Кога да започнем да използваме кремове против бръчки?

  • 8 719
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 466
И аз много пъти ми влиза мухата за такива кремове, но в крайна сметка единственото което съм сигурна че трябва да правя е да я поддържам чиста. Иначе кожата ми е мазна и си произвеждам "крем" денонощно. Мия се с четка и сапун! Crazy
Сапун за кожата на лицето Shocked не я ли изсушава много

# 46
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222


sl, на колко години си?
Важно е за?

# 47
  • Мнения: 1 782
Няма адекватен отговор на този въпрос - кога. Всяка жена преценява за себе си. Когато се появи паниката, че не си на 20-25 и тебе те очакват бръчки - тогава почваш. Но само с кремче не става. Спорт, сън, спокойствие и качествена храна. Гена изобщо няма да коментирам, подразбира се.
За протокола - на 16 почнах с почистване на лице и хидрат. крем, но 2-3 пъти в седмицата и за удоволствие най-вече, не заради страх от бръчки.

# 48
  • Мнения: 563
И аз много пъти ми влиза мухата за такива кремове, но в крайна сметка единственото което съм сигурна че трябва да правя е да я поддържам чиста. Иначе кожата ми е мазна и си произвеждам "крем" денонощно. Мия се с четка и сапун! Crazy
Сапун за кожата на лицето Shocked не я ли изсушава много
Ми... намажи си лицето с олио и започни да се миеш само с вода ... 😄

# 49
  • Мнения: 11
Здравейте,

Аз преди около половин година се отвратих тотално от готовата козметика (дори тази с висок клас). Започнах да си купувам натурални, студенопресовани масла (тип какаово, кокосово, малина, шипка и т.н.) от био магазините или аптеките и да си бъркам сама кремове. Първоначално ме беше страх да ползвам на лицето и си правих само лосиони за тяло (в интернет е пълно с рецепти), а после почнах и за лицето да си правя. Кожата ми е по-скоро мазна и същевременно много тънка. Имам и доста капилярчета. Е с две думи, супер доволна съм. Шипковото масло например изглажда тена, намалява бръчките, помага да се затворят порите, заздравява капилярите. То обаче е подходящо за нощно време само.
Трудничко е в началото, защото трябва човек доста да се подготви и да прочете, но аз категрично мисля, че няма нищо по-ефективно срещу бръчки, белези и т.н. от тези масла. Не бих казала, че излиза по-евтино от някой крем за бръчки за шир употреба, но разликата в резултатите е светлинни години.


# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 2 418
Редовна и правилна грижа, съобразена с възраст, тип кожа, климатични условия - това следва да съблюдава всяко момиче или жена.
Когато се подлага на агресивни влияния кожата се справя до време. Измивните продукти, слънцето, хранене, стрес, пушене и всякакви други фактори - нарушават правилната й функция.
Смятам, че във всичко следва да има баланс и да се преценя максимално адекватно отношението полза/вреда за всеки продукт.

Но една суха кожа има крещяща нужда от грижа, превенция и адекватно почистване. Дори и на 20 години.

Общи условия

Активация на акаунт