Мами в Италия 5

  • 20 300
  • 267
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 379
Добре дошли в пета част на темичката мами в Италия!
Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени живеещи в Италия!  smile3501

Радвам се, че ви има и благодаря на всички за помощта, добрите думи и настроение!
 newsm51


МАМИ В ИТАЛИЯ



Или иначе казано:

Trentino Alto Adige:
gogo04 (МАЯ) - vicino a Trento

Friuli Venezia Giulia:
Zai4enze (ГИНКА) - Trieste
piccola (КАЛИНКА) - Trieste

Lombardia:
Giorgia (ГЕРГАНА) - Monza
antoegabi (АНТОНИЯ) - Imbersago
piccolina (АНИ) - Valsolda
mamma italiana (ВАЛЯ) - vicino a Bergamo
mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone
sonita (СОНЯ) - Мilano
Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
feiam (Параноична Заядливка Wink) - vicino a Milano
Ginger_

Emilia Romagna:
lenilaf (ЕЛЕНА) - Forlì

Toscana:
Bella13 (КАЛИНА) - Livorno
Medea & BeaZtiE (ДИНЕВИ) - Arezzo

Marche:
daniela makaui (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio:
Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma
vanesa79 (...) - Santa Marinella

Campania:
dessita (ДЕСИ) - Napoli

Basilicata:
Rositsa (POСИ) - Palazzo San Gervasio


Архивът: Grinning

Мами в Италия 1
Мами в Италия 2
Мами в Италия 3
Мами в Италия 4

Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 20:22 от piccolina

# 1
  • Мнения: 6 167
Банда, ето ме.
за майеър. това ако е истина ще се гръмна!
дано разрешат проблема, защото ако е истина.. гледах на летище София днес не е кацал и излитал самолет за Болония, което означава - прецакване.
май горим с 220 евро. дамиановия билет и маминия. България еър не лети с Болоня, откъдето са ни билетите.
За Деси да не говорим. Тя май не знае
Това е някаква шашма - пътуваха си , как ги пускаха досега на летището, а сега изведнъж - няма лиценз.

ето - твръде хубаво беше, за да е истина!
отивам да се застрелям.

Последна редакция: сб, 22 апр 2006, 08:38 от lenilaf

# 2
  • Мнения: 6 167

Per compensare, almeno in parte, il disagio arrecato, oltre al rimborso del biglietto, Myair.com omaggerà i passeggeri con un buono spendibile per l’acquisto di futuri voli nazionali ed internazionali di Myair.com. I codici identificativi del buono volo necessari per la prenotazione verranno inviati ai signori passeggeri all’indirizzo di posta elettronica inserito in fase di prenotazione volo.

Myair.com si scusa con i passeggeri per l’evento di carattere eccezionale, non previsto ed imprevedibile, indipendente dalla volontà del vettore , che costringe Myair.com da un lato a non poter offrire i servizi competitivi su rotte ad oggi non servite (Bergamo-Sofia e Bologna-Sofia), dall'altro crea un grosso disagio alla clientela.

# 3
  • Мнения: 6 167
Добро утро,
прочетох в сайта прес съобщението за полетите със София , но не ми е ясно всичко.
Според мен българската страна е виновна.
Не мога да разбера как летяха почти 2 седмици - следях излизане/кацане на сайта на летище София и всичко беше наред! Как са летяли без лиценз не ми е ясно. Сега ще изчакам да видя дали някой 'действа' по този лиценз, но според мен въпроса е другъде  - явно някой в българия се стресна от тия цени и броя на хората, които могат да се превозват по този  начин.
Как изобщо са пускали да излитат и кацат, явно в Болония си имат лиценз, народа се върза да купува билети и сега като са хиляди хора - кръц.
И България Еър услужливо предлага да поеме полетите.
е това как се нарича???
не ми е за парите, яд ме е, че толкова хубаво нещо, такива надежди и някой пак се ос....ра.

# 4
  • Мнения: 6 167
вижте това мнение, напълно го подкрепям. Сега трябва да сме луди да купим билети на България Еър:


Явно Bulgaria Air имат добър PR. При всеки проблем на нискотарифна компания излизат в медиите с подобни съобщения.

Интересно кой точно не е спазил спогодбата между България и Италия и не е ли това изкуствено предизвикан административен проблем, в момент когато могат да се създадат максимални проблеми.

Само че след няколко месеца България влиза в споразумението "Открито небе" и тогава какво ще правят нашите администраторчета и остарели като мислене авиокомпании?


# 5
  • Мнения: 1 545
Здравейте банда! Ама че прецакация, да си купя билетите точно един ден преди да отменят полетите! Така ме е яд, не че ще загубя пари, те хората ще ги върнат, ама тъкмо се бях зарадвала на осигурената ваканция.... Щяхме да пътуваме наобратно заедно с Милена, на летището в Бергамо имаше престой от няколко часа до полета ни до Наполи, щях и с Мама италиана да се видя........ Мани, немам думи!!!
Определено България еър е вдигнала мушката на Майеър, много им подбиха цените.

# 6
  • Мнения: 2 379
Добре. И аз чета из форума и нета това-онова за случката с MyAir. Но не мога да разбера каква е тази договорка "Отворено небе", в която България още не била включена, но до няколко месеца щяла да се включи и тогава вече нямало да може да се правят далавери и да се спъват low cost компаниите. За какво иде реч newsm78 И някой знае ли колко месеца са тези "няколко месеца"?

# 7
  • Мнения: 5 475
Това,което прочетох в 24 часа е ,че "Май еър" нямали право да летят по редовни линии в БГ,защото имало двустранни споразумения между Италия и България,където всяка страна имала само по един превозвач-съответно Ал Италия и България еър.
   Имали разрешение само за чартърни полети.
Пише,че нашата зам.министърка на транспорта е искала официално потвърждение от Италия,ще лети ли компанията,но то не е получено.От 21 април до 15 май,всеки закупил билети  на Май еър ,можело да се представи в офисите на България еър,откъдето да си получи електронен билет на преференциални цени.
  Това е официалното инфо.
Питам се ,аз като съм взела билети за август,какво да правя?? newsm78
Егати и късмета!!Добре ,че още не бях казала нищо на моя мъж...че само това му липсваше да мисли... #Crazy

  Деси,бих казала,че по-скоро Ал Италия страдаше най-много,техните цени са по-високи от тези на България еър.
 Вие информирахте ли се какво трябва да правите?
 В сайта на май еър пище,че ще получим е/майл..на мен още нищо не ми е дошло?

Ани,става въпрос за спогодба на евросъюза,която автоматично влиза в сила след 01.01.2007,ако влезнам в ЕС

# 8
  • Мнения: 1 545
Не съм получила още мейл, но аз им изпратих, с питане дали ще ми върнат парите и за полета Милано-Наполи, който е директно свързан с този София-Милано. Да видим кога и какво ще ми отговорят. Не се притеснявам особено, сигурна съм, че ще бъдем "римборсати", ама главоболия.... Джорджа, вярно, че АлИталия имаше най-високи цени, но на фона на цялата й дейност дестинациата София едва ли е особено важна, но виж, България еър едва се крепи, всяка една линия й е от голямо значение, и всички нейни пътници сега се бяха пренасочили към Майеър. Та щеше доста да загуби.

# 9
  • Мнения: 5 475
Между другото дестинацията не е по-малко апетитна за Ал Италия,защото техните полети от и за София обикновенно са пълни с пътници транзит-за САЩ или Азия.Аз два пъти пътувам с тях и почти никой от пътниците не остава в Италия.
  Аз мисля другата седмица да пратя нашите да видят дали могат да заменят полета с такъв на България еър.
  Но може би няма да стане ,имайки предвид,че те едва ли ще са с ниска тарифа точно за август.

# 10
  • Мнения: 2 379
Ани,става въпрос за спогодба на евросъюза,която автоматично влиза в сила след 01.01.2007,ако влезнам в ЕС

Разбирам. Мерси!

# 11
  • Мнения: 714
на страницата на стриша ле нотицие има чудно репортажче
http://www.striscialanotizia.mediaset.it/

# 12
  • Мнения: 5 475
снощи и аз го гледах директно...тъкмо  им написах майл,да видим кога ще отговорят!
не знам какво да правя,да чакам римборсо и отделно да си купя билети на България еър или да пратя нашите да пробват дали от България еър ще им признаят билетите?? newsm78
 #Cussing out

# 13
  • Мнения: 3 425
Ех,гадна работа точно пък за празниците  #Cussing out ,а толкоз хора са се надявали да си дойдат за Великден!Нямам думи...дано ви риморснат без много тичания  Peace
Отивам да храня....

# 14
  • Мнения: 500
Sorry за въпроса, като че ли стана някъде дума, но немога да се сетя, колко беше цената на билета  с Myair. Aз смятах тъкмо с него да си пътувам за Бг-то през Август, че много на сметка , а сега.......ох......Няма ли някаква възможност пак да го пуснат?

Общи условия

Активация на акаунт