Може ли на своя глава да сменя млякото?

  • 3 588
  • 30
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Вече писах че сме само на изкуствено хранене.От Нан минахме на Фризолак, но въпреки новата му формула(както каза лекарката),запича доста.Бебето се мъчи и като ака плаче.Казах и, но тя каза на всяко ядене да слагам в млякото пюре от тиква,или круша.Малко онемях,защото той все пак няма 2 месеца.Сложих един път по-малко и от чаена лъжичка и горкото ми дете се засвива още повече(без това има още колики).Исках да пробвам с Аптамил, но тя каза:ПЮРЕ?!?!
 Чудя се дали да не почна да давам Аптамила без да и казвам?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Какво пюре на 2 месеца, тази жена съвсем е изкукала. Сменяй си млякото сама и недей захранва толкова рано.

# 2
  • Мнения: 485
Можеш да го смениш разбира се..Тя ти вика Фризолак и пюре, а ти и казваш -да,да...и си правиш каквото си знаеш...
За разреждане на млякото с овесена вода, може би е рано..
Аз не съм на ясно ,но си има млека пригодени за такива стомашни проблеми...Да кажат и другите майки.!!!

# 3
A опита ли с НАН. Х.А.?
С хомеопатия???

Да споделя и моя скромен опит:

НАН. Х.А. е хипоалергично мляко и се усвоява по-лесно, защото протейновите молекули са накъсани и са по-малки. Аз сама си го избрах, ей така - по интуиция.

Имах период, в който много ми намаля кърмата, а и бебо искаше повече.... Та зор не зор започнах да му давам вечер, че и след обед от това мляко, а той си продължи да ака по 5-8 пъти на ден.

Е, грях не грях, да си призная - в началото ми давах такова мляко само и само да спи поне 4ч.,че то иначе бях се скапала да го кърмя през 1.5 - 2ч. Много ми идваше съвсем сама да се оправям...
Страхувах се, че и кърмата ми не е хранителна.....

Но за щастие имах подкрепата на съпруга ми  да сме само на кърма. Иначе родата добронамероно ме караше да правя пробни кърмения при педиатър, подариха ми и кантар да меря беби преди и след всяко кърмене..
Ей такива щуротии, които аз приех сравнително многоооо спокойноооо....
Кимам с глава и си правя каквото усещам за правилно

АМи нали поколенията преди нас искат бебетата да са като кюфтета, а нашето било слабовато.. Абе слабо, слабо, но расте по 5см на месец и по 1кг. отгоре ....как да е дебело?

ПОсле открих многото прекрасни статии, които ВОО е така добра да сложи като библиотека и много много се обнадеждих. Прочетеното отговяряше на моето усещане по темата.

Сега вече беби е на 3 1/2 мес. и е само на кърма.

Но да похваля и моята педиатърка-хомеопатка (на частна практика)!!!!! Препоръча ми я лекарка.

Много е свястна жената. Аз отидох, защото бях съвсем скапана от какво ли не. Даде ми някакво лекарство, което ме успокой, започнах да се наспивам по-добре, а млякото рукна като за световно.

А и беби го водих заради кожни истории...
С две думи - много съм доволна.

УСПЕХ И НА ВАС!!!

# 4
  • Мнения: 2 258
Spored men vsichki bebeta vtoriia i treti mesec imat zatrudneniia s izhojdaneto po goliama nujda...I az smeniah mlekata...Ot Humana minah na NAN1,a sled tova poradi drugi prichini na NAN H.A....S vremeto tozi problem preminava nezavisimo kakvo e mliakoto...

# 5
  • Мнения: 7 831
Цитат на: SAYONARA
Spored men vsichki bebeta vtoriia i treti mesec imat zatrudneniia s izhojdaneto po goliama nujda...I az smeniah mlekata...Ot Humana minah na NAN1,a sled tova poradi drugi prichini na NAN H.A....S vremeto tozi problem preminava nezavisimo kakvo e mliakoto...


Напоследък и аз като, че ли започвам да мисля така. Повечето теми за не ходенето на бебето по голяма нужда май са все от 2-3 месечни бебчета, независимо дали са на кърма или адаптирано мляко.
Иначе на въпроса - сменяй щом си решила и аз мисля, че за експерименти със пюре е рано.
Успех  Grinning

# 6
  • Мнения: 1 263
Цитат на: boo
Какво пюре на 2 месеца, тази жена съвсем е изкукала. Сменяй си млякото сама и недей захранва толкова рано.

  202uu
Какъв е проблема да смениш млякото? Но като гледам и лекарката трябва да смениш! Grinning

# 7
  • Мнения: 3 153
Нашата пък, като и казах че има запек, чак по една лъжица сутрин да му давам Дуфалак ми изписа!Луда! Аз си смених фризолака и минах на Нан, като и казах, че не иска да яде фризолак и го плюе.....сега и нея ще я сменя! Обаче забелязвам, че и с Нан-а нещо се мъчи от време на време.....ще изчакам още малко и ако продължи ще му го сменя с Омнео

# 8
За да се разбере как действа дадено мляко на храносмилателната система, трябва да мине известно време!Не бързай да сменяш млякото - изчакай да минат поне 2 седмици от първото даване.Повечето деца реагират на изкуственото хранене със запек,който постепенно се преодолява/стига всичко да е наред/.Аз смених млякото 3 пъти и накрая пак започнах да давам Фризолак,защото видях,че няма ефект.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Давам Фризолак 20дни.Когато имаше криза на растежа я питах дали мога да увелича дозата, но тя каза:"Ще направим един йезуитски номер: като изпие млякото му даваш лъжичка пюре за 12месечно дете,така ще се залъже" Shocked
Е оставих го гладно детето,додавах му чай, но храна за едногодишно дете не му дадах.Нищо чудно сега да ми каже да почна да пу давам кебапчета вече Wink

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: biliana333
"Ще направим един йезуитски номер: като изпие млякото му даваш лъжичка пюре за 12месечно дете,така ще се залъже"

Е тва ме довърши просто! Не е истина!
Това повечето бг-педиатри даже не биха го помислили.
Обмисли нов педиатър или поне второ мнение на частно според мен.

# 11
Мисля го.хареса ми че е млада и незакрепостена, но не било чак толкова хубаво.

# 12
  • Мнения: X
Сменяй го. Аз така пробвах с Nutrilon, защото Frisolac-a наистина запича. Nutrilona, много добре и понесе, но тя повръща повечко и се наложи да мина на Frisovom. Е т'ва мляко няма равно на себе си - ака страшно редовно, без да се мъчи, спря повръщането...абе нямам думи. Малко е гъсто, но ако искаш го пробвай, това, че е за деца с повръщане не ти пречи.

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: SAYONARA
Spored men vsichki bebeta vtoriia i treti mesec imat zatrudneniia s izhojdaneto po goliama nujda......


е това пък абсолютно не е вярно. какво значи "Всички" Shocked  Confused:  да кажеш "някои бебета...", ама "всички" - това е нелепо.
друг е въпросът, че мойто бебе не познава вкусът на гадния Фризолак, който на всичкото отгоре мирише на антибиотик..б-р-р-р, ужас, купих навремето една кутия, която така си замина откъдето е дошла.

еми, нито за момент не знам какво е това "запек на малко бебе".

# 14
  • Мнения: 910
Цитат на: pandora
и се наложи да мина на Frisovom. Е т'ва мляко няма равно на себе си - ака страшно редовно, без да се мъчи, спря повръщането...абе нямам думи. Малко е гъсто, но ако искаш го пробвай, това, че е за деца с повръщане не ти пречи.


I nie minahme ot Frisolac na Frisovom, zashtoto imahme strashen zapek i pediatarkata ni kaza da go probvame, da vidim dali shte se opravi. Frisovoma i za men e neshto strahotno.

Общи условия

Активация на акаунт