Детето ми не ме слуша

  • 17 989
  • 93
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 565
Едното само се държи така ,другото си игра досто по спокойно

# 91
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Така че говоря за чисто граматическата формулировка "Така се прави", а не "Ти сега трябва да обечеш това и това и аз ти го заповядвам, защото съм по-голям, а ти трябва да ми се подчиниш", което задейства противопоставянето.


да, за формулировката съм напълно съгласна, няколко пъти напред написах, че точно формулирането прави чудеса.

аз не казвам "така се прави", казвам нещо подобно: "просто е така", т.е. израз на водещия му език, който по значение е идентичен на "така се прави".

шапката си я слага сам, след като е интеоризирал правилото  Mr. Green

ако може 24 часа да получава внимание ще е най добре  .Не знам защо е така вече ,не мога да се справя.

може би трябва да поработиш в тази посока: детето получава внимание, но явно не му стига като количество/качество.

когато съм заета и детето не получава внимание и става нетърпимо.
нищо не помага, освен да поема дъх, да го попитам какво иска да правим и да седна. обикновено 10-20-30мин. стигат и го оставям сам да се занимава.
има дни, в които трябва повече време да инвестирам.

днес реши, че ще ми помага да прострем прането, да измете стаята си  Shocked, да забърше един прозорец... казах му, че имам работа и трябва да я свърша и той каза: ок, и аз ще помагам...

# 92
  • София
  • Мнения: 17 591

Остави го детето да си се накрещи и наплаче, чек тогава го гушни.

# 93
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 847
Аз купувам всичко което поиска.Никога не съм стигала до описаните по-горе ситуации.Това от малък.Детето е спокойно,че когато поиска нещо ще му купя и си купува това което му се яде в момента.И нищо отгоре.Ако не е гладен си купува я желирани бонбони,я дъвки,я сок....Питам го дали иска друго поне 3 пъти докато сме в магазина и той казва -Не.Питам го и какво да наготвя.И за детските си знае.И като ги изтегля му казвам и го питам какво иска.Често пъти му казвам ,че може да е голямо,може да е по-скъпо,ако избира дребни ,малки неща.Винаги ме пита -Мамо може ли да купя това.Ако кажа -Не го връща без проблем.Обяснявам ,защо и.казвам да си избере нещо друго.
Peace Винаги съм следвала същия принцип с дъщеря ми. Резултатите са точно като при Деси - детето е спокойно и приема отказ съвсем нормално, точно защото знае, че отказвам само с основателна причина.

Общи условия

Активация на акаунт