Наем на паркомясто пред блока?!

  • 14 053
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 441
Здравейте,пиша тук защото не намерих никъде точна информация за паркоместата пред жилищните блокове.Писна ми да се прибирам и да се въртя 2 часа по квартала докато намеря къде да паркирам. TiredВидях,че 2010 е имало такава тема , но и там не е споменато точно как става,а и все пак от тогава е минало доста време.Някъде чета ,че може да се наеме,другаде че не може и се обърках съвсем.Някой от Вас наемал ли си е паркомясто пред блока,как седят нещата ако може да обясни ще съм страшно благодарна.Знам за служебния абонамент,че е около 220лв. ,но се надявам това да паркирам пред собственото си жилище да е по-евтино  Grinning

# 1
  • Мнения: 4 206
При нас паркирането пред блока също е ад.Има паркинг, но не е достатъчен. Когато е строен блока по стандарт се е предвиждало по едно паркомясто на 2 апартамента, а сега имам съседи с по три коли на един апартамент. Случва се и съвсем външни хора да паркират през деня на нашия паркинг, защото живеем в центъра на града.
Много пъти съм повдигала въпроса на събранията на входа и на срещи със зам. кмета. Отговорът винаги е бил, че паркингът е обществен, общодостъпен демек, и никой няма право да си загражда, поставя гаражни клетки и т.н.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Ако сте в София, да, може да се наеме място - 264 лв. на месец
https://www.sofiatraffic.bg/bg/parking/sluzheben-abonament/p/1
Не знам как стои въпросът в други населени места

# 3
  • София
  • Мнения: 1 441
Да за София става дума,но това е служебен абонамент,той е различен от наем на площ пред блока.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 825
Не съществува друга възможност за наемане на парко място

# 5
  • София
  • Мнения: 4 192
Наемете си паркомясто или гараж в района. Все ще има нещо до 100-120 лева. И зимата няма да се чисти сняг  Naughty

# 6
  • София
  • Мнения: 1 441
Да,аз гледам и за гараж,но няма в близките блокове.Има на 10-15 мин. от нас,което не ме устройва. Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 45
10-15 минути за собствен гараж е супер когато алтернативата ти е да въртиш като идиот половин-един час всеки ден след работа.

Служебеният абонамент е скъп и дори не е сигурно, че ще можеш да се уредиш с такова място, защото са ограничени за всеки квартал/община.

Друг вариант е да се ориентираш към някоя нова жилищна сграда, която се строи наблизо и да провериш дали там продават паркоместа към нея.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 15 549
Е, как частно лице да си "наеме" част от улицата? Laughing Няма такава опция, много ясно.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 441
Има такава опция.Както примерно, когато продават мартеници или цветя на улицата - те наемат част от улицата.Иначе служебния абонамент е, ако улицата е синя или зелена зона за жалост пред нас не е.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 15 549
lozanovaa, дай въпросната наредба, де. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт