Мисълта

  • 4 414
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, какво мислите за силата на мисълта наистина ли действа като мислиш само хубави неща мислиш позитивно. Вие вярвате ли в силата на мисълта?

# 1
  • Мнения: 1 748
Без да искам да се изказвам като абсолютен скептик, но за мен да вярваш, че вселенските случайни събития всъщност не са случайни, а плод на целенасочено мислене в дадена посока на конкретен индивид (аз в случая) за мен е егоцентрично.

Иначе вярвам, че човек трябва да е реалист, здраво стъпил на земята и да използва мисълта си повече за развитие на качествата и уменията си, отколкото за да се мъчи да предизвиква събития.

# 2
  • Мнения: 3 986
Това е за подфорума с лудите вярващите, че няколко хартийки с картинки предсказват бъдещето, или че от разположението на няколко камъка в безкрайната вселена зависи дали днес ще получиш пари или любимият ще те остави.
Горното общо взето показва, какво мисля по въпроса.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Абсолютно е вярно "като мислиш само хубави
неща мислиш позитивно.",  но ако чакаш това
да се случи реално без действие, не става.

# 4
  • Мнения: 5 060
Силно вярвам в силата на лошите мисли.
И съм убедена, че хората, които нямат способност да мислят позитивно, а са потънали само в черни и негативни мисли са много по-уязвими, не заради силата на мисълта, а заради безсилието, което ги обзема в тези им периоди и неспособността им да погледнат  от друг ъгъл ситуацията.
За силата на позитивните мисли съм малко скептична, но по-добре човек да е обърнат към тях, отколкото да гази в черни краски в инак не лекия живот.

# 5
  • Мнения: 1 071
Ще отговоря с цитат по темата, много любим:
Позитивното мислене без позитивни действия води до позитивно нищо.

# 6
  • Мнения: 12 473
Вярвам изцяло в това, че "Ти си такава, каквито са и мислите ти"
 Съответно - и живота ти е такъв.

# 7
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Вярвам, че ако човек мисли само за глупости - оглупява.

# 8
  • Мнения: 22 036
Поредната тема за позитивизма  ooooh!. Онзи ден имаше подобна.

# 9
  • Мнения: 340
Мислете добро, правете добро, бъдете добри! Амин!

# 10
  • Мнения: 148
Това, което мислим днес, е това, което говорим утре и това, което правим вдругиден. Естествено, че има значение какво мислим. Но ако очаквате бърза "благодарност" заради това, че мислите хубави неща - откажете се. Мисленето не е стока за продан, а начин на живот.

# 11
  • София
  • Мнения: 11 857
Здравейте, какво мислите за силата на мисълта наистина ли действа като мислиш само хубави неща мислиш позитивно. Вие вярвате ли в силата на мисълта?
Единственото положително, което се случва е да си приятен на околните. Всичко останало е симулация на тежки психологически отклонения, при които хората нямат адекватна връзка с реалността. Цената на този култ е изключително висока, повярвалите могат да завършат много зле още при първото сполетяло ги нещастие. Защото, да, в живота на всеки се случват нещастия и загуби, които и без да си въобразяваш, че с мисълта си контролираш съдбата си са достатъчно тежки и съпроводени с чувство за вина. За човек самопровъзгласил се за бог вината е непоносима. Отделно, лошите настроения и мисли са нещо естествено, човек има различни състояния и ако си налага да ги няма ги изтласква. те не изчезват, отиват в несъзнаваното и от там се завръщат със страшна сила и в неподозирани форми, разбира се, в най-неподходящите моменти, а именно, когато човек вече е сринат от нещо.

Иначе е чудесно човек да е по-положително настроен. Но не и по този начин.

# 12
  • Мнения: 22 036
Ей сега ще си легна положително (настроена).

# 13
  • Мнения: 3 096
Да, вярвам. Като се ядосам на някой и го погледна лошо, той вземе че се спъне и се пльосне по очи😄 и хубавите мисли се сбъдват също, но само понякога. Трябва си работа.

# 14
  • Мнения: 14 478
Здравейте, какво мислите за силата на мисълта наистина ли действа като мислиш само хубави неща мислиш позитивно. Вие вярвате ли в силата на мисълта?
Вярвам в силата на мисълта. С мисъл се събарят планини много по-лесно отколкото с група кОпан.
 Но силата на мисълта, в която вярвам аз не е тази, която ти си описала.
 Ти си описала силата на самовнушението, което може да действа само за много кратко-до първия сблъсък с реален проблем... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт