Бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 92 253
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 5 196
Търся изпитана рецепта за сладко и за желе от дюли. Правила съм преди доста години, но не мога да си намеря рецептата.

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/10/blog-post_51.html

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/07/blog-post_28.html

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/07/blog-post_30.html

# 16
  • Мнения: 2 821
Благодаря на пеп-4o и  i_peych за рецептите  bouquet

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Записвам се с питане.
В какво да съхранявам настъргани моцарела и гауда в хладилника? Много бързо мухлясват, не издържат и седмица. А купувам по 1 пакетче от двете сирена и си ги смесвам за употреба. Съхранявам ги в пластмасова кутия с плътно затворен капак. Дали ако ги сложа в стъклен буркан ще е по- добре? Или?

# 18
  • Мнения: 14 064
Пейчев, за всичко имаш отговор. Hug Сладкишът изглежда толкова апетитен, че ми иде да си бодна през екрана.

# 19
  • София
  • Мнения: 313
Не знам дали е точно за тук питането, но тази вечер трябва да пека риба (сьомга, ако е от значение) и веднага след нея трябва да сложа линцерови сладки.
Дали ще поемат от миризмата на рибата от фурната? Има ли как да я отмириша набързо?
Мислих, мислих, наистина няма как да го организирам по друг начин Sad

П.П. Сладките са по рецепта на i_peych - невероятни стават всеки път, благодаря ти!  Hug

# 20
  • Русе
  • Мнения: 5 196
Не знам дали е точно за тук питането, но тази вечер трябва да пека риба (сьомга, ако е от значение) и веднага след нея трябва да сложа линцерови сладки.
Дали ще поемат от миризмата на рибата от фурната? Има ли как да я отмириша набързо?
Мислих, мислих, наистина няма как да го организирам по друг начин Sad

П.П. Сладките са по рецепта на i_peych - невероятни стават всеки път, благодаря ти!  Hug

Благодаря за доверието! bouquet

http://kulinar.bg/%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D … 0_l.a_i.8614.html

# 21
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540

Благодаря за темата, Пеп-чо! bouquet
Пейчев, направих го с праз лук. На външен вид го докарах като курбан. От праз лука наистина малко сладнеше, но беше вкусно.
Аз пак с питане. Тъй като видя ли червено, ставам като бик (разбирай, видя ли червен етикет, т.е. стока в промоция), преди седмица се сдобих с килограм цедено мляко. Началото на ноември му изтича срокът на годност, а нещо не ми се прави млечна салата. За какво друго мога да го употребя? Имам идея да направя тортата с бисквити и ябълки, която не се пече, да заменя сметаната с млякото. Но ще се радвам и на други предложения. Hug

От Кауфланд вземам един Крем желе в картонена кутия, от там където има и кремове на Йоткер. На опаковката има рецепта, по която приготвям крем с кисело мляко и правя торта с бишкоти, полята с ягодов топинг. Много бърз, свеж и лек десерт става.   Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 30 107
Преди време някой тук беше предложил задушени зеленчуци със соев сос и пилешко месо. Става като китайско. Сега искам да прибавя и ориз, но как да го направя? Пържен, варен? Искам да го смеся със зеленчуците и месото.

# 23
  • Мнения: 1 090
Някой може ли да помогне с идея какво да направя от останала смес за баница със сирене? Simple Smile

# 24
  • Русе
  • Мнения: 5 196
Някой може ли да помогне с идея какво да направя от останала смес за баница със сирене? Simple Smile

Задуши в мазнина малко нарязан лук, скилидка чесън. Добави нарязани печени пиперки и патладжан,объркай. Накрая изсипи сместа за баница. Почти като миш маш.
Дано не си слагала хлебна сода в сместа за баница.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 5 196
Преди време някой тук беше предложил задушени зеленчуци със соев сос и пилешко месо. Става като китайско. Сега искам да прибавя и ориз, но как да го направя? Пържен, варен? Искам да го смеся със зеленчуците и месото.



Ако така изглежда идеята ти. По тази рецепта. Без рачешки рулца,вместо тях 400 г пилешки гърди нарязани на дребни парчета. Подсушаваш ги, слагаш в найлонова кесия, сипваш 2 с.л. пресято бяло брашно. Разтръскваш да се омеси всичко и изпържваш в мазнина до зачервяване. Слагаш изпърженото месо на кухненска хартия да се оцеди мазнината. Всичко останало по рецептата, накрая прибавяш пилешкото месо.

# 26
  • София
  • Мнения: 30 107
Мерси! Peace
Интересна рецепта и мисля, че ще се хареса вкъщи.

# 27
  • София
  • Мнения: 11 687
Някой може ли да помогне с идея какво да направя от останала смес за баница със сирене? Simple Smile
Омлет.

# 28
  • Мнения: 1 090
Някой може ли да помогне с идея какво да направя от останала смес за баница със сирене? Simple Smile

Задуши в мазнина малко нарязан лук, скилидка чесън. Добави нарязани печени пиперки и патладжан,объркай. Накрая изсипи сместа за баница. Почти като миш маш.
Дано не си слагала хлебна сода в сместа за баница.
Сложих сода  Embarassed

Марчева, предния път това направих, но не беше кой знае колко вкусно. Сигурно, обаче, пак така ще направя.

# 29
  • Мнения: 9 105
тиганици. Щом имаш и набухвател.  Ще трябва да добавиш малко брашно и още яйце сигурно, да стане смес като за добруджанките/мързеливки.

Общи условия

Активация на акаунт