Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора

UK, Harlow/София

Вече писах че сме само на изкуствено хранене.От Нан минахме на Фризолак, но въпреки новата му формула(както каза лекарката),запича доста.Бебето се мъчи и като ака плаче.Казах и, но тя каза на всяко ядене да слагам в млякото пюре от тиква,или круша.Малко онемях,защото той все пак няма 2 месеца.Сложих един път по-малко и от чаена лъжичка и горкото ми дете се засвива още повече(без това има още колики).Исках да пробвам с Аптамил, но тя каза:ПЮРЕ?!?!
 Чудя се дали да не почна да давам Аптамила без да и казвам?
Цитирай

До хладилника, който обичам

Какво пюре на 2 месеца, тази жена съвсем е изкукала. Сменяй си млякото сама и недей захранва толкова рано.
Цитирай

Пловдив

Можеш да го смениш разбира се..Тя ти вика Фризолак и пюре, а ти и казваш -да,да...и си правиш каквото си знаеш...
За разреждане на млякото с овесена вода, може би е рано..
Аз не съм на ясно ,но си има млека пригодени за такива стомашни проблеми...Да кажат и другите майки.!!!
Цитирай
A опита ли с НАН. Х.А.?
С хомеопатия???

Да споделя и моя скромен опит:

НАН. Х.А. е хипоалергично мляко и се усвоява по-лесно, защото протейновите молекули са накъсани и са по-малки. Аз сама си го избрах, ей така - по интуиция.

Имах период, в който много ми намаля кърмата, а и бебо искаше повече.... Та зор не зор започнах да му давам вечер, че и след обед от това мляко, а той си продължи да ака по 5-8 пъти на ден.

Е, грях не грях, да си призная - в началото ми давах такова мляко само и само да спи поне 4ч.,че то иначе бях се скапала да го кърмя през 1.5 - 2ч. Много ми идваше съвсем сама да се оправям...
Страхувах се, че и кърмата ми не е хранителна.....

Но за щастие имах подкрепата на съпруга ми  да сме само на кърма. Иначе родата добронамероно ме караше да правя пробни кърмения при педиатър, подариха ми и кантар да меря беби преди и след всяко кърмене..
Ей такива щуротии, които аз приех сравнително многоооо спокойноооо....
Кимам с глава и си правя каквото усещам за правилно

АМи нали поколенията преди нас искат бебетата да са като кюфтета, а нашето било слабовато.. Абе слабо, слабо, но расте по 5см на месец и по 1кг. отгоре ....как да е дебело?

ПОсле открих многото прекрасни статии, които ВОО е така добра да сложи като библиотека и много много се обнадеждих. Прочетеното отговяряше на моето усещане по темата.

Сега вече беби е на 3 1/2 мес. и е само на кърма.

Но да похваля и моята педиатърка-хомеопатка (на частна практика)!!!!! Препоръча ми я лекарка.

Много е свястна жената. Аз отидох, защото бях съвсем скапана от какво ли не. Даде ми някакво лекарство, което ме успокой, започнах да се наспивам по-добре, а млякото рукна като за световно.

А и беби го водих заради кожни истории...
С две думи - много съм доволна.

УСПЕХ И НА ВАС!!!
Цитирай

София

Spored men vsichki bebeta vtoriia i treti mesec imat zatrudneniia s izhojdaneto po goliama nujda...I az smeniah mlekata...Ot Humana minah na NAN1,a sled tova poradi drugi prichini na NAN H.A....S vremeto tozi problem preminava nezavisimo kakvo e mliakoto...
Цитирай

БГ - София

Цитат на: SAYONARA
Spored men vsichki bebeta vtoriia i treti mesec imat zatrudneniia s izhojdaneto po goliama nujda...I az smeniah mlekata...Ot Humana minah na NAN1,a sled tova poradi drugi prichini na NAN H.A....S vremeto tozi problem preminava nezavisimo kakvo e mliakoto...

Напоследък и аз като, че ли започвам да мисля така. Повечето теми за не ходенето на бебето по голяма нужда май са все от 2-3 месечни бебчета, независимо дали са на кърма или адаптирано мляко.
Иначе на въпроса - сменяй щом си решила и аз мисля, че за експерименти със пюре е рано.
Успех  Very Happy
Цитирай

Филипополис

Цитат на: boo
Какво пюре на 2 месеца, тази жена съвсем е изкукала. Сменяй си млякото сама и недей захранва толкова рано.

202uu
Какъв е проблема да смениш млякото? Но като гледам и лекарката трябва да смениш! Very Happy
Цитирай

София-Париж-София

Нашата пък, като и казах че има запек, чак по една лъжица сутрин да му давам Дуфалак ми изписа!Луда! Аз си смених фризолака и минах на Нан, като и казах, че не иска да яде фризолак и го плюе.....сега и нея ще я сменя! Обаче забелязвам, че и с Нан-а нещо се мъчи от време на време.....ще изчакам още малко и ако продължи ще му го сменя с Омнео
Цитирай
За да се разбере как действа дадено мляко на храносмилателната система, трябва да мине известно време!Не бързай да сменяш млякото - изчакай да минат поне 2 седмици от първото даване.Повечето деца реагират на изкуственото хранене със запек,който постепенно се преодолява/стига всичко да е наред/.Аз смених млякото 3 пъти и накрая пак започнах да давам Фризолак,защото видях,че няма ефект.
Цитирай

UK, Harlow/София

Давам Фризолак 20дни.Когато имаше криза на растежа я питах дали мога да увелича дозата, но тя каза:"Ще направим един йезуитски номер: като изпие млякото му даваш лъжичка пюре за 12месечно дете,така ще се залъже" Shocked
Е оставих го гладно детето,додавах му чай, но храна за едногодишно дете не му дадах.Нищо чудно сега да ми каже да почна да пу давам кебапчета вече Wink
Цитирай

До хладилника, който обичам

Цитат на: biliana333
"Ще направим един йезуитски номер: като изпие млякото му даваш лъжичка пюре за 12месечно дете,така ще се залъже"

Е тва ме довърши просто! Не е истина!
Това повечето бг-педиатри даже не биха го помислили.
Обмисли нов педиатър или поне второ мнение на частно според мен.
Цитирай
Мисля го.хареса ми че е млада и незакрепостена, но не било чак толкова хубаво.
Цитирай

София

Сменяй го. Аз така пробвах с Nutrilon, защото Frisolac-a наистина запича. Nutrilona, много добре и понесе, но тя повръща повечко и се наложи да мина на Frisovom. Е т'ва мляко няма равно на себе си - ака страшно редовно, без да се мъчи, спря повръщането...абе нямам думи. Малко е гъсто, но ако искаш го пробвай, това, че е за деца с повръщане не ти пречи.
Цитирай

Букурещ

Цитат на: SAYONARA
Spored men vsichki bebeta vtoriia i treti mesec imat zatrudneniia s izhojdaneto po goliama nujda......

е това пък абсолютно не е вярно. какво значи "Всички" Shocked  Question  да кажеш "някои бебета...", ама "всички" - това е нелепо.
друг е въпросът, че мойто бебе не познава вкусът на гадния Фризолак, който на всичкото отгоре мирише на антибиотик..б-р-р-р, ужас, купих навремето една кутия, която така си замина откъдето е дошла.

еми, нито за момент не знам какво е това "запек на малко бебе".
Цитирай

Sofia

Цитат на: pandora
и се наложи да мина на Frisovom. Е т'ва мляко няма равно на себе си - ака страшно редовно, без да се мъчи, спря повръщането...абе нямам думи. Малко е гъсто, но ако искаш го пробвай, това, че е за деца с повръщане не ти пречи.

I nie minahme ot Frisolac na Frisovom, zashtoto imahme strashen zapek i pediatarkata ni kaza da go probvame, da vidim dali shte se opravi. Frisovoma i za men e neshto strahotno.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора