Колики?!?

  • 19 161
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
здравейте! Бебчо е на 15 дни и снощи изкарахме много трудно. Вчера след обед беше леко неспокоен, но бързо мина. Заспа към 20:00 и се събуди към 23:30. Папкахме и отново в леглото до 2:30. Имам недостиг на кърма и се дохранваме с АМ Фризовом. Но имах кърма и му дадох от нея. Малко след това я повърна Изчаках да се поуспокои и тново дадох, и пак повърна. Тъй като вече нямах достатъчно кърма му дадох АМ. Милото дори не успя да се уригне и я повърна. Плачеше и се свиваше. И така чак до 6:00 сутринта заспа с 300 мъки. Дали се дължи на това че ни подхванаха коликите?!? Няма температура или други признаци да е болничък.

# 1
  • Мнения: 15 026
1. Внимавай какво ядеш - много от нещата, които майката яде могат да предизвикат колики на бебето
2. Препоръчвам ти тези капки - аз бях много доволна от тях

http://static.framar.bg/thumbs/6/products/colief-infant-drops-7-ml1.jpg

3. Пробвай вечер, преди лягане да даваш АМ с пробиотик, за да му успокоява стомахчето. Горещо препоръчвам Хип. Аптамил също е добър, но моята малка не го харесваше, та карахме на ХИП. Има и анти рефлукс млека, които са точно срещу повръщане.
4. Опитай да го слагаш на шезлонга - ако е вибриращ или люлеещ ще го успи

Имай си едно на ум, е момчетата имат по-силни колити от момичетата - не винаги е така разбира се  Peace

# 2
  • Мнения: 67
1. Внимавай какво ядеш - много от нещата, които майката яде могат да предизвикат колики на бебето
2. Препоръчвам ти тези капки - аз бях много доволна от тях

http://static.framar.bg/thumbs/6/products/colief-infant-drops-7-ml1.jpg

3. Пробвай вечер, преди лягане да даваш АМ с пробиотик, за да му успокоява стомахчето. Горещо препоръчвам Хип. Аптамил също е добър, но моята малка не го харесваше, та карахме на ХИП. Има и анти рефлукс млека, които са точно срещу повръщане.
4. Опитай да го слагаш на шезлонга - ако е вибриращ или люлеещ ще го успи

Имай си едно на ум, е момчетата имат по-силни колити от момичетата - не винаги е така разбира се  Peace
Това АМ ни го каза педиатърката. а относно яденето - хапвах пилешка супа, без черен пипер и др.

# 3
  • Мнения: 1 630
Малката е почти на месец и половина и в началото естествено започнаха коликите. На мъжът ми на едни познати им се роди дечкото в Испания. Там им казали, че коликите се оправят със зехтин. Аз направо ей така  Shocked Shocked
Каката имаше зверски колики, не понасяше никакви лекарства, повръщаше много и трудно акаше. Сега отново се бях подготвила пак за безсънните нощи, но пък реших да пробвам със зехтина. По 2-3 капки в следобедното и надвечершното мляко. И....о чудо. Малкото спи като ангелче, изведнъж спря да се дере от рев. Направи ми впечатление, че започна да се изаква много лесно. По време на коликите се изакваше 1-2 пъти на ден с много зор и рев, а сега по 5-6 пъти без да й чуя гласа.
Пробвай ако искаш, но зехтинът трябва да е екстра върджин, студено пресован, абе с една дума качествен. Успех  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 344
При нас се появиха колики от 8 ден. Пробвахме с някакви билкови капки, с Био гая, с чай на Хип и с Колийф. Резултат пичти нямаше. Намаляха, но не много. След това си купихме Lefax и забравихме какво е това колика.
След като повърне не и давай пак храна. Изчакай известно време да се успокой стомахчето. Давай храната на порции, тоест да хапне примерно 1/4 от приготвеното мляко и вдигай бебо да се оригне.

# 5
  • Мнения: 67
Малката е почти на месец и половина и в началото естествено започнаха коликите. На мъжът ми на едни познати им се роди дечкото в Испания. Там им казали, че коликите се оправят със зехтин. Аз направо ей така  Shocked Shocked
Каката имаше зверски колики, не понасяше никакви лекарства, повръщаше много и трудно акаше. Сега отново се бях подготвила пак за безсънните нощи, но пък реших да пробвам със зехтина. По 2-3 капки в следобедното и надвечершното мляко. И....о чудо. Малкото спи като ангелче, изведнъж спря да се дере от рев. Направи ми впечатление, че започна да се изаква много лесно. По време на коликите се изакваше 1-2 пъти на ден с много зор и рев, а сега по 5-6 пъти без да й чуя гласа.
Пробвай ако искаш, но зехтинът трябва да е екстра върджин, студено пресован, абе с една дума качествен. Успех  Hug
Ние не сме ли още много малки за зехтин?

# 6
  • Мнения: 1 630
При нашата кака Лефакса нямаше ефект. Но при нея нищо нямаше ефект. А пък дали сте малки, не знам, аз започнах със зехтина преди 3 седмици. Питай педи ако искаш.  bouquet

# 7
  • Мнения: 320
Какъв зехтин на новородено!?Ако бебето връща по малко мляко след хранене е нормално,но ако повръща на фонтан,трябва да се конкултирате с лекар.Смесеното хранене често дразни стомахчето на бебето и засилва коликите.Опитайте да минете изцяло на кърма!Слагайте бебето по-често на гърда и тя ще се регулира.

# 8
  • Мнения: 7 325
Малката е почти на месец и половина и в началото естествено започнаха коликите. На мъжът ми на едни познати им се роди дечкото в Испания. Там им казали, че коликите се оправят със зехтин. Аз направо ей така  Shocked Shocked

За толкова години в Испания, много приятелки с бебета и малки деца и едно родено тук дете - за лечение на колики със зехтин чувам за първи път. Да се маже бебето със зехтин съм чувала, но да се дават капки - никога.
Не бих си правила такива експерименти.

# 9
  • Мнения: 67
старая се да избягвам АМ, само в крайни случаи. Сега си взех чай но ХИП за кърмачки. Да видим как ще е.

# 10
  • София
  • Мнения: 344
старая се да избягвам АМ, само в крайни случаи. Сега си взех чай но ХИП за кърмачки. Да видим как ще е.
На мен не ми подейства. И аз имах един период първия месец, в който бебо изпиваше всичко и нямаше какво повече да му предложа. Той реве и аз рева Simple Smile Тогава започнах да му давам от изцедената през ноща кърма заедно с изцедената ореди хранене. Минахме на график, а не на поискване и пиех по 4 литра вода. Кърмата постепенно започна да се увеличава и пак минахме на нормално кърмене.

# 11
  • Мнения: 15 026
1. Внимавай какво ядеш - много от нещата, които майката яде могат да предизвикат колики на бебето
2. Препоръчвам ти тези капки - аз бях много доволна от тях

http://static.framar.bg/thumbs/6/products/colief-infant-drops-7-ml1.jpg

3. Пробвай вечер, преди лягане да даваш АМ с пробиотик, за да му успокоява стомахчето. Горещо препоръчвам Хип. Аптамил също е добър, но моята малка не го харесваше, та карахме на ХИП. Има и анти рефлукс млека, които са точно срещу повръщане.
4. Опитай да го слагаш на шезлонга - ако е вибриращ или люлеещ ще го успи

Имай си едно на ум, е момчетата имат по-силни колити от момичетата - не винаги е така разбира се  Peace
Това АМ ни го каза педиатърката. а относно яденето - хапвах пилешка супа, без черен пипер и др.

Ами понякога колкото и да е изчистена храната пак си им прави колики. Една моя позната се принуди да спре да кърми заради зверските колики на бебето и мина само на АМ. Аз лично така или иначе не съм кърмила - моите си бяха само на АМ и не съм имала проблем с коликите и с двете деца  Peace

# 12
  • Мнения: 320
Пр нас пък беше обратното.Дъщеря ми беше на АМ  и имаше ужасни колки,синът ми беше изцяло на кърма и нямаше.При това не съм внимавала изобщо какво ям.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 114
Чая от коприва и/или лайка помага за стимулиране на лактацията, също и едни хомеопатични хапченца (Bryonia 9ch)в комбинация с него. Аз така се стимулирах и в момента си имам предостатъчно кърма. Относно коликите - пробвала съм много неща... От Lefax  до копър - единствено а Еспумизан L успявах да я поуспокоя, като постоянно масажираш коремче, затопля го и и правих упражнения  с крачетата за да помогна да пръцка...

# 14
  • Мнения: 442
Здравей! Специално за коликите, на нас ни помогнаха капките Лефакс. Давала съм Еспумизан комфорт, Колийф, но Лефакса най– много го успокояваше. При нас коликите продължиха много време, до към 5, 6 месец... и да ти кажа честно, много пъти и капки не са ми помагали, накрая мислех, че вече е привикнал и нищо не му действа.(Да не се притесниш, че и при вас ще продължат толкова, всяко дете е различно, при някои много бързо минават) Гушкате се, затопляш коремчето (може да нагрееш пелена с ютия, да я сложиш на коремчето и да го гушнеш, за да се успокоява, доколкото е възможно).
Чай от копър на Хип съм давала,но не му помогна.

За повръщането, според мен се консултирай с педи. Може да има рефлукс. Синът ми връщаше доста време, но не повръщаше на фонтан, а просто плюеше по две, три супени лъжици и сменихме млякото, взехме Нан антирефлукс и определено видях ефект. Преди това връщаше постоянно, но това мляко е по– гъсто и с него беше много по– добре.
Дано съм била полезна и дано намериш решение за твоето бебче.

Общи условия

Активация на акаунт