Помощ-гъбички в устата

  • 8 839
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте мили майки, не можем да се справим с гъбичките в устата! CryВече два пъти давах Нистатин, гъбите минават и след ден два отново устата и е в рани! На една годинка сме. Изварявах многократно шишета, биберони и други неща които лапа! Незнам какво да правя. Има ли и други лечения, знам че Дактарина е ефикасен но го няма никъде! Ще сум ви много благодарна ако споделите вашиа опит!

# 1
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
И Деси имаше гъбички, но беше на 10 дни. Тогава майка ми натопи една марличка в сода за хляб и и изчисти устата почти до кръв  Sad, но повече гъбички не й се появиха.

# 2
  • Мнения: 175
Мила , на тази възраст обикновено децата имат афти в устата . Те са болезнени , детето плаче от всичко - вода , храна , допир . Добре е да отметнеш вероятността за афти , а ако са - на една марличка слагаш малко от пастата индекстол (мисля , че го дават за зъбобол , но е адски ефикасен .Дъщеря ми няколко пъти направи афти - изглеждат малки бели петънца , а като падне бялото остава дупчица .Излизат по езика и бузките отвътре ) и обтриваш докато падне бялото и остане само чиста дупчица .Болезнено е за децата и много плачат докато ги мажеш , но минава .Афтите са опасни ако слязат надолу в гърлото могат да предизвикат висока температура и тогава лечението е с антибиотик , така че смело мажи .

# 3
  • Мнения: 83
Здравей и Алекс имаше гъби4ки като беше на 10 дни и то доста упорити при нас минаха с Дактарин ,мазах го около 2 мес,като минаваха и после пак се появяваха ,трябва да се изваряват бибите или да ги накисваш в разтвор дезинфекционен.Много странно 4е го няма дактарина  Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 2 271
Наистина Дактарин- а е ефикасен, но трудно се намира.

# 5
  • Мнения: 6 315
При сина ми млечницата изчезна с Дактарин Орал гел. Няма ли го по аптеките?

# 6
  • Мнения: 5 299
При сина ми млечницата изчезна с Дактарин Орал гел. Няма ли го по аптеките?
И аз с него мазах. Струва около 10 лв, и гъби4ките из4езнаха за 3,4 дена. Някои мажат със сода бикарбонат, смесена с пудра захар, но аз ли4но не бих избрала това. Най_добре се консултирай с педиатъра ви. Peace

# 7
  • Мнения: 680
само дактарина помогна и при нас,но лесно го намерих.

# 8
  • Мнения: 106
Аз също съм много доволна от Дактарина. Нямаше проблеми с намирането.
.......Тогава майка ми натопи една марличка в сода за хляб и и изчисти устата почти до кръв  Sad, но повече гъбички не й се появиха.
Това е често даван съвет, но не го прилагай. Детето изпитва болка, и това си е живо мъчение. Може да се разрани езичето и тогава от един проблем, та на два.

# 9
  • Петрич
  • Мнения: 321
И аз мисля,че метода със содата е малко като мъчение за детето.Пробвай с Дактарин.Много е ефикасен,от 2 намазвания се изчисти устата,а преди това го мазахме с куп скъпи препарати без да има резултат.

# 10
  • Мнения: 106
търси дактарин,все някаде трябва да намери6
ина4е за да избегне6 гъби4ките като изваряваш шишетата слагай една щипка сода във водата

# 11
  • Мнения: 1 671
Дактарин

# 12
  • Мнения: 293
Когато и аз търсих Дактарин (декември месец) го нямаше по аптеките и в аптеката ми направиха друго мазило Нистатин+Глицерин, но не си спомням съотношението им.С това мазах децата и ни помогна.

# 13
Разбъркай мед и сода за хляб и почисти устенцата мила.
Единствен на4ин да няма гъбички е изваряване на всичко
с което се храни детето, преди всяко ядене. Дано се оправи
мили4кото.

Общи условия

Активация на акаунт