Втори болничен - комисия -продължение или нов?

  • 3 566
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 870
Не съм сигурен за тук ли е темата...  Embarassed

Имах болничен до петък /5дни/ - травма на крака.
В понеделник ако не ме пуснат платен отпуск - същият ден ще се опитам да ми дадат от комисия от ортопед(личният едва ми даде сегашния), но не знам кога ще имат комисия...

Той ако е продължение - трябва от тази събота ли да започне и не е ли много назад в календата, ако комисията е сряда да кажем?
Какви са вариантите? Ако е от понеделник с друга диагноза - няма да го върнат нали?

В краен случай ще се се мерна в понеделник на работа и пак ще изляза с нов.

ПП:
Другото - в работата ходим със сабо, бяло... но ще изискам да ми разрешат със затворена обувка (маратонка) + ортоп. стелка, която ще си правя тези дни. Ако се заядат нещо - с какъв документ мога да го уредя въпроса?

# 1
  • Мнения: 53 918
ЛЛ има право на продължение.
Може със дата от събота.
А може и на ЛК да те прати, пак със стара дата.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 923
Мисля, че ЛЛ трябва да даде направление към ортопед/травматолог, чак след това се отива на ЛКК.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 870
ЛЛ има право на продължение.
Може със дата от събота.
А може и на ЛК да те прати, пак със стара дата.
Да, само че до 14дни непрекъснат. Сега ми предстои ЛКК, но в началото на 2016 имам близо 5мес общо болничен по друга причина. Сега са оставали броени дни до 180.
Ортопеда ще видим какво ще каже утре, но май няма да може над тези 180дни да даде (ЛКК) - какви са вариантите - неплатен отпуск (ако ме пуснат)?  Praynig

# 4
  • София
  • Мнения: 9 870
Продължиха ми го извън 6те месеца  Wink
Обаче диагнозата се различава (бях дал и копие от стария), как да разбера дали са сходни и няма да го върнат от НОИ... докторката, чак в петък е на линия...
Също и причината е различна  Sad

предния: по МКБ: S90.9 / причина 06
сегашния: по МКБ: S89.9 / Причина  08

# 5
  • Мнения: 135
180 дни са без прекъсване, щом има такова не е проблем да се издава болничен без значение диагнозата до 360 дни - годината на боледуване и две назад.
За диагнозата -първата е травма на стъпалото, а втората на подбедрица?
Причина 06 е битова злополука, а 08 изследване поради трудова злополука
Добрия вариант е да се върнеш да поправят последното

# 6
  • София
  • Мнения: 9 870
180 дни са без прекъсване, щом има такова не е проблем да се издава болничен без значение диагнозата до 360 дни - годината на боледуване и две назад.
За диагнозата -първата е травма на стъпалото, а втората на подбедрица?
Причина 06 е битова злополука, а 08 изследване поради трудова злополука
Добрия вариант е да се върнеш да поправят последното
Ясно... връщам го, то вече ще свърши докато го оправят.
по-точно в глезена е проблема - но има промяна и в причината.
Благодаря  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 9 870
180 дни са без прекъсване, щом има такова не е проблем да се издава болничен без значение диагнозата до 360 дни - годината на боледуване и две назад.
Е, моите са с прекъсване. От миналата година имам към 100тина дни Thinking
С последния болничен (общо 30дни без прекъсване) ми се връзват към 190дни за тази година. Отказаха ми продължение на сегашния в поликлиниката /споменаха ми, че трябвало ТЕЛК.../, и при личния лекар ми каза същото - не можело повече от 6 месеца за календарна година #Cussing out Даже ми казаха, че нямали да ми го изплатят всичките дни Confused
 Сега какво да правя, освен да се моля за отпуск, но ме съмнява да ми дадат кой знае колко  ooooh!
Къде го пише това за без прекъсването?
Имам още два дни.

Последна редакция: ср, 16 ное 2016, 15:21 от Starrydream

# 8
  • Мнения: 135
НАРЕДБА ЗА МЕДИЦИНСКАТА ЕКСПЕРТИЗА
Чл. 6.(5) Когато временната неработоспособност е продължила повече от 6 месеца без прекъсване
или 12 месеца с прекъсване в две предходни години и в годината на боледуването,  отпускът се
разрешава само след контролен преглед на ТЕЛК на всеки два месеца, при условие че са налице
обективни признаци за възстановяване на работоспособността в следващите 6 месеца.

# 9
  • София
  • Мнения: 9 870
НАРЕДБА ЗА МЕДИЦИНСКАТА ЕКСПЕРТИЗА
Чл. 6.(5) Когато временната неработоспособност е продължила повече от 6 месеца без прекъсване
или 12 месеца с прекъсване в две предходни години и в годината на боледуването,  отпускът се
разрешава само след контролен преглед на ТЕЛК на всеки два месеца, при условие че са налице
обективни признаци за възстановяване на работоспособността в следващите 6 месеца.
Аз имам общо 9мес с прекъсване, така че минавам само с ЛКК  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 9 870
Изпратиха ми писмо от ТЕЛК... да се явя в деня в който трябва да застъпя на работа?!?
Да нося един списък с документи...

А в края на тази седмица ще ходя да ми продължат евентуално болничния - ЛККто ще може ли да ми издаде б.лист при положение, че ми обжалват сегашния (от работодателя)?
  Да знам дали да се подготвям психически и физически за другата седмица.  Crossing Arms

 

# 11
  • Мнения: 53 918
А защо ти го обжалват?

# 12
  • София
  • Мнения: 9 870
А защо ти го обжалват?
Не знам...не могло да видя жалбата...
Иначе ми е 4ти поред б.лист.
Днес ще проверя на място.

Общи условия

Активация на акаунт