Как приготвяте сокчетата?

  • 5 974
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Питам, защото имам 2 изстисквачки, но ми се струва малко излишно да мия половин час за 10 грама сокче. Дали да не използвам стария начин- настъргвам в тензух и изстисквам на ръка? Дали така няма да е и по-хубаво сокчето? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3 153
Цитат на: pandora
Питам, защото имам 2 изстисквачки, но ми се струва малко излишно да мия половин час за 10 грама сокче. Дали да не използвам стария начин- настъргвам в тензух и изстисквам на ръка? Дали така няма да е и по-хубаво сокчето? Rolling Eyes


Аз правя сок от една ябълка да речем в сокоизстисквачката, от която стават около 40 до 60 мл. Ако ябълките са от по-меките те стават почти на каша, за това прекарвам сока през тензух. На бебето давам колкото му се полага за деня, а другото отива във фонда "И аз съм човек"Simple Smile В крайна сметка не само бебето има нужда от витамини. Иначе в първоначално бях започнала да му давам сока с лъжичка, ама той се плюнчи, я гълта, я не и прави всичко в ябълка, която НЕ СЕ ПЕРЕ! Така че сега направо му сипвам в шишето, а като си изпие сокчето му правя в същото шише млякото:)

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз стържех на пластмасово ренде (за да се запазват витамините), после в пластмасова цедка и натисках пулпа с пръсти или лъжичка. Ако имаше нужда, още веднъж го прецеждах. И така.

# 3
  • Мнения: 1 517
Ами аз ги правя по "стария начин", понеже нямам сокоизтисквачка. Имам една стъклена "рибка" от моето детство още за стъргане на плодовете. После през тензуха и - готово. Но пак ми се струва, че мия после хиляда работи.

# 4
  • Мнения: 37
Аз правя сока на сокоизтисквачка, това което остава(по-едрото)
го правя на пюре или го слагам в кисела. Не знам дали така е правилно, но поне е доста рационално.
Е вярно е, че после мия хиляда неща, но поне с един куршум-два заека!!! Laughing

# 5
  • Мнения: 6 206
Пуст мързел, пет части трябва да разглабям после и ако ги мия на ръка, само ми заемат място на плота докато изсъхнат и ме дразнят. За миялната не стават, щото пак да трябва да се плакнат и ми задръстват мивката. И накрая рендето  - изплаквам го, изпирам тензуха и готово. Виж по нататък за цитрусите, ще трябва да се ползва сокоизтисквачка. Мъка ми е и там са 4 джиджавки. Няма ли измислени такива самомиещи се сокоизтисквачки? Grinning

# 6
  • Мнения: 3 379
Аз настъргвам плода на ренде (от инокс - ако някой знае дали не е вредно, да каже), после през марля прецеждам сока като изстисквам с пръсти.

# 7
  • Мнения: X
Цитат на: PoliaSp
Пуст мързел, пет части трябва да разглабям после и ако ги мия на ръка, само ми заемат място на плота докато изсъхнат и ме дразнят. За миялната не стават, щото пак да трябва да се плакнат и ми задръстват мивката. И накрая рендето  - изплаквам го, изпирам тензуха и готово. Виж по нататък за цитрусите, ще трябва да се ползва сокоизтисквачка. Мъка ми е и там са 4 джиджавки. Няма ли измислени такива самомиещи се сокоизтисквачки? Grinning

Баш т'ва имам предвид  Laughing  Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 3 847
Цитат на: PoliaSp
Виж по нататък за цитрусите, ще трябва да се ползва сокоизтисквачка. Мъка ми е и там са 4 джиджавки. Няма ли измислени такива самомиещи се сокоизтисквачки? :D


Купи си обикновена, ръчна изтисквачка - 2 части е - ръбестото нещо, на което нанизваш портокала и купата, в която се събира сока. Евтино и удобно. Спокойно изстискваш 2-3 плода. За 1 чаша разреден сок ти трябва 1 портокал.

# 9
  • Мнения: 800
zdraveite i ot men Grinning .Az praveh sok4eto po staria na4in,ama vze da me domarzavia i vzaeh da kupuvam gotovi/na Gan4ev/

# 10
  • София
  • Мнения: 39 717
аз в началото си правех сокчетата със сокоизтисквачката, после я оставях на мъж ми да я мие, фонда "и аз съм човек" Wink След това купувах готови на Ганчев

# 11
  • Мнения: 1 464
мале и аз за какво си я купих тая сокоизтисквачка ,като си седи на плота и си кротува,ми като ме мързи да я мия Embarassed

# 12
  • Мнения: 928
В началото използвах ренде и тензух.защото няма смисъл за 20гр да миеш 1час сокоистисквачката, но сега Кати е на 7 месеца и пие по 500гр плодов сок на ден ,тъи като не пие вода.  Затова и правя цялото количество сок сутринта и мия уреда.

# 13
  • Мнения: 3 146
Само се чудя как не ви мързи да рендосвате, да стържете през тензух и други разни, а ви обременява това да измиете за 2 мин. сокоизтисквачката.Да не говорим колко материал се хаби с тензух, а да изстискам 200 мл. сок по този начин - направо не мога да си го представя.С машинката е 1 мин. - засичала съм.

# 14
  • Мнения: 717
Аз чинно си ползвам сокоизтисквачката - наистина ми отнема 1 мин., и нея после я измивам за 2 мин. Мисля, че каквото и да пробвам друго ще ми отнеме много повече време.

Общи условия

Активация на акаунт