Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 79 678
  • 740
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 101
Привет!! Включвам се и аз към темичката Simple Smile) Дъщеричката ми Виолета се роди на 23.12.2016 и днес прави един месец!  smile3531 Реших да си взема слинг, тъй като е доста неспокойна заради бълбукащо коремче и най-лесно се успокоява като я гушкам... така и заспива редовно Simple Smile Днес си поръчах слинг Boba Stardust и нямам търпение да го получа! Heart

# 166
  • NE
  • Мнения: 10 999
И моя бебчо се роди на 5 януари и почна да обича да го нося. Докато бях в родилното успях да купя един слинг на Boba на търг в ebay и утре го очаквам. Heart Eyes

# 167
  • Мнения: 1 775
Чудесен избор, на Боба са страхотни еластичните слингове, със здраве да се носите. Hug

# 168
  • Мнения: 408
Здравейте, на всички!  bouquet

Имам момиченце на почти два месеца.
Подцених въпроса със слинговете или по-скоро покрай всички други ангажименти, не ми остана време да го проуча.

Носим се на ръце почти целодневно, в резултат имам зверски болки в кръста и гърба, не мога нищо да свърша.

Моля препоръчайте ми слинг, който да мога да купя от България. Хубав, качествен, удобен и за двете ни и да може да се ползва дълго време.
От Пловдив съм.
Цената не е от голямо значение, защото това е дългосрочна инвестиция, която със сигурност ще се отплати. Simple Smile


Благодаря предварително!!

# 169
  • NE
  • Мнения: 10 999
Аз да кажа, че съм възхитена от слинга на Boba. Много удобен, стабилен, лесно се слага за новаци като мен и поддържа бебето идеално. Моето човече веднага заспа. Heart Eyes
С големия имах слинг на Зилана. Голяма мъка беше. Продадох го веднага.

gardje Виж в Рошаво. Peace

# 170
  • Мнения: 1 775
За двумесечно бебе най-добрият и лесен вариант е еластичен слинг, ще можете да го носите до към 7-8-9 килограма, преди да започне да провисва и да ви тежи и тогава да минете на раничка. В онлайн магазин рошаво има чудесни еластични слингове на Боба, мисля, че това е най-доброто, което се предлага на нашия пазар. по-бюджетни са Кайа, Зилана, Бейбислинг и т.н.
Разбира се, може да се насочите и към тъкан слинг (истински, не на Шушулка) и слинг с хълки от тъкан плат, но за първият ще ви трябват малко повече умения да го овладеете, за разлика от еластичния слинг, с който се свиква много бързо и може да не се развързва всеки път, а само бебето да се вади и поставя.
Препоръчвам ви да се писъедините към двете групи във фейсбук - Бебе в слинг и Слингове и ергономични раници, защото, повярвайте ми, не може с две думи да се обясни за слинговете, има си доста неща.

# 171
  • Мнения: 216
Здравейте на всички от групата. Предстои ми на пролет да си родим бебче и тези дни се опитвам да се информирам относно слинговете и ергономичните раници. Бих била много благодарна на майките с опит да ми отговорят на някои въпроси:
Кога може да се сложи за първи път новородено бебе в слинг/раница?
Бихте ли ми препоръчали кой вид е най-подходящ за носене на новородено в топлите дни?
За сега е това от мен bouquet

# 172
  • Мнения: 408
Flower Fairy, Stitch, благодаря!  Heart Eyes

За краткото време, с което разполагам, защото бързам и вече наистина ме боли много тялото, май се насочвам към Боба от рошаво. Ето този: http://roshavo.com/oc/Носене-на-бебе/слинг/слинг-boba-purple#prettyPhoto
като ще разчитам на таткото за наместването в началото, защото аз съм много зле с този вид неща. Бавно схващам и бързо забравям!

Да, наистина осъзнавам, че темата е много обширна и субективна и не може да се обобщи в няколко изречения.
Фейсбук не ползвам, но така като гледам е много полезен за някои неща,особено когато човек има бебе.

# 173
  • Мнения: 573
Да, във Фейсбук има доста полезна информация и отзивчиви майки, стига да сте в правилните групи, разбира се Grinning

Не съм носила със слинг, ако имам второ ще е в слинг първите месеци със сигурност, и аз чета из групите много добри отзиви за този на Боба.

В слинг е препоръчително да се носи първите 6 месеца, или поне първите 4, след което може спокойно да минете на раничка, най-добре с регулируем панел, моята препоръка е за Исара (сега чакам Исара тодлър от слингов плат, пробвала съм стандартната, когато бебето беше по-малко и ми е безкрайно удобна). Те са с регулируем панел, кръстосващи се презрамки и личният ми опит е добър, макар и засега от една проба.

Можете да си вземете и слинг/раница под наем, вече има две библиотеки, мисля, че 1-2 страници назад някои беше дал линкове с информация за тях.

# 174
# 175
  • Мнения: 1 775
Здравейте на всички от групата. Предстои ми на пролет да си родим бебче и тези дни се опитвам да се информирам относно слинговете и ергономичните раници. Бих била много благодарна на майките с опит да ми отговорят на някои въпроси:
Кога може да се сложи за първи път новородено бебе в слинг/раница?
Бихте ли ми препоръчали кой вид е най-подходящ за носене на новородено в топлите дни?
За сега е това от мен bouquet
В еластичен слинг, тъкан слинг, слинг с халки може от раждането. В youtube имам много туториали. В топлите дни с еластичен ще е адски горещо, по-добре да е с халки, за да е само един слой плат върху бебето. Аз лично бях твърде зелена в бебеносенето, като се роди дъщеря ми в началото на лятото и понеже беше адска жега, изобщо не носих, почнах от септември да я слагам в Исара, но в началото не беше ок за нея и поизчаках.

В раница може след около 4тия месец поне, да закрепне вратлето и гърба, но е индивидуално, трябва да се мери, някои бебчовци са по-дребни и не им стига разкрачът за раница все още, освен ако не е като Исара с регулируем панел. Някои дори препоръчват раница от 6-ти месец.

Силно препоръчвам да се включите в двете групи за бебеносене във Фейсбук, ще получите много ценна информация Peace

# 176
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Аз лично слинг с халки не бих препоръчала на новак ( и то с новородено). Тъканият слинг също спестява излишните слоеве, има такива с летен състав като бамбук,лен и т.н. . Лятото с еластичен ще е доста топло, но реално от сега не може да кажете колко точно ще носите в този период. Може да си вземете тестов в началото. В Библиотеката за слингове имаше някаква кампания за проба на еластичен слинг.

# 177
  • Мнения: 5 357
От няколко дена съм горд собственик на ЛЛ. Ей, колко я чаках, но не е моята раница.

# 178
  • София
  • Мнения: 8 637
Лято, какво не ви пасва?
Аз днес разходих ийзи-то за трети път. Този сняг много ми бърка плановете с бебеносенето  Tired
Малко се чудех  дали съм нацелила раницата, струваше ми се огромна, нещо презрамките сякаш ми бяха дълги.Но се напасваме и май ми харесва все повече.
Чудя се все пак дали раница от друг текстил нямаше да ми е по-лека, тази е от тъкан плат.

# 179
  • Мнения: 5 357
Падовете на раменете не са достатъчно подплатени и ми тежи. Иначе страхотна кройка и мн добре ляга на тялото на детето, за разлика от Тулата, също ми е мн удобна за сядане, Тулата ми се вдига нагоре. Ще мисля още малко.

Общи условия

Активация на акаунт