрия от фемилито! Mr. Green
ППП: Както и че вече има опашка от колеги и приятели, които чакат да пробват от соковете! Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 3
  • Мнения: 741
впечатлена съм от уреда ,от компактността му и пристатките който се побират в контейнера ,и от лесното му почистване ,моята стара сокоизтисквачка е трудна за почистване с големите си части ....интересно ми е вкуса на сока различен ли е от обикновена сокоизстисквачка

# 4
  • 1st floor
  • Мнения: 9 064
 Laughing Ееее, чак пък вкусът да е различен!!! Той идва от плодовете и зеленчуците, не от уреда все пак.

# 5
  • Мнения: 12 473
Снощи пробвах и фреш от портокали само - синът ми това иска само.

Лесно става, но чистенето после е по-трудно.
Защото останаха много власинки, сухи и залепнали по филтъра.
Явно наистина ги изтисква плодовете до край. В контейнера остана съвсем малко боклук.
Но сокът, за мен, наистина беше по-добът от купешкият (взимам от Фантастико от техните фрешове, които правят на място). По-плътен и гъст, определено. Peace
За вкуса съм съгласна, че сигурно е от качеството на плода.

# 6
  • 1st floor
  • Мнения: 9 064
Аз току що правих сок от портокал, лимон и мед.  Heart Eyes Само ме е яд, че забравих да сменя филтъра. Но нищо, чакам гости и ще пробвам и с другия. Laughing

Excuse me, не разделяш ли филтъра на две части? При мен много бързо се чисти. Буквално с едно минаване под водната струя. Защо така при теб залепват власинките? newsm78

Забравих да споделя, че машинката е по-тежка, ако за някой има значение. Заради металните части може би. Аз лично няма да я нося в дамската си чанта, така че ми е все тая... Mr. Green

# 7
  • Мнения: 12 473
Хаха, не.
Мерси за обратната връзка.
Видях, че са 2 филтъра - но кой за какво се ползва - не вдянах..))
За цитрус е сивият, така ли?

И верно, че не го разделих при миенето... Joy

 Hug

# 8
  • Мнения: 47 821
Частите могат ли да се мият в миялна- всички, вкл. филтри, тоест да не се мие нищо на ръка след ползване?
Сока от портокал с парченца ли е, или като пюре( имаме проблем с парченцата)

# 9
  • 1st floor
  • Мнения: 9 064
Правих с филтъра с бистрия, нямаше парченца. Значи, четох, че черният е за бистър сок, сивият е за мътен с повече влакна в него.
Въпросът за съдомиялната и мен ме мъчи. Само че четох упътването по диагонал и не видях дали става. Ясно е, че миенето е много лесно и става за една минутка, но пък копчето на миялната се натиска за по-малко... Mr. Green

И верно, че не го разделих при миенето... Joy

 Hug
Споко, и аз така направих първия път! Laughing Абе, трябва да намеря десет минутки и да прочета хубаво упътването!

# 10
  • Мнения: 12 473
Кой да намери 10 мин за четене.. Joy
Опитах, но сина нямаше търпение.
Снощи сложих каните в миялната, другото - на ръка. Но не виждам да има проблем с всички да са там?

# 11
  • Мнения: 47 821
Проблем има, ако пише че не може, или ако пише че може, но някоя част ще се захаби бързо. Или ако чисто практически някоя част не се измива добре
Това ме интересува.

# 12
  • Мнения: 12 473
Довечера не съм в къщи и едва ли ще успея да прочета. Ако не- утре ше кажа или Непокорна ще провери по-бързо.

# 13
  • Мнения: 47 821
E, спокойно, то не е спешно, даже по-добре пробвайте повечко пъти и тогава пишете  Hug

# 14
  • 1st floor
  • Мнения: 9 064
Ето, пишело си в упътването - "Всички разглобяеми части могат да се почистват в съдомиялна машина и могат да се мият безопасно с течаща вода" - кой каквото го влече с една дума! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт