Високо желязо и ЖСК

  • 6 797
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте, бременна съм в 35 седмица и днес ми пуснаха изследвания, обаче до другата седмица само ще го мисля докато отида на консултация  newsm78 желязото ми е 23.7 (реф.ст. 6.6 - 27.0), а ЖСК 75.1 (реф.ст. 44.8 - 71.6) което е над нормата. Много моля тези от вас, които са запознати да ми кажат какво означават резултатите и дали са притеснителни  Thinking а и хемоглобина ми е нисък 105, но малко се е вдигнал, защото на предишните изследвяния беше 101

# 1
  • Мнения: 13 900
Ако си се изследвала по време на прием на желязо е нормално резултатите да са такива.

# 2
  • Мнения: 57
От 2 месеца пия Малтофер 2×1, изписаха ми го заради нисък хемоглобин

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Аз бях така по време на втората ми бременност, накрая се оказа дефицит на Б12. Хемоглобинът ми се оправи след това. Иначе и на мен желязото ми беше високо, защото са ми го изписвали без реално да имам нужда от него..., а го пих доста време. И нито един гинеколог не се сети да ми провери и Б12 и да види защо реално ме тъпчат с желязо, а хемоглобинът все е около 100 /въпреки че за бременна не е толкова зле/. Добре че си го пуснах сама и открих проблема.
Не твърдя, че и при теб е така непременно, но ако толкова се притесняваш във всяка лаборатория за около 20лв можеш да провериш колко ти е Б12.

# 4
  • Мнения: 57
За мое успокоение ще си го пусна, че иначе само щу го мисля още един месец  Thinking

# 5
  • Мнения: 13 900
За коректен резултат трябва да спреш желязото поне за 10 дни и после да изследваш. И при мен се получи същото.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 447
Хемоглобинът стои нисък , защото нямаш нужда от желязо. БИло е в норма, завишила си го заради допълнителният прием, който явно веднага трябва да спреш. Аз също се мъчих да вдигна хемоглобина с желязо един месец, но мръдна с 3-4 единици. Моят обаче не беше толкова нисък като твоя. Тогава докторът ми се сети да пусне и Б12. Оказа се два пъти под нормата. Успяхме да направим 3 инжекции до раждането и веднага се вдигна хемоглобина.

Общи условия

Активация на акаунт