Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 24 839
Накратко!От раждането на нашето дете, си въведохме нещо като традиция да правим стенни и джобни календари със снимка на дъщеря ни за бабите и дядовците. До тук, нищо толкова необикновено.
Вчера с изненада установявам, че свекърва ми е дала нейното календарче на някакъв неин колега от работата, който на всичкото отгоре си искал и ново за 2017 г.?!!!Този човек не е близък, не е роднина, не е приятел, а по стечение на обстоятелствата делят един кабинет, нищо повече. С мъжът ми не го познаваме, не сме чували за него, освен че няма собствено семейство и не сме го виждали никога - напълно непознат!
За мен не е нормално външен на семейството човек да притежава снимка на нашето дете и и дадох да се разбере това. Явно за нея е много ласкателно колегата да носи снимка на внучка и при документите си(?!!!) и вероятно я изпълва с гордост, но в моите очи това е прекалено и неуместно. Според мъжа ми - и какво от това?!!
Далеч не съм дребнав човек и тук не става въпрос за едно календарче, а за принципи и пълна липса на съобразителност Naughty
Как да процедирам от тук нататък?То е ясно, че с практиката с календарите беше дотук, но основното е, че тя не разбира, че е направила нещо неприемливо, а синът и не иска да вземе отношение.
За мен, тази мода с календарчета и качване на снимки в интернет на децата, е порочна.
А, свекърва ти няма вина, си мисля- календарчето предполага подаряване на чужди хора.
За разлика от обикновената снимка.

# 46
  • Мнения: X
Леле, АбсурТ, радвам се, че дъщеря ми вече не е в начален курс. Всяка, ама всяка Коледа, 8 март и намсиквоси разни фотографи ги налазваха и почваха едни мънканици от сорта:"Моля, моля, моля само по едно календарче за теб, за баба, за бате, за намсикойси!" Пфффф! Само на кучето дето не е подарила календарче хубавицата.

# 47
  • Мнения: 180
Смятам, че авторката се притеснява излишно. Съгласна съм с коментара за манталитета на бабите.

# 48
  • София
  • Мнения: 24 839
Леле, АбсурТ, радвам се, че дъщеря ми вече не е в начален курс. Всяка, ама всяка Коледа, 8 март и намсиквоси разни фотографи ги налазваха и почваха едни мънканици от сорта:"Моля, моля, моля само по едно календарче за теб, за баба, за бате, за намсикойси!" Пфффф! Само на кучето дето не е подарила календарче хубавицата.
Не знам, може да е прекалена мнителност, но не мисля, че е добре да се веят снимки на дечица из нета, гарнирани с точно посочен адрес, имена и снимки на родители и каквото още се сетиш, сложено на длан.
Всякакви изроди има, защо да рискуваме? newsm78

# 49
  • Мнения: 5 513
Ако го беше подарила на колежка (жена),проблем ли щеше да е?И ако детето беше момче?
Който има притеснения,съображения не публикува снимки,не подарява,попълва декларация,детето му да не го снимат.Останалите си преценяват.Съотвтно има и досадни,които на всяко шаване на детето снимат.Ако пропуснат да публикуват нови снимки днес ни показват спомените си от преди година две,пет....Аз дори не изпитвам нужда да правя снимки и календари и да раздавам на бабите.Като иска си избира от компютъра и пращам на електронната поща.Вади си на фотото и прави албум.Дали е дала на някой не знам.Но и ми е все тая.

# 50
  • Мнения: 2 811
добре бе какви са тия календарчета с ликовете на децата ви? да не би цезарчета млади или престолонаследници да раждате?

Никога не съм виждала такова нещо. Колегите ми показват по една две снимки на току що родените си деца на телефона и то ако сме близки и толкова.  Вие тука рекламни материали, икони, монети...А това за фирмата календарчета с лиовете на децата, ми мен биха ме уволнили  (ако имах работа  Laughing). умрял някой на работа за чуждите деца, малко са им на хората своите деца.

# 51
  • Мнения: X
добре бе какви са тия календарчета с ликовете на децата ви? да не би цезарчета млади или престолонаследници да раждате?
Ооо, ела в някое училище по Коледа или 8 март. Особено в начален курс. Налазват класа едни фотографи (с любезното съдействие на госпожата и директора) и се започва- картички, календарчета, магнитчета за хладилника, ключодържатели и т.н. И всичко това с лика на престолонаследниците ни, които в захлас поръчват ли, поръчват, защото, виждаш ли ти, ще подарят тези красоти на мама, на тате, на бате, на баба, на кучето, на котката и ......Оффф! Масова психоза сред хлапетата настава.

# 52
  • Мнения: 4 841
добре бе какви са тия календарчета с ликовете на децата ви? да не би цезарчета млади или престолонаследници да раждате?

Произволно линк от Гугъл, по дума  "фото календарчета" - https://www.zumzi.com/bg/5-90-lv-za-6-broya-dzhobni-kalendarchet … na-dostavka-d3675

Интересно дали тези деца и родители са дали разрешение снимките им да са в сайтовете на фотографите...

# 53
  • Мнения: 2 811
Simple Smile))) абе това си е евтина манипулация с цел правене на някой лев. то даже не са и родителите виновни, жертва са на дивия капитализъм "Simple Smile))

децата са наистина много красиви  Heart Eyes Hug. календарите ужасен кич!

# 54
  • София
  • Мнения: 1 253
Оооо, има разни родители, които "умрат" детето им да е навсякъде - по разни конкурси, прочие, даже в жълтата вестници има страница с детски снимки на принципа - "на мама най-убавото" и всички да го видят:D Тук случаят е друг.
Като сме дали по календарче/като малък личен подарък на бабите, определено не сме очаквали, в случая - очаквала, да го подарява на трети лица (пък чак да удовлетворява искания и за следващата година!) и вместо тя друг да го носи при документите си, но наистина - вече ми е като обеца на ухото и оттук нататък всеки подарък - с инструкции за употреба.
А като толкова иска, ще и дам координати, да си вади календарчета с нейния лик и да си ги подарява на който и където иска Wink

# 55
  • Мнения: 12 662
А колко календарчета има тази баба, че има и за раздаване.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 253
По едно😉освен ако не стопанисва и дядовото,  т.е.нечие е заминало по предназначение😉
Дори да не си го е набутвала сама на колегата, малко наивничко изглежда цялата работа - а тя прилича на лесно манипуларуем човек...Сигурно единствено е нащрек, когато аз съм около нея...знам ли.

# 57
  • Мнения: 2 811
абе, едно е сигурно, на повечето майки не би им станало приятно.

# 58
  • Мнения: 5 513
Тези календарчета по какъв повод ги правите и как им ги давате на  бабите? Какъв е смисъла?
Само на Коледа ли виждат детето?Тази снимка ли е най -хубава,че и на календар да се слага?
Сякаш детето има нужда от някаква реклама,че да се набутва на родата по календарчета.Ми ако бабата има 4 внука?
Тапети ли ще слага по стените от календари?Нещо не схващам идеята.

# 59
  • Мнения: 46 508
Явно свекърва ти се радва на внучето, гордее се с него и често го споменава. Дала е веднъж, и сега според мен той си мисли, че проявява жест към нея като иска и тази година... Че и той, въпреки че е страничен човек, смята детето за съкровище  Wink

Ако нещо те притеснява просто не прави календарчета.

Общи условия

Активация на акаунт