Раждане в ''Д-р Щерев'' и платено майчинство

  • 2 877
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, след 6 месеца живи и здрави ще ставам мама  Simple Smile Simple Smile В момента ми следят бременността в ''Д-р Щерев'' . Както знаете там всичко се заплаща  Laughing чувала съм ,че когато проследяването не минава по здравната каса не може да взимаме платено майчинство  Thinking  newsm78 .. трябвало да бъде при АГ работещ със здравната каса.... Въпроса ми е до тези който са раждали в ''Д-р Щерев'' .... получавахте ли си платено майчинство след раждане ? Благодаря предварително  

Последна редакция: сб, 08 окт 2016, 10:28 от AnMary

# 1
  • Мнения: 156
Здравей,аз раждах там преди 1г.9м,работят със ЗК,но си доплащаш разликата/ако има такава/.Аз не съм от София,раждането ми там и следенето на бременността аз си избрах.Сега си получавам майчинство.

# 2
  • Мнения: 8 850
Едното няма нищо общо с другото.

# 3
  • Мнения: 3
И аз мисля,че би трябвало да си получавам майчинството.... а не знам как точно работят със ЗК ... в края на 3-ти месец съм и за прегледи (3-бр ултразвук) , цитонамзка и БХС дотук съм дала 350лв....

# 4
  • София
  • Мнения: 22 852
И аз мисля,че би трябвало да си получавам майчинството.... а не знам как точно работят със ЗК ... в края на 3-ти месец съм и за прегледи (3-бр ултразвук) , цитонамзка и БХС дотук съм дала 350лв....

Мисля,че в болницата само 1 лекар работи със ЗК.Прегледи,изследвания си ги плащаш,раждането е с фиксирана цена,но майчинство няма как да не си получаваш.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 014
Здравната каса няма нищо общо със НОИ. Болничните и съответно майчинството се изплащат от НОИ. Всеки лекар има право да издава болничен лист независимо дали е по здравна каса или на частно.  Peace

# 6
  • Мнения: 55
Здравей!

Аз следя бременността си в клиника "Щерев". Има един лекар, който работи с НЗОК - д-р Билчев. Аз съм при него - адски доволна съм. Много спокоен човек, специалист, обяснява всичко, всеки преглед е обстоен. Купих си пакет "Проследяване на бременност" за 730 лв мисля че беше - всички изследвания, прегледи, ФМ, микробиология и т.н. са ми включени вътре. Има различни пакети на разл цени, може сама да разгледаш в сайта им - много добре са описани, има и цени.
Не мисля, че щом си избрала частна клиника като Щерев, ще има проблем с майчинството после. Аз питах счетоводоителките на фирмата, в която работя - казаха, че няма да е проблем. То няма общо.

Ако имаш  допълнително здравно осигуряване към някой фонд, в Щерев си издават фактури без проблем, вкл. и ако закупиш такъв общ пакет като мен. После ми възстановиха там сумата, която ми се полагаше по фонда.

Общи условия

Активация на акаунт