Възстановяване на практически спряла кърма - възможно ли е?

  • 2 092
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, нуждая се от помощ. Синът ми е на 3 месеца и половина и е на адаптирано мляко още от раждането. В началото имах кърма, бебето сучеше с часове и щом го оставех веднага започваше да плаче и аз се повлиях от близките ми че кърмата ми е нехранителна и започнах с адаптираното мляко. Сега 3 месеца по - късно съжалявам за глупостта си и искам да възстановя кърмата си. Вече почти една седмица се цедя през един час, пия лактогонен чай по два пъти на ден, ям моркови и ядки, старая се да пия много вода. Детето до скоро изобщо не искаше да суче, но от няколко дни преди да заспи му предлагам и хваща за няколко минути. От едната гърда излизат по 10-тина капки но от другата едва по 1,2. Според вас има ли шанс? Осъзнавам, че няма да минем изцяло на кърма, но поне когато стане на 6 месеца и започна захранването, да мога да заменя АМ с кърма. Моля помогнете и кажете какво да правя.

Последна редакция: вт, 25 окт 2016, 14:44 от AnMary

# 1
  • София
  • Мнения: 12 182
Здравейте,
винаги има шанс да се възстановят известни количества, ако продължите да цедите редовно. Бебенцето не е малко вече, но бих препоръчала все пак да опитате с консултант дохранване на гърда със сондичка, което ще увеличи стимулацията и ще запази контакта между вас и кърменето до момента когато количествата се увеличат.

# 2
  • Мнения: 10 121
С лекарства ли я спря или сама си спря?

Чела съм, ако е с лекарства - трудно се възстановява.
Ако не - бъди упорита и предлагай редовно на бебока. Щом спи и суче е добре Simple Smile През час не мисля, че е необходимо цедене - пробвай на 2-3. По колко минути цедиш?

Стискам палци да се получи  Hug

Не знам за морковите.. ама на мен пържолките добре ми помагаха за кърмата Simple Smile

# 3
  • Мнения: 16
Здравейте, пробвах със сонда но щом усети, че има нещо в устата веднага пуска и повече не иска да хване, но ще продължа с опитите, няма да се отказвам. А има ли някакво определено време, тоест кога да очаквам резултати? Благодаря за бързите отговори.

Не, не съм пила никакви хапчета, цедя през час по 5 мин. на гърда, така прочетох някъде, че е по-добре по-често и за по - кратко време, а и се цедя с ръчна най - обикновена помпа и си е доста изморително. За морковите го прочетох в една книга "По-здрави бебета" на Магдалена Пашова, утре ще заредя хладилника с пържолки  Laughing

Последна редакция: вт, 25 окт 2016, 22:24 от ashliii

# 4
  • София
  • Мнения: 12 182
ashliii за сондичката е вариант с консултант, който има опит с това да опитате или да опитате когато бебчето е в сънено състояние.
Може да включите и изцеждане на ръка, стимулацията е различна от помпа и при изцеждане на ръка и дава по-добър резултат. Хубаво е да местите помпата по няколко пъти между гърдите, да масажирате при преместването самата гърда и зърното, за да може да се стимулира рефлекса на потичане и отделянето на окситоцин и пролактин.
Това, че не сте спрели кърмата с лекарства увеличава шанса за успех, но най-лесно ще стане при активно сучещо бебче и дохранване на гърда със сондичка.
Ако искате можете да ми се обадите и да поговорим и по телефона за по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт