Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Първо да кажа защо си пускам темата тук. Защото съм кърмачка и защото спазвах съветите да не давам биберон-залъгалка, за да не се отбие беба. Така и стана...тя и досега неиска залъгалка и я използва за игра основно. Пробелмът е, че си смуче пръстчетата...когато е гладна, когато й се спи, когато й е скучно.....основно когато се приспива. Сигурно го е наследила от мен, но взех да се притеснявам как ще я отуча, особено след като прочетох в други теми, че и други мами имат този проблем и колкото е по-голямо детето все по-трудно става. Забелязвам при мои приятелки, чиито деца са на изкуствено хранене, бебчетата си цокат залъгалките. Знам,че и от двете неща трудно се отучват, но май от пръстчетата е по-трудно...незнам. Та сега се чудя какви мерки да предприема...първото, което ми идва на ум е да надяна ръкавичка и ще пробвам, само че тя вече не е новородено и сигурно ще си я маха newsm78...
А целта на темата е да обсъдим заедно как да се справим с това...иначе съм чела инфото, което ми е дала търсачката.
Цитирай

Пловдив

И при нас пръста е на почит. Основно когато е гладна, когато и се спи (тук върви с екстрата търкане на очи), когато и е скучно, когато е раздразнена, уплашена. Когато го смуче от скука, гледам да и дам играчка или нещо, което ще я занимава. Случвало се е цок 2 пъти пал4ето после играе малко и пак цок, и пак игра... Но колкото повече расте, толкова по малко се сеща за Негово Величество Палеца. Игрите и интересните неща наоколо и грабват вниманието и не се сеща.
От 4-я месец наложих бибата за приспиване като сме на разходки /ина4е иска да си легнем двете и гуш, и цок, но навън няма как да стане. От 10-на дни заспива и без бибата навън. Какво разглежда и така заспива и не остава ред за залъгалката.
Та разчитам на това, че детето расте и само ще махне "тия бебешки неща" един ден.
Цитирай

Пловдив

Blue, според мен трябва да наблюдаваш и да хванеш подходящ момент да я отучиш от палчето. Виж мнението на други мами с опит. Моят е следният: в първи клас още си го смучех. Отучиха ме много трудно  с плесници и лютива чушка.  Shocked Зъбите ми са били малко изкривени, но сега са ОК. Въпреки това, имам ужасни спомени от този период... Sad

Давам биберон на Габи от 3-4 месеца, плюеше го и лапаше пръста. Изваждаш го и пак давах биба. Сменох доста. Свикна с един вид и сега заспива с него.
Чакам момента вкойто ще мога да й убясня, че Тигърчо е глътнал бибата.  Wink
Цитирай

Sofia

И аз съм включила бибата и не мисля, че му вреди. Помня малкия ми братовчед, как си смучеше палеца почти до първи или втори клас, зъбите му бяха криви, а осмукания палец беше разпльокан с доста обезформен нокът. Помня, че беше достатъчно хитър да си изтрие палеца от хинина или пипера и пак да го лапне. Та поради тази картинка, реших че е много по-лесно Баба Меца да намине в някакъв момент.... То засега не е нужно, че само като я предложа, тогава се сеща за нея. И не сме имали проблеми с кърменето
Цитирай
Ох тези малки пръстчета! Винаги стигат до устата, каквото и да правя. Сега даже и пръстите на краката лапаме  #Crazy На заспиване иска непременно да смуче моя пръст.  И аз не искам да го свиквам с биберон, защото после и от това ще трябва да се отучваме, но понякога биберона е спасение. В повечето случаи е по-интересен за разглеждане или гризе пластмасата ..
Засега ето моето решение на проблема: като го видя да си лапа ръцете/краката се опитвам да му отвличам вниманието с някоя играчка или чесалка и това в повечето случаи работи.
Цитирай

Всъщност при заспиване е най-голямото цокане. През останалото време наистина й се отвлича вниманието с играчка за дъвчене или друга занимавка. И аз съм си смукала палеца до доста голяма...е, не са ми криви зъбите...ама това не ме успокоява..
А аз бях доволна, че неиска биба Tired, а ето сега ръката е винаги под ръка както се казва...
И аз се надявам като Jes да израсте този проблем
Благодаря за изказаните мнения  bouquet
Цитирай

София

От 2-я месец започна да поцоква палец. В 4-я взех да я дебна - като се унесе вадя палеца и пъхам биба. Сега поцоква малко бибата, плюе я и поцоква малко пръстчето (все по и по-малко). Харесва си само една биба (в началото не знаеше какво да я прави).
Стигнахме до положение да смуче пръст само преди заспиване.
С ръкавичките при нас не даде резултат. За люто не си и помислям.
Цитирай

София

По едно време постоянно искаше да си смуче пръстчето. Бях постояннно до него и в момента, в който го лапнеше, аз го вадех. Той пак го лапаше, аз пак го вадех. И така по много пъти  Cool, докато в един момент вниманието му се привличаше от нещо друго. Това продължи сравнително дълго, но просто спря да го прави... Сега нито ползва биберон, нито си смуче пръстите.  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.