Силиконови зърна и пози за кърмене

  • 3 829
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 114
Здравейте, имам питания към мамите кърмещи със силиконови зърна: хранят ли се ефективно бебоците ви; заспиват ли по време на ядене и в какви пози кърмите? Аз се чувствам ограничена от това, че кърмя със изкуствени зърна (моите са плоски) и позата е само "люлка", но вече трети месец стана и гърба ме скъсва от болка. Моля ви споделете при вас как са нещата.

# 1
  • Мнения: 11
Здравей, аз си кърмя със силиконови зърна, защото моите се разраниха страшно много и започнаха да кървят ужасно.  Cry Сега вече почвам да се чувствам малко по-добре и раните почнаха да зарастват. Най-често си кърмя седнала във фотиойла. В общи линии за болките в гърба мога да ти препоръчам йога и масажи.  Wink

Последна редакция: сб, 22 окт 2016, 23:07 от fresita

# 2
  • Мнения: 521
Аз кърмех основно седнала /с болки в гърба/ и легнала на една страна. Лека полека с доста зор, махнах силиконовите зърна и направо се родих, бебето на 3 мес. е по-голямо, има шанс да се справи с плоски зърна /и при мен бяха така/.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 114
Моята госпожица скоро ще направи 3 мес. но почти всеки път заспива докато суче и ми се струва невъзможно да я храня без тях. Имам чувството, че не може да се засити, а пък иначе си имам кърма... На моменти съм била на прага на това да дохранвам, но за сега успявам да се въздържа. Истината е, че не знам колко още ще мога да продължавам така ( абстрахирам се от болките и пр.) защото тя расте, с това расте и количеството мляко, нужно и да се засити,  а аз все си мисля че тя не може да се нахрани както трябва именно заради зърната.

# 4
  • Мнения: 521
Според мен нощем, докато е сънена, най-лесно може да се "пробута" гърдата без силиконовото зърно.

# 5
  • София
  • Мнения: 983
Само легнала заради болки в гърба,но след като махнах протекторите- започнах и в поза люлка.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 114
А коя марка протектори ползвате, и по-важното - доволни ли сте от нея? В момента съм с МАМ, имам и на Авент,  но сякаш с първите ми е повече комфортно.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 114
Само легнала заради болки в гърба,но след като махнах протекторите- започнах и в поза люлка.

mishoto,  като кърмиш легнала не се разлива, така да се каже, кърмата?  Нали се събира в зърното,  пък и има вероятност то да се отлепи... Хикс ми е с те пози, че без гръб ъ кръст останах.

# 8
  • София
  • Мнения: 983
Не, не се събира, защото то е плътно прилепнало и когато бебето засуче-издърпва зърното,става нещо като вакум и протекторът се явява като втора кожа (ама как го обясних ooooh!,дано ме разбра). Накрая като спре или пък ако пуска и хваща,има капчици,но в никой случай не цялото мляко. Имам огромни проблеми с гръбнака и кръста,а това беше единственият начин да кърмя,след пробване на всички пози и безброй консултации с консултантите по кърмене. Разбира се при първа възможност махнах протекторът,но първоначално много ми помогна,защото бях и с ужасяващи рагади и нямаше как да се изцеждам.
Успех Peace

Общи условия

Активация на акаунт