Как да се държим на първа среща?

  • 6 704
  • 23
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 10
Първо, извинявам се, ако не съм улучил правилния раздел

Една приятелка си урежда срещи по интернет, но след първата никой не я е потърсил за втора. Аз също отидох на няколко, но резултатът е същия. Та как трябва да се държи човек на първа среща по интернет, за да задържи нечие внимание и евентуално за нещо по-сериозно?

# 1
  • Мнения: 4 007
Просто не сте интересни на човека отсреща или разговорът не върви. Не може да се харесвате на всички, така както и вие не харесвате всички хора. Няма какво да направите, защото ако правите нещо, което обикновено не правите, на тази първа среща и ви се обадят за втора - или ще бъдете отново този, който не сте - и така докога? Или ще се превърнете отново във вас самите, което или ще се хареса или не на този отсреща.
Не сте попаднали на човека, на когото сте интересни с вашите знания и преживявания. Няма и как да стане отведнъж. И няма смисъл да се държите по различен начин, защото рано или късно това ще се разбере и няма да остави добро впечатление у човека отсреща.

# 2
  • Мнения: 4 711
perseval, сподели как е минала срещата, може да бъркаш някъде. А иначе универсални правила няма.

# 3
  • Мнения: X
Ако жената е привлекателна, ще има покани за втора среща. Освен ако не е отявлено изперкала, макар че дори и тогава пак ще има по някой мераклия.

А в твоя случай - ти ли чакаш да те потърсят?  newsm78 Инициативата се очаква да е твоя.

На първа среща всеки се държи като подобрена версия на себе си и си крие рогцата, с изключение на натуралните простаци. Задържаш нечие внимание като си привлекателен и интересен събеседник. Правиш и добър предварителен подбор, срещаш се с хора, с които имаш някакви допирни точки.

Не искам да ти прозвучи обидно, но някои мъже пренебрегват хигиената и още като те лъхнат, срещата де факто е приключила.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 592

По принцип се предполага ти да ги търсиш за 2ра среща, не те - теб.
Ама що не вземеш да излезеш с въпросната приятелка, дето и без това и тя си търси? Ако не друго, поне ще си прекарате приятно.

# 5
  • Мнения: 10
Хах, не е до хигиена - всеки ден се къпя по два пъти ...

А иначе как минава - виждаме се, приказваме си привидно приятно, изслушваме се, смеем се, разхождаме се - и дотам. Нищо кой знае какво, но  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 4 841
Хах, не е до хигиена - всеки ден се къпя по два пъти ...

А иначе как минава - виждаме се, приказваме си привидно приятно, изслушваме се, смеем се, разхождаме се - и дотам. Нищо кой знае какво, но  Rolling Eyes

А ти като се обадиш да предложиш втора среща, какво?

* * *
Ако все пак искаш съвети по точки, ето няколко от моите:

- На среща се отива чист, с чисти дрехи и обувки, измита коса и свеж дъх. Здрав и в добро настроение.

- Ако човек има някакви екстравагантности - зелена коса, расти, дълга до кръста брада, нокти 5 см; облича се като представител на някоя субкултура, има пиърсинги и флешове и е отгоре до долу в татуировки, трябва да е предварително наясно дали отрсещната страна си пада точно по пози начин на изява. Всички тези неща изглеждат естествени за този, който ги носи, но могат да отблъснат другия.

- Освен ако не са обсъдени и ясни предварително, по-добре да се ограничат разговорите за етнически произход, религиозни и политически убеждения, както и други конфликтни - хранителни режими, бездомни животни, както и коментари за месторожение, диалекти, и т.н.

- Хуморът трябва да е лек и ненатрапчив. Вицове с черен хумор, расизъм, сексизъм, цинизми и прочие, са твърде неуместни за първа среща.

Ако се сетя още нещо, ще пиша пак.

# 7
  • Мнения: 5 903
Първо, извинявам се, ако не съм улучил правилния раздел

Една приятелка си урежда срещи по интернет, но след първата никой не я е потърсил за втора. Аз също отидох на няколко, но резултатът е същия. Та как трябва да се държи човек на първа среща по интернет, за да задържи нечие внимание и евентуално за нещо по-сериозно?
Ти като принцеса чакаш да те поканят ли?

# 8
  • Мнения: 4 711
- Ако човек има някакви екстравагантности - зелена коса, расти, дълга до кръста брада, нокти 5 см; облича се като представител на някоя субкултура, има пиърсинги и флешове и е отгоре до долу в татуировки, трябва да е предварително наясно дали отрсещната страна си пада точно по пози начин на изява. Всички тези неща изглеждат естествени за този, който ги носи, но могат да отблъснат другия.

- Освен ако не са обсъдени и ясни предварително, по-добре да се ограничат разговорите за етнически произход, религиозни и политически убеждения, както и други конфликтни - хранителни режими, бездомни животни, както и коментари за месторожение, диалекти, и т.н.
По въпроса за първото - представям си снимки на един елегантен мъж във въпросния сайт и ти идва един със зелена коса и черни нокти  hahaha hahaha hahaha.

А това за хранителния режим е доста актуално  Rolling Eyes. Мен вече ме питат какво и кога ям, това преди 5 години никой нямаше да се сети  Rolling Eyes

perseval, когато попитах как протича срещата, повече ме интересуваше как се уговаряте, казваш й идвай в 5 на въртележката или предлагаш място и час на нея удобни, евентуално да я вземеш ако ти си с кола, а тя не. Уговаряте ли се за втора среща по време на срещата или се разделяш с нея с някакво общо: ще се чуваме (ще си пишем). Звъниш ли, пишеш ли ти след това? Или чакаш от нея първо някакъв сигнал. Ей такива неща.

Понякога може да те харесват, но като не подходиш правилно, не приключваш сделката, така да се каже.

Имала съм две срещи тази година, като първата не мина хич успешно. Първо, не ми хареса човека. Второ, беше ми скучен. Трето, не престана да ме прекъсва. Четвърто, не спря да ми говори как си е взел нов джип Мазда, но за сметка на това пък пътува само с метрото. Имаше още неща, но това беше от самата среща.

# 9
  • Мнения: 4 841
Сетих се още нещо - ако си гей, и се срещаш с мъже, трябва да потърсиш съвет в специализиран форум. Това, което ще ти опишем тук, важи за динамиката на хетеросексуалните срещи, напълно възможно е при хомосексуалните да важат други правила.

# 10
  • Мнения: 1 127
BirdsFlu е права, макар някои елементи да ме разсмяха. Това са основните `правила`.

Има и още нещо, ти като мъж, това ли очакваш?
Ти като принцеса чакаш да те поканят ли?

Трябва да бъдеш по-инициативен, ненатрапчиво разбира се, но не и да се държиш дръпнато и студено.
Нали не очакваш девойката да изземе мъжките функции. Дръж се естествено, но й покажи интереса си.

# 11
  • Мнения: 5 363
След среща пишете ли си?

# 12
  • Мнения: 502
Аз съм ходила на такива срещи преди години, но първо преди да изляза с някого на кафе, общуваме известно време /между 2 седмици и месец, може и повече/ само по интернет. Това го правех, за да съм сигурна, че и двамата имаме еднакви очаквания за срещата.
Имаше много мъже, които търсеха само секс, а аз исках връзка.
Второто, което ми е било от полза, че никога не използвах анонимността от общуването в интернет, за да излъжа или подведа някого. То така или иначе, когато се срещнеш с този човек очи в очи нещата си излизат наяве.
След като се уговорим за среща, още на пръв поглед мога да преценя дали този човек ми е симпатичен, дали има химия, но за това е важно да познаваш добре себе си.
Тези срещи са били на непретенциозни места и никога не съм изисквала да ми се плаща консумацията, напротив предпочитах всеки да си плати сметката.
Разговорът се води около ежедневието, за което вече имаш някаква представа от предварителното чатене, за работата или заниманията на човека, за нещата, които го вълнуват. Честно казано не съм се ограничавала в темите, говорила съм за всичко, което ме вълнува, не съм искала да се преструвам, за да бъда харесана.
Винаги съм била честна с човека, ако не ми харесва, му казвах, че не искам да се задълбочат нещата и мога да му предложа само приятелство. Естествено с никой от тези хора не станах приятелка, защото и момчетата, с които съм излизала търсеха връзка. Това го правех, за да не си губим излишно времето или да оставям напразни надежди. Даже с едно от момчетата си прекарахме чудесно на срещата, много се смяхме, но и двамата си казахме, че не се харесваме по този начин.
Общо взето в края на срещата се уговаряхме за следваща или напротив си пожелавахме успех в срещите за напред. Все пак това ни е първа среща на живо, но не и първото общуване с този човек.
Искам и на вас да пожелая успех в срещите, но внимавайте, защото аз от такова запознанство стигнах до брак и деца  Joy

# 13
  • Мнения: 5 820
   Не вярвам на срещи от интернет. Срещите, които съм имала до сега - или не са идвали изобщо на срещите, а аз стоях и чаках определените индивиди, или пък отсрещните страни все отлагаха срещи с мене. Най-гадното е, когато човек чака определен непознат индивид от интернет за среща, да ти се обади, да ти напише съобщение или пък по скайпа, че няма възможност да дойде на срещата. Много подло е. Задрасквам го веднага. Ако е имало първа среща, то втора въобще не се осъществява. Инициативата за втора среща трябва да е от страна на мъжа. В интерес на истината повечето мъже, с които съм имала срещала от интернет, ме възприемаха като някакво парче за секс. Отказах се вече да излизам на такива срещи от интернет. Изобщо вече не се регистрирам във вятърничави сайтове за интернет запознанства. Имам чувството, че там всеки очаква перфектния човек.

Последна редакция: пт, 21 окт 2016, 16:27 от Jennifer_w

# 14
  • Мнения: X
А иначе как минава - виждаме се, приказваме си привидно приятно, изслушваме се, смеем се, разхождаме се - и дотам. Нищо кой знае какво, но  Rolling Eyes
Възможните причините /освен на непасване/ са неатрактивна външност или безперспективност като социален статус и професия, или пък и двете...Съжалявам, че трябва да го напиша, ама си има пълни смешници. От километри им личи, че не са помирисвали жена с години или пък ако са - то тя е майка им, с която живеят  Laughing   

# 15
  • Мнения: 635
А иначе как минава - виждаме се, приказваме си привидно приятно, изслушваме се, смеем се, разхождаме се - и дотам. Нищо кой знае какво, но  Rolling Eyes
Възможните причините /освен на непасване/ са неатрактивна външност или безперспективност като социален статус и професия, или пък и двете...Съжалявам, че трябва да го напиша, ама си има пълни смешници. От километри им личи, че не са помирисвали жена с години или пък ако са - то тя е майка им, с която живеят  Laughing   

Извинявай, но тези си личат още в интернет. Защо ще се стига до среща с такъв?

# 16
  • Мнения: X
А иначе как минава - виждаме се, приказваме си привидно приятно, изслушваме се, смеем се, разхождаме се - и дотам. Нищо кой знае какво, но  Rolling Eyes
Възможните причините /освен на непасване/ са неатрактивна външност или безперспективност като социален статус и професия, или пък и двете...Съжалявам, че трябва да го напиша, ама си има пълни смешници. От километри им личи, че не са помирисвали жена с години или пък ако са - то тя е майка им, с която живеят  Laughing   

Извинявай, но тези си личат още в интернет. Защо ще се стига до среща с такъв?
Защото някои по-умело заблуждават...защо иначе, ще има теми подобни на тази  Laughing

# 17
  • Мнения: 422
perseval Много често при първа среща чрез интернет мъжът и жената не се харесват от пръв поглед. Често пъти нито един от двамата не прави втората крачка. Понякога жената или мъжът незнаят какво търсят или имат твърде големи изисквания. С моят мъж се запознахме чрез интернет. На първата среща той ми каза, че търси сериозна връзка и брак. Накрая ме попита "Искаш ли да се срещнем втори път?". Вече четири години споделяме живота си заедно, защото той е различен и чудесен.

# 18
  • Мнения: 272
На първа среща бъди просто себе си,така или иначе ако се стигне в даден период до връзка няма да има неприятни изненади.Може просто да бъдеш възпитан(цвете,задръж вратата) и всякакви такива джентълменски неща.Както и да се развие срещата,накрая кажи,че си си прекарал чудесно. Задължително се обади на другия ден да чуеш момичето.Ако не ти е харесала,може да кажеш,че би се радвал да се видите отново,но за съжаление си много зает в близката седмица.Ако ти е направила силно впечатление я покани на втора среща.Класическия вариант е кино и вечеря,но може и само вечеря.Ако е кино я остави тя да избере филма.Дори да е сълзлива гадория все ще се прежалиш за два часа.Прави комплименти.И не пришпорвай нещата,целувката за лека нощ не е задължителна.Накрая задължително я изпрати до дома й,прави впечатление на загриженост.Ако нямаш възможност я помоли да ти се обади като се прибере.

# 19
  • Мнения: 1 109
Както и да се развие срещата,накрая кажи,че си си прекарал чудесно. Задължително се обади на другия ден да чуеш момичето.Ако не ти е харесала,може да кажеш,че би се радвал да се видите отново,но за съжаление си много зает в близката седмица.
Според мен това е ненужно и може да въведе момичето в заблуда. Ако на мен някой ми звънне отново на следващия ден, определено ще реша, че има интерес.

# 20
  • Мнения: 2 180
Ох, сложни са тия неща. Преди 15г. бачках за кратко в едно интернет кафе и на нощните смени съм си "чатила" и имала няколко срещи, но на моя територия в кафето. Все попадах на неподходящи и трудно се отървах от тях, голяма досада бяха и като цяло с тежък емоционален товар. В днешно време не съм се и сещала за сайтове, докато една колежка не започна да разказва къде се регистрира и как да прати еди какво си (че не е много на "ти" с комп.), та покрай нея видях местните шизофеници, които са на силни лекарства и викат по улиците регистрирани там.... страшна работа. На снимките изглеждат нормални, дори изцъкления поглед е смегчен. Страшна работа, момичета, пазете се.  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 127
Да се правят обобщения не може. Като изключим последния пост/щото и такива има/, за всеки влак си има пътници.
В една съседна тема, момче навремето определено като "смотльо", т.к. бил пълничък с очила, днес е успял бизнесмен, по думите на авторката, с жена, 3 деца, и голяма къща. И определилите като "смотльо" две гъски, още`умуват`дали да приемат приятелство му във фейса, дали е заслужил, и забележете дали не ги сваля.
Хора всякакви, общи рецепти няма, въпросът е да се намерят взаимно, кой каквото търси. А това с фалшиво представяне, дистанцирано поведение, и прекалено изчакване няма как да стане. Пробваш, опитваш, представяш се такъв какъвто си, не се страхуваш да покажеш интереса си, пък каквото/ако/ се получи. Като за някои хора съществува и етикет на поведение, малко различен за двата пола, както вече писаха.

# 22
  • Мнения: 4 711
Ама как сте ги оплюли мъжете в тези сайтове  Rolling Eyes

Познавам много хора така - преди от чатовете, сега от сайтове. Едни от най-близките ми приятели ги познавам точно чрез чат, и да не казвам колко години по-късно, още са ми от най-близките хора. Едни от най-дългите и сериозни връзки са ми именно с хора от сайтове, нормални, образовани, с добра работа. С повечето още се чуваме, въпреки че отдавна не сме заедно.

Последно сестра ми преди година си намери приятел от такъв сайт, отдавна не я бях виждала толкова щастлива с някой.

Не казвам, че няма луди. Но ги има и на улиците, не са затворени в някакво заведение и да имат достъп до интернет.

Нежна целувка, според мен не си права, че дори да не иска да се вижда, да казва, че ще е зает и как си бил прекарал чудесно. Може просто да не се разбира за втора среща и да остави нещата така. Освен ако той не попадне на някоя луда, че и при жените ги има.

# 23
  • Мнения: 5 820
Ох, сложни са тия неща. Преди 15г. бачках за кратко в едно интернет кафе и на нощните смени съм си "чатила" и имала няколко срещи, но на моя територия в кафето. Все попадах на неподходящи и трудно се отървах от тях, голяма досада бяха и като цяло с тежък емоционален товар. В днешно време не съм се и сещала за сайтове, докато една колежка не започна да разказва къде се регистрира и как да прати еди какво си (че не е много на "ти" с комп.), та покрай нея видях местните шизофеници, които са на силни лекарства и викат по улиците регистрирани там.... страшна работа. На снимките изглеждат нормални, дори изцъкления поглед е смегчен. Страшна работа, момичета, пазете се.  Rolling Eyes

   Съгласна съм с вашия коментар. Имам горчив опит с такива срещи. Припомнихте ми как няколко пъти не можех да се отърва от тези досадници. Непрекъснато ме търсиха по телефона. Просто не искаха да приемат за "не" за отговор и не можеха да разберат, че нямах никакъв интерес за следващи срещи. После последваха заплашителни съобщения. Затова на никого вече няма да дам телефонен номер.  И още нещо - някои като започнат да питат на какъв адрес живее жената. Ако жената не им каже, започват да се сърдят. Психопати.

Общи условия

Активация на акаунт