Имам нужда от съвет - гризане на накрайник на шише!

  • 1 531
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте на всички! Имам голям проблем и вече се отчайвам. Малкия звяр  все още пие АМ от шише, но от 3 месеца започна гризе накрайника, прави огромни дупки и излива млякото в кошарата и около нея.  #2gunfire На вечер сменям по 2 пъти чаршафите и това ме побърква. А на месец даваме над 35 лева за накрайници. Моля ако някоя мама е имала този проблем да даде съвет как да го решим и ние. Смяна на шише или.... ? Ще съм много благодарна! Слънчев и усмихнат ден на всички! bouquet

Последна редакция: пт, 30 сеп 2016, 10:14 от bubanka

# 1
  • Мнения: 2 760
Бебешка чашка, има такива по-твърди и с по-меки накрайници. Имайте предвид, че  бебето може и да откаже да я ползва, не се хвърляйте на най-скъпите.
Моят син премина от шише, което гризеше по същия начин, направо на шише със сламка.

# 2
  • Мнения: 16
Благодаря за съвета! А през нощта пак ли това със сламката му давахте? Малкия е пил от шише със сламка, но не знам дали е подходящо и през нощта да му го давам...

# 3
  • Мнения: 7 006
Благодаря за съвета! А през нощта пак ли това със сламката му давахте? Малкия е пил от шише със сламка, но не знам дали е подходящо и през нощта да му го давам...

Кaквa е разликата денем или нощем?


# 4
  • Мнения: 349
Колко е голямо детето?

# 5
  • Мнения: 16
Може би не съм обяснила правилно. Детето ми яде АМ само през нощта и не съм сигурна дали този вид шишета са подходящи, удобни и т.н.  Извинявам се ако задавам глупави въпроси .
На година и 10 месеца е детето.

# 6
  • Мнения: 349
Най-логично е на тази възраст просто да го откажете от шишето през нощта.
Ако се буди, давайте му от чаша. Но най-добре да го откажете, отколкото да търсите заместител.

Може да го сърбят венците и зъбките, и затова да гризе накрайниците.
На тази възраст не би трябвало да се буди нощем, за да яде. Приучете го към сън цяла нощ, здравословно е за него и за вас.

# 7
  • Мнения: 16
Пробвала съм да го откажа, но той си го търси. Имало е  и вечери в които не се събужда, но са малко. Благодаря за съветите.  Hug

# 8
  • Мнения: 349
Не се отказвайте.  Simple Smile От вас зависи. Няма неотказано дете. А и му е време да се откаже,  ще го преборите по един или друг начин.  Wink
Вместо да търсите заместител на грешния навик, просто го премахнете.

# 9
  • Мнения: 16
Знам че му е време. Но пък ни остават 4 кътника да излезнат. От време на време си мисля че за това се буди. Но скоро пак ще започна опитите да го откажа.

# 10
  • Мнения: 349
Успех!

П.П. Спрете да му давате шише с мляко, пробвайте с чесалка за зъби - явно настървено гризе, заради зъбките, не му се пие толкова мляко.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 966
Препоръчвам ето такова шише:
С твърд накрайник задължително  Peace А може и спортната чашка, тя също е с твърд, но от по-различен тип. Тези шишета имат клапа, не тече като се обърне, спокойно можеш да го даваш в леглото. Дъщеря ми е почти на 4, но още си ги ползваме за водичка, много си е свикнала с тях Simple Smile

# 12
  • Мнения: 16
Благодаря! Днес ще потърся шише с твърд накрайник.  Hug

# 13
  • Мнения: 477
На година и 10 месеца е детето.
Мислех, че говорим за 6-месечно бебе. Давай му да пие от чаша, достатъчно голям е.

Общи условия

Активация на акаунт