Лютеницата - за, против, въздържали се ...

  • 80 256
  • 1 934
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30 802
Смейте се вий, ама моите набори тая есен наводниха фейса със снимки на лютеницата си. Втори сезон я правят вече- първият сезон беше малко като така иронично, наужким...сега сериозно поколението Х прави зимнина и я пуска в Инстаграм.

Последна редакция: ср, 26 окт 2016, 14:39 от bubanka

# 1
  • София
  • Мнения: 4 328
Смейте се вий, ама моите набори тая есен наводниха фейса със снимки на лютеницата си. Втори сезон я правят вече- първият сезон беше малко като така иронично, наужким...сега сериозно поколението Х прави зимнина и я пуска в Инстаграм.
Joy
цепиш се от колектива, а?

# 2
  • Мнения: 25 400
Просто има кой да ѝ я прави. Като остареят/измрат дъртите, ще прави не, ами и дитирамби ще лее във форума. А, на бас!  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 30 802
Просто има кой да ѝ я прави. Като остареят/измрат дъртите, ще прави не, ами и дитирамби ще лее във форума. А, на бас!  Mr. Green

Не, никой не ми прави лютеница, нито съм зарибен потребител. Ако чааак толкова ми се прияде, си правя на момента. Без бурканен дъх, без странни мистериозни вкусове.

Но мога да живея и без този продукт. И едва ли ще почна да правя индустриални количества.

Последна редакция: вт, 25 окт 2016, 21:26 от The Siren of Titan

# 4
  • Мнения: 25 400
И едва ли ще почна да правя индустриални количества.

То и аз така си мислех едно време...  Laughing

С 3 деца и амнайсе внуци... Не мога да те мисля просто какъв консервен комбинат ще създадеш.  Laughing

# 5
  • Мнения: 18 572
Просто има кой да ѝ я прави. Като остареят/измрат дъртите, ще прави не, ами и дитирамби ще лее във форума. А, на бас!  Mr. Green

Не, никой не ми прави лютеница, нито съм зарибен потребител. Ако чааак толкова ми се прияде, си правя на момента. Без бурканен дъх, без странни мистериозни вкусове.

Но мога да живея и без този продукт. И едва ли ще почна да правя индустриални количества.

На момента си правиш, защото имаш много свободно време, ако приемем, че не използваш за направата ѝ печени чушки с бурканен дъх и домати от консерва. Като започнеш да работиш, може и друга песен да запееш. По принцип лютеницата е продукт, който българите ядат, когато бързат и няма време да се сготви или са някъде навън - на къра, на излет и пр., където е допустимо да се извади и да се намаже някоя филия. Не я ядат, защото чак толкова им се прияжда.

# 6
  • Мнения: 25 400
А, защо? На мен ми се прияжда.  Laughing
Вкъщи не я мажем само на филии, ползваме я и като гарнитура към меса или добавка към ястия. Еко/био/натур домати от двора на мама, чушки, моркови, патладжани, подправки... Никаква химия, никакви оцветители, никакви консерванти.
Не че имам нещо против да си купя готова от магазина, но промишлената отдавна не става за ядене. Правила съм го в по-ранни години, когато производителите още не бяха усвоили ноу-хауто да маскират нишесте, оцветители и консерванти с традиционни за българската кухня имена.
И кетчупът ни е домашно производство.

# 7
  • Мнения: 18 572
А, защо? На мен ми се прияжда.  Laughing
Вкъщи не я мажем само на филии, ползваме я и като гарнитура към меса или добавка към ястия. Еко/био/натур домати от двора на мама, чушки, моркови, патладжани, подправки... Никаква химия, никакви оцветители, никакви консерванти.
Не че имам нещо против да си купя готова от магазина, но промишлената отдавна не става за ядене. Правила съм го в по-ранни години, когато производителите още не бяха усвоили ноу-хауто да маскират нишесте, оцветители и консерванти с традиционни за българската кухня имена.
И кетчупът ни е домашно производство.

Прияжда ти се, но едва ли чак до степен някакво неистово прияждане тип "Душко Добродушков иска печена тиква". Лично на мен не могат да ми потекат лигите при мисълта за лютеница, както се случва при някои шоколадови десерти. Предимството е, че лютеницата е приятна на вкус, става за бързо ядене и съдържа зеленчуци, а може да се яде в сезони, когато традиционно са липсвали такива. Но пък си е хамалогия, докато я направиш с пресни зеленчуци - което хич не се връзва да си я правиш на момента. То това е и целта на консервите - да спестяват време, след като са направени, и да съхраняват продукти по достъпен начин.

# 8
  • Мнения: 18 305
Миналата година направих 30 кг лютеница и  6 кетчуп с продукти от градината. Отворихме точно 3.Тази година  не пожелах нито един килограм да правя. Интересното  е,че  миналата година синът ми я отхвърли, а  сега   като отворих  от същата хареса и  пита за още.Само че  я раздадох почти.Неблагодарно е и  като има-не искат,като няма-искат.
Но  това не е смешно.Спам е.

# 9
  • Мнения: 25 400
Като поотраснат внуците и започнат да я ядат, още повече ще иска.  Laughing

# 10
  • Мнения: 1 721
Аз много харесвам лютеницата на мама и зимата много по-често ям от нея, отколкото нещо сладко  Peace

# 11
  • Мнения: 30 802
Просто има кой да ѝ я прави. Като остареят/измрат дъртите, ще прави не, ами и дитирамби ще лее във форума. А, на бас!  Mr. Green

Не, никой не ми прави лютеница, нито съм зарибен потребител. Ако чааак толкова ми се прияде, си правя на момента. Без бурканен дъх, без странни мистериозни вкусове.

Но мога да живея и без този продукт. И едва ли ще почна да правя индустриални количества.

На момента си правиш, защото имаш много свободно време, ако приемем, че не използваш за направата ѝ печени чушки с бурканен дъх и домати от консерва. Като започнеш да работиш, може и друга песен да запееш. По принцип лютеницата е продукт, който българите ядат, когато бързат и няма време да се сготви или са някъде навън - на къра, на излет и пр., където е допустимо да се извади и да се намаже някоя филия. Не я ядат, защото чак толкова им се прияжда.

Всъщност точно за кулинарстване нямам безкрайна енергия и мерак, макар да си стоя у дома. Обаче да изпечеш 10 чушки, да добавиш лук, чесън, подправки и зехтин и да ги пасираш отнема около 20 минути активна подготовка. Ако се съчетае с друго готвене, не се усеща.

Работила съм, никога не съм стигала до мушване на филия с лютеница набързо. Ако нямам нещо хубаво за ядене, стоя гладна, докато дойде време- на маса, приготвено. Няма такъв филм да съм съвсем без време за готвене- планирам си го и си отварям време, защото ми е важно. Напълно невъзможно ми е да се нахраня, дори само физически да се натъпча, с буркан и филии. Само ще си разстроя стомаха.

Не знам защо да си уча децата и внуците да ядат консервирани неща с много сол и захар.

А в студентските им години за прехрана по-скоро ще се надявам на стипендии, отколкото на моите способности да им пращам буркани.

# 12
  • Мнения: 18 572

Всъщност точно за кулинарстване нямам безкрайна енергия и мерак, макар да си стоя у дома. Обаче да изпечеш 10 чушки, да добавиш лук, чесън, подправки и зехтин и да ги пасираш отнема около 20 минути активна подготовка. Ако се съчетае с друго готвене, не се усеща.


Според мен е повече времето за приготовление да опечеш чушки и да смелиш домати за лютеница за едно ядене за цяло семейство. А и чушките, и доматите, си имат периоди в годината, когато са скъпи пресни. Сама си казвала, че домати и други зеленчуци извън сезона им не купуваш. Тоест, със сигурност присъстват продукти с бурканено-консервен дъх в менюто ти. Въобще, освен с насмешка да се правиш на по-извисена и разбираща от наборите ти, правещи лютеница, друго не виждам.

# 13
  • Мнения: 30 802

Всъщност точно за кулинарстване нямам безкрайна енергия и мерак, макар да си стоя у дома. Обаче да изпечеш 10 чушки, да добавиш лук, чесън, подправки и зехтин и да ги пасираш отнема около 20 минути активна подготовка. Ако се съчетае с друго готвене, не се усеща.


Според мен е повече времето за приготовление да опечеш чушки и да смелиш домати за лютеница за едно ядене за цяло семейство. А и чушките, и доматите, си имат периоди в годината, когато са скъпи пресни. Сама си казвала, че домати и други зеленчуци извън сезона им не купуваш. Тоест, със сигурност присъстват продукти с бурканено-консервен дъх в менюто ти. Въобще, освен с насмешка да се правиш на по-извисена и разбираща от наборите ти, правещи лютеница, друго не виждам.
Не ям домати от консерва. Правя салати от зимните зеленчуци, също пресни. Ако го няма прясно или замразено, не го готвя. Готвя го, когато е в сезон. Така съм избрала, така правя. През зимата има цитруси, има ябълки, а и си сменям изцяло менюто със зимно. А, да, имам няколко бурканчета сладко за палачинки, това брои ли се?

Лютеницата е добавка, не е нещо за нахранване. Въпрос на вкус дали ще я харесваш.

А иначе си е смешно, че хора със 100% градска култура, които иначе също харесват прясна храна и са минали на доста по-модерни рецепти, решават да правят приключението с лютеницата, макар че са доста далеч от необходимостта да имат заредени буркани.

# 14
  • София
  • Мнения: 9 848
Имаш се за много по-възвишена от нас, простосмъртните, ядящи лютеница, при това и от буркан, разбрахме.
Хайде сега да се спреш, защото смешното в случая е отношението ти, не друго.

Общи условия

Активация на акаунт