въпрос относно кърмата

  • 2 013
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 330
В 24 г.с. гърдите не са ми порастнали много и малко ме е страх дали въобще ще имам кърма ...... Кажете ми какво мога да направя ......масаж,кремове.... Чай...щях да попитам гинеколога ми вчера но забравих а и предполагам че той щеше да ме пита дали има промяна ..... Много искам да си имам кърма  Praynig Praynig Praynig

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 5 745
Не ти трябва да правиш абсолютно нищо. Масажът (на гърдите) е противопоказен за бременни - може да стимулира контракциите на матката. Можеш да се мажеш с крем против стрии, но това няма нищо общо с кърмата.
Големината на гърдите не е от значение. Кърмата се появява след раждането на бебето. Производството на кърма се стимулира само и единствено от сученето на бебето  (и евентуално до някаква степен от помпа за кърмачки, която в никакъв случай не трябва да използваш докато си  бременна)  - колкото по-често слагаш бебето на гърда и колкото по-дълго суче, толкова повече кърма се произвежда. Производството на кърмата се нагажда според нуждите на бебето. Когато започнеш да кърмиш можеш да си купиш чай за кърмачки от аптеката (има на Хип, но не знам до колко помага да се увеличи кърмата).

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
В 24 г.с. гърдите не са ми порастнали много и малко ме е страх дали въобще ще имам кърма ...... Кажете ми какво мога да направя ......масаж,кремове.... Чай...щях да попитам гинеколога ми вчера но забравих а и предполагам че той щеше да ме пита дали има промяна ..... Много искам да си имам кърма  Praynig Praynig Praynig
Пълни глупости говориш. Не се обиждай Peace
След като родиш кърмата ще си тръгне естествено. Кърмих 7 мес първото си дете и 17 мес второто си дете без да имам кой знае каква промяна в гърдите и без никакви масажи, кремове и простотии, кой ти ги говори тия измишльотини?
Наслади се на прекрасните мигове на бременността и не мисли такива неща, като слагаш често бебето на гърдите всичко ще е наред  Wink

# 3
  • Мнения: 394
Точно както са ти казали и другите мами, неправи нищо. Единствено което може след като родиш е чай на хип (помага), бирена мая, ядки, жито, боза и др. Храни за увеличаване на кърмата. Казвам го от опит. Първото дете е кърмено до 9 мес., сега с второто още се кърмим на 1,7 сме и не му се вижда края по отношение на желанието на малката. Леко раждане и живо и здраво детенце!😘

# 4
  • Мнения: 4 408
Големи гърди не е равно на много мляко. Големите гърди са с повече мастна тъкан, което в много случаи утежнява кърменето. Кърма ще имаш, спокойно.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 5 745
А да и забравих... Докато кърмиш трябва да пиеш много вода. Аз по принцип не пия много вода (просто забравям) и за това си бях определила да пия по една чаша след всяко кърмене.

# 6
  • Мнения: 6 724
Няма как да имаш кърма сега. Кой ще храниш с нея? Кърмата не стои в гърдите на склад, трябва да се изсуква от бебето редовно. По тази причина тялото започва да произвежда кърма СЛЕД раждането. Непосредствено след раждане потича коластрата, а след нея и кърмата. За да кърмиш успешно трябва да слагаш детето да суче на кратки интервали (най-добре на поискване), ден и нощ. Намери актуална информация и чети, защото неграмотността по темата е причина много майки да не кърмят. Размерът на гърдите няма общо с успеха при кърмене. 

Общи условия

Активация на акаунт