Въпрос до майките на момиченца?!

  • 1 745
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 362
Вчера се прибрахме от болницата и аз извиках
лекарката да дойде да я прегледа,мина прегледа но това което ме зачуди е ,че ми предписа риванол ,който да и го
слагам от сега със марличка на гърдичките  Rolling Eyes Все още не са и са надули гърдичките,но кажете вие какво сте правили по въпроса?Слагали ли сте предварително такива неща? Thinking
Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 760
Ъ?!?
За какво да се слагат? Заради подуването ли? Че то е хормонално обусловено, а не е някакъв възпалителен процес.
Ще следя темата, че ме хвърляш в "екскюз ми"...
Честито бебче!!!!

# 2
  • Мнения: 8 505
На-напред честито!    bouquet
Да ти е жива и здрава!
Не съм слагала нищо,гърдичките и така и не се подуха.Предварително педиатърът каза,че няма нужда от нищо,а ако много се притеснявам-компреси с риванол (както и на теб са ти казали),като те са по-скоро за мое успокоение.

# 3
  • Мнения: 4 362
Hug Блгодаря ти
Ами и аз доста се зачудих Thinking знам,че това е нормален процес и за пръв път чух,че трябва
да се лекува по някакъв начин Thinking

# 4
  • Мнения: 2 731
Честито бебче ! Не съм и слагала компреси , но не е и имала проблем с гърдичките Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 3 360
Честито, миличка,
По въпроса - всичко това се прави по-скоро за твое успокоение, отколкото за детето, аз мазах само със зехтинче и подуването си отмина.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 722
Да е жива и здрава малката принцеса.
Не съм мазала гърдичките на Дияна с нищо. Педиатърката не ми каза за нещо такова.

# 7
  • Мнения: 1 629
Ей, честита ти щерка, Дея  bouquet
То, подуването го има и при момченцата. Не съм ги мазала с нищо, сами си се оправят. Само не трябва да се стискат или притискат силно, това е.

# 8
  • Мнения: 11 505
Честито Дея!Да ви е жива и здрава малката принцеса  bouquet.А сега по въпроса.На Беба не съм слагала компрес на гърдичките,но баткото като се роди кварталната лекарка изглежда прецени,че трябва да му слагам.Аз разбира се не виждах нищо обезпокоително,но нали бях млада,зелена и страхлива слагах известно време.Така и не разбрах,ако не бях слагала какво щеше да стане.Ох май не ти помогнах много. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: X
Първо - Честито!  bouquet

Аз не съм слагала, но не се е налагало, за твое успокоение можеш да и сложиш няколко пъти, не мисля, че е голям проблем.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
честита дъщеричка!!!

Не съм слагала и аз, но не се е налагало. Но иначе педката ми каза, ако се подуят, да слагам компресчета с реванол. Не мисля, че трябва да те притеснява реванолът. Все пак компреси с него се слагат даже на очи. Ама дано не й се надуят гърдичките на принцеската  Praynig

# 11
  • на село
  • Мнения: 3 845
Честито да ти е малкото момиченце !   bouquet

Живо и здраво да бъде!

Аз също не съм слагала на нито една от двете ми госпожици.

# 12
  • Мнения: 2 332
ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА и от мен!
За мазане - и аз не съм мазала, нямаше проблеми с гърдичките... Зер са ти малко другите процедури, защо не си спестиш една излишна?

# 13
  • Мнения: 670
                                                            Честита рожбичка! kyllmg
babydust7Да ти е здрава, весела и кротичка, и да ти носи само радост!


          По темата..не съм мазала с нищо гърдичките. Не се подуха, нито се зачервиха.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Честито момиченце!!

При нас се подуха гърдичките, но не съм слагала никакви компреси, нито съм мазала с нещо. И нашият доктор каза, че няма смисъл и е само за мое успокоение Grinning

Общи условия

Активация на акаунт