Медикаменти и ранна бременност(евентуално)

  • 3 534
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 612
Момичета с двудневно закъснение съм.
Тест още не съм си правила , ще чакам ден-два още.
Проблемът все пак е,че отвреме на време ми се налага приема на Волтарен.Знам,че е противопоказен,затова се въздържам.
Да ,но сега не мога да заспя от болка.Не помага нищо-кремчета,мазилца Crossing Arms Таблетките са единственото ми спасение.
Не знам какво да правя, със сигурност , ще стискам още,няма да се пресегна веднага. Искам съвет от вас ,няма от кого другиго Laughing
Приятелят ми си спи сладичко ,направи ми забележка за "шаването" и каза да правя каквото искам Stop
То така ,ама после кой е виновен?!
Да вметна,че съм с един мисет и със съмнение за още два.
Не знам. Какво да правя?  Може ли да навреди едно хапче в случай,че съм бременна изобщо? Cry


# 1
  • Мнения: 10 121
А защо чакаш за теста?
На мен ми показа обикновен тест за 1,50 - седмица преди датата за цикъла Simple Smile
Бягай за тест Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 473
Не разбирам каква е тая чуденка, щом има закъснение, отивай за тест и ако си бременна, със сигурност ще излезне 2ра чертичка.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 594
А защо чакаш за теста?
На мен ми показа обикновен тест за 1,50 - седмица преди датата за цикъла Simple Smile
Бягай за тест Simple Smile
Мисля, че е невъзможно седмица преди датата на цикъла да покаже нещо. Яйцеклетката не е ли още по тръбите  newsm78 След като се имплантира, чак тогава може да се засече хормона който отчита теста. Т.е. имплантирането става между 7-9-ти ден от овулация и към 11-12 ден от овулация теста отчита. Обикновенно кървенето започва около 14-ти ден след овулация, друг е въпроса кога е била тя, и дали е закъсняла.
С две думи, теста ще отчете 2-3, максимум 4 дни преди датата на цикъл.

# 4
  • Мнения: 10 121
Ем не знам колко е възможно.. резултата вече е 10 годишен Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 473
Ем не знам колко е възможно.. резултата вече е 10 годишен Simple Smile
Вероятно овулацията ти е била по-рано отколкото си си мислела Wink Няма тест, който да отчете едва 7 дни след О (съответно 7 дни преди Ц). 4-5 дни преди закъснение е максимумът.

# 6
  • Мнения: 10 121
Ем не знам колко е възможно.. резултата вече е 10 годишен Simple Smile
Вероятно овулацията ти е била по-рано отколкото си си мислела Wink Няма тест, който да отчете едва 7 дни след О (съответно 7 дни преди Ц). 4-5 дни преди закъснение е максимумът.
Изместваме темата ама айде..

Цикълът ми беше 35-7 дни.
И точно си спомням, че трябваше да ми дойде около 10.10 ... но си направих теста на 3.10 - защото леко на майтап пробвахме за бебе на 3.09 ... и нямах търпение да разбера резултата. Реших, че е минало достатъчно време, ако има нещо да отчете.. то пък взе, че отчете. Синът ми се роди в деня преди термина. Ако има и това някакво значение за статистиката..

Тъй че нямам идея какви са теоретичните предпоставки за движение и оплождане на яйцеклетката, никога не съм навлизала в дълбочина в материята, но от практическа гледна точка - това се получи при мен.

В момента едва ли би се получило, защото след 2рата ми бременност вече се скъси до 26-8 дни, което никак не ме кефи ама..  Crossing Arms А и не смятам да потретвам  Mr. Green

...

Та по темата - 2 лв е един тест - правиш и разбираш какво се случва. Ако е за драмата да се пускат теми .. айде имаш тема Simple Smile Не вярвам някой друг да те посъветва различно от "направи си тест" ...

# 7
  • Мнения: 25 398
Проблемът все пак е,че отвреме на време ми се налага приема на Волтарен.Знам,че е противопоказен,затова се въздържам.
Да ,но сега не мога да заспя от болка.Не помага нищо-кремчета,мазилца Crossing Arms Таблетките са единственото ми спасение.


За какво го пиеш този Волтарен? И като знаеш, че е противопоказен за евентуална бременност, а умишлено забременяваш, не трябваше ли досега да си се консултирала с лекар и да измислите с какво друго да го замените?
Не е честно така – опитваш се да прехвърлиш отговорността за бебето на съфорумките, при положение че дори евентуалният баща отказва да поеме такава.
Търси лекаря, който ти го е изписал, за да ти предложи друго решение. И да не си бременна сега, все някой ден ще забременееш. Трябва да си знаеш предварително какво можеш и какво не бива да пиеш.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 594

Цикълът ми беше 35-7 дни. ...

Нещо се бъркаш в датите. Ако цикъла ти е бил 35-7 дни, трябвало да ти дойде около 10.10, а сте правили опит на 3.09, то излиза че си била в цикъл като сте правили опита - от 10.10 броено назад до 3.09 е около 37 дни  Rolling Eyes Crazy
И все пак... Явно овулацията ти е подранила, щом теста е отчел с цяла седмица по-рано, и си щяла да имаш по кратък цикъл

# 9
  • Мнения: 6 494
Проблемът все пак е,че отвреме на време ми се налага приема на Волтарен.Знам,че е противопоказен,затова се въздържам.
При бременност е позволено като болкоуспокояващо единствено парацетамол и нищо друго! Ако искаш да запазиш бременността, разбира се.
Аз също имам кофти болки в кръста от дископатия и ошипяване, но стискам зъби и ще ги стискам, докато бебокът не се появи Peace

# 10
  • Мнения: 1 782
Момичета, по темата ....

Бременна съм в 6 седмица.
Имам някаква зверска болка под сърцето, някакси под ребрата.
Невроложката ми каза - "невралгия....мажи се там с нещо, нищо не пий"
Купих си Волтарен форте и се мазах 3-4 пъти.
Позачетох се - видях, че пише да не се прилага в последните 3 месеца на бременността и се поуспокоих.
Все пак зададох въпрос във форума на фрамар - и от там ми отговориха :

" ВОЛТАРЕН ФОРТЕ 2.32% Гел трябва да се прилага единствено след лекарска препоръка през първите 6 месеца от бременността, дозата да бъде възможно най-ниска и продължителността на лечението възможно най-краткаю, тъй като има риск от аборт или малформации"

Какво означава ниска доза и кратка продължителност по дяволите ???

Сега съм в шок и ужас Sad Sad Sad

# 11
  • Мнения: 6 494
Те са длъжни да ти отговорят така, за да се презастраховат ако случайно се случи нещо ( дори да не е от лекарството), за да не вземеш да ги осъдиш. Не се шашкай толкова - колкото си намазала - намазала.
Но моят съвет е да го смениш с нещо хомеопатично - като Арни гел например.

# 12
  • Мнения: 1 782
Благодаря ти  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт