За тежката борбата със стерилитета в Англия!

  • 7 851
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
За всички които се борят за своите мечтани бебета в Англия! Коментари, мнения и съвети - как се случват нещата на острова. Нека да си помагаме и никога да не забравяме че не сме сами по този тежък път!

Здравейте Момичета! Аз ще разкажа моята история и се надявам и вие да се включите с коментари и съвети! Ужасно ми е трудно и се чувствам толкова изолирана и самотна в борбата си... Със съпругът ми живеем в северна англия.. правим опити от около 2 години ( като опитахме да отидем на лекар на 7-8 месец от опитите и буквално ни се изсмяха!) След повече от 1 години опити най накрая ни обърнаха внимание и ни пуснаха рутинните изследвания.. оказа се че съпругът ми е само с 18% подвижни, аз съм с много нисък прогестерон и нямам доказана О., след скан - ми откриха поликистоза и след цветна снимка - една запушена тръба... Думите на др. бяха - "еми ще те пробваме на кломид за 6 месеца, ако не стане - Инвитро' Проблемът е че тук за всичко се чака със месеци - за 6 месеца сме видели доктора само 2 пъти за по 15 мин... Никой нищо не ни обяснява.. Абе държат се с нас - меко казано отвратително!
Исках да знам ако и вие минавате.. или сте минали по този път - как се случват пти вас нещата? Има ли смисъл да се чака през касата? или да мислим варианти за БГ?
Благодаря ви! И от сърце ви пожелавам да гушнете щастието си в най скоро време!

Последна редакция: пт, 14 окт 2016, 04:25 от AnMary

# 1
  • Мнения: 1 918
Здравей, нямам проблем със забременяването, но съм в Англия. Само ако позволиш мнение - събирайте възможно най-бързо пари, вземете си отпуск и се свържете с репродуктивни клиники в България. Английската здравна система е мудна и туткава, както сте забелязали, час за джипи отнема в някои райони до 2 седмици, какво остава за ивитро и т.н...зависи и от възрастта ви, но според мен не губете време, няма смисъл да чакате на англичаните. (отделно че са и некомпетентни лекарите им, в много голям %).
Стискам ви палци и ви желая успех възможно най-скоро Hug Peace

# 2
  • Мнения: 38
Благодаря ти за отговора! И аз се убеждавам колко са туткави и как изобщо ама изобщо не им пука (може би защото не си плащаме, може би защото сме БГ) За всеки преглед се чака между 6 и 8 седмици! Определено не ни пускат всички изследвания, а ни карат по протокол - Кломид - Инвитро! Проблема е че няма как така лесно да си вземем отпуски (всеки знае как е) а и сме от Варна - където няма добри клиники! Та си мислим евентуално другото лято... ако чудото не се е случило! Но не знам за колко време стават процедурите в БГ? Дали 1 месец ще е достатъчен? Трябва да е в София предполагам... Дали ще можем да отидем в клиника и директно да кажем - искаме инвитро сега! Не да чакаме 6 месеца изследвания и щурутии? И това ме мъчи и не знам....  #Crazy

# 3
  • Мнения: 1 918
В раздела има доста теми относно клиниките, знам че в София са по- известните, Надежда, Щерев... прегледай ги или пиши, потребителките ще те насочат. И в Бг се чака за преглед при добрите лекари , но няма да ви отнеме със сигурност 6 месеца да направите изследвания. В Бг можеш и в лаборатория да отидеш по своя или на лекаря преценка, нещо, немислимо в Англия. Аз исках профилактичен преглед и ми се изсмяха, нямало такова нещо в Англия...само с писмо от джипито става, знаеш. Затова в Бг ние все още имаме голямо предимство, цените на частно също не са непосилни, за разлика от тук.
Прегледай забодените теми в раздела и задавай там въпроси. Peace

# 4
  • Мнения: 38
Единствено ме притеснява - дали няма да искат в БГ да започнем всичко отначало... Просто ме убива това чакане... Не знам ако се свържа от тук с клиника и евентуално им обесня какво ни е положението и че искаме директно да правим Инвитро, дали ще се съгласят? Защото няма да имаме нито времевата нито финансовата възможност да си останем в БГ за 6 месеца...  Sad

# 5
  • Мнения: 19 245
В ПЛевен също има добра клиника. Моя приятелка роди две деца след инвитро процедури там.
Не се чака 6 месеца, но зависи дали трябва да се лежи за задържане с оглед на това, че ще пътувате обратно за Англия в някакъв момент. Тя трябваше да лежи вкъщи доста време с втората бременост.
Със сигурност момичетата от темите в Проблемно забременяване ще те насочат най-адекватно.
От сърце ти пожелавам чудото да се сбъдне!

# 6
  • Мнения: 1 669
Still-hope, преди ин витро ще ти трябва цветна снимка за проходимост на тръбите, а тя се прави на чист ден от цикъла. Ще трябва да те прегледат и за полипи, задържани фоликули. Изследват се репродуктивни хормони и хормони на щитовидната жлеза, също хламидия,микоплазма и уреаплазма. Ще ви искат и спермограма. Според мен ще ти трябва повече от месец престой в Бг, може би два. А преди самото ин витро и двамата трябва да предоставите микробиологии и серология, за теб и цитонамазка.
Вероятно пропускам част от изследванията, но за тези се сещам. Дано успеете по естествен път и не се налага ин витро Peace

# 7
  • Мнения: 612
Моят съвет е, ако решиш за БГ, да си запишеш час още от сега, защото в някои клиники се чака с месеци. Аз за моя първичен преглед чаках 6 месеца. Успех  Hug Направо ги зарязвай тия английски лекари и идвай тук!

# 8
  • Мнения: 1 366
Стил Хоуп (готин ник), за съжаление не само в Англия, но и в почти цяла Европа положението е подобно. Имам доста познати от Англия, Германия, Швейцария, които са претупвани по подобен начин. Лошото е, че не само процеса по забременяването е муден и еднотипен, но и след това самото проследяване на бременността е под всякаква критика - приятелки, които все пак успяха да забременеят, след това загубиха бебетата си поради любимото мото на Европа "Тя природата си знае работата". Аз самата съм бременна в следствие на инвитро,  и имах възможността да сравнявам паралелно бременността на позната от Англия и Германия. Еми мен ме гледат като принцеса в сравнение с тях. И аз и момичето от Англия прокървихме горе долу по едно и също време. Реакцията в БГ - моментално ме приеха в болница, на системи и инжекции цяла седмица, непрекъснато наблюдение, прегледи и изследвания - резултат : спасиха бебчето ми, и сега го чакам до седмици на бял свят. Реакция в Англия - вдигане на рамене и "Тя природата си знае работата - ако организма го изхвърля, има защо". Резултата е ясен - момичето пометна. Извода : ако имате възможност и желание направете процедурите в БГ.
За доста от клиниките в София може да се наложи да чакате 8-12 месеца за първичен преглед. Ако държиш на това, можеш да подадеш заявка още от сега. Има обаче много клиники, където също може да успеете и където няма да се наложи да чакате. Поинтересувай се от изследванията, които се искат, направете ги, и идете на преглед някъде, където не се чака, за да видите какво е положението.
Успех.

# 9
  • Мнения: 38
Здравей Шоши и благодаря за коментара! Напълно съм сигласна че тук нещата се гледат много през просото! И много се притеснявам защото съм с нисък прогестерон... и дори по някакво чудо да забременея щансовете да изгубя плода са много големи... но тука докторите не объщат голямо внимание на това! Май наистина ще обмислим сериозно варианта за БГ - ако трябва ще напусна работа... и съпругът ми ще остане тук... Не знам и аз вече кое е най доброто решение! Мислех и за варианта - Истанбул, но със ситуацията там малко се притеснявам...
Ако правим инвитро в БГ - дали ще приемат някой от изследванията което сме правили тук (като цветна снимка - от която ми излезе една запушена тръба) или ще искат да правим всичко на ново?
Някой ако има опит с клиника в БГ - която действа по "бързата процедура" моля да сподели!
Благодаря ви Момичета!  Hug

# 10
  • Мнения: 1 366
Стил Хоуп, за изследванията, които си направила и тяхната давност, можеш да попиташ в клиниката, която избереш (или в няколко клиники). Те ще отговорят дали ще искат нови, или не. Доколкото чета, вашият случай не е толкова тежък. Дори бих казала е лесен. 18 % процента годни сперматозоиди си е направо джакпот. Ние бяхме с 2%,а аз с намален яйчников резерв и 2 силно нагънати, пропускащи при силно налягане тръби (смятай направо запушени). Вие с този процент сперматозоиди и с една действаща тръба спокойно може да направите инсеминация, дажа спокойно можеш и спонтанно да забременееш, стига да овладеете овулацията. Та вашият случай си е направо подарък за всяка репродуктивна клиника. София (Надежда)  и Истанбул са за по - трудни случаи от вашия, не че някой ще ви върне де. Иначе ниския прогестерон се регулира изключително лесно с хапчета, така че това не трябва да те притеснява въобще!
Разгледай клиниките, има доста информация тук, има инфо и в сайтовете на клиниките. Аз мога да споделя инфо за клиника Селена в Пловдив, защото там правих процедура. А докато събираш информация правете домашно инвитро (или с други думи добрия старомоден и приятен секс) защото ти си с реални шансове за естествено забременяване  Wink

# 11
  • Мнения: 38
Благодаря ти Шоши... искрено ме разсмя с този коментар! Дано да си права и да имаме шанс! (макар че за 2 години още не ни се е усмихнал...) За традиционното инвитро - не сме спрели да практикуваме (Както съпругът ми се шегува че съм била С*кс натци!) Като цяло докторът тук не ни вдъхна много надежда - каза че ще пробваме с кломид, ама да не се притеснявам с Инвитро имаме шанс (тогава защото ме слага 6 месеца на кломид ако той самият не вярва че ще стане?? #2gunfire) Само едно ме притеснява - още в началото ми откриха поликстозен яйчник.. ама не мога да се сетя от коя страна... и сега се чудя - дали не е от страната на отпушената тръба? (това ще е егати късмета!) Другата седмица имаме час за назначаването на Кломида.. та ще питам и това... Абе не спирам да се надявам.. ама вече не знам до кога ще изкарам така...  Praynig

# 12
  • Мнения: 1 366
Ако мъжът ти има направени спермограма, серология и микробиология, няма да ти трябва до момента когато трябва да дава материал за самата процедура.

# 13
  • Мнения: 38
Ако мъжът ти има направени спермограма, серология и микробиология, няма да ти трябва до момента когато трябва да дава материал за самата процедура.

Ами ще дойде само да се отчете... а както винаги тежкия товар пак на плещите на жената ще е! Но ако това е вариант.. ще го обмислим! Тука само спермограма са му правили на него (2 пъти) и тест за хламидия, нищо друго! Не знам да питам ли доктора за повече изследвания?  #Crazy

# 14
  • Мнения: 1 366
От питане глава не боли  Simple Smile
Пак казвам, ако решите да правите нещо в БГ, можеш да попиташ в клиниката, на която сте се спрели, какви изследвания да направи, и дали ще важат. Ако - да, няма да се налага той да идва до Бг. Ще дойде само когато трябва да даде материал.
А междувременно можеш да разгледаш темите "Витамини и добавки подобряващи МЦ..." и темата за спермограмите. Можете да взимате витамини и добавки за подобряване на състоянието и на двамата. Ние така вдигнахме процента на годните сперматозоиди от 2 на 14 процента, а аз от 4 не особено добри яйцеклетки първоначално, започнах да правя то 15 отлични.

Общи условия

Активация на акаунт