Контракции

  • 10 196
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Бременна съм в 37+ Г.с. Днес получих болки в кръста и почти целия корем ме боли какво означава ?и коремат ми е твърд това ли са вече родилните контракции ако може някой да ми обясни . newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 406
Така както го описваш ми приличат на подготвителни, на мен така ми започна раждането, успех  Hug

# 2
  • Мнения: 542
Здравей, много е възможно да са родилни контракции. Аз родих в 37 седмица, предния ден имах болки в целия корем, но си мислех, че съм яла нещо, а пък то било контракции, рано сутринта на другия ден ми изтекоха водите и бегом към болницата. Ако се съмняваш най-добре отиди на лекар

# 3
  • Мнения: 2 473
Подготвителни котракции може би, а съвсем истинските родилни са на определен интервал, много болезнени,  стягат и отпускат. Почни да си ги засичаш и звънни на лекаря си. Леко раждане Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 39 675
Засичайте си контракциите.
Подготвителните са периодични.
Родилните са болезнени и на определен интервал от време. Обикновено интервалът м/у контракциите е еднакъв, а с настъпване на раждането постепенно намалява.

В краят на втората ми бременност всичко ме болеше - кръст, таз, крака, корем,...

Ако ви притеснява нещо - консултирайте се с гинекологът ви.

# 5
  • Мнения: 2 721
И аз все си мислех в последните седмици , че контракциите ми са родилни. (родих в 39г.с) но бъди сигурна, че родилните ще ги разпознаеш! Нямат нищо общо с тези които описваш , защото при родилните няма да можеш името да си кажеш, пък какво остава за писане във форума! Grinning Без майтап , наистина са много болезнени, представи си болките при менструация , но 20пъти по силни и г/д ще си наясно какво да очакваш.

# 6
  • Мнения: 15
Много ви благодаря придобих представа сега съм по спокойна 😊

# 7
  • Мнения: 33
Здравейте мами.
От няколко дни усещам адски болки и то главно докато вървя. Ниско долу като менструални, стягането на корема, болки в слабините и напрежението в кръста също са на лице. Днес цял ден буквално се превивам от болка, но само когато вървя. В момента в който седна намаляват и леко рязват но изправя ли се се превивам на Г. Знам че не са родилни контракции, но на някоя от вас случвало ли и се е подобно нещо..
Не мога да мина и два метра на моменти.

# 8
  • Мнения: 2 473
Да , и аз бях така накрая и 6 см разкритие си бях докарала от такива болезнени разходки:) В коя седмица си?

# 9
  • Мнения: 33
Ох съжалявам, изключих да напиша - 38 седмици и 2 дни.

# 10
  • Мнения: 2 473
Ами спокойно тогава, според мен в нормално. Аз родих в 37ма

# 11
  • Мнения: 33
Тоест, да си чакам да почна да примирам от болка и седнала/легнала и тогава да вземам решения  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 473
Виж тук не мога да ти помогна, защото като ме разбраха съвсем случайно че съм с 6 см разкритие, ми предизвикаха раждането, защото не можех да продължавам да се моткам така, пък нямах грам родилни контракции, само тея стягания когато се разхождах Simple Smile Сигурно ходиш на тонове, помоли да те прегледат следващия път

# 13
  • Мнения: 2 721
Аз ги усещах като силни бодежи тези болки(+това което описваш) , даже докато вървях рязко спирах заради това. Родих в 38г.с и 4 дни. Имах 2-3см разкирите. От тук насетне докато дойде време за раждане ще усещаш всякакви такива болки. Род.контракции няма да ги объркаш . Flutter

# 14
  • Мнения: 33
Мами здравейте.
Вчера следобед почнах да получавам контракции. В началото слаби но се засилваха повече и повече. Пих Ношпа... затъпяваше леко болката но след 15 минути пак се връщаше с пълна сила. Посред нощите си вземах душ...отпусна ме много приятно. Легнах си и успях да задремя за кратко когато в просъница почна да боли наново, този път по често и по силно. По едно време вече ги засичах на 6-7 минути и то с продължение на 3-4 часа, дълги по 40-50 секунди, силни и на често. Накрая не издържах, станах в 6 сутринта да си направя нещо за хапване и да се разходя, защото грам сън не ме хвана. Като станах пооредяха на 10тина минути, после пак си легнах и зачестиха, сега са на 20тина минути.
Страх ме е да си легна да спя за да не почнат пак а нямам сили да се разхождам вече.
Майка ми иска да звъня на лекарката, но аз не искам да прибързвам и да се окаже фалшива тревога. Просто много ме измъчиха. На някоя случвало ли и се е да има такива чести и силни контракции и после изведнъж да намалеят??? Какво да правя?!

Общи условия

Активация на акаунт