Още мъничко остана, скоро ще съм ДЕКЕМВРИЙСКА МАМА - Тема 7

  • 53 097
  • 738
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 16

Аз искам и друго да питам вярно ли е че е практика натискането по корема.Днес срещнах една приятелка която е родила на скоро и каза че са я натискали по корема за да и изтекат водите,и бебето имало синявици по крачетата.
Това с натискането е принципно забранено, но знам че в държавните болници и главно в провинцията го правят още. От раждали в Майчин дом също съм чувала, че понякога го правят да излезе по-бързо бебето, макар че е супер опасно и може да се получат големи кръвоизливи. Съвета, който даваха по лекциите за родители е по възможност да присъства бащата иначе не можеш да докажеш, че са прилагали този метод както и предварително да се обсъждат с лекаря всички манипулации - така наречения план за раждане, който ми е малко химера в предвид това колко ни е изостанало здравеопазването и в това число практиките за раждане и как някои лекари и в някои болници ще ти се изсмеят ако държиш да им представиш такъв план...
[/quote Май всичко е до късмет,няма да го мисля повече казвам си че всичко ще е на ред и така Simple Smile

# 736
  • Мнения: 84
А да ви питам защо си мажете гърдите с крем за зърна, кремовете нали по принцип са за успокояване при разранени зърна? За подготовка съм чувала обратното - загрубяване с влажна кърпа, което много хора пък отричат защото предизвиква контракции ( или ако се прави да е в последните седмици преди термин), но с крем не бях чувала че е нужно. На повечето места, къдета са ми говорили за кърмене различни консултанти казваха, че не трябва никаква подготовка на гърдите.

# 737
  • Мнения: 373
А да ви питам защо си мажете гърдите с крем за зърна, кремовете нали по принцип са за успокояване при разранени зърна? За подготовка съм чувала обратното - загрубяване с влажна кърпа, което много хора пък отричат защото предизвиква контракции ( или ако се прави да е в последните седмици преди термин), но с крем не бях чувала че е нужно. На повечето места, къдета са ми говорили за кърмене различни консултанти казваха, че не трябва никаква подготовка на гърдите.
Като лежах в болницата обсъждахме това с момичетата там. Едната се търкаше още от седми месец с кърпа, аз пък казах, че знам точно обратното, че не трябва точно за да не станат контракции, една акушерка ни чу и ни каза, че е добре да се прави това с кърпата и нямало проблем. Аз не съм пробвала, но другото момиче има вече едно детенце и пак се беше търкала и беше доволна.

# 738

Общи условия

Активация на акаунт