Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 6
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-292 от 292 отговора

София

"Равномерно разпределяне на натоварването при носене, при което тежестта и натискът са много по-малки в сравнение с други начини на носене на бебето (кенгуру например) – можете да носите бебето си дълго без болки в гърба и кръста;

Ръцете ви са напълно свободни, а бебето се чувства комфортно сгушено във вас – така можете да вършите ежедневните си задължения и да обръщате необходимото внимание на другите деца в семейството си;

Спокойна атмосфера в семейството ви – носените бебета са много по-спокойни и плачат по-малко, а когато бебето е спокойно, спокойна е и мама;

Възможност за дискретно кърмене – в слинга можете да накърмите бебето си навсякъде, дори и в движение без околните да забележат;

Слингът ви позволява да продължите обичайния си начин на живот и след раждането на бебето – можете да отидете навсякъде с бебето и да вършите с лекота ежедневните си задължения, защото слингът ви дава мобилност и две свободни ръце;

Предимства за бебето при носене в слинг:

Носените бебета са по-спокойни и плачат по-малко. Бебето в утробата е свикнало да бъде до мама. То има нужда да усеща присъствието й, топлината й, да чува как бие сърцето й, да се поклаща с нейния ритъм… за бебето майчината прегръдка не е каприз, а основна потребност – за да расте здраво и да се чувства спокойно и обичано. В слинга бебето е плътно до мама без да бъде в тежест за нея.

Носените бебета са по-контактни и адаптивни. В слинга майка и бебе водят активен начин на живот – сгушено в мама бебето има възможността свободно да наблюдава света от високо, да се среща с хора, да вижда и изучава нови места, предмети, ситуации, като същевременно се чувства сигурно и защитено в майчината прегръдка;

От медицинска гледна точка положенията на носене на бебето в слинг са естествените физиологични положения на бебето и то може да бъде носено в слинга от самото си раждане. Слингът помага за профилактика на дисплазията на тазобедрената става при новородени, както и спомага за правилното развитие на мускулатурата и вестибуларния апарат на бебето.
Носенето в слинг се препоръчва при недоносени бебета, както и при деца, които наддават трудно на тегло – животът на бебето в близост до мама повишава  сукателния рефлекс и цялостния тонус на бебето;

Носенето на бебето благоприятства емоционалното и интелектуално развитие на бебето.

Медицинско обоснование на носенето в слинг:
Когато вдигаме децата си те инстинктивно разтварят крачета и ги сгъват с коленцата навън като жабчета (крачетата са сгънати на 100 градуса навън и на около 40 градуса в коленете). Това е оптималната поза, в която главичката на тазобедрената става заема идеално положение. Това е позата на детските крачета в слинг.
Освен това гръбнакът на децата физиологично е леко извит във формата на С и не бива насилствено да бъде изправян. В слингът гръбнакът на бебето е в естественото си положение.
Изброените по-горе факти, заедно с хватателния рефлекс, характерен за новородените, говорят за това, че бебетата просто са създадени така, че да бъдат носени."

ЗАЩО КЕНГУРУТО НЕ Е ДОБРО ЗА БЕБЕТО ВИ?

От медицинска гледна точка носенето в кенгуру и особено продължителното носене е вредно за гръбнака и седалището на бебето, тъй като в кенгуруто цялата тежест на бебето пада върху неукрепналия му гръбнак и седалището, а крачетата му оставят да висят без опора. Продължително носене в такава поза е нездравословно!
За родителя тежестта при носене в кенгуру пада върху раменете и тежестта на бебето се усеща болезнено в раменете, особено при продължително носене. Кенгуруто увисва върху раменете на носещия на своите презрамки, които дори да са подплатени, започват да се впиват и да оказват неприятен натиск.

Източник: babysling-bg. com

Български сайтове за бебеносене и поръчка на слингове и раници:

Библиотека за слингове "Вълшебен възел"
Baby carriers Bulgaria (Рошаво)
Естествени идеи
Зилана

Ергономични раници:
Ergo
Boba
Manduca
Isara
Tula
Lenny Lamb

Предишни теми:
1 , 2, 3, 4, 5

Лесен начин за поставяне на бебето на гръб в ергономична раница:

Play Thumb

[/quote]
Цитирай

София

Вместо "запис" споделете каква носилка ползвате най-често в момента.
Цитирай

Вместо "запис" споделете каква носилка ползвате най-често в момента.
BONDOLINO Light quality на Hoppediz  Peace С Исарата нещо не се спогодихме толкова добре и я зачислих на таткото да бебеноси с нея, ама засега само веднъж я е ползвал Smile

В търсене съм на красив и достъпен тъкан слинг Laughing Много ми се иска да опитам да нося в тъкан слинг, след като пропуснах еластичния. Оглеждам се за намаления, бях харесала един на Ellevill, но пратки от Норвегия май се задържат на митницата и се дължи ДДС, ако не се лъжа.
Цитирай

Mozzie, благодаря за новата тема!

Ние вече приключихме с еластичния слинг почти, защото бебката взе да натежава, а и все по-често суче в движение. Та така в момента сме с реплика на Ерго (и каката я отгледах с тази раница), която макар и умалена, в момента ни пасва перфектно и наместването на бебето в поза за сучене става за секунди. Имам едно Беко, което засега ни е огромно, та си чака реда за след някой месец.
Цитирай

Норвегия е член на Европейската икономическа общност и мисля, че няма да има мито и ДДС.

Иначе - ползвам си раницата най-много.
Цитирай

София

Някой беше поръчвал от сайта на Ellevill преди време, в пощата беше дошла пратката. Обаче не съм много уверена в качеството, виждала съм извадени конци.

От по-достъпните тъкани: Yaro (например), Little Frog, Nona.

Аз имах и Girasol, беше прекрасен.
Цитирай

На зелено

Да, от Токуда ни ги изписаха тези гащи....
Аз имах предвид, дали в слинга ще я поставям правилно, да не взем д навредя на ставичката.
Цитирай

София

За Токуда отдавна се знае, че продават гащи наред.
Цитирай

Някой беше поръчвал от сайта на Ellevill преди време, в пощата беше дошла пратката. Обаче не съм много уверена в качеството, виждала съм извадени конци.

От по-достъпните тъкани: Yaro (например), Little Frog, Nona.

Аз имах и Girasol, беше прекрасен.
Peace Ще дебна за разпродажби, тъкмо разглеждах днес в слонгомама Жабчето, Яро, Жирасол, Хопедиз и др., ще погледна и Нона.
Цитирай

Макондо

Вместо запис да попитам на колко месеца се води бебето за профилактичен при ортопед? Иначе и аз раждах в Токуда и е гледан след раждането.
Цитирай

На зелено

По принцип знам, че на 1 месец ги пращат дечицата на профилактичен преглед при ортопед.
Цитирай

И аз да се разпиша в новата тема. В последно време най-удобната ми носилка е нещо, което не знам даже как се води. Като май тай е, но със допълнителна закопчалка на кръста. Има и връзка за регулиране на широчината на платката. Открих я в една втора употреба за 2 лева.  newsm44
Цитирай

Вместо запис да попитам на колко месеца се води бебето за профилактичен при ортопед? Иначе и аз раждах в Токуда и е гледан след раждането.
Сега погледнах графика от педиатърката за 1вата година, отбелязан е само профилактичен преглед през първия месец. Ние като ходихме тогава при д-р Димитров от Токуда, ни каза да отидем 6-тия месец пак.
Цитирай

Цитат
На дъщеря ми изписаха да носи ортопедични гащи....   Едната й става била по-халтава...
Майка ми е родена с луксация, а аз съм си вадила рамо, лакът, коленни капачки..

Ще говоря с ортопеда за носенето в раница, дано ми позволят, че ми дойде Исара-та.... 

Онзи ден бяхме на преглед при ортопед (втори преглед на 4м и половина). На тръгване той ни изпрати и каза "Аааа - още нещо! Това е възможно най-перфектния начин по който можеш да носиш бебето си!" Останах много изненадана, защото съм в малък град, в който никой не бебеноси, а и ортопеда е от старата школа и вероятно, преди 20 години е карал майките да си повиват бебетата, но ето, че се е образовам човека Smile
Цитирай

behind your back... don't turn around

Честита ни нова тема!!!  bouquet

Аз имах само един еластичен слинг ( даден назаем  Wink ), но не съм носила много в него, защото малката си беше спокойна и си спеше като бебе навсякъде.
В последствие уцелих златният шанс с една Боба, втора ръка и тя ми е незаменима сега, особено в това тъпо есенно време. Количката събира прах  Laughing

Относно ортопедите, предполагам, че се образоват наистина и поощряват носенето в носилки.

Ние ходихме на ортопед на 1 месец и това е. Тогава питахме за слинга - по настояване на таткото, който е малко по-скептичен, но го успокоиха, че е супер. Препоръчаха ни като проходи да отидем отново, но момента предстои Smile И така момичета...  Laughing

Относно Токуда - също съм чувала, че гащи изписват на килограм  Rolling Eyes Лекарите си знаят, ама май носенето е по-добрият вариант. Very Happy
Цитирай

На нас педиатърката ни каза да посетим ортопеда между 2 и 4 месец, но преди 10 години баткото го заведохме на 40 дни.
Цитирай

На нас педиатърката ни каза да посетим ортопеда между 2 и 4 месец, но преди 10 години баткото го заведохме на 40 дни.
ние го водихме на 2м и на 4м  Peace
Цитирай

Нося в Тула стандарт,  имам и така бленуваната от много Тула So Jely (с медузите) Тодлър, но му е още голяма.
Сега участвам в ДИП за Изи Фийл Тодлър.
Цитирай

За ортопеда - ако има фамилна обремененост се ходи още първия месец. Ако не - до края на втория.
Цитирай

Здравейте, момичета!

Чакам бебче скоро и се поразрових доста за бебеносенето.

За сега съм се спряла на слинг шал или мей тай и ще се радвам, ако споделите впечатления за моделите на Babyloniа или горещо препоръчате нещо друго Smile
Цитирай

Имате ли някакво впечатление от раничките Kaya? Аз  продължавам да търся нещо за моя господин. А Ергобейби как са? Гледам ги в ОLX, но не знам стават ли?
Цитирай

Ергобейби в ОЛХ са ментета. За Кайа съм със смесени чувства.

Колко е голямо детето (см и месеци)? От кога ще бъде носено?
Цитирай

След една седмица става на 4 месеца и ще ходим на консултация. Преди месец беше 5.600кг и 61см. Ако харесаме нещо мисля да започваме да се носим, няма какво да чакаме. Аз бях писала и в старата тема, че търся раница.Може и втора ръка да е. Следя обявите в групите в фейса, но обикновено не  успявам да се доредя.
А защо сте със смесени чувства за  Kaya?
От къде може да се намери оригинална Ергобейби? Не, че съм се засилила за нея, просто се интересувам за момента.
Цитирай

След една седмица става на 4 месеца и ще ходим на консултация. Преди месец беше 5.600кг и 61см. Ако харесаме нещо мисля да започваме да се носим, няма какво да чакаме. Аз бях писала и в старата тема, че търся раница.Може и втора ръка да е. Следя обявите в групите в фейса, но обикновено не  успявам да се доредя.
А защо сте със смесени чувства за  Kaya?
От къде може да се намери оригинална Ергобейби? Не, че съм се засилила за нея, просто се интересувам за момента.
Не знам защо (освен заради цвета), но и аз бях резервирана относно Каята. Съветвам ви да пробвате, преди да купувате каквото и да е. Ако е до цената има и други ранички, които са ок и са по-евтини и от каята даже.
Аз лично съм носила в Love&Carry, Tula и Isara. Първо пробвах Тулата на една мама и се влюбих направо, но реших да опитам и по-евтин вариант и наех  Love&Carry, за да видя дали има разлика - еми има Very Happy
После мислех да наема Кая, но беше заета, и случайно избрах Исара. Бях скептична, че след Тула нещо друго ще ми допадне така, нооо грешах.
И така от седмица съм горд собственик на една Исара Джой - фук   Laughing
Цитирай

Макондо

Ергобейби може да си купиш от Амазон. Носила съм известно време с такава, за по-малко бебе беше идеална. В България оригинално Ерго има само втора употреба.
Цитирай

На зелено

Нагласих си Исара-та, но още сме малки да се носим.
Ще изчакам да стане на месец и поне 4 килограма, но нямам търпение да я нося, защото ще ми е доста по-удобно с взимането на баткото от училище, отколкото с количката.
Тя сега е 3800 на 15 дена.
Цитирай

Love&Carry до колкото разбрах е за по-големи бебета. Тула или Исара с удоволствие, но не успявам да намеря втора ръка.
Кайата ми хареса като десени (знам, че не това е най-важното) и цената не е като на другите две.
Цитирай

Току що пуснаха Исара в едната група Wink
Цитирай

Продаваше се и черна Тула.
Цитирай

Тая черна тула е покъртителна....
А Исарата вече са я купили като гледам  Mr. Green
Цитирай

Избеляла е, но и цената е съобразена. Thinking
Цитирай

Тая черна тула е покъртителна....
А Исарата вече са я купили като гледам  Mr. Green
То и на мен ми идваше да я купя, въпреки че имам Исара Mr. Green
А тая Тула с счупена катарама и презрамки с нужда от подсилване не можах да я схвана... как така ще се счупи катарама при опит за закопчаване на оригинална раница и презрамките се намачкали...
Цитирай

Да, сега видях за дефектите. Peace
Цитирай

Стич е описала съмненията ми много точно  Peace
Цитирай

Къде е тази Исара?
Цитирай

Щастлива мама на 3 слънца

и аз търся
Цитирай

Исарата се продаде. За 200 лева я даваха.
Цитирай

София

Здравейте, аз съм с Боба. Друга не съм слагала и не мога да направя сравнение. Като цяло ми е удобна,но голям проблем ми е изпотяването. Миналата седмица ходих в Джъмбо и двете станахме вир вода. Някой, ако е намерил решение за това много ще се радвам да сподели.
Цитирай

Просто се обличайте по-леко. Щом се потите, значи ви е топло.
Цитирай

Love&Carry до колкото разбрах е за по-големи бебета. Тула или Исара с удоволствие, но не успявам да намеря втора ръка.
Кайата ми хареса като десени (знам, че не това е най-важното) и цената не е като на другите две.
Love&Carry е по-малка от Тулата (без подложка) Исара се регулира  Peace
Цитирай

На зелено

Вчера бяхме на преглед и бебето ми вече тежи 4, 410 кг.
Чудех се, дали мога вече да я нося в Исара-та ми?
Държи си добре главичката... newsm78
Цитирай

В една от предишните теми случайно видях да се споменават раници Mucibi (http://www.sparbaby.de/baby/babytrage-mucibi/), но нямаше никакви отзиви за тях. Решихме да пробваме и си взехме такава, та сега влизам да споделя опит, ако може да бъде полезен на някого. Много е удобна, здрава (ползваме я 10 мес.), става и за новородени, а за цената няма какво да се коментира Smile Много благодаря на която от вас я беше споменала преди година и половина  bouquet
Цитирай

Вчера бяхме на преглед и бебето ми вече тежи 4, 410 кг.
Чудех се, дали мога вече да я нося в Исара-та ми?
Държи си добре главичката... newsm78
Колко месеца и колко см е бебчето? Моята беба я сложих в Исара на месец и половина, когато беше почти 5 килиграма и 56 см и хич не й хареса, а на мен не ми хареса как седеше в раницата. На 2 месеца вече седеше добре Smile Така че зависи от бебчето.
Цитирай

На зелено

На месец е. 56 см. Може да пробвам, пък ако не й хареса, ще отложа...
Цитирай

Здравейте, купих си Кайа и бебето ми е на 5 месеца. Въпросът ми е необходимо ли е да слагам подложката за новородено вече и дали мога да сложа раницата върху закопчано яке или така рискувам да се изхлузи?
Цитирай

Здравейте, купих си Кайа и бебето ми е на 5 месеца. Въпросът ми е необходимо ли е да слагам подложката за новородено вече и дали мога да сложа раницата върху закопчано яке или така рискувам да се изхлузи?
Зависи от виочината и разкрача на бебето. Ако платката е от коляно до коляно и бебето сяда в добре оформена седалка, без да пречи на движението му в коленните стави, значи няма нужда от приставка.
Никога не съм носила върху яке, но не си представям как да се изхлузи - няма ли ремък, свързващ презрамките. Според мен под яке е много по-удобно, детето облечено с по-тънки дрешки и върху него - покривало или яке за бебеносене. Защото иначе, ако няма покривало над раницата, а бебето го облечете с пухен космонавт, примерно, пухът ще се сплеска и ще изгуби изолационните си свойства, няма да топли добре. Освен това, като е допряно бебето до майката, то регулира много по-добре телесната си температура и е много по-лесно да се разбере дали не е претоплено или не му е студено.
Цитирай

DE

Здравейте  bouquet

Скоро очакваме нашето човече. От приятели с деца получихме някои ползвани неща, сред които
този слинг:
http://cuddlebug.co/collections/baby-wraps/products/frosted-pomegranate

и тази раница:
http://www.manduca-baby-carrier.eu/manduca-in-blue-navy.html

Много се зарадвахме, понеже така или иначе искахме да купим. Слингът мога да го ползвам на практика от ден първи, нали така? А раницата от трети месец приблизително?
Цитирай

Макондо

Мандуката, ако има приставка става и за новородено. Без приставката по-скоро от 4 м., в зависимост от големината на бебето.
Цитирай

За новородено си ползвайте еластичния слинг. Като ви натежи с еластичния слинг и разкрачът на бебето стане достатъчно голям, за да е от коляно до коляно в раницата, без да ограничава движението на коленните стави, тогава може да ползвате Мандуката. Ако можете, избягвайте ползването на приставки, тъй като не осигуряват ергономичност, поддръжка на главата и гръбначния стълб, каквато дава слингът.
Цитирай

Здравейте.Мога ли нося новородено бебче в такъв слинг
Цитирай

Това прилича на ринг слинг, но дали това нещо на мястото на ринговете е безопасно, не мога да коментирам, за пръв път виждам. Какво е, знаете ли?
Иначе новородено може да се носи в ринг слинг, тъкан слинг, еластичен слинг, има множество клипчета в youtube.
Най-удобно и лесно е в еластичен слинг, като че ли, че и най-евтино.
Искам да подчертая, че качеството и здравината на слинговете в един ринг слинг е от огромно значение за безопасността на носенето, затова не съветвам никой да носи с подобно устройство, ако не е сертифицирано и от надежден производител, или пък с някакви пластмасови рингове, или такива обикновени от кинкалерия.
Цитирай

DE

Благодаря много за отговорите и съветите  bouquet
Цитирай

42°37'41.83N 23°21'53.29E

Това си е слинг с халки, само че върху халките са сложили това нещо, предполагам, за да не убиват на рамото Smile
Цитирай

Здравейте и от мен!
Синът ми е на 4 месеца и го нося в Ergobaby Sport. Много съм доволна и вече не ползваме количката. Той така или иначе не искаше да стои в нея и излизанеята бяха кошмар.
Цитирай

Едно въпросче  Smile
Ние сме на месец. Може ли да я нося в слинг вече, бабата казва че не е добре за гръбчето й... аз незнам
Цитирай

Едно въпросче  Smile
Ние сме на месец. Може ли да я нося в слинг вече, бабата казва че не е добре за гръбчето й... аз незнам
В слинг може да се носи от раждането в изправена позиция, поза люлка е отречена заради опасността от затваряне на дихателните пътища. Най-лесен за ползване за малко бебче е еластичният слинг, но може и в тъкан, както и слинг с халки.
А тази баба някакъв медицински или друг вид специалист ли е - ортопед, ревматолог, др.? Ползвала ли е слинг, интересувала ли се е, от къде черпи информация?
Цитирай

София

Здравейте, бихте ли споделили мнения за слинг Babymoov или за този вариант:
http://estestveni-idei.com/shop/elastichen-sling/elastichen-sling-ei/

Кой ви се струва по-добър?
« Последна редакция: нд, 27 ное 2016, 13:58 от denizara »
Цитирай

Отзиви за Беко Тодлър има ли някой? Smile

За слинговете нямам опит, но от Кайа не съм очарована нито от раницата, нито от отношението на собственичкта (нагло-агресивна реклама във фейсбук група), babymoov се минах е една скъпа тяхна вана, от която изобщо не останах очарована, освен това слингът на бейбимуув има продуктова снимка с поза люлка, която не е особено препоръчителна, сигурна съм, че за 100 лв. може да се намери нещо по-добро, нека по-запознатите пишат. Иначе си струва да си зададете въпроса и във фейсбук групата "слингове и ергономични раници", там със сигурност ще ви дадат добри препоръки от личен опит.
Цитирай

Макондо

Аз имах такъв слинг, но детето не беше очаровано от него ( меко казано), та много отзиви не мога да дам. Много труден за връзване и овързване, тежък.
Цитирай

София

Благодаря за отзивите и съвета, Aurora_89!

Lаdу Stаrdust, какъв си имала - Кайа или Babymoov?
Цитирай

Макондо

Babymoov.
Цитирай

Отзиви за Беко Тодлър има ли някой? Smile
Във фейсбук групите тия дни имаше поне 2 поста с Беко тодлър с десен на облачета и бяха много доволни момичетата. Едното даже сподели, че отишло в Рошаво за Тула и си тръгнало с Беко. Иначе аз нямам опит с тодлъри все още, но знам, че е добре да се пробва, ако има такава възможност, преди закупуване.

На Кая еластичните слингове не били никак лоши, собственичката на библиотеката за слингове го е казвала в групите, аз на нея й имам доверие.
Цитирай

На зелено

Аз съм доволна от еластичен слинг Боба. Бебето ми е на 40 дни, около 4,500кг. Спи като къпано в слинга. Не ми тежи и доста бързо схванах връзването.
 Smile
Цитирай

Здравейте, мами. Аз и моето двумесечно бебче, което е вече 6 килограма сме в търсене на нашата раничка. Гледам нови а и използвани такива и бюджета ми е 150 лв. Видях нещо в олх https://www.olx.bg/ad/ergonomichna-ranitsa-beko-batarflay-2-beco … V.html#e1ecb2af4d и се чудя дали си струва. Ще съм благодарна и ако някой ме насочи към друга подходяща. Видях и една тула https://www.olx.bg/ad/tula-ergonomichna-ranitsa-ID6mMjG.html#e1ecb2af4d. Дали ще мога да се спазаря? Laughing А няма ли да има коледни намаления?
Цитирай

Моята тула я продадох за същата цена. Не бих намалила.
Бекото е реплика.
Цитирай

Благодаря за бързия отговор.  Smile Ех тези тули- защо са толкова скъпи, явно са много добри, а за 50 лв. отгоре ще си купя нова исара, на която отдавна съм хвърлила поглед заради регулирането ( ако не се лъжа на седалката). И съм пред дилема. А това погнае https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B0-16478386/%D0%B5% … %BA%D0%B0-pognae?!
Цитирай

На зелено

Днес пробвах Исарата. Много удобно ми беше.
Цитирай

София

Isara си купете, Тула-та ще е огромна. Погни омаляват по-бързо.
Цитирай

Макондо

Тулата по мое мнение не си заслужава парите!
Цитирай

София

Тула по принцип, или тази конкретно?
Цитирай

Макондо

За Тула стандарт говоря, върши работа, но ще си изкривя душата, ако кажа, че ми e удобна. Да не говорим, че се скъса моята  Rolling Eyes .
« Последна редакция: чт, 01 дек 2016, 21:13 от Lаdу Stаrdust »
Цитирай

Тулата е много удобна, 5 месеца носене всеки ден и не е мръднала, изглежда както в първия ден (предполагам и затова цените не падат драстично на втора ръка), ще я продам само, за да мина на тодлър.

Исарата за мен и е достойна конкуренция Smile Моята дилема би била между двете, но Тула-та е ок за малко по-голямо бебе, а Исарата е с регулируем панел, така че в случая предполагам, че бих се спряла на нея.
Цитирай

Макондо

Ами може би зависи от бебето и майката. Аз съм много слаба, а детето ми е доста едро. Чудя се дали не се скъса и заради това раницата - от кокаляците ми на таза. Вече съм писала, че съм носила и с Ерго - много по-удобно ми беше, просто несравнимо. Но пък то си имаше други недостатъци. Ще видим, смятам напролет да се пробвам да нося на гръб, дано ми се получи. Аз лично не разбирам високата цена, която се плаща за раница втора употреба, но явно търсенето определя предлагането.
Цитирай

Az sy]o sym slaba s дебело бебе, вече дете де, но проблеми не съм имала, дори напротив. Виж, с Лилето имах огромни проблеми, вече ме тагват в групата ако стане дума за неудобно Лиле.
Цитирай

Ами и аз съм кожа и кости с бебе гигант, но Ергото ми е най-ужасната раница, първата ми. Тулата за мен е на светлинни години пред нея.
Цитирай

Макондо

Те затова хората казват да се пробва, но аз нямах възможност и направо поръчах. Все пак ми свърши работа, да не се оплаквам, вероятно ще я ползвам като се постопли пак.
Цитирай

Почвам да се чудя след като има толкова недоволни от раниците на Кайа да не си повредя нещо детето с нея.  newsm78 Старая се да го поставям правилно, но няма как да съм сигурна, че всичко е наред след като хората с опит казват, че раницата не е един вид достатъчно ергономична. Това ли имат предвид като коментират, че не е напълно ок?
Цитирай

Аз си поръчах исара от слингов плат и се надявам, че ще ми върши работа. Казах си, че няма смисъл да пестим от комфорта Smile Благодаря за съветите
Цитирай

Момичета помагайте! Не мога да наглася исарата по моя синковец!!! Sad Надявам се някоя мама от Варна ще може да помогне. Благодаря предварително
Цитирай

Момичета помагайте! Не мога да наглася исарата по моя синковец!!! Sad Надявам се някоя мама от Варна ще може да помогне. Благодаря предварително
Доколкото знам, до дни може да има бебеносеща среща във Варна, следете ивентите на библиотеката за слингове "Вълшебен възел": https://www.facebook.com/pg/BibliotekaZaSlingoveBG/events/?ref=page_internal

Базови неща за Исарата:
- Коланът трябва да е хоризонтален - на еднаква височина на корема и кръста и да е добре пристегнат;
- Бебето не трябва да седи на колана, а на платката (затова коланът трябва да се пристегне);
- Преместете си ремъка, който свързва презрамките надолу - тря бва да го извадите от релсите и да го поставите в по-задната част на презрамките, след зашитото.
- Слагате раницата с леко по-отпуснати ремъци отстрани на платката (където се закопчават презрамките), поставяте бебето, закопчавате ремъка между презрамките и допристягате призрамките с ремъците отпред на платката, така че свързващият презрамките ремък да слезе надолу.
- При поставяне на бебето в платката леко повдигнете коленцата нагоре така, че да ви обгърнат и дупето да се спусне в седалката и гръбчето да заеме С-форма.
Цитирай

Без снимка не можем да дадем адекватен съвет.
Цитирай

Здравейте, отдавна чета темичката и определено намирам много полезна информация, за което много благодаря Smile
Бебето ми е на 2 м и още от 10 тия ден го нося в слинг, първо еластичен на кауа, сега използвам и на caboo слинга.
Интересуват ме зимните покривала към момента. До сега го скривах под моите дрехи ( жилетка / горница и яке, предварително си взех по големи номера), но вече едва ги закопчавам. Ще съм благодарна за всякакви съвети за зимни покривала. Какви използвате? Как обличате бебечетата под покривалото? Удобно ли е с покривало, не ви ли пречи като вървите?
Аз се колебая между това на исара и МаМ flex deluxe ( от рошаво)
Цитирай

Ако сте от София говорете с Рошаво да ги видите на място и да си харесате.
Цитирай

Здравейте, отдавна чета темичката и определено намирам много полезна информация, за което много благодаря Smile
Бебето ми е на 2 м и още от 10 тия ден го нося в слинг, първо еластичен на кауа, сега използвам и на caboo слинга.
Интересуват ме зимните покривала към момента. До сега го скривах под моите дрехи ( жилетка / горница и яке, предварително си взех по големи номера), но вече едва ги закопчавам. Ще съм благодарна за всякакви съвети за зимни покривала. Какви използвате? Как обличате бебечетата под покривалото? Удобно ли е с покривало, не ви ли пречи като вървите?
Аз се колебая между това на исара и МаМ flex deluxe ( от рошаво)
Лили, моята девойка е на година и два месеца и още успяваме да се съберем в моето яке, но аз си купувам доста широки и свободни дрехи попринцип. Пробвай с някое яке на таткото - много добре става понякога. При нас крачетата са покрити изцяло от моето яке, а върху гърба на раницата слагам един широк шал в два ката и става точно. Когато я нося така й обличам само още един слой дрехи, над къщните и шапка. На краката слагам вълнени чорапи, от баба ми, които й стигат до коляното на малката.
Ако все пак искаш зимно покривало - добър съвет ти е дала Кристалин. По назад ( може и в предната тема да беше) има начин да се сдобиеш с бюджетно такова, като си го ушиеш от суитшърт. Мисля, че Калей го беше пуснала като идея и кройка. Успех! bouquet
Цитирай

Благодаря за съветите! Страхотни са! Ще пробвам да оправя нещата и ще снимам. Проблема е, че не мога да наглася ширината на платката, за да заемат крачетата му правилна поза и съответно като го сложа и реве, та се къса, а е носен в слинг. Thinking Би било жалко ако не се спогодим с носилката, щеше да ни е коледен подарък. Имаме 14дневен срок да я върнем и се надявам до тогава да има слингосреща. А така ми тежи вече, а иска все на ръце. Тепърва ще става и повече ( сега е на 2 месеца и 6 и кусур кг.), а с исарата не го усещам. Е оплаках се Smile
Цитирай

сега е на 2 месеца и 6 и кусур кг
Дъщеря ми на 2 месеца беше с възможно най-стеснена платка. Вече е на почти 5.5 и е около 70 сантиметра и още не съм отпуснала широчината докрай.
Цитирай

Здравейте,
Четох назад и реших, че раница исара е най-добрият вариант, от няколко дни я имам и почти не я слагам, защото започнаха да се появяват много негативни мнения за нея и малко бебе. Моето бебе е на 2м и половина - 5кг, 60см, което си държи главата само от първата седмица.
Много се обърках, та мога ли да я нося или не, става въпрос за по час-два на разходка или когато има силни кризи на колики?
Аз много исках слинг, но ММ ми каза, че няма да му увивам детето с тези шалове, а аз не успях да го убедя, че са добра идея и ще ни помогна в борбата с коликите, но той беше категоричен, а ръце вече не ни останаха.
Много се обърках и не мога да взема решение. Един път я сложих за няма и 10мин и заспа много бързо.
Цитирай

Благодаря за съветите! Страхотни са! Ще пробвам да оправя нещата и ще снимам. Проблема е, че не мога да наглася ширината на платката, за да заемат крачетата му правилна поза и съответно като го сложа и реве, та се къса, а е носен в слинг. Thinking Би било жалко ако не се спогодим с носилката, щеше да ни е коледен подарък. Имаме 14дневен срок да я върнем и се надявам до тогава да има слингосреща. А така ми тежи вече, а иска все на ръце. Тепърва ще става и повече ( сега е на 2 месеца и 6 и кусур кг.), а с исарата не го усещам. Е оплаках се Smile
Срещата е утре: https://www.facebook.com/events/1174346022600679/
Цитирай

Здравейте,
Четох назад и реших, че раница исара е най-добрият вариант, от няколко дни я имам и почти не я слагам, защото започнаха да се появяват много негативни мнения за нея и малко бебе. Моето бебе е на 2м и половина - 5кг, 60см, което си държи главата само от първата седмица.
Много се обърках, та мога ли да я нося или не, става въпрос за по час-два на разходка или когато има силни кризи на колики?
Аз много исках слинг, но ММ ми каза, че няма да му увивам детето с тези шалове, а аз не успях да го убедя, че са добра идея и ще ни помогна в борбата с коликите, но той беше категоричен, а ръце вече не ни останаха.
Много се обърках и не мога да взема решение. Един път я сложих за няма и 10мин и заспа много бързо.
От къде се появяват тези негативни мнения, че и много?
Ако някоя раница е подходяща за малко бебе, то това е именно Исара (+Бондолино, Бузидил, Имеибейби и т.н.), тъй като е регулиращ се панел - на ширина и височина.

Прощавате, но изключително лаишко мнение на таткото, можеше да седне и да прочете какво е добро за детето му. Можеше да отидете заедно на ортопед и той да ви препоръча слинг, който на тази възраст осигурява оптимална подкрепа на таза, гръбнака и врата на бебето. Плюс това еластичните са лесни за връзване и боравене и много подходящи за сезона - само връзвате и поставяте бебето, не е нужно да махате слинга, когато го вадите за кърмене и смяна на памперс. Както и да е, то има хора, дето с кенгура носят, добре е, че поне таткото се е навил на ергономична носилка.

Силно ви препоръчвам да се присъедините към двете бебеносещи групи във Фейсбук и да прочетете дискусиите там на тема Исара, новородени и т.н.

Моята дъщеря е в Исара от 2-месечна, сега ползваме всякакви носилки - хибридна, тъкан слинг, wrap-tai, слинг с халки, просто защото се зарибих по бебеносенето.
Цитирай

[
Скрит текст :
quote author=Stitch link=topic=948320.msg34204697#msg34204697 date=1481538627]
Здравейте,
От къде се появяват тези негативни мнения, че и много?
Ако някоя раница е подходяща за малко бебе, то това е именно Исара (+Бондолино, Бузидил, Имеибейби и т.н.), тъй като е регулиращ се панел - на ширина и височина.

Прощавате, но изключително лаишко мнение на таткото, можеше да седне и да прочете какво е добро за детето му. Можеше да отидете заедно на ортопед и той да ви препоръча слинг, който на тази възраст осигурява оптимална подкрепа на таза, гръбнака и врата на бебето. Плюс това еластичните са лесни за връзване и боравене и много подходящи за сезона - само връзвате и поставяте бебето, не е нужно да махате слинга, когато го вадите за кърмене и смяна на памперс. Както и да е, то има хора, дето с кенгура носят, добре е, че поне таткото се е навил на ергономична носилка.

Силно ви препоръчвам да се присъедините към двете бебеносещи групи във Фейсбук и да прочетете дискусиите там на тема Исара, новородени и т.н.

Моята дъщеря е в Исара от 2-месечна, сега ползваме всякакви носилки - хибридна, тъкан слинг, wrap-tai, слинг с халки, просто защото се зарибих по бебеносенето.
[/quote]
Е, ММ за много малко неща е толкова краен, но за слинга не ми даде и дума повече да обеля. За ергономичната раница нямаше никакъв проблем, даже разисквахме заедно коя, защо и как.
Участвам в едната група във фейса и точно там четох, че бебето трябвало да е на 4+ дори с Исара, но межело по-рано ако е от слингов плат и затова се обърках така.
Днес отново я сложих и й беше удобно, заспа си детето.
Благодаря за мнението, успокоихте ме, че всичко си е ок.
Не мисля да я нося с часове,за сега, но поне, като я хванат коликите да ми почиват малко ръцете.
Цитирай

Stitch само да вмъкна, ако пращаш на ортопед, изреждай имена на ортопеди, които са запознати с най-новите изследвания в облатта си, защото в момента болшинството са "Хвани единия,удари другия"...  ooooh! ooooh! ooooh!

Pure_nature Не знам къде си го чела това. Между Исара от слингов и обикновен плат няма разлика, която да позволява едната да се носи от по-рано, а другата-не.

Цитирай

Stitch само да вмъкна, ако пращаш на ортопед, изреждай имена на ортопеди, които са запознати с най-новите изследвания в облатта си, защото в момента болшинството са "Хвани единия,удари другия"...  ooooh! ooooh! ooooh!
Така е, все забравям... хем и аз като питах ортопед за слинг и ерго-раница, ми отговори, че от 3ти месец мога да слагам в кенгуро, а от 4-ти с лице навън ooooh!
Цитирай

Ние също като водихме малкия, ортопедът каза, че може да го слагаме в раница. Вярвам му, понеже го заведохме при много добър лекар - В. Алексиев.
Цитирай

Pure_nature Не знам къде си го чела това. Между Исара от слингов и обикновен плат няма разлика, която да позволява едната да се носи от по-рано, а другата-не.

Хм, ми някъде в темите съм го чела, не съм си го измислила, нямам толкова акъл  Mr. Green
Днес водих бебето на ортопед и той каза, че мога да я нося в раницата. Общо взето ми каза, че мога да я нося и оставям по всякакъв начин, стига на нея да й е удобно и приятно. Инстинктите им са още много силни и когато вършим нещо неправилно, бебетата ни коригират с рев.
Днес спа повече от час в раницата, скоро не й се беше случвало толкова да спокойно да си поспи.
Цитирай

CvEval , благодаря ти за практичните съвети .Аз все пак си поръчах покривало , случайно се запознах  с едно момиче от моя град  , което си е купило подобно втора ръка и успях да го видя.
За съжаление в рошаво го нямат налично , та ще почакам. Ще споделя отзиви , когато го получа.

Без да искам да засегна някого, но не разбирам защо се бърза толкова с раничките и се прескача слинга като вариант. В фб постоянно има снимки на бебчета на по 2-3м в раничка и следва въпросът ок ли е .... newsm78
Цитирай

Отговарям, защото бебета имат колики, а на 2-3 месеца са по 5-6-7 кг и майките им нямат вече ръце и кръст да ги носят. Аз взех раницата главно за у дома, да я нося и гушкам, докато й измия шишетата, например. Не мисля да прекарва часове вътре. ММ не ми позволи да я сложа в слинг, но живот и здраве ако имаме второ ще си взема без много много да му обяснявам. Сега вече е изгубена кауза, а и тя вече е на 2,5м.
Никой не иска умишлено да си увреди детето. Според мен нищо, което не е прекалено е ок. Всеки сам си решава, кое, как и защо да направи. Peace
Цитирай

В тъкан слинг може да се носи и едногодишно, само така да вметна, между другото, вие си продължавайте приказката  Wink
Цитирай

В тъкан слинг може да се носи и едногодишно, само така да вметна, между другото, вие си продължавайте приказката  Wink

И 4 годишно може   Very Happy

Скрит текст :
Цитирай

И 4 годишно може   Very Happy

Скрит текст :

Е да, ама е трудно връзването.. Crazy Постоянно четем и пишем отговори, относно колко не е всъщност трудно да се "омотаеш" в слинг hahaha
Не, че съм някакъв невероятен капацитет, ама след едно клипче и две проби схванах как става номера...ВЕрно -  с еластичен слинг, но не мисля, че и тъканият е невъзможен за "омотаване" Mr. Green
От друга страна - раничките - с две катарами получаваш ефект. А и много се налага, това че могат дълго да се ползват... Peace Peace Peace
Цитирай

Слингът разпределя по-добре тежестта и не ми ръби никъде, за разлика от ремъците на раницата. Но ако ходим някъде с кола и трябва да прехвърля беба в носилка, няма да мога да се омотавам в 5 метра плат Laughing

Сега тепърва ще се уча да връзвам на гръб със слинг, защото с раницата не става достатъчно високо, според мен.
Цитирай

Огромно благодаря на Stitch за информацията относно бебеносещите срещи.На по полезно и приятно мероприятие отдавна не съм била. Оказа се, че на нашия двумесечен шишко раницата Исара му е голяма и не дава стабилна опора на вратлето. Та караме я на еластичния слинг.
Пробвах тъкан слинг- е няма такова удобство- по-леко и удобно е отколкото с раница. И се замислям newsm78
Цитирай

Огромно благодаря на Stitch за информацията относно бебеносещите срещи.На по полезно и приятно мероприятие отдавна не съм била. Оказа се, че на нашия двумесечен шишко раницата Исара му е голяма и не дава стабилна опора на вратлето. Та караме я на еластичния слинг.
Пробвах тъкан слинг- е няма такова удобство- по-леко и удобно е отколкото с раница. И се замислям newsm78
Супер, много се радвам, че си имала възможност да отидеш Very Happy И аз за пръв път като сложих тъкан слинг, се почувствах по същия начин - никакви ремъци, колани и катарами не ти ръбят - лекота и удобство. А Исарата в началото и за моята госпожица беше голяма и неудобна, изчаках няколко седмици и така.
Цитирай

Здравейте, искам съвет относно слинг шал. Търся такъв за подарък, но не мога да се спра на конкретен. Дали да е тъкан, от органичен памук, тензухен и т.н. Единственото което знам е, да е без халки. Тъй като бюджета е ограничен, се спрях на някои от този сайт http://www.shushulka.com/ . Ако вие може да ми предложите и някой друг на добра цена, ще съм ви благодарна. Бебчето е 2-3 месечно.
Цитирай

Здравейте, искам съвет относно слинг шал. Търся такъв за подарък, но не мога да се спра на конкретен. Дали да е тъкан, от органичен памук, тензухен и т.н. Единственото което знам е, да е без халки. Тъй като бюджета е ограничен, се спрях на някои от този сайт http://www.shushulka.com/ . Ако вие може да ми предложите и някой друг на добра цена, ще съм ви благодарна. Бебчето е 2-3 месечно.
Тензухът ми се струва безсмислен - бързо ще започне да се врязва с натежаването на бебето, а сезонът сега не е топъл, за да има смисъл от тънка материя.

Еластичният слинг е удобен до към 3-4 месечна възраст на бебето, в зависимост от теглото, но ще омалее бързо и ще започне да провисва с натежаването.

Аз бих избрала тъкан слинг. На шушулка са тънки и не стават за тодлър, но със сигурност ще изкарат по-дълго от тензухен и еластичен.

По-принцип тъканите слингове са скъпи и по-евтини от на шушулка не се сещам, те са и най-тънки, т.е. по-бързо ще станат неудобни за носене. Ако имате възможност малко да увеличите бюджета, за мен по-добър вариант е да вземете мей-тай или тъкан слинг от слингостая, които са прекрасен бюджетен вариант.
Цитирай

Забравих да допълня - разберете какъв слинг предпочита семейството - тъкан или еластичен. Еластичният ще ги изкара по-кратко, но е страшно удобен за малко бебе и е с много лесно връзване, различно от това за тъканите слингове - можеш да вадиш и слагаш бебето без да отмотаваш слинга.
Ако предпочитат еластичен - добър бюджетен вариант са българските Кайа.
Цитирай

Тензухът ми се струва безсмислен - бързо ще започне да се врязва с натежаването на бебето, а сезонът сега не е топъл, за да има смисъл от тънка материя.

Еластичният слинг е удобен до към 3-4 месечна възраст на бебето, в зависимост от теглото, но ще омалее бързо и ще започне да провисва с натежаването.

Аз бих избрала тъкан слинг. На шушулка са тънки и не стават за тодлър, но със сигурност ще изкарат по-дълго от тензухен и еластичен.

По-принцип тъканите слингове са скъпи и по-евтини от на шушулка не се сещам, те са и най-тънки, т.е. по-бързо ще станат неудобни за носене. Ако имате възможност малко да увеличите бюджета, за мен по-добър вариант е да вземете мей-тай или тъкан слинг от слингостая, които са прекрасен бюджетен вариант.

Много благодаря за изчерпателния отговор, много ми помогна!  Hug
Цитирай

София

Дали някой носил ли е тодлър в Алое Ходунок?
Синът ми е на 2г., 11кг и нещо. От отдавна не съм го носила, защото нашата раница му умаля, после я подарих...да не кажа, че от повече от половин година не го нося. Но много ми липсва  Love А и той ходи на ясла от месец-два и ми е много досадно с тази количка, а пеша е изнервящо(той не иска да ходи, тръшка се, тича по улицата). Та реших да си взема тодлър раница, но съм с ограничен бюджет(иначе, бих си взела някоя Исара или ЛениЛамб).
Притеснявам се дали ще иска да го нося, всъщност  newsm78 И дали няма да ми натежи.
Цитирай

Мисля, че в библиотеката за слингове имаха точно Алое Ходунок. Може да наемеш от там и да видиш дали въобще ще иска да бъде носен след такова прекъсване.
Цитирай

Много хора носят не само тодлърите, ами и прескулърите в раници. Обаче не е имало такава дупка в носенето. В Библиотеката има и индийски толдърски носилки на Easy Feel & Soul Slings, които също са добър избор в този ценови диапазон.
Цитирай

Няма ходунок в библиотеката, чака се скоро, но не е дошло още, след нова година ще е. Знам, защото участвам в общата поръчка на Алое, с която ще пристигне и раницата за библиотеката.

За Алое иначе нищо не мога да кажа, за жалост, тепърва ще пробвам и аз. Знам, че двойният им колан и дълбоката седалка предполагат много добро разпределение на тежестта про носене, но съм чувала мами да се оплакват, че за носене на гръб не са удобни, идвали ниско, презрамките били прекалено дълги. Затова е добре да се пробва. Иначе аз мога да ви посъветвам да наемете Изи фийл от библиотеката - бюджетни и много добри ранички, индийски са, продават се и в Лилав слон, ако ви допаднат. По-големи са от обичайните стандарти за бейби и тодлър раници - с по-широка и висока платка.

П.П. С Кристалин сме писали заедно, подкрепям и за Soul Slings.
Цитирай

ООО соул newsm76. Аз съм с такава - стандартен размер. Уникална е. От слингов плат, мекичка, удобна. Направо не усещаш, че имаш раница. Влюбена съм. 35
Съжалявам, че подведох. Останала съм с убеждението, че има Ходунок в библиотеката.
Цитирай

NE

Загледах слинговете и се зачудих между Manduca, Boba, babysling и Kaya. Първоначално исках ерго раница и се спрях на Isara. В Румъния дори видях наживо как изглежда на една майка. Там доста носят бебетата си в ергораници. Сега се чудя за слинг и новородено. С първото си дете пробвах слинг, но ми беше трудно да се завързвам.
Цитирай

Библиотеката за слингове и ергономични раници дава слинг за новородени за тестване, мисля безплатно за месец, също така собственичката може да ви сподели доста личен и чужд опит за тези марки.

Исарата е прекрасна, но е по-добре бебето да е малко по-голямо, поне на 4 месеца, въпреки регулируемия панел.

Ако имам второ, това е и моята планирана стратегия за бебеносене Smile
Цитирай

София

Да, няма Ходунок в библиотеката, гледах преди няколко дни.Колежка на мъжа ми си продава алоето, затова и го разглеждам като вариант. Гледах и easyfeel, soul slings...но вторите не виждам да са налични някъде  newsm78  
Като цяло притеснението ми дали ще е съгласен да го нося не е голямо, той си е мързелан, спокоен е и вероятно няма да мрънка особено.Пък ако не е е съгласен, винаги мога да я продам  Laughing
Просто това водене и взимане от ясла са ми много досадни, а и имам ангажименти няколко пъти месечно, на които често се налага да го водя и него, пък с количка е сложно, далече са ни все още да го водя пеша(по-скоро далеч за моите нерви).
Всъщност главното ми чудене е за тежеста  newsm78 Напоследък яде повече и логично качва повечко.Иначе беше доста лекичък, но за месец-два ходене на ясла качи повече от колкото е качил от годинката до сега  Laughing  Знам, че височината е по-важна, но нещо не мога да успея да го измеря. Та си се чудя де, чакам по принцип едни финанси(надявам се да дойдат скоро  Tired) и може да поувелича бюджета.
Бебеносеща среща няма скоро в София, освен да питам някой във фейсбук групата, дали иска да се видим. Или да издебна някоя бебеносеща мама на ЛЛЛ среща.
А раниците стандартен размер? Или по-добре да си е тодлър? Гледам някакви Боба им им се чудя  newsm78

Fairy, аз съм носила в еластичен слинг новородено. Раниците предлагат някакви варианти, но доколкото знам напълно ергономична поза е възможна само със слинг.
Цитирай

София

Ама организирайте си една среща чрез групата, какво ви пречи?! Със сигурност ще се намерят желаещи.

Боба за двегодишно тепърва да се купува, е абсурд.
Цитирай

Подкрепям, Боба е с по-тясна платка, няма смисъл.
Цитирай

Подкрепям, Боба е с по-тясна платка, няма смисъл.
И с по-лош падинг навсякъде.
Цитирай

NE

Моята чуденка е по-скоро свързана с един намален еластичен слинг на Manduca или еластичен слинг на Kaya. Боба също е вариант, но там намалението не е голямо. Гледам amazon.co.uk и amazon.de
Имала съм еластинчен слинг от Зилана, но бебето беше над 4 месеца и ми тежеше.
« Последна редакция: ср, 28 дек 2016, 17:11 от Flower Fairy »
Цитирай

Моята чуденка е по-скоро свързана с един намален еластичен слинг на Manduca или еластичен слинг на Kaya. Боба също е вариант, но там намалението не е голямо. Гледам amazon.co.uk и amazon.de
Имала съм еластинчен слинг от Зилана, но бебето беше над 4 месеца и ми тежеше.
Мандуката е с по-малка еластичност от Бобата, доколкото знам, и трябва да се оставя малко аванс, за да се постави бебето, докато Бобата се връзва като прилепнала блуза по тялото и само се вади и поставя бебето, без да се развързва, тъй като е с достатъчно голяма еластичност. Освен това мисля, че на Мандука държат една идея по-хладно, докато на Боба е доста плътен слинга, т.е. подходящ за сезона.
Между Кайа и Мандука нямам идея, не съм чела сравнение.
Цитирай

NE

Stitch Благодаря много.
Цитирай

Кайа е нещо средно на елстичност между Мандука и Боба. Но бих предпочела Бобата
Цитирай

NE

Забелязвам по мненията, че най-доброто решение е слинг на Боба. Ще търся него основно. Peace
Цитирай

Забелязвам по мненията, че най-доброто решение е слинг на Боба. Ще търся него основно. Peace
И за мен бяха полезни мненията!  bouquet
А от къде да го купя? Има в Рошаво, но само в сиво. Ще ми се някой по-весел цвят ( наясно съм, че еластичните са само в един цвят).
Цитирай

Boba имат едно моделче, което е двуцветно: http://www.boba.com/baby-wrap#Stardust

Иначе знам, че в амазоните ги има. 100% ги има и другаде, дано се включи някой с опит да каже.

Цитирай

Аз не съм много наясно как да пазарувам от чужди сайтове. Дали имат доставка до България от този сайт- той не е ли американски. newsm78
Иначе цветовете са хубави- особенно виненото  Love
Цитирай

NE

zaichenceto_bialo В момента е на промоция в английския амазон. При доставката го пращам на адрес в Англия на превозвач (например Gabieli, Gabko и т.н.) и след като пристигне плащам 2 лв. на килограм и доставката до Еконт, а в Амазон съм платила вече с дебитна/кредитна карта.

https://www.amazon.co.uk/Boba-Wrap-Stardust-Baby-Carrier/dp/B001 … p;pf_rd_i=desktop
Цитирай

Онзи ден продаваха един такъв в групите. А съм мяркала и един на Боба с флорален мотив, но не знам нито от къде е купуван, нито как се казва разцветкта.
Цитирай

София

Поръчах в крайна сметка Easy feel тодлър и нямам търпение да дойде  Crazy 
Цитирай

NE

Последен въпрос.
Спрях се окончателно на вариант Boba слинг шал, но гледам че го има в комбо пакет с Boba 4G.

Скрит текст :

Сега се зачудих дали да не остана на вариант Boba слинг + ерго раничка Isara (раницата ми е далеч по-удобна) или комбото само на Boba. Thinking
Цитирай

Aко не е въпрос на пари, аз лично бих предпочела исарата.
Цитирай

NE

Определено този вариант ще търся. Peace Търсих потвърждение.
Цитирай

На остров

Записвам се тук да споделя моите чудения  Smile .

Много ми се ще да си купя раница, не знам коя обаче.
Малчо вероятно скоро ще е 9 кг. Много рядко се носим имам Бейбибьорн модел We i Stokke carier.
Като беше новороден ползвах чат пат  трико шал Бейбилония.

Какво ще ми препоръчате и дали може да се зкаупи от София, другата седмица ще съм в София 2 дена и би било приятно да купя раница от там, хем спомен хем да се подпомага икономиката.

Цитирай

Последен въпрос.
Спрях се окончателно на вариант Boba слинг шал, но гледам че го има в комбо пакет с Boba 4G.

Скрит текст :

Сега се зачудих дали да не остана на вариант Boba слинг + ерго раничка Isara (раницата ми е далеч по-удобна) или комбото само на Boba. Thinking
Определено Исара е по-добрата раница и ще изкара по-дълго - платката е по-широка в максимално разпънат вариант.

Записвам се тук да споделя моите чудения  Smile .

Много ми се ще да си купя раница, не знам коя обаче.
Малчо вероятно скоро ще е 9 кг. Много рядко се носим имам Бейбибьорн модел We i Stokke carier.
Като беше новороден ползвах чат пат  трико шал Бейбилония.

Какво ще ми препоръчате и дали може да се зкаупи от София, другата седмица ще съм в София 2 дена и би било приятно да купя раница от там, хем спомен хем да се подпомага икономиката.

Няма да разберете коя е за вас, докато не мерите. Свържете се с Рошаво, дамата е страшно отзивчива, можете да мерите в склада им и да си изберете. Иначе в България ерго-ранички се продават само онлайн - Рошаво, Лилав слон, Слингостая, Зеленото драконче май имаше Лиле.
Цитирай

На остров

О аз си мислих, че има магазин.Няма да имам време за поръчка он лайн и ходене по складове. Добре кои са най удобни за деца над 8 месеца според опита на мамите тук ?
Цитирай

София

Зависи, може би, каква сума можете да отделите и до кога смятате да носите и от там вече да се разглеждат вариантите.
Защо не се включите във фейсбук групите за бебеносене(бебе в слинг, слингове и ергономични раници--група за бебеносене) и да видите кои марки най-често се споменават.
Цитирай

На остров

Нямам ограничение в сумата за носенето не знам до кога, но знам, че не по дълго да кажем едва ли повече от час два на път.
Цитирай

София

Щом няма ограничение в сумата, може би Исара е добър вариант или друга с регулируем панел.Той може да бъде по-малък или по-голям и така да "расте" с бебето.
Иначе за дължина на носенето, по-скоро имах предвид до каква възраст. Моят син, например е на 2г. и купувам направо тодлърска раница.
Може да си вземете стандартен размер на някоя марка и след време да я продадете и да си вземете размер тодлър.Или направо регулируема, като Исарата.  Зависи все пак колко е висок сега. 
Сега видях във фейсбук, че след 22-и Януари ще има среща във Варна, а в София ще е на 18-и Януари.Може да се пробват различни видове тогава.
Цитирай

На остров

Ирайн благодаря много ще видя исара. В момента е около 75 76 см дечко. Варианта за две раници също ме устройва ако видя че се носим много мога катостане на 2да купя друга.
Гледах иначе Бебелили, но тук не видях да са коментирани.

Цитирай

Проблемът е, че различните марки раници пасват на различни жени, това се обсъжда нееднокраатно във фейсбук групите. В Рошаво ще ви е най-лесно да отидете и мерите - имат Боба, Исара, Беко, Тула и дамата ще ви консултира. И като казах в склада им, нямах предвид някакво хале, мисля, че е апартамент или малко помещение, където държат стоката за онлайн магазина. Така ще стане най-бързо и лесно.

Детето ви в момента е за стандартна раница, тодлър-размерите са някъде след 84-85 см на детето. Исара, въпреки че е с регулируем панел, пак си има стандарт и тодлър вариант, не е една да пасва за малки и големи бебета.

Раниците се различават по падинга на презрамките и колана, формата, платката, мекотата на колана и т.н., така че наистина, все едно да питате каква кройка дреха ще ви е удобна.

Бебеносещата среща на 18.01. в София, ако успеете да я посетите, ще можете да премерите много носилки и после да си поръчате онлайн, която сте си харесали.
Цитирай

И двете ви други носилки са чисто кенгуру.

На тази сантиметри аз бих взела тодлърска Исара, мисля, че с максимално стеснена платка ще стане на детето още от сега. И ще има повече време да носите, защото ше я разпъвате постепенно. Ако си купувате стандартна - Тула. В Рошаво обаче нямат налични тодлърски Исари.
Цитирай

Срещата в София е на 19.01 от 12 часа в Ринг Мол Smile

Аз съм голям почитател на Исара, но наистина друго си е да се пробват няколко варианта на място.
Цитирай

На остров

Вероятно ще е приятно на тази среща, но аз ще съм в София само 2 дни следващата седмица. Няма как да съм там.

Кенгуру или не са доста популярни и според ортопедичните стандарти  в Швеция ок . Това обаче не е въпрос на дискусията, знам, че не са популярен избор.

Явно Исара е добър вариант и ще потърся да я видя на живо.
Цитирай

Дано да успея да дойда на срещата, макар че Ринг Мол ви е доста далеч  Sad
Цитирай

На остров

Идвам да споделя, че се свързах с Рошаво и ще мога да отида както вие споделихте на място да пробвам и ако се харесаме с някое носилче да го взема директно  Smile . Колко ще ползвам после не знам, но ми се иска да имам и този продукт.

Доволна съм, че ще се получи така въпреки ограниченият избор от десени ми е приятно като пазарувам в България.
Цитирай

София

Ще видиш, че като ти пасне някоя раница ще харесаш носенето  Peace  Laughing  После ще се усетиш, че искаш и тодлърска носилка  Laughing 
Цитирай

На остров

Дано дано си права Ирайн, с удовлстовие ще купя после още една. ако се носим повече от 1 на два месеца както е сега.
Цитирай

На остров

Идвам да споделя, че вече си имаме Боба 4 G  Smile . Трудно беше да реша Тула или Боба доста сходни са, сега остава и да го ползваме Cool
Цитирай

За пръв път чувам, че са сходни  Laughing
Цитирай

На остров

Така ги усетих и според продавача е така. Въпрос на вкус и предпочитание е кое ще се избере.
Цитирай

Важното е за вас и детето да е удобна, пробата затова е препоръчителна.
Цитирай

Като имала Боба и после Тула, бих казала, че за мен има значителна разлика, в полза на Тулата, която се усеща особено при по-едро бебе (поема по-добре тежестта) и през лятото, когато Боба-та се впива в голите крачета. Но е важно да сте доволна със своя избора, а и винаги може да продадете едната и да си купите другата Smile
Цитирай

София

Честита раничка  Hug
Аз днес чакам да дойде моята, че имаше забавяне с пощата.
Цитирай

На остров

Имам питане, нещо не настройвам добре презрамките защото ми убива под мишницата, особено едната.
В склада на Рошаво ми беше супер удобно, явно аз не правя нещо както трябва.
Приемам съвети  Smile
Цитирай

София

Кое ти убива, ремъците ли? Може да направиш снимка в гръб и отстрани.
Експериментирай със стягането и пробвай. Или я сложи и друг човек да стяга и отпуска, докато ти стане удобно.
Цитирай

На остров

Катарамката с която се регулира презрамката мисля тя ми убива.
Ще пробвам с мм да регулирам различни позиции.
Цитирай

Диагон-Али

Трия поста, тъй като беше обява, а не е позволено. Smile
« Последна редакция: пн, 16 яну 2017, 18:05 от posh_ »
Цитирай

posh_, май не беше позволено да се пускат обяви за продажба във форума, но да знаеш, че ако пуснеш обявата във Фейсбук групите, сигурно ще се намери купувач, това е страхотен еластичен слинг и много подходящ за сезона.

https://www.facebook.com/groups/babywearers/
https://www.facebook.com/groups/baby.in.sling/
Цитирай

Диагон-Али

о, благодаря.
Не знаех...
Ще пиша в групите!
Цитирай

Здравейте!
Нашият мъник още няма месец. Имаме правен от нас тъкан слинг шал, но явно не сме уцелили подходящ плат. Платът е тънък (прозира, лек е) и не е еластичен и нещо не можем да го вържем удобно, поне при новородено, за после не знам. Опитахме се да минем "тънко", нали слингът е парче плат, но явно се минахме Smile
Споделете за нашата ситуация кое ще ни е най-удобно? Ще го носим от 1 месец +... Аз за себе си избрах варианта ергономична раница, защото трудно се справям с връзването на слинга, а и за често махане и слагане не ми се струва удобно. Искам да го нося на себе си и да се редуваме с майка му.
Кой модел и марка раница ще ни е най-удобен и ще го ползваме най-дълго? Обичаме да ходим много пеша, искам да става и за разходки сред природата (офроуд) и в планината живот и здраве. И двамата сме елегантни, засега и бебчо е фин. Препоръчайте ми нещо изпитано, за ползване от 1м нагоре до колкото се може повече. Може и с онлайн поръчка от ЕС.
В Русе май няма къде да пробваме, най-марковото в магазин май е Ergobaby (може и да бъркам).
Цитирай

И аз съм от Русе, идеалната раница за мен е Исара, пробвах на бебеносещата среща в Русе, която беше октомври месец мисля, надявам се скоро да има нова, следете групата във ФБ: слингове и ергономични раници - група за бебеносене. Тя е с регулируем панел, презрамките са с два варианта за слагане - стандартни и кръстосани, аз предпочитам втория вариант, понеже раменете ми са много тесни. Купуването й от Рошаво е по-изгодно, отколкото директно от производител (проверявах наскоро за тодлър размер). Иначе досега съм била с реплика на Ергобейби (голяма грешка), Боба (по-добре), Тула (най-добре). Исарата обаче ми се стори по-удобна и от Тулата.

Все пак ви препоръчвам да дадете още един шанс на слинг, защото е по-добре до 4-6 месеца все пак бебето да е в слинг, докато укрепне не само вратлето, но и гръбначният стълб. Препоръчвам ви да си наемете безплатно слинг от библиотеката - пишете "библиотека за слингове" в гугъл Smile
Цитирай

Библиотеката за слингове "Вълшебен възел", базирана в Източните Родопи, изпраща всичко по куриер, предлага едномесечен безплатен наем на еластичен слинг на бебчета до 3-месечна възраст - възползвайте се. Аз не го направих и съжалявам, че купих направо Исара. Раницата е чудесна, като поотрасне бебче, но за първите 3 месеца няма какво да осигури по-добра опора на тазовите кости, гръбнака и врата на бебчо от слинга. За начинаещи най-доброто е еластичен слинг - няма махане и слагане - само го връзваш около себе си и поставяш и вадиш бебето за кърмене, преобуване и т.н. без да го развързваш. Да не говорим, че е перфектен за сезона, с 3-те слоя, които поддържат бебето. Исарата стана комфортна за моята бебка чак след 2 месеца и половина, а тя се роди едричка, за дребно бебче ще трябва още повече време.

Други марки раници, подходящи за малко бебе, т.е. с регулируеми панели, са Бузидил, Емеибейби, Кокади Флип, Лилебейби. Моят съвет е да вземете именно раница с регулируем панел, а не с приставка/подложка за новородено - няма как да постигнете ергономична поза с нея, компромисен вариант е отвсякъде, а вие не го искате за детето си, нали?

Ако решите да изкарате с еластичния слинг до 4-5 месец, вече ви се отварят необятни опции за раници без приставки. Присъединете се към двете групи във фейсбук и дебнете за среща в Русе, Библиотеката пътува често и до няколко месеца ще можете да посетите такава, където да премерите всякакви ранички и да прецените коя е вашата. Повярвайте ми, раниците са като обувките, на всеки човек е удобна различна. Казвам го като човек, който има 6 носилки (раница, хибридна носилка, 2 тъкани слинга, слинг с халки, мей тай) и чака още 2 ранички. Можете да огледате и обявите и да решите да закупите вече употребявана раничка.

А като казахте Русе, там е и вносителката на страхотните ранички Алое и Карауш, с която можете да се свържете и премерите, но те са за след 4 месечни бебчета поне.

Ето ги и двете групи във фейсбук:
https://www.facebook.com/groups/babywearers/
https://www.facebook.com/groups/baby.in.sling/

Успех в бебеносенето, страшно пристрастяващо е Very Happy
Цитирай

Благодаря и на двете Ви. С удоволствие ще се пристрастя Smile
Цитирай

Не се лъжете по свиващият се панел, Lillebaby не става за малки бебета. В свитата позиция не обхваща краката на бебето от коляно до коляно и става буквално като кенгуру.
Цитирай

Не се лъжете по свиващият се панел, Lillebaby не става за малки бебета. В свитата позиция не обхваща краката на бебето от коляно до коляно и става буквално като кенгуру.
Да, съгласна съм, тая свиваща се позиция е май точно, за да може да се носи с лице напред, като в кенгуру.
Цитирай

Не е вярно. Свитата позиция я дават, за да гледа към родителя, но уж да е за по-малки бебета. Имат си други модели, които са за глдане напред.

Редактирам. Не съм права, за напрд било  ooooh!
« Последна редакция: сб, 21 яну 2017, 10:23 от Кристалин »
Цитирай

Привет!! Включвам се и аз към темичката Smile) Дъщеричката ми Виолета се роди на 23.12.2016 и днес прави един месец!  smile3531 Реших да си взема слинг, тъй като е доста неспокойна заради бълбукащо коремче и най-лесно се успокоява като я гушкам... така и заспива редовно Smile Днес си поръчах слинг Boba Stardust и нямам търпение да го получа! Heart
Цитирай

NE

И моя бебчо се роди на 5 януари и почна да обича да го нося. Докато бях в родилното успях да купя един слинг на Boba на търг в ebay и утре го очаквам. Love
Цитирай

Чудесен избор, на Боба са страхотни еластичните слингове, със здраве да се носите. Hug
Цитирай

Здравейте, на всички!  bouquet

Имам момиченце на почти два месеца.
Подцених въпроса със слинговете или по-скоро покрай всички други ангажименти, не ми остана време да го проуча.

Носим се на ръце почти целодневно, в резултат имам зверски болки в кръста и гърба, не мога нищо да свърша.

Моля препоръчайте ми слинг, който да мога да купя от България. Хубав, качествен, удобен и за двете ни и да може да се ползва дълго време.
От Пловдив съм.
Цената не е от голямо значение, защото това е дългосрочна инвестиция, която със сигурност ще се отплати. Smile

Благодаря предварително!!
Цитирай

NE

Аз да кажа, че съм възхитена от слинга на Boba. Много удобен, стабилен, лесно се слага за новаци като мен и поддържа бебето идеално. Моето човече веднага заспа. Love
С големия имах слинг на Зилана. Голяма мъка беше. Продадох го веднага.

gardje Виж в Рошаво. Peace
Цитирай

За двумесечно бебе най-добрият и лесен вариант е еластичен слинг, ще можете да го носите до към 7-8-9 килограма, преди да започне да провисва и да ви тежи и тогава да минете на раничка. В онлайн магазин рошаво има чудесни еластични слингове на Боба, мисля, че това е най-доброто, което се предлага на нашия пазар. по-бюджетни са Кайа, Зилана, Бейбислинг и т.н.
Разбира се, може да се насочите и към тъкан слинг (истински, не на Шушулка) и слинг с хълки от тъкан плат, но за първият ще ви трябват малко повече умения да го овладеете, за разлика от еластичния слинг, с който се свиква много бързо и може да не се развързва всеки път, а само бебето да се вади и поставя.
Препоръчвам ви да се писъедините към двете групи във фейсбук - Бебе в слинг и Слингове и ергономични раници, защото, повярвайте ми, не може с две думи да се обясни за слинговете, има си доста неща.
Цитирай

Здравейте на всички от групата. Предстои ми на пролет да си родим бебче и тези дни се опитвам да се информирам относно слинговете и ергономичните раници. Бих била много благодарна на майките с опит да ми отговорят на някои въпроси:
Кога може да се сложи за първи път новородено бебе в слинг/раница?
Бихте ли ми препоръчали кой вид е най-подходящ за носене на новородено в топлите дни?
За сега е това от мен bouquet
Цитирай

Flower Fairy, Stitch, благодаря!  Love

За краткото време, с което разполагам, защото бързам и вече наистина ме боли много тялото, май се насочвам към Боба от рошаво. Ето този: http://roshavo.com/oc/Носене-на-бебе/слинг/слинг-boba-purple#prettyPhoto
като ще разчитам на таткото за наместването в началото, защото аз съм много зле с този вид неща. Бавно схващам и бързо забравям!

Да, наистина осъзнавам, че темата е много обширна и субективна и не може да се обобщи в няколко изречения.
Фейсбук не ползвам, но така като гледам е много полезен за някои неща,особено когато човек има бебе.

Цитирай

Да, във Фейсбук има доста полезна информация и отзивчиви майки, стига да сте в правилните групи, разбира се Very Happy

Не съм носила със слинг, ако имам второ ще е в слинг първите месеци със сигурност, и аз чета из групите много добри отзиви за този на Боба.

В слинг е препоръчително да се носи първите 6 месеца, или поне първите 4, след което може спокойно да минете на раничка, най-добре с регулируем панел, моята препоръка е за Исара (сега чакам Исара тодлър от слингов плат, пробвала съм стандартната, когато бебето беше по-малко и ми е безкрайно удобна). Те са с регулируем панел, кръстосващи се презрамки и личният ми опит е добър, макар и засега от една проба.

Можете да си вземете и слинг/раница под наем, вече има две библиотеки, мисля, че 1-2 страници назад някои беше дал линкове с информация за тях.

Цитирай

3 са.
Цитирай

Здравейте на всички от групата. Предстои ми на пролет да си родим бебче и тези дни се опитвам да се информирам относно слинговете и ергономичните раници. Бих била много благодарна на майките с опит да ми отговорят на някои въпроси:
Бихте ли ми препоръчали кой вид е най-подходящ за носене на новородено в топлите дни?
В еластичен слинг, тъкан слинг, слинг с халки може от раждането. В youtube имам много туториали. В топлите дни с еластичен ще е адски горещо, по-добре да е с халки, за да е само един слой плат върху бебето. Аз лично бях твърде зелена в бебеносенето, като се роди дъщеря ми в началото на лятото и понеже беше адска жега, изобщо не носих, почнах от септември да я слагам в Исара, но в началото не беше ок за нея и поизчаках.

В раница може след около 4тия месец поне, да закрепне вратлето и гърба, но е индивидуално, трябва да се мери, някои бебчовци са по-дребни и не им стига разкрачът за раница все още, освен ако не е като Исара с регулируем панел. Някои дори препоръчват раница от 6-ти месец.

Силно препоръчвам да се включите в двете групи за бебеносене във Фейсбук, ще получите много ценна информация Peace
Цитирай

Аз лично слинг с халки не бих препоръчала на новак ( и то с новородено). Тъканият слинг също спестява излишните слоеве, има такива с летен състав като бамбук,лен и т.н. . Лятото с еластичен ще е доста топло, но реално от сега не може да кажете колко точно ще носите в този период. Може да си вземете тестов в началото. В Библиотеката за слингове имаше някаква кампания за проба на еластичен слинг.
Цитирай

От няколко дена съм горд собственик на ЛЛ. Ей, колко я чаках, но не е моята раница.
Цитирай

София

Лято, какво не ви пасва?
Аз днес разходих ийзи-то за трети път. Този сняг много ми бърка плановете с бебеносенето  Tired
Малко се чудех  дали съм нацелила раницата, струваше ми се огромна, нещо презрамките сякаш ми бяха дълги.Но се напасваме и май ми харесва все повече.
Чудя се все пак дали раница от друг текстил нямаше да ми е по-лека, тази е от тъкан плат.
Цитирай

Падовете на раменете не са достатъчно подплатени и ми тежи. Иначе страхотна кройка и мн добре ляга на тялото на детето, за разлика от Тулата, също ми е мн удобна за сядане, Тулата ми се вдига нагоре. Ще мисля още малко.
Цитирай

На остров

И аз се чудя дали Боба е моята раница, нещо не мога да наместя както трябва, колана ми обива, не седи много добре малчо според мен или е много пристегнат или ще изпадне.
Обмислям, ако не е Боба, какво би ми харесало.
Цитирай

Пловдив

Здравейте, на всички!  bouquet

Имам момиченце на почти два месеца.
Подцених въпроса със слинговете или по-скоро покрай всички други ангажименти, не ми остана време да го проуча.

Носим се на ръце почти целодневно, в резултат имам зверски болки в кръста и гърба, не мога нищо да свърша.

Моля препоръчайте ми слинг, който да мога да купя от България. Хубав, качествен, удобен и за двете ни и да може да се ползва дълго време.
От Пловдив съм.
Цената не е от голямо значение, защото това е дългосрочна инвестиция, която със сигурност ще се отплати. Smile

Благодаря предварително!!
В понеделник библиотеката за слингове в Пловдив организира среща в Синдикалния дом от 11 до 13 часа. Там ще може да тестваш различни слингове и раници. Препоръчвам да посетиш, преди да избереш слинг.
Цитирай

Ленито е перфектната раница, с един-единствен, но голям недостатък - малкият падинг (малкото подплата на презрамките). Иначе е идеална Sad Аз тествах един тодлърски вариант наскоро и ако не беше проблемът с падинга, това щеше да е нашата раница. Сега чакам Исара от слингов плат, дано това да е Раницата Smile

Втората ни раничка беше Боба, не е лоша, но според мен Тулата е доста по-удобна. Не че и тя е перфектна, но ни беше по-добра от Бобата. Но пък слинговия плат на Лени си е голям плюс. Както и кръстосващите се презрамки. Надявам се Исарата да съчетава всички екстри, които съм си харесала в различните раници. До седмица-две ще знам със сигурност.
Цитирай

И моето Лени дойде и ми е много по-добре от Исарата за носене отпред. Обаче за на гръб падинга на презрамките на Исарата си казва думата. По отношение на колана, винаги съм предпочитала меки колани, любимото ми Бондолино ми е най-удобната носилка на света, а е с мек колан, който ми е по-удобен дори и от Лени. Все пак друго си е раница от слингов плат, имам чувството, че приляга на всяка извивка на бебето, за разлика от канваса на Исарата. Честно казано си мислех, че ще ни е малка, нали я дават от 4-5 месеца консултантите на Лени, а беба е на 7 и 71-72 сантиметра, обаче ѝ е точно от коляно до коляно и ѝ стига до вратлето, абе perfect fit. Но колкото и да се мъча с раниците, не мога да докарам бебето високо на гърба, със слинг ще трябва да се поупражнявам повече, с раница явно няма да стане.
Цитирай

На остров

Аз като пробвах Бобата ми се стори по удобна от Тула и затова я избрах, но то се разбира човек като поноси малко.
Исара казаха, че е за по малки бебета от нас и дори не я пробвах.
Със слинг еластичен от трико ми беше удобно като беше новороден. После в жегите обаче връзването ми дойде в повече.
Сега си мисля има ли смисъл да купувам още една раница или не. Ако реша да купя какво да бъде Smile .
Гледах Лени, индийските Soul i Easy feel . Гледах и някакви бейби нова или нова бейби не помня точно въобще не знам. Има вариант разбира се и да се разберем с Бобата.
Цитирай

Диагон-Али

Имам Исара. Бебчето ми е на 3 месеца, 6 кила. Онзи ден я сложих, за да излезем.... Като взе да се дере... носих из нас, люшках, не и не - рев. Свалих я и не пробвах повече. Чудя се дали изобщо ще й хареса в раницата.
Цитирай

На някой бебета им трябва време, за да свикнат с носенето. Пробвайте по малко всеки ден, като преди да го сложите в раницата, задължително трябва да е спокоен и нахранен.
Цитирай

Макондо

И моето доста се дереше в началото, но с малко упоритост станаха нещата. Не се отказвай от първия път!
Цитирай

Диагон-Али

О, със сигурност ще пробвам пак. Може да й се спеше, да се дразнеше, че е много навлечена (космонавти, шапки)....
Цитирай

Бургас

Здравейте,бихте ли ми препоръчали ергономична раница за бебче на 5 месеца.Да е с материя подходяща за пролет лято,да може да се слага и на гърба.Не съм ползвала слингове,направо раница искам да взема.Какви съвети бихте ми дали?На какво да обръщам внимание?Благодаря предварително на отзовалите се!
Цитирай

София

Ийзи-то е с добре подплатени презрамки, което обаче ме смущава понякога, защото ми седят някак дървени.
Надявам се поочупи, както и колана.Той е широк, също добре подплатен, но някак ръбат.
Една позната има Беко, виждала съм го само по снимки, от нормален плат е и ми изглежда много меко, подвижно и сякаш се напасва по телата им.

Две в едно, моят син е на над 2г. и взех тодлърска раница преди няма и месец  Peace Не беше носен от както беше на година и 2-3 месеца, при условие, че проходи на година и половина. Та ще си го понося още...ще видим пролетта и началото на лятото как ще е, после ще я продам, за да финансирам покупка на раничка за по-малко бебе(имаме мераци за второ). Та си прецени...има мегдан за още носене  Laughing 

Синът ми се въртеше и примрънкваше първите пъти, когато го слагах в тодлърската раница, все пак от много време не беше носен. Сега като сме навън с нея не иска да ходи и я сочи  Laughing 
Просто трябва време да свикнат.С раничката ни стоят до тялото(освен ако не са на гръб, над якето) и няма нужда от толкова много дрехи.По-важно е да са от меки материи, да не им убиват и опъват някъде.

Cara mia, има разни марки, които са "по-", но може пак да не ви паснат. Хубаво е да пишеш на някоя от библиотеките и да предложат различни варианти, да премериш на място или да наемеш.Включи се в една от двете фейсбук групи, там можеш да намериш и майки, които са близо до теб и да пробваш техните раници.
Цитирай

На остров

Аз ще си я пазя бобата за 3 то бебе живот и здраве Smile . Може да купя и някоя толдърска ако не се разберем с нея сега.
Определенно препоръчвам, ако някой ще купува и не е запознат с марките да пробва за няколко дена за да прецени.

Малко извън темата но някой тук да ползва текстилни пелени ?
Цитирай

София

Има отделна тема за пелени.
Цитирай

Исара казаха, че е за по малки бебета от нас и дори не я пробвах.
Не сте се разбрали. На Исара платката в нормално положение е 38 см, с 5 сантиметра повече от Боба (33), така че Боба умалява по-бързо и трябва да се носи със стремена. Иначе Исара е най-подходящата раница за по-малки бебета, защото в сгънато положение панелът е 26 см, а се регулира и на височина. Дават я да може да се носи от 4 седмици нагоре, но аз като сложих дъщеря ми на месец и половина, не беше никак добре и се наложи да изчакам още 3-4 седмици.

Съдейки по моя опит с Исарата, на човек си му трябват седмица-две време да свикне и да си нагласи носилката, от едно мерене не става. Сега с Ленито ми беше по-лесно, де, ама тя ми е поредна носилка и вече имам опит.

Имам Исара. Бебчето ми е на 3 месеца, 6 кила. Онзи ден я сложих, за да излезем.... Като взе да се дере... носих из нас, люшках, не и не - рев. Свалих я и не пробвах повече. Чудя се дали изобщо ще й хареса в раницата.
Първо предполагам, че ако сте начинаеща в бебеносенето, не я слагате съвсем правилно. В началото бебето се слага сито, подсушено и в добро настроение, с удобни дрешки, много внимавайте крачолите да не са къси и тесни и ако са ританки/гащеризон да не опъват отпред на крачето и да спират кръвоснабдяването. Не обличайте бебето в космонавт - той се пресова, като го сложите в раницата и не изолира добре и без това, отделно не може да се постигне ергономична поза с такова малко бебе, обличайте слоеве дрехи и загърнете отгоре с одеало/жилетка/по-голямо яке/полар за двете ви.
При поставянето задължително пристегнете колана плътно до тялото, да не остава луфт. Коланът трябва да е хоризонтален - на една височина на кръста и на корема. Слагате бебето в платката, и след това, като ги намествате, повдигате леко коленцата към вас нагоре, да ви обгърнат, за да направи гръбчето с-образна форма и да падне дупето в добре оформена седалка.
Важно е в началото да я сложите и да излезете, за да й стане интересно. Ако нямате възможност да излезете - движете се, танцувайте.
Включете се в двете групи във фейсбук, можете да публикувате снимки как я поставяте и да получите съвети.
Цитирай

На остров

Стич много добре съм разбрала какво ми каза продавача. Иначе защо няма да ми предложи въобще да я пробвам. Аз не споря просто казвам какво ми каза продавача и затова не ми я предложи дори.
Може ли да ми обясниш подробно как да наглася раницата за да не седи на колана бебето и колко пристегната към мен трябва да е ? Стягам максимално колана и въпреки това ми се струва, че е на колана.
Както и между Лени, Изифил, Соул и Тула какво е най добро в толдърски размер.
Цитирай

Диагон-Али

Стич, благодаря за помощта. Ще пробвам пак и ще пиша.
Цитирай

В сърцето на любимия човек

Здравейте, дами Smile
Следя ви от известно време, както и двете групи във фейсбук. Нося синът си откакто стана на 3 седмици - първо в еластичен слинг Зи Лана, зает от съфорумка, а отделно имам и 2 мей-тай слинга (един от ПС. Обичам те и още един, който в момента не е при мен и не мога да се сетя за марката).
Имам следната дилема: чудя се какво носило да си взема за лятото  newsm78 Колебанието ми е между тъкан слинг или раничка.
С еластичния слинг се оказа, че ми е по-удобно, отколкото с мей-тай, въпреки добре подплатените презрамки. Притеснявам се да не се окаже, че и с раничка ще е така. От друга страна раничките са по-лесни за вадене/слагане на бебето, сравнено с тъкан слинг, какъвто все още не съм пробвала, но предполагам, че няма да имам проблем с връзването (синът ми е свикнал да е носен). Не на последно място нашият татко също бебеноси - и с еластичния и с мей-тай. И докато с тях няма значение това, че аз съм 160см/58кг, а той 195см/115кг, то с раничка май ще имаме проблем.
В момента Йоан е 62см/6600гр и Зи лана-та вече започва да провисва  Rolling Eyes
Ако се спра на варианта тъкан слинг, трябва да взема размер 7 или дори 8, но колко грама, така че хем да не го спарва лятото, хем да не провисва от теглото на детето  newsm78
Ако избера варианта раничка, сякаш клоня или към Лилебейби, заради укрепването на кръста, или към Исара от слингов плат, но ще можем ли и двамата с таткото да бебеносим с една раничка, предвид сериозната разлика във физиката ни?
Предварително благодаря на всички включили се  Hug
Цитирай

Трябва да се пробва, която и раница да сте си харесали.
Ето, пример с мен. Аз съм с Тула, от няколко дена имам и Лени. Тулата ми е любов от първо слагане, тодлърът ми също е на Тула (медузите Mr. Green). Лилето ми разказа играта на една екскурзия. Имах рани от колана #2gunfire.
На Цвети от Вълшебен възел, пък, точно обратното. Така че трябва да се пробва. Това, че едно е удобно за нас, не означава, че ще е удобно за вас. Peace
Цитирай

Чакам следващата бебеносеща среща, за да пробвам повече носилки  Peace
Цитирай

София

Аз си качвам колана почти на талията и стяга до край. После като сложа детето донагласям, мога да го вдигна още или да го сваля.
Оправя седенето върху колана като пъхам ръце под бедрата и дупето на бебето(като е седнало в раницата) и го повдигам и леко помръдвам напред.Т.е. да седне в платката по-дълбоко, да не е върху колана. Така го и намествам ако случайно е сложен несиметрично. Понякога, докато едната ми ръка е в раницата под дупето му и го поддържам в подходящата поза, с другата ръка донагласям колана, най-вече го стягам, за да не може като извадя ръка, дупето да се намърда пак върху него.
Гледам се и в огледалото, макар че имаме само едно малко в банята, но правя разни стойки и чупки  35  
« Последна редакция: сб, 28 яну 2017, 21:52 от Ирайн »
Цитирай

На остров

Ирайн много благодаря  bouquet, точно така правя и аз и точно в банята се гледам, че нямаме друго огледало . Може би просто ми е нужно време както казвате да свикна с колана. Колко разстояние има между теб и бебе. При мен може да си вади и пъха ръцете както пожелае.
Цитирай

Стич много добре съм разбрала какво ми каза продавача. Иначе защо няма да ми предложи въобще да я пробвам. Аз не споря просто казвам какво ми каза продавача и затова не ми я предложи дори.
Може ли да ми обясниш подробно как да наглася раницата за да не седи на колана бебето и колко пристегната към мен трябва да е ? Стягам максимално колана и въпреки това ми се струва, че е на колана.
Както и между Лени, Изифил, Соул и Тула какво е най добро в толдърски размер.
В разпънат вид Исара е подобна на Тула и предполагам, че не са ти я предложили, защото има добавена функционалност за малко бебе, която на теб ти е напълно излишна, пък все едно плащаш за нея, няма смисъл. Макар че и Боба има възглавничка за новородено, която не ти трябва. Но размерите на Исара са като на Тула, по-голяма е от Боба на панел с 5 см в ширината и със сигурност не е само за малки бебета. Обръщам внимание, за да не се подведе някой, на който тепърва му предстои да избира. Рошавата Мира е консултант по бебеносене, освен собственик на онлайн магазина и със сигурност нама да препоръча Исара само за малки бебета иначе, но определено е по-смислена покупка от малка възраст на бебето.

Коланът трябва да е пристегнат така, че да няма луфт между колана и корема, трябва да е успореден на пода, а не да виси отпред на корема. За да се получи по-дълбока седалка, може да опиташ да качиш колана по-височко на кръста, а не да е на ханша. После поставяш бебока върху платката и като го наместиш, издърпваш коленцата нагоре към теб, за да заемат крачетата м-позиция с колене по-високо от дупето. С Боба не се получава мега дълбока седалка, но ето така би трябвало да е добре: https://www.youtube.com/watch?v=tdmaIPn3t08&list=PLY8kXzh4Eg … gIsKhxpVajmb4-jQB
Ирайн много добре е обяснила как може да се достегне и донамести Peace
Не трябва да има луфт между носещия и бебето, за да не се поклаща раницата при ходене и да натоварва кръста и корема. Та, бебето добре пристегнато, не размазано върху носещия, но не и с луфт да се поклаща.

За тодлър раниците не мога да кажа нищо все още от опит, но от това, което съм чела, Лени, Изифил, Соул и Тула са много различни - форма, падинг, твърдост на колана - трябва да се пробва. Но тодлърите са наистина огромни, особено индийските са още по-уголемени. За да стане тодлър раница, детето обичайно трябва да носи дрешки за 1.5-годишна възраст. За Лени дългокрако дете 80 см може да стане на разкрач, но ще му е висока платката. Тула е с още по-широка платка, а Соул и Изи - още повече. Обобщено, тодлър размера е за проходили деца над 1.5 години и 85 см. Колкото до характеристиките, Соул и Лени са с по-малко падинг на презрамките, Лени е и с мек колан. Тула и Изи са с твърди колани и дебел падинг. Аз съм твърдо за раница от слингов плат - много по-проветриво и подходящо за топло време, да не говорим колко по-добре обгръща детето.
Цитирай

На остров

Стич благодаря ти много за обясненията. Аз за съжаление не срещнах Мира, а половинката и, няма значение вече.
Ще се опитам да наместя според всички дадени указания, ние се наосим основно вкъщи или в магазин докато пазаруваме хранителни продукти.
За толдърските ще имам в предвид всичко споменато когато тръгна да избирам.
Цитирай

Портокалче, благодаря ти за инфо-то. Вече бях поръчала, като го прочетох. Днес пристигна слингът. Нямах много време, подържах я няколко часа вкъщи: в поза хамак спа през цялото време. В сайта на Боба пише да не се правят хоризонтални пози и хамак със слинг... Утре ще се пробвам да я сложа вертикално.
Цитирай

Портокалче, благодаря ти за инфо-то. Вече бях поръчала, като го прочетох. Днес пристигна слингът. Нямах много време, подържах я няколко часа вкъщи: в поза хамак спа през цялото време. В сайта на Боба пише да не се правят хоризонтални пози и хамак със слинг... Утре ще се пробвам да я сложа вертикално.
Поза люлка е отречена като вредна и опасна, има смъртни случаи на бебета, задушили се, заради притискане на дихателните пътища в поза люлка. Единственият начин да се слага бебе в еластичен слинг е вертикално. Ето полезно клипче на български: https://www.youtube.com/watch?v=BdypkZV9V9E&t=10s
Цитирай

Да, благодаря ти, гледах го това клипче, така ще я нося! Утре ще я пробвам цял ден.
Цитирай

Товас също е люлка нали https://m.youtube.com/watch?v=uyYQXaiCYKI
Цитирай

Това е люлка, да, преди 7 години още се е практикувала, вече не и консултантите по бебеносене го подчертават изрично.
Цитирай

На остров

Пак съм аз  Smile

Кое се води слингов плат handwoven cotton или woven cotton ?

Колко струва доставката от Индия някой има ли представа ?
Ние ще си имаме гостенче от Индия през месец април и ако е много скъпа и сложна доставката мога да помоля да ми я донесе то.
Цитирай

Woven = тъкан
Handwoven = ръчно тъкан
Втората категория обикновено е по-скъпа.
В сайта на всяка марка има цени на доставка. От Индия не е малка доставката, а и обикновено се дължи ДДС и мито.
Цитирай

На остров

Аз знам директно как се превеждат, но не знам кое отговаря на слингов плат както Стич препоръча.
Цитирай

И двете се отнасят за слингов плат  Wink
Цитирай

На остров

Благодаря много, хич ме няма в различните видове платове .
Цитирай

Пак съм аз  Smile

Кое се води слингов плат handwoven cotton или woven cotton ?
Това са памучни канваси, според мен, не са слингов плат. Търси WRAP CONVERSION или HANDWOVEN WRAP CONVERSION, ако става въпрос за раничка, те са от слингов плат: http://www.soulslings.com/pages/full-buckle#/page/1

Сложна и скъпа е доставката до България - гледах в групите правят обща поръчка, с митници се занимават, ДДС и т.н. Но не съм се интересувала подробно и не мога да посоча процедура и цени.
Цитирай

Ревна мама скоро се сдоби с раница от Соул. $127  с доставка, митница и етц ѝ излезна 430 лева.
Цитирай

На остров

Благодаря ви  bouquet !
Цитирай

Не може да е Canvas, щом пише Woven.
Разгледах ги. До колкото виждам има раници от тъкан плат, който не е предназначен за слинг. Предполагам, че е по-тънък.
Цитирай

София

Аз си взех направо от Лилав слон. Мислех Алое, но се поразубедих.
Цитирай

Не може да е Canvas, щом пише Woven.
Разгледах ги. До колкото виждам има раници от тъкан плат, който не е предназначен за слинг. Предполагам, че е по-тънък.
Да, нещо такова ще да е, тъкан памучен плат е по-добро от канвас. Но по-добре да се вземе при възможност слингов плат, според мен, т.е. тези, отбелязани като wrap conversion.
Цитирай

На остров

Ето това много ми харесва на външен вид

https://easyfeelproducts.com/collections/handwoven-cotton-ikat-s … riant=29000649799
Цитирай

София

Аз бях поръчала тази, в тодлър размер.Но беше свършила, та ми пратиха с тъмно сини шарки.Много ми харесва.
Wrap conversation не е ли по-скоро слинг направен на раница? Т.е бил си е слинг, не просто от платовете за слинг да се направи и раница.
Цитирай

Аз бях поръчала тази, в тодлър размер.Но беше свършила, та ми пратиха с тъмно сини шарки.Много ми харесва.
Wrap conversation не е ли по-скоро слинг направен на раница? Т.е бил си е слинг, не просто от платовете за слинг да се направи и раница.
Не е бил слинг, според мен, когато е от производителя на същия слингов плат. Не виждам логика да срежеш, подгънеш, оформиш краища на няколко метра слинг, след това да го переш и да го кроиш на раница. Просто от тъкания плат се пере, крои и шие раница.
Има някои марки предлагат от твой собствен слинг, независимо от марката. да ти направят раница, но това е друго. Предлагат го например Исара, Мадам Гугу.
Цитирай

Слинговият плат си е слинг и преди да бъде подгънат и реално няма никакво значение как точно е бил конвертиран Wink
Цитирай

Във ФБ групата "Бебе в слинг" една жена се е наела да организира общи поръчки за Соул. Аз лично не бих си купила тази раница, тествах от библиотеката и не ми се стори удобна. По възможност тези, които са решили да си я купят, пробвайте я първо.
Цитирай

София

На мен на снимките ми изглеждат готини.
На доставката на easy feel доста други си купиха едновременно с мен.Мисля, че 2 жени вече ги продадоха.
Според мен ги плаши твърдия колан, при първи слагания е малко дървена раницата.Но аз, може би заради това, че съм ползвала дървена ерго, посвикнах.С времето ще се очупи. А и при носене на тодлър някак ми се струва, че е по-добре с твърд колан и дебел падинг на презрамките.
Но е хубаво да се пробват, защото явно не допадат на всички.Аз се доверих на Цвети от библиотеката, тя ги харесва много.
Тази е моята
Скрит текст :
Цитирай

Каквато и носилка да решите да си купите моя съвет е - пробвайте. И като казвам пробвайте - не за 5-10 минути в магазина или на бебеносеща среща, а поне за седмица-две. Вече има три библиотеки в България. Аз така първата раница я пробвах за 5 минути и се хвърлих да я купувам. Голяма грешка. Оказа се, че твърдите колани не са за моя милост. Сега със точно със СОУЛ от слингов плат. И макар, че и нея я харесах на среща, първо я наех преди да се впусна да я купувам. Ами от първо слагане ми лепна като втора кожа. Та така. На всеки му пасва различна носилка. Peace
Цитирай

На остров

Да има голяма разлика от това да се поноси и да се пробва в магазин за 5 м. И аз мисля, че това е най добрият съвет.

Една интресна статия http://www.pregnancyexercise.co.nz/baby-wearing-is-it-preventing … cti-from-healing/
« Последна редакция: пн, 30 яну 2017, 17:43 от Две в едно ;) »
Цитирай

Здравейте! Smile
"Прохождам" в темата за бебеносенето и все още много неща не са ми ясни. В процес на избор на слинг и ергономична раница съм. Не успях да открия отговор на въпроса си и се надявам да не ви карам да повтаряте, но Sleepy Wrap подмарка на Boba ли е и има ли разлики?
Благодаря!      bouquet
Цитирай

Това е старото име на еластичния слинг на Боба, според мен.
Цитирай

Да, старото име е Smile
 Sleepy Wrap is now Boba Wrap!!!
Цитирай

И аз да се похваля, днес пристигна моят пръв еластичен слинг Лени Ламб. Сега сме в очакване на ползвателката. Laughing
Но прочетох нещо, което ме озадачи  newsm78 пише: Не ползвайте преди вашето бебе да е прегледано за дисплазия. А аз смятах да пробвам да се носим още в първите дни.
Цитирай

На остров

Може би защото на някой места този преглед се извършва още в родилното.
Цитирай

И дъщеря ми я прегледаха още в родилното Peace Оказа се с физиологично нестабилни стави и носихме ортопедични гащички 1 месец, докато наваксат ставите. Можех да я нося в слинг, ако искам, позата жабче е подходяща, но ми беше твърде топло лятото.
При дисплазия, се слагат някакви шини, доколкото знам и няма как да се носи слинг.
Цитирай

На остров

И нас ни прегледаха още в родилното ставити и всичко останало.
Забелязвам, че в България раничките са по пулярни от шаловете докато при мен е обратното.
Много се чудя на какво се дължи.

Гледах също така и Тула с меш, много подходящо за жеги и дълго носене.
Цитирай

Stitch, kalei, много ви благодаря!     bouquet
Все пак заложих на слинг с надпис Boba и вече съм в очакване да пристигне.   newsm44

Стъпка две - започвам да оглеждам за покупката и на ергономична раница.   Crazy
Цитирай

В еластичен слинг, тъкан слинг, слинг с халки може от раждането. В youtube имам много туториали. В топлите дни с еластичен ще е адски горещо, по-добре да е с халки, за да е само един слой плат върху бебето. Аз лично бях твърде зелена в бебеносенето, като се роди дъщеря ми в началото на лятото и понеже беше адска жега, изобщо не носих, почнах от септември да я слагам в Исара, но в началото не беше ок за нея и поизчаках.

В раница може след около 4тия месец поне, да закрепне вратлето и гърба, но е индивидуално, трябва да се мери, някои бебчовци са по-дребни и не им стига разкрачът за раница все още, освен ако не е като Исара с регулируем панел. Някои дори препоръчват раница от 6-ти месец.

Силно препоръчвам да се включите в двете групи за бебеносене във Фейсбук, ще получите много ценна информация Peace

Много благодаря за отговора! Членувам и в двете групи за бебеносене във Фейсбук, но не се престраших да пиша там, да не взема да повторя или потретя темата.
Цитирай

Ами тези въпроси са задавани поне 50 пъти и тук, а във Фейсбук групите има едно страхоно нещо наречено търсачка.  Wink

Цитирай

Здравейте,

Колкото повече чета толкова повече се обърквам Smile. Имам опит с носене на две бебета с еластичен слинг. Имам още един останал, който мисля да ползвам първите 1-2 месеца с бебето, което чакам през април.  Но понеже е по-плътен се чудя какъв мога да взема за лятото, четох за тензух, лен.
Четох и за тъкани слингове, гледам че се ползват много, но не ми е ясно точно какво им е предимството.
В един момент като попорастне сигурно ще мина към раници, сестра ми ще ми даде 2-3, които тя е използвала, а мога да пробвам и от тези под наем. По-скоро се чудя за лятото какъв слинг да взема, бебето ще е на 3-6 месеца, струва ли си специално да е тъкан ?
Този например гледах :
https://www.amazon.de/Amazonas-Carry-Sling-lollipop-Babytragetuc … p;pf_rd_i=desktop
Цитирай

Здравей, gingerina 😀 Не мога да ти препоръчам конкретен слинг, но поне да споделя малко опит като майка на априлче  Love Първите два месеца някъде ни беше ок с еластичен слинг, но когато дойдоха летните жеги (а миналата година си бяха доста сериозни жегите), се наложи да се носим само сутрин и вечер. През деня издържаше по малко в слинг с халки (бял, тънък, памучен беше нашия), но като цяло терморегулацията на бебката още не беше толкова добра, та каквато и да е носилката, просто се стараех да не излизаме в жегата. Към петия месец минахме на раница, доста добре й понасяше и не я запарваше.

Та, щом имаш и предишен опит с бебеносенето сигурно наистина си струва да пробваш с тъкан слинг от някаква материя, която да ви държи прохладно. Дано някой се включи и с конкретни препоръки.
Цитирай

Едно от предимствата на тъканият слинг е, че може да се върже на един слой като в същото време предлага добра подкрепа на гърба и врата на бебето.
Примески като лен, бамбук, repreve, tencel и т.н. са много подходящи за лятото защото не запарват (чак толкова).
Освен това ако е подбран правилно може да се полза по-дълго време. 
Цитирай

Благодаря ви много за отговорите, мисля да пробвам с тъкан слинг Smilebouquet
Цитирай

На остров

Хубавите тъкани шалове струват доста пари но са си като моден аксесоар.
Цитирай

Колко и какви тъкани слингове си изпробвала, за да даваш такова категорично мнение?  Thinking
Цитирай

На остров

Нито един тъкан не съм пробвала . Гледам колко струват и колко много шалове имат хората, които ги ползват и смятам, че наистина са красиви и могат да се ползват като моден аксесоар.

ТИ какво видя в мнението ми та реши да се заяждаш  Rolling Eyes
Цитирай

Да ти го цитирам пак, щото явно не помниш кво си написала. Изобщо не звучи като "могат да се ползват като моден аксесоар", а директно като зявяване, че са такъв. Поноси малко и после се изказвай толкова компетентно. Заради такива мнения хората се оказват с евтини тъкани слингове и после разправят, че носенето не става.
Цитирай

На остров

Явно няма да се разберем  Laughing . Аз продължавам да си мисля точно цитираното и в това не виждам нищо от това, което ти се опитваш да изкараш, че твърдя. 

За мен е плюс, че дадена вещ може да служи и за моден аксесоар, и винаги качеството е по важно от цената, та този ти упрек не ме трогва.

Не обичам да влизам в спорове и конфликти но тона ти е неучтив  Peace .
Цитирай

Не, няма да се разберем. Няма как да се разбера с някого, който твърди, че Тула и Боба били сходни Laughing тва е баси глупостта, но си замълчах тогава.
Да беше казала, че могат да са И моден аксесоар, хубаво, но така както си го изпляскала е ужасно подвеждащо.
Цитирай

Пловдив

Здравейте момичета, бихте ли ми препоръчали ергораница с бюджет до 150 лв.  Бебето ми е на 6 месеца. Мога ли за нези пари да взема нещо ново? Гледах ето тази:
https://babymoments.bg/bg/-Ergonomichna-ranitsa-Smart-Carrier.p2061, моля дайте съвет  bouquet
Цитирай

Зависи колко високо е детето и с какви темпове расте.
Повечето раници в този ценови диапазон умаляват бързо, липсва им добра подплата на презрамките и колана.
Цитирай

Пловдив

Повечето раници в този ценови диапазон умаляват бързо, липсва им добра подплата на презрамките и колана.

Тя сега е 7 кг и 68 см, върви финна Smile Калей, ти какво мислиш за тази, която посочих по-горе, как е като характеристики, надеждна ли е марката?
Цитирай

Диагон-Али

Бих искала да попитам опитните бебеносещи мами (тези, които носят най-вече с раница), къде и как си носите личните вещи и тези на бебето. Аз обикновено ходя с раница на гърба, но някак си не мога да сложа и моята раница и Исарата.... newsm78
Цитирай

Макондо

С раница ходя аз,на мен с чанта ми е абсурдно. Пробвай и ще прецениш.
Цитирай

Тя сега е 7 кг и 68 см, върви финна Smile Калей, ти какво мислиш за тази, която посочих по-горе, как е като характеристики, надеждна ли е марката?
Марката е Amazonas, не е лоша, но и не е кой знае какво.
В Mytoys.de излизат около 100 лева, а за около 150 може да си вземеш Manduca, която по мое мнение е по-добре.
Цитирай

Пловдив

Марката е Amazonas, не е лоша, но и не е кой знае какво.
В Mytoys.de излизат около 100 лева, а за около 150 може да си вземеш Manduca, която по мое мнение е по-добре.

Благодаря за съвета, аз изобщо не съм наясно какво да избера. Пробвах ето това лени https://us.lennylamb.com/web_page/10608 и ми допадна идеята за бебеносене Smile

А коя мандука е по-удобна тази http://www.mytoys.de/manduca-manduca-babytrage-mandalaherbs-limi … tion-4600152.html или тази http://www.mytoys.de/manduca-manduca-babytrage-newstyle-brown-2310395.html?
Виждам, че на втората се кръстосват презрамките.
Цитирай

Ленито много сериозно вдига критериите, то е почти перфектната раница, но ви е доста над бюджета. След нея Мандуката може да ви се стори голямо разочарование. Кръстосващите се презрамки понякога са удобни за хора с тесни рамене и такива, на които не ми се правят упражениния за стягане на ремъка отзад, но зависи и от раницата и настройките. Аз съм с много тесни рамене и Тулата ми падаше от раменете, когато носех връхна дреха, въпреки че беше стегната на максимум. Тогава си мечтаех за кръстосващи се. В последствие имах такива с едно Беко, но пък там ме дразнеше фактът, че е по-туткаво нагласянето. Сега съм с Исара, която има опция за такива презрамки, но с радост установих, че не ми се налага, тъй като презрамките си седят стабилно на раменета ми с максимално стегнат ремък възможно най-високо и ми е бързо и лесно така, дори не съм пробвала кръстосаните.

На ваше място по-скоро бих се оглеждала за качествена раница втора употреба с този бюджет. За малко над него например може да се сдобиете например с хубава Тула, която е по-добър вариант (ако не сте със свръхтесни рамене). Може да следите обявите във ФБ групата: https://www.facebook.com/groups/babywearers/forsaleposts/, сега например са пуснали едно Moby, за което съм чувала добри отзиви, макар че не съм пробвала лично, но ми изглежда по-добър вариант от Мандука...ако някой има личен опит, нека сподели. И все пак на всеки му е удобна различна раница Smile
Цитирай

Както препоръчвам на почти всяка страница - винаги е най-добре да се пробва преди покупка.
За мен лично Ленито е прехвалена раница с абсурдно малко падинг, за тази цена.
Моби-то пък е цялата в панели и копчета.
Но аз съм си Тула фен.
Цитирай

Аз пък страшно много харесвам панела на ЛЛ, много добре обгръща детето, при Тула стои като в торба (имала съм и стандартна Тула, имам и тодлър Тула). Честно казано, ако имаше по-сериозен падинг, бих избрала ЛЛ.
Цитирай

Затова съм писала, че Лени Ламб е почти идеалната раницата - ако имаше малко по-голям падинг на презрамките, въобще нямаше да се замислям. Самата мекота, компактност и удобство. Обожавам раници с мек колан и от слингов плат. Но и с 10 кг. бебе пак ми беше ок, вече като почне да тежи повече, най-вероятно ще е проблем. Но е една добра инвестиция според мен, за бебе от стандартен размер до тодлър. За тодлър затова и взех Исара, регулируемият панел е голям плюс, освен това е от слингов плат и е много мека. Коланът за съжаление е доста по-твърд от този на Лени, но го нося малко по-нависоко и не ми е проблем. И една Тула секънд хенд би могла да се впише в бюджет от 150 лв, не е лоша раница.
Цитирай

София

Няма такова нещо като "перфектна" и "почти перфектна раница". Изключително зависи от тялото на носещия на кого каква раница ще пасне. За мен мекият колан не е никакво предимство, точно обратното.
Аз също харесвам Тула и от всичко, което съм пробвала, според мен предлага най-доброто съотношение между удобство, качество, дизайн, компактност и цена. Това не значи обаче, че е подходящата раница за всеки носещ.
Най-добре е човек да наеме или да вземе назаем раница и да я поноси, преди да купува, а не просто да я пробва за 10 минути.
Цитирай

Да, затова има библиотеки за раници и слингове, вече 3 ако не се лъжа Smile
Цитирай

Аз съм се навила на Кокади сега да пробвам, интересна ми е опцията за закачане на презрамките на колана, а не под мишниците. То и Фидела има, ама там падинга е трагедия, ще го сравня с Ленито ми, като я наема Фиделата.

От няколко дни имам и Алое, още е голяма на беба, аз я взех за след като умалее Ленито, in between size, така да се каже. Обаче коланът е страхотен, сложих за малко бебето със стеснена с връв платка и кръстосани презрамки - тежеста почтии не се усеща. Коланът е мек, не чак като при Лени, но не и твърд като на Исара, но е много стабилен, заради двойния дизайн.
Цитирай

На остров

Стич Колко струва Алоето и от къде се поръчва ?От слингов плат ли са?
Най добре е да се наеме преди покупка да се поноси и тогава да се купува.
Кристалин не смятам да коментирам отвратителното ти отношение и език .

Цитирай

София

Има страници на разни вносители на Алое...напоследък виждам , че поръчват чрез една жена, казват, че някои излизат около 100лв  даже с доставката  newsm78  Но сигурно зависи от размера и модела.
На мен много ми харесват ЛЛ на външен вид и панела. Не знам, обаче, дали бих свикнала с мекия колан  newsm78 По-скоро за носене на тодлър де, при мъничките вероятно не се усеща.
Скоро ще има две бебеносещи срещи в София  Peace  Едната е представяне на софоийската библиотека в Парадайз мол, другата на Рошаво в Ринг мол.
Цитирай

Стич Колко струва Алоето и от къде се поръчва ?От слингов плат ли са?
Най добре е да се наеме преди покупка да се поноси и тогава да се купува.
Кристалин не смятам да коментирам отвратителното ти отношение и език .

На мен ми излезе стотина лева, беше обща поръчка, която организира една от майките. Сега се захвана да ги внася с печалба, но е под цените на другите вносители.
Линк към фейсбук групата ѝ.

Иначе тази дама от Русе ги внася по-отдавна, на малко по-високи цени, но много коректна, по отзиви от групите. Линк към фейсбук страницата.

Алое нямат ранички от слингов плат, за жалост, мисля, че използват само лен и памук. Моята е ленена, размер мальиш, от серията Simply, която е бюджетна. Иначе има дизайнерски на по-високи цени. При Алое специфичното е, че цените за чужденци за почти двойни, затова повечето хора си поръчват чрез вносители, които купуват на руски цени, както горепосочените.
Цитирай

София

Аз харесвам Алое и планувам с второто да си взема за носене между еластичния слинг и тодлърската.
Коланът ме блазни най-вече, после веселите модели.
Чела съм, че презрамките са дълги  newsm78
Цитирай

За пореден път се убеждавам, че на всеки човек му пасва различна носилка. На мен мекия колан на Соул е най-удобното нещо. Не знам за тодлър как е, но с 10 килограмовия дребосък ми е идеален. Преди това имах Кая - ами така и не се разбрах с твърдия колан. Ужасно ми ръбеше на кокалите. Peace
Цитирай

София

На Ийзи фийл е доста твърд и едър колана.Наистина, не на всеки би паснал според мен newsm78  Както и едрите презрамки с доста падинг. Не знам стандарта как е, но тодлърската си е огромна, твърда. След първите 2-3 пъти започнахме да се напасваме, вдигам си колана високо и ми е ок.Все още с презрамките имам леки трудности, но мисля, че с повече опит ще намеря най-подходящата позиция.
На мен предните ми раници бяха ергобейби.Едната доста дървена и твърда, та явно от там съм свикнала  Laughing
Днес носих племенницата си в нея, макар че тя е на година 3-4 месеца и е под 80см., а раницата я дават над 86-86см. Не знам как , но и беше добре при краката, не и беше голяма  newsm78 Пък да е толкова дългокрака...Всъщност не съм я и носила в истинския смисъл на думата, гостуваха ни и я сложих и приспах.
Цитирай

Скоро ще има две бебеносещи срещи в София  Peace  Едната е представяне на софоийската библиотека в Парадайз мол, другата на Рошаво в Ринг мол.
Може ли да напишеш кога ще бъдат, пропуснала съм го в групите
Цитирай

Може ли да напишеш кога ще бъдат, пропуснала съм го в групите

https://www.facebook.com/events/1281384481949842/

https://www.facebook.com/events/1756666224649983/
Цитирай

Благодаря  Hug
Цитирай

Пловдив

Аз си поръчах раница Алое кроха. Чакам я с нетърпение. Благодаря на всички, които се включиха със съвети и най-вече на Stitch, че даде координати от къде да я поръчам  bouquet!
Цитирай

NE

Правилно ли е вече бебе 5 кг да го нося по този начин? Имам еластичен слинг на Боба, но новородената поза ме тревожи. По-скоро не съм сигурна дали правилно слагам крачетата, колкото и да проверявам.
Скрит текст :
Педиатъра ни изказа притеснения за дисплазия зареди