Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6

  • 81 326
  • 740
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
Стич, благодаря за помощта. Ще пробвам пак и ще пиша.

# 196
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Здравейте, дами Simple Smile
Следя ви от известно време, както и двете групи във фейсбук. Нося синът си откакто стана на 3 седмици - първо в еластичен слинг Зи Лана, зает от съфорумка, а отделно имам и 2 мей-тай слинга (един от ПС. Обичам те и още един, който в момента не е при мен и не мога да се сетя за марката).
Имам следната дилема: чудя се какво носило да си взема за лятото  newsm78 Колебанието ми е между тъкан слинг или раничка.
С еластичния слинг се оказа, че ми е по-удобно, отколкото с мей-тай, въпреки добре подплатените презрамки. Притеснявам се да не се окаже, че и с раничка ще е така. От друга страна раничките са по-лесни за вадене/слагане на бебето, сравнено с тъкан слинг, какъвто все още не съм пробвала, но предполагам, че няма да имам проблем с връзването (синът ми е свикнал да е носен). Не на последно място нашият татко също бебеноси - и с еластичния и с мей-тай. И докато с тях няма значение това, че аз съм 160см/58кг, а той 195см/115кг, то с раничка май ще имаме проблем.
В момента Йоан е 62см/6600гр и Зи лана-та вече започва да провисва  Rolling Eyes
Ако се спра на варианта тъкан слинг, трябва да взема размер 7 или дори 8, но колко грама, така че хем да не го спарва лятото, хем да не провисва от теглото на детето  newsm78
Ако избера варианта раничка, сякаш клоня или към Лилебейби, заради укрепването на кръста, или към Исара от слингов плат, но ще можем ли и двамата с таткото да бебеносим с една раничка, предвид сериозната разлика във физиката ни?
Предварително благодаря на всички включили се  Hug

# 197
  • Мнения: 5 365
Трябва да се пробва, която и раница да сте си харесали.
Ето, пример с мен. Аз съм с Тула, от няколко дена имам и Лени. Тулата ми е любов от първо слагане, тодлърът ми също е на Тула (медузите Mr. Green). Лилето ми разказа играта на една екскурзия. Имах рани от колана #2gunfire.
На Цвети от Вълшебен възел, пък, точно обратното. Така че трябва да се пробва. Това, че едно е удобно за нас, не означава, че ще е удобно за вас. Peace

# 198
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Чакам следващата бебеносеща среща, за да пробвам повече носилки  Peace

# 199
  • София
  • Мнения: 8 639
Аз си качвам колана почти на талията и стяга до край. После като сложа детето донагласям, мога да го вдигна още или да го сваля.
Оправя седенето върху колана като пъхам ръце под бедрата и дупето на бебето(като е седнало в раницата) и го повдигам и леко помръдвам напред.Т.е. да седне в платката по-дълбоко, да не е върху колана. Така го и намествам ако случайно е сложен несиметрично. Понякога, докато едната ми ръка е в раницата под дупето му и го поддържам в подходящата поза, с другата ръка донагласям колана, най-вече го стягам, за да не може като извадя ръка, дупето да се намърда пак върху него.
Гледам се и в огледалото, макар че имаме само едно малко в банята, но правя разни стойки и чупки  Joy  

Последна редакция: сб, 28 яну 2017, 21:52 от Ирайн

# 200
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ирайн много благодаря  bouquet, точно така правя и аз и точно в банята се гледам, че нямаме друго огледало . Може би просто ми е нужно време както казвате да свикна с колана. Колко разстояние има между теб и бебе. При мен може да си вади и пъха ръцете както пожелае.

# 201
  • Мнения: 1 775
Стич много добре съм разбрала какво ми каза продавача. Иначе защо няма да ми предложи въобще да я пробвам. Аз не споря просто казвам какво ми каза продавача и затова не ми я предложи дори.
Може ли да ми обясниш подробно как да наглася раницата за да не седи на колана бебето и колко пристегната към мен трябва да е ? Стягам максимално колана и въпреки това ми се струва, че е на колана.
Както и между Лени, Изифил, Соул и Тула какво е най добро в толдърски размер.
В разпънат вид Исара е подобна на Тула и предполагам, че не са ти я предложили, защото има добавена функционалност за малко бебе, която на теб ти е напълно излишна, пък все едно плащаш за нея, няма смисъл. Макар че и Боба има възглавничка за новородено, която не ти трябва. Но размерите на Исара са като на Тула, по-голяма е от Боба на панел с 5 см в ширината и със сигурност не е само за малки бебета. Обръщам внимание, за да не се подведе някой, на който тепърва му предстои да избира. Рошавата Мира е консултант по бебеносене, освен собственик на онлайн магазина и със сигурност нама да препоръча Исара само за малки бебета иначе, но определено е по-смислена покупка от малка възраст на бебето.

Коланът трябва да е пристегнат така, че да няма луфт между колана и корема, трябва да е успореден на пода, а не да виси отпред на корема. За да се получи по-дълбока седалка, може да опиташ да качиш колана по-височко на кръста, а не да е на ханша. После поставяш бебока върху платката и като го наместиш, издърпваш коленцата нагоре към теб, за да заемат крачетата м-позиция с колене по-високо от дупето. С Боба не се получава мега дълбока седалка, но ето така би трябвало да е добре: https://www.youtube.com/watch?v=tdmaIPn3t08&list=PLY8kXzh4Eg … gIsKhxpVajmb4-jQB
Ирайн много добре е обяснила как може да се достегне и донамести Peace
Не трябва да има луфт между носещия и бебето, за да не се поклаща раницата при ходене и да натоварва кръста и корема. Та, бебето добре пристегнато, не размазано върху носещия, но не и с луфт да се поклаща.

За тодлър раниците не мога да кажа нищо все още от опит, но от това, което съм чела, Лени, Изифил, Соул и Тула са много различни - форма, падинг, твърдост на колана - трябва да се пробва. Но тодлърите са наистина огромни, особено индийските са още по-уголемени. За да стане тодлър раница, детето обичайно трябва да носи дрешки за 1.5-годишна възраст. За Лени дългокрако дете 80 см може да стане на разкрач, но ще му е висока платката. Тула е с още по-широка платка, а Соул и Изи - още повече. Обобщено, тодлър размера е за проходили деца над 1.5 години и 85 см. Колкото до характеристиките, Соул и Лени са с по-малко падинг на презрамките, Лени е и с мек колан. Тула и Изи са с твърди колани и дебел падинг. Аз съм твърдо за раница от слингов плат - много по-проветриво и подходящо за топло време, да не говорим колко по-добре обгръща детето.

# 202
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Стич благодаря ти много за обясненията. Аз за съжаление не срещнах Мира, а половинката и, няма значение вече.
Ще се опитам да наместя според всички дадени указания, ние се наосим основно вкъщи или в магазин докато пазаруваме хранителни продукти.
За толдърските ще имам в предвид всичко споменато когато тръгна да избирам.

# 203
  • Мнения: 408
Портокалче, благодаря ти за инфо-то. Вече бях поръчала, като го прочетох. Днес пристигна слингът. Нямах много време, подържах я няколко часа вкъщи: в поза хамак спа през цялото време. В сайта на Боба пише да не се правят хоризонтални пози и хамак със слинг... Утре ще се пробвам да я сложа вертикално.

# 204
  • Мнения: 1 775
Портокалче, благодаря ти за инфо-то. Вече бях поръчала, като го прочетох. Днес пристигна слингът. Нямах много време, подържах я няколко часа вкъщи: в поза хамак спа през цялото време. В сайта на Боба пише да не се правят хоризонтални пози и хамак със слинг... Утре ще се пробвам да я сложа вертикално.
Поза люлка е отречена като вредна и опасна, има смъртни случаи на бебета, задушили се, заради притискане на дихателните пътища в поза люлка. Единственият начин да се слага бебе в еластичен слинг е вертикално. Ето полезно клипче на български: https://www.youtube.com/watch?v=BdypkZV9V9E&t=10s

# 205
  • Мнения: 408
Да, благодаря ти, гледах го това клипче, така ще я нося! Утре ще я пробвам цял ден.

# 206
  • Мнения: 408
Товас също е люлка нали https://m.youtube.com/watch?v=uyYQXaiCYKI

# 207
  • Мнения: 1 775
Това е люлка, да, преди 7 години още се е практикувала, вече не и консултантите по бебеносене го подчертават изрично.

# 208
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Пак съм аз  Simple Smile

Кое се води слингов плат handwoven cotton или woven cotton ?

Колко струва доставката от Индия някой има ли представа ?
Ние ще си имаме гостенче от Индия през месец април и ако е много скъпа и сложна доставката мога да помоля да ми я донесе то.

# 209
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Woven = тъкан
Handwoven = ръчно тъкан
Втората категория обикновено е по-скъпа.
В сайта на всяка марка има цени на доставка. От Индия не е малка доставката, а и обикновено се дължи ДДС и мито.

Общи условия

Активация на акаунт