Как и кога отказахте цигарите?

  • 3 555
  • 102
  •   1
Отговори
  • MUC
  • Мнения: 297
Здравейте, момичета!

Аз все още отлагам идеята за забременяване по много причини, но чета форумите с голям интерес  Embarassed

Та въпросът ми е към тези от вас, които са пушили, преди да разберат, че са бременни или да решат да имат детенце - трудно ли ви беше да се откажете, започнахте ли след раждането отново, изобщо - как по дяволите се справихте?! Аз си мисля, че ще ми е ужасно трудно...  Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
На някои им е трудно, на някои - лесно, на трети, като мен - невъзможно... Доста ме оплюха вече, та не се притеснявам да си го кажа пак. Силно ги намалих, минах на най-леките възможни, но не спрях и не мисля да се съдирам от угризения...

Но ти недей да го мислиш толкова от рано, това е нещо индивидуално. Много жени спират просто защото им става гадно от дима - надявах се тайно и при мен да е така, други се мъчат и тормозят и притреперват за цигара... няма правило.

# 2
  • Мнения: 1 410
Преди да разбера, че съм бременна пушех по кутия и половина, а понякога и по две на ден. Като разбрах, че съм бременна ги спрях от раз веднага и не съм пушила изобщо цялата бременност  и 6 1/2 месеца докато кърмих. След това започнах да аля от време на време и сега вече пуша по една кутия на седмица.

# 3
  • Мнения: 105
Пробвала съм няколко пъти в миналото... безуспешно. Трябваше ми мотив да ги откажа и бебето се оказа идеално за целта, защото едно е да вредя на себе си, съвсем друго на малкото човече. Отказах ги месец преди да забременея за да се пречисти малко организма ми. Надявам се да не пропуша пак.
Успех и в отказването, и в бебеправенето.

# 4
  • Мнения: 5 790
На някои им е трудно, на някои - лесно, на трети, като мен - невъзможно... Доста ме оплюха вече, та не се притеснявам да си го кажа пак. Силно ги намалих, минах на най-леките възможни, но не спрях и не мисля да се съдирам от угризения...

Но ти недей да го мислиш толкова от рано, това е нещо индивидуално. Много жени спират просто защото им става гадно от дима - надявах се тайно и при мен да е така, други се мъчат и тормозят и притреперват за цигара... няма правило.

Все едно аз съм го писала. При мен беше същото. 3 дни преди да родя видях един човек да пуши от любимите ми цигари /доста силни/. Така ми се допуши, че лиги ми потекоха, разтреперих се, прилоша ми.... въобще ужасно беше. Е, запалих си.

# 5
  • Мнения: 514
Аз също доста често си мислех,как ще откажа цигарите като забременея,но ги отказах!Не от раз и не веднага,но за една седмица,на мен също не ми се гадеше от цигарите ,допушва ми се отвреме на време,но като че ли имам стимул и не си запалвам!

# 6
  • Мнения: 1 138
Преди да забременея пушех по една кутия за два дена. Като забременеях ми ставаше гадно и лошо от пушека Sick, в началото като разбрах ги намалих и после като бях в 9-10 г.с. ги спрях окончателно. Надявам се да не ги почна пак като се роди бебчо.

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
На мен от вътре ми дойде да ги откажа  Flutter
Просто вече не ми се пушеше отсобено от както видях мъничето нямах желание дори за цигара, което доста ме учуди защото по принцип пуша от 3 4 години и всички приказваха "Няма да можеш много ще ти е трудно  ooooh!" еми на мен вътрешно си ми подсказа организма, че не ги желае повече цигарите.

# 8
  • Мнения: 8 505
Аз дори не успях да ги спра-подръпвах си от цигарите на мъжа ми,което си е чисто пушене Embarassed

# 9
  • Мнения: 7 914
Аз ги отказах много лесно и от раз, което всъшност много ме изненада !

Преди 4 година казах от 1-ви юли спирам с цигарите и за мое удовление от тогавам не мога цигарка да пална!
Пробвала съм , едва ли не на сила съм се мъчила и при първото дръпване ми се завива свят, прилошава ми, сърцебиене.....просто вече не мога!

# 10
  • MUC
  • Мнения: 297
Пробвала съм няколко пъти в миналото... безуспешно. Трябваше ми мотив да ги откажа и бебето се оказа идеално за целта, защото едно е да вредя на себе си, съвсем друго на малкото човече. Отказах ги месец преди да забременея за да се пречисти малко организма ми. Надявам се да не пропуша пак.
Успех и в отказването, и в бебеправенето.

На мен също ще ми трябва сериозен стимул, за да ги откажа, а какъв по-сериозен от едно бебче  Wink Но тъй като, както вече писах, бебеправенето се отлага за момента, се чудя докога ще отлагам спирането на цигарите... Дали няма да си казвам всеки ден "от утре ги спирам" и така, чак докато разбера, че съм бременна?  Rolling Eyes Ще ми се да оставя тялото ми да се поизчисти, преди да забременея, но се знам колко съм несериозна  Embarassed Та затуй реших да се осведомя, как е било при вас. Много благодаря за отговорите  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 83
Когато разбрах, че съм бременна ги спрях от раз, а бях пушила без прекъсване цели 14 години. След като се роди бебо го кърмих до 10-я месец и също не просто не съм пушила, но и на съм си дръпнала дори веднъж от цигара. През цялото това време ми се допуши страшно силно само два пъти, но устоях. Но въпреки, че при мен е така не упреквам майките, които продължават да пушат от време на време. И дори не съм сигурна, че е въпрос на воля...в момента пуша от време на време. Embarassed

# 12
  • София
  • Мнения: 2 271
Спрях ги в момента, в който видях двете чертички на теста за бременност и повече не запалих. Много съм доволна от това свое постижение Sunglasses

# 13
  • Мнения: 554
В момента в който теста ми показа две чертички спрях цигарите от раз. Преди да направя теста имах някакви съмнения, защото цигарата и кафето не ми се услаждаха както преди.
Сега ми се пуши от време на време, наистина, но като си помисля за малкото човече и ми минава. А иначе през първите три месеца не само, че не ми се пушеше, а мразех и всички пушачи около мен и ми се гадеше само докато видех цигара. Незнам дали няма да пропуша като родя, макар че много бих искала да не ги почвам никога вече, но...

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
И аз ги спрях когато разбрах че съм бременна,но те ми станаха гадни и не ми костваше никакво усилие.Обаче от 4 месеца пак ги налапах...

# 15
  • Мнения: 1 986
 Аз спрях да пуша,след като разбрах,че съм бременна-сега съм във 2-ри месец, но просто защото ми се изпари желанието-не се налагаше да си изпитвам волята Wink;на 1-2 седмици ми се случва да запаля по цигара-две,но от най-леките,и не ги доизпушвам докрая;като цяло обаче не ми се пуши.Впрочем,мненията на докторите по въпроса са различни-някои казват на бременните пушачки,ако много им се пуши,да не се лишават,но най-много 2-3 на ден;други пък-категорично забраняват употребата им Confused Така,че ако можеш да си наложиш отсега да ги спреш-още по-добре,а след като забременееш,организма ти сам ще ти подскаже дали ги иска или не!Успех!!!

# 16
  • Мнения: 3 042
Преди да забременея пушех по една кутия за два дена. Като забременеях ми ставаше гадно и лошо от пушека Sick, в началото като разбрах ги намалих и после като бях в 9-10 г.с. ги спрях окончателно.

И аз така, но ги отказах напълно към началото на 4м  и след като спрях да кърмя почнах пак да пуша. Това нещо се повтори 2 пъти.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз ги отказах 8 месеца преди да забременея - нямах проблеми освен сутрин с кафето, но ми мина и това желание за около 2 седмици. Сега не пуша, само от време на време си дърпм от наргилето на мъжо Wink като сме на маса.

# 18
  • Мнения: 2 672
Реших да забременея и просто ги спрях. Първата седмица, а донякъде и втората беше доста кофти тръпка Grinning , ама си имах стимул. После като спрях кърменето и видях какви кг. съм реших пак да пуша за да не ми се яде. Е, доста по-малко пуша от преди и това пак си е нещо Wink

# 19
  • Мнения: 2 910
Спрях цигарите от раз, когато разбрах, че съм бременна. Костваше ми много усилия да не мисля колко много ми се пуши, не спирах да сънувам как си паля цигарка Crazy, изобщо страшно много ми се пушеше , но се въздържах и докрая не запалих. Гордея се със себе си за това Grinning, но пък, когато спрях да кърмя веднага запалих и сега си мисля, че втори път не бих ногла да ги откажа Rolling Eyes

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Като забременях и започна да ми става лошо и да ми се гади непрекъснато от цигарите и само без зор ги отказах, дразнят ме и ми смърдят сега адски много, но при всеки е различно. Кафето също отказах по тези причини, сега пийвам понякога мляко с нес.

# 21
  • Мнения: 201
Щом разбрах, че съм бременна и мнооого трудно. Но не мисля, че може да има по-сериозна причина, по-висока цена и по-приятен стимул за спиране на цигарите thumbsup

# 22
  • Мнения: 48
 Rolling Eyes първия път спрях да пуша веднага от мига, в който разбрах, че съм бременна, после след като спрях да кърмя ги пропуших.
 Laughingа втория път като забременях запалвах от време на време в началото и после напълно ги спрях. Даже съм се чудила на родилки които ходят да пушат в болницата. ooooh!
и пак ги пропуших като поотрасна малката. Сега не ми се отказват. Харесва ми да си запаля цигара с кафето, както и да звучи. Embarassed

# 23
  • София
  • Мнения: 7 190
Мисля си че няма как предварително да отгатнеш как ще реагира организма ти.
Преди да забременея бях упорит пушач от 10 години, пушех по кутия на ден.
Като разбрах че съм бременна с много зор ги сведох до 3 цигари на ден - това беше за 1 седмица, и после един понеделник се събудих и цигарите бяха най-отвратителното нещо на света. Сега съм в края на 4-ти месец и освен че грам не ми се пуши, ми става лошо само като подуша цигарен дим Sick.
По същия начин не пия нито кафе нито бира, макар че преди обичах.
И направо не мога да сепозная hahaha

# 24
  • София
  • Мнения: 2 530
Отказах ги през февруари 2005год. с помощта на Табекс и мъжа ми, с който ги спряхме заедно. Сега не пия кафе - нямам нужда, а зелен чай.

# 25
  • MUC
  • Мнения: 297
Мисля си че няма как предварително да отгатнеш как ще реагира организма ти.
Преди да забременея бях упорит пушач от 10 години, пушех по кутия на ден.
Като разбрах че съм бременна с много зор ги сведох до 3 цигари на ден - това беше за 1 седмица, и после един понеделник се събудих и цигарите бяха най-отвратителното нещо на света. Сега съм в края на 4-ти месец и освен че грам не ми се пуши, ми става лошо само като подуша цигарен дим Sick.
По същия начин не пия нито кафе нито бира, макар че преди обичах.
И направо не мога да сепозная hahaha

И аз много се надявам просто да не ми се пуши, но както казваш, не мога да знам как ще реагира тялото ми... Пък и както споменах, ми се иска да ги откажа преди това... Дали ще успея, честно казано, не знам  newsm78
Приятелят ми пуши, но има вероятност заради една операция да се опита да спре цигарите наесен - та тогава и аз бих се пробвала, щото знам, че ще е по-лесно, ако го направим заедно. Не искам да си представям да тръгна сама да ги отказвам, а той да си дими около мен  smile3511 Не че ще го направи, ако съм бременна де...

# 26
  • Мнения: 474
Аз_намалих_цигарите_до_4/ден_няколко_месеца_преди_да_
забременея.Преди_това_пушех_по_1_кутия_за_2_дена.
Въведох_си_режим_като_все_едно_вземам_антибиотик-пушех_по
цигара_в_11_часа,после_в_15_часа,_в_19_часа_и_в_22-23_часа.
Най-трудно_ми_беше_сутрин_да_изкарам_до_11_часа,но_за_
2_седмици_свикнах.
Особено_ми_помогнаха_колегите,които_страхотно_ме_подкрепяха
и_все_едно_моето_пушене_под_час_беше_станало_като_някакъв
ритуал.
След_около_1_месец_вече_не_ми_беше_необхадимо_да_си_гледам
часовника_и_да_броя_минутите,докато_ми_стане_часа_за_пушене.
Когато_най-после_разбрах_че_съм_бременна_не_можах_да_ги_
откажа_напълно.Сега_съм_почти_6-ти_месец_и_си_паля_по_
цигара_на_ден...Е,не_всеки_ден,ама...не_съм_ги_забравила

# 27
  • Мнения: 2 534
Ето така ги откзах аз в шестия месец

# 28
  • Мнения: 3 069
На някои им е трудно, на някои - лесно, на трети, като мен - невъзможно... Доста ме оплюха вече, та не се притеснявам да си го кажа пак. Силно ги намалих, минах на най-леките възможни, но не спрях и не мисля да се съдирам от угризения...

Но ти недей да го мислиш толкова от рано, това е нещо индивидуално. Много жени спират просто защото им става гадно от дима - надявах се тайно и при мен да е така, други се мъчат и тормозят и притреперват за цигара... няма правило.

И при мен е така.Досега продължавам да пуша, дори не успях и да ги намаля.Искаше ми се да можех да ги откажа......но не всеки успява да се справи.

# 29
  • Мнения: 5 299
Изоб6то не съм ги спирала.

# 30
  • Мнения: 178
А пък аз не можах Embarassed

# 31
  • Мнения: 56
Спрях цигарите,когато разбрах,че съм бременна.Но усилия не ми бяха нужни,защото започна да ми се гади от тях.Продължавам с въздържанието,но докога и аз незнам.

# 32
  • Мнения: 3 089
спрях цигарите месец преди да забременея. почти година преди това правихме опити. не беше най-сладкото преживяване на света, но все пак не-пушенето намалява риска за бебето. все още не пуша. но пък кърмя Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 6 743
В момента в който видях двете чертички ги отказах.
След това ми се е случвало 2-3 пъти да дръпна от нечия цигара и това е!
И до днес  не пуша  Hug

# 34
  • Мнения: 883
Спрях цигарите, когато решихме да имаме второ дете. Не ми беше проблем - само 3 дни ходех като ударен самолет. После всичко свърши и още не съм ги палила. Е, не съм и забременявала, но това е друга тема.

# 35
Веднага след като разбрах,че съм бременна ги спрях от раз.До тогава ги пушех доста,но мисля,че бремеността е достатъчно добър повод за да откажеш цигарите smile3521

# 36
  • Мнения: 514
Миналата седмица видях двете чертички. Същият ден запалих само 2 цигари. От 1 седмица нито за секунда не спрях да мисля за цигари. Направо се побърквам.  smile3511 Много ми се пушииии.  newsm61

# 37
  • Мнения: 2 587
Спрях ги след като родих.Докато бях бременна припалвах в работата.Но всичко стана от само себе си,не съм ги отказвала умишлено.Около мен никой не пуши и не се сещам,а иначе кърмих две седмици,та не ми е това причината.
Чудя се като тръгна на работа как ще е ама..........

# 38
  • Мнения: 388
Веднага след като разбрах,че съм бременна спрях цигарите.През ума не ми е минавала мисълта да запаля.Този път нямам намерение въобще да ги започвам,защото с предишната бременност  не пуших 1год. и 2 месеца и след това ги пропуших наново,но този път съм решаила твърдо-край на цигарите!Въобще не е трудно,всичко е до психическа нагласа,няма нещо,което да искаш(зависещо от теб) и да не става.

# 39
  • Мнения: 53
И аз ги спрях от раз. Понякога много ми се допушва, но мисълта за бебето ме спира. Най-голямата подкрепа получих от мъжа ми, които ги спря с мен.

Последна редакция: пн, 01 май 2006, 16:05 от Аурелия

# 40
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
отказах ги като разбрах че съм бременна.за мен беше идеален момент да ги откажа а и ми се гадеше от тях.после ми се пушеше но се здържах заради бебето.но в 9месец не издържах и си дръпвах от цигарата на майка ми.не пушех и като кърмех,но деня в който спрях веднага запалих.толкова ми липсваше цигарката с кафето.след доста сръдни от страна на мъжа ми продължих да пуша/уж по малко/

# 41
  • София
  • Мнения: 290
Откакто видях двете чертички на теста за бременност. Сега още кърмя и не смея и да си помисля да запаля цигара. Не се и сещам дори. За мен това се оказа много силен стимул.
А иначе и преди да забременея се опитвах да ги сприрам.Не пуших почти 2 години, но ми беше много трудно - не минаваше и ден без да мисля за цигара и пропуших отново.

# 42
  • София
  • Мнения: 44 088
В мигът, в който разбрах, че съм бременна и ги оставих, самата мисъл за малкото бебенце в мен беше достатъчна (+ малко ми помогна, че в началото ми прилошаваше от миризмата и вкуса им). Нямам намерение да ги почвам....засега и кърмя де, но всъщност не се сещам дори за цигари...

# 43
  • София
  • Мнения: 4 423
Още не съм ги спряла, надявам се все пак да ги откажа.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Няколко пъти ги отказвах Simple Smile. Последния беше, когато реших, че искам да забременея. Просто си казах, че няма да пуша повече и толкова. Но аз никога не съм била страстна пушачка, а и съм много против пушене по време на бременност. На принципа съм, че себе си може да тровя, ако искам, но детето не ми е виновно и не бива да страда. Поне от тази отрова го лиших. Нямам намерение да ги започвам отново. Още повече, че у дома никой не пуши.

# 45
  • Мнения: 35 961
не съм особено подходящ пример, защото пушех от келешлък, но ги спрях от раз
често много ми се пуши, но не смея нито една, защото запoчна ли - няма спирка

# 46
  • Мнения: 2 271
Аз също ги спрях от раз.Бях се разболяла от някакъв грип.Не ми стигаше въздух,камо ли да пуша.Така се чувствах 2 седмици.И реших,че щом до сега съм издържала без цигари мога и без тях.Това беше преди 8г.

# 47
  • Мнения: 535
Нали знаеш лафа - "Много е лесно да се откажат цигарите, аз колко пъти съм ги отказвал!"  Laughing

Та и аз така - ама само 2 пъти, първия път 8 месеца не пушех и после не знам какво ми стана пак пропуших. Втория вече беше като разбрах, че съм бременна - аз така си и бях решила - знаех, че това е най-сигурния начин да ги откажа - да имам стимул - здравето на бебчо  Peace И като видях, че ми закъснява, още преди да съм сигурна, че съм бременна и спрях да пуша - ОТ РАЗ.

Според мен това е начина - постепенно не става, трябва да кажвш край и толкова!

Успех! Вярвай в себе си и ще видиш, че никак не е трудно!

# 48
  • ... някъде преди лудницата ... до църквата!
  • Мнения: 1 130
При мен имаше няколко опита, но едва последният беше успешен /поне за сега и дано да е така и за напред/
Отказах ги 2-3 месеца преди да разбера, че съм бременна. От тогава не съм слагала цигара в устата!

# 49
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Още когато влязох във вторият месец започна много да ми се гади и повръщах от всичко около 10 дни, естествено през това време на пушех, след като мина този период просто си казах, че не трябва да пуша заради детето и така и стана, изобщо не ми липсваха, все  едно никога не съм пушила, но пък в минутата когато се разбра , че  повече няма да кърмя си запалих Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 76
Когато разбрах че съм бременна, изпуших последната си цигара уж. После започна да ми става много лошо и не се сещах за цигари. Сега влязох в 4-ия месец и всяка нощ сънувам че пуша, постоянно трябва да ям нещо, за да залъжа никотиновия глад. Ще се побъркам, но заради бебчо трябва да издържа. В събота с компания запалвам по 1 цигара. Моля се да не продължи дълго това.   

# 51
  • Мнения: 884
2 години преди да забременея ги спирах...да ре4ем пушех 1стек на година. А по случайност последната си цигара изпуших вечерта в която забременях  Embarassed. От както родих ми се е случвало 2-3 пъти да ми се припуши,но геройски издържам,защото почне ли се няма  да е само 1.
В тази връзка не влизам в ресторанти за пушачи а дискотеките са минало  Laughing .ще видим на лято в Бг как ще ги къдря. Надявам се да издържа  Praynig
Само мисълта за нежните бели дробчета на бебо ще ми помогне !

# 52
  • София
  • Мнения: 2 022
Когато забременях бях от "щастливките", на които им се гади от цигарен дим. Надушвах и пъдех всички, които пушеха в радиус от 20м от мен. Сега детето е на 1г. и още кърмя, но вървим към отбиване и в мен се пораждат желания да си запаля, особено ако някой задими в непосредствена близост. Смятам да не почвам с този порок отново и да удържа фронта. Освен всички негативи от тютюнопушенето, ами сега и цените на цигарите са станали страхотия  Crazy.
По-лесно е да устискам и да не запаля отново, отколкото да ги започна и един ден да се мъча с всякакви средства да се боря да ги спра.
Пък и какъв пример ще давам на детето?!

# 53
  • Мнения: 1 370
Отказах ги отраз и изобщо не са ми липсвали

# 54
Сигурно някой биха ме критикували, но при първата си бременност пушех по една две на ден, сега имам съмнения че съм бременна и си налагам да ги откажа. Много ми е трудно, но ще направя всичко възможно.

# 55
  • Мнения: 468
С първата бременност пушех, но не "редовно". Като видях  EFP втория път си изхвърлих кутията цигари. Бебето беше много, много желано и планувано. От тогава не съм палила цигара и ми е много гнусно от миризмата някой като пуше. Не съм изпитвала нужда от цигара, а пушех над кутия на ден.

# 56
  • Мнения: 522
В момента в който видях положителния тест повече не запалих!

# 57
  • Мнения: 623
Спрях ги когато решихме, че ще си имаме бебе. от тогава не са ми липсвали, а сега някой като ми пуши на главата се задушавам

Преди пуших по кутия на ден, а понякога и повече

# 58
Аз пушех преди да забременея, но не не бях страстен пушач, горе долу по кутия за около два-три дни. Може би заради това не ми беше никак трудно да ги спра от раз без никакво колебание. Вече минаха 5 месеца и не усещам нужда или желание да запаля цигара. Не ми липсва никотинът, не се изкушавам когато около мен се пуши. Бях се настроила психически предварително, че ще ги спра, защото силно желаех да забременея, а и здравето на бебето е най-важно, бебето, което обичаш вече, макар, че не го виждаш все още, става Но1 и ще видиш, че щом го обичаш с лекота ще се справиш с подобни неща. Желая ти успех и не се тревожи! Ще се справиш като му дойде времето!  thumbsup

# 59
  • София
  • Мнения: 3 064
Искаш ли да кажеш с това, че който не се справя не обича бебето си? Извинявай, ама съм малко чувствителна на тая тема, та така ми прозвуча...

# 60
  • София
  • Мнения: 4 423
Искаш ли да кажеш с това, че който не се справя не обича бебето си? Извинявай, ама съм малко чувствителна на тая тема, та така ми прозвуча...
И на мен ми е интересно какво точно иска да каже, затова ще помоля за разяснение, защото излиза, че тези които не могат да спрат цигарите, не обичат децата си - поредната фантасмагория!

# 61
  • София
  • Мнения: 250
Искаш ли да кажеш с това, че който не се справя не обича бебето си? Извинявай, ама съм малко чувствителна на тая тема, та така ми прозвуча...

Всеки си решава сам за себе си.
Аз лично ги отказах 2 години преди да забременея, но припалвах чат пат. От както съм бременна направо ми се гади от цигарен дим.

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
Отказах ги преди преди 2 г заради мрънкането на мъжа ми-непушач(когато ме целувал,все едно целувал пепелник Rage)верно че качих кг след спирането,но не си и помислям да ги пропуша отново. Peace

# 63
  • Мнения: 356
Сигурно някой биха ме критикували, но при първата си бременност пушех по една две на ден, 

И аз така и още си пуша, е сега по малко повече smile3534

# 64
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз ги спрях някаде седмица след като разбрах, че съм бремена, защото ми се гадеше от тях. След като родих пак ги почнах.

# 65
  • Мнения: 200
Аз ги отказах преди 4 г. от раз  Hug След едно море с безспирно пушлявене  Shocked Shocked  и оттогава не съм слагала такова нещо в устата си  Peace И като чета повечето мами така са се отказали  smile3501  може би и лека полека също може... newsm78

# 66
  • Мнения: 354
Аз отказах цигарите/ надявам се окончателно/ през месец ноември миналата година , по време на едно боледуване.От тогава качих килограми , но всяко нещо си има цена. По време на бремеността си спрях да пуша  ,веднага след като разбрах , че ще имам бебе.Тогава не пуших ,докато малката навърши една година.

# 67
  • Мнения: 77
Ами да ти кажа, аз ги намалих доста с цел да ги спра като пушех по 5-6 цигари на ден и изведнъж взе да ми се повдига от тях Sick, тогава разбрах че съм бременна и съответно ги спрях нягъде в 6-7г.с
то просто не ти се пуши поне при мен беше така.
И не се притеснявай за отказването като назрее момента ще видиш как ще ги спреш от раз Peace

# 68
  • Мнения: 2 381
Аз никога не съм била страстна пушачка, палех по цигарка, когато ми се приискваше smile3546За месец може би съм изпушвала около кутия.Откакто разбрах, че съм бременна-не съм пушила Grinning
Моя приятелка ги спря с помощта на Табекс.Причината:че иска бебе Wink

# 69
  • Мнения: 136
Пушех от 8-9-ти клас и ми беше изключително трудно да спра цигарите. Наистина няма по-добър стимул от бременността за спиране. Спрях около година преди да забременея за да може тялото ми да се почисти малко, но таткото беше голям проблем като попушваше. Като забременях вече и той се мотивира, а на мен започна ужасно да ми се гади от дима и да се чудя как съм могла да пуша. Май се оказва вярно това, че бившите пушачи, после се превръщат в най-заклетите врагове на цигарите, вероятно защото са изпитали колко безсмислено и гадно е било. От както не пуша се чувствам страхотно - дишам по-леко, наспивам се по-добре и имам много повече енергия, чувствам се и спокойна, че не тровя бебка, а мъжът ми пък спря да хърка  Grinning Успех и на вас!

# 70
  • Мнения: 518
спрях ги преди година и четири месеца-изплаших се ,че с времето ще навредят на кожата и външния ми вид-от суета! 4470
само 2семици по-късно решихме да почнем опити за детенце,но между двете решения няма връзка-просто случайност.
ако ,обаче пушех ,когато забременях щях непременно да впрегна цялата си воля и да ги спра.
много е трудно, а аз качих и доста килограми.
толерантна съм към пушачите,но разбира се ,избягвам задимените помещения.

# 71
  • MUC
  • Мнения: 297
Благодаря ви много, момичета  Hug Обнадеждихте ме, определено. Моят проблем е, че и аз пуша от много време (от 14-годишна, сега съм почти на 23), а и както вече споменах, приятелят ми също пуши. А не искам да разчитам на това да почне да ми се гади от цигарен дим, като забременея  Thinking Все ми се ще да ги откажа преди това, за да не тровя изобщо малката душичка. Но тъй като "проблемът" не е належащ, съм си още в процес на планиране и добри пожелания  Laughing

# 72
  • Мнения: 407
Не мисля,че цигарите биха ми попречили по някакъв начин с бебеправенто.В смисъл че не бих се разколебала да си имам бебче ако съм пушачка.По важно е да се чувстваш готова да поемеш отговорност.
Моето забременяване ми дойде малко като изневиделица.Като разбрах,че съм бременна пуших една седмица и след това неможех даже да си помисля да седя в задимено помещение.След 3-4 седмици всичко отмина и на мен толкова много ми се пуши,но съм решила окончателно да ги спра.Мисля,че просто нямам право.От друга страна повечето ми приятелки пушиха през цялата си бременност и си родиха живи,здрави и красиви дечица.Това е личен избор!   Wink

# 73
  • Мнения: 1 170
Аз пуших около 10 години нон- стоп. отказах ги 2 месеца преди да забременея. Причината беше една неуспешна бременност (не, че цигарите бяха виновни, ама...) и факта, че като се засмеех, звучах като запушен ауспух на трактор #Crazy . Беше доста трудно, признавам, два месеца щях да полудея. Дори си мислех как ако не спре да ми се пуши така зверски, ще си пропуша пак, няма да се мъча, я! Но постепенно ми мина. И сега съм супер. Много съм горда със себе си Blush . Намери си своята причина и не я забравяй. Защото често ще се пазариш със себе си и съвестта си, когато тръгнеш да ги отказваш. Трябва наистина да имаш желание Hug

# 74
  • Мнения: 1 733
И аз мислех, че ще ми е трудно, но просто в мига, в който разбрах, повече не запалих цигара! И се гордея с това!

# 75
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Отказах цигарите преди 5 години. Нямаше нищо общо с бременностите ми. Всеки знае вредите от цигарите. Просто се иска много силна воля и инат.

# 76
  • Мнения: 2 039
Спрях ги от раз в деня,когато разбрах,че съм бременна.До преди това пушех по около половин кутия-до една на ден 15 от около 10г. През първите 3 месеца хич не ми беше трудно-така ми се гадеше Sick,че ...!!!Обаче после(сега съм в 7-мия)зловещо ми се пуши,особено след като се нахраня!),често се сънувам с цигара,абе гадна работа.Заради това спрях да пия кафе,че не си го представям без цигарка Mr. Green!Обаче знам,че няма да запаля,защото това е най-малкото,което мога да направя за сладкото малко бебоче,което всеки ден рита в корема ми newsm32 ,в крайна сметка сега живея заради него и само то е важно preggo Heart Eyes!!!А после сигурно ако пак тъй ми се пуши ще запаля newsm68 Embarassed Embarassed Embarassed

# 77
  • Мнения: 5 500
Първия път 6 мес преди да забременея, все пак имах страхотен стимул - бебе!
Втория не вярвах, че ще стане толкова бързо от раз и ги спрях моменталически при вида на теста с две чертички!

# 78
  • Мнения: 522
Отказах ги през 3-тия месец от бременноста.Трудно ми беше особенно като седнех на кафе с приятелки пушачки.Аз до 3-тия месец ги бях намалила на 3 цигари дневно,после пуших само 1 сутрин с кафето около седмица и накрая ги спрях.Вече мина година и половина и аз още не пуша.Не че не ми се пуши,но гледам да се расея с нещо.

# 79
  • Мнения: 163
За съжаление не успях

# 80
  • Мнения: 7 803
Пробвала съм няколко пъти в миналото... безуспешно. Трябваше ми мотив да ги откажа и бебето се оказа идеално за целта, защото едно е да вредя на себе си, съвсем друго на малкото човече. Отказах ги месец преди да забременея за да се пречисти малко организма ми. Надявам се да не пропуша пак.
Успех и в отказването, и в бебеправенето.

така беше и при мен. все още не пуша и нямам намерение да ги почвам пак, въпреки че мъжът ми не успя да ги спре и продължава да пуши  #2gunfire

# 81
  • Мнения: 348
Цитат
здравето на бебето е най-важно, бебето, което обичаш вече, макар, че не го виждаш все още, става Но1 и ще видиш, че щом го обичаш с лекота ще се справиш с подобни неща. Желая ти успех и не се тревожи! Ще се справиш като му дойде времето! 
  Peace

Аз пушех по повече от кутия на ден и поне от 10 години и ги спрях от раз. Нищо не коства да пожертваш собстения си кеф за година и половина за да расте някой здрав цял живот.

# 82
  • Край морето
  • Мнения: 139
При всеки е индивидуално. Аз започнах да изпитвам непоносимост към цигарения дим преди да разбера че съм бременна. А преди това си пушех по половин кутия на ден. С моят мъж цяла зима сме спорили за цигарите, той пуши аз не го понасям .. и така. Ако можеш да ги откажеш преди да забременееш, ще ти е само от полза.
Успех в начинанието!

# 83
  • Мнения: 8 769
Приключих с цигарите от раз през далечната 1994г. Една-две години след това съм попушвала може би 3 или 4 пъти годишно. И толкоз беше. Сега ми се гади от цигарен дим и от вида на:
-пушеща по улиците жена
-пушеща бременна жена Sick

# 84
  • Мнения: 1 873
Сега ми се гади от цигарен дим и от вида на:
-пушеща по улиците жена
-пушеща бременна жена Sick
newsm10 Подкрепям и най вече  от КЪРМЕЩА жена, която пуши!!!!!
Отказах ги от ряз.

# 85
  • някъде
  • Мнения: 4 955
омъжих се на 10.09.05 год. , отказах ги на 22.09.05г и на 11.10.05г. забременях
Отказах ги от раз, но в началото ми беше трудно. Мъжът ми беше казал че ако искам бебе- да спирам цигарите и аз го направих и съм много горда с това, а той- два пъти повече!  Hug

# 86
  • Мнения: 160
1 месец преди да забременея,невярвах че ще стане от 1 опит ,решихме с мъжо да се пробваме и аз успях без никакви медикаменти
 Успех на всички желаещи,имаите воля или инат newsm78  Peace

# 87
  • Мнения: 781
Отказах го от раз преди 6г.

# 88
отказах ги в деня в който разбрах 4е съм бременна  и така до ден дне6ен ,много съм горда със себе си.

# 89
  • Мнения: 1 878
Както се казва - целта оправдава средствата.

Аз ги оказах 6 месеца преди да почнем бебеправенето, е до забебването имах мъъънички прегрешения Mr. Green но после никакви  Naughty толкова ги исках и правих та да се лигавя после заради фасове  Naughty

# 90
  • Мнения: 1 048
При мен стана от самосебе си започнаха да ме дразнят, а още не знаех, че съм бременна. След това разбрах каква била работата.
Надявам се да не ги започна и след като родя, но това не се знае, както дойде.

# 91
  • Мнения: 5 103
Не съм ги спирала, но ги намалих драстично повреме на бремеността.

# 92
  • София
  • Мнения: 401
Мислех си, че забременяването е идеалния момент за една жена да откаже цигарите, но уви при мен май не е съвсем така Thinking!Когато разбрах, че съм бременна, ги спрях, въпреки че не ми ставаше изобщо лошо от тях/както се надявах да ми става/ и така до към 5тия месец Hug!Сега пуша по 2-3 цигари на ден Blush

# 93
  • Мнения: 596
Кога?- когато разбрах, че съм бременна в 6 г.с . Как? - отведнъж  Grinning

# 94
  • Мнения: 3 760
На мен ми ставаше лошо от дима. А съм (бях) свиреп, закоравял пушач. Лошото е, че сега много ми се пуши (още от как родих), та стискам зъби. А ми се ще да кърмя дъъълго... Е, няма да пуша пък! Crossing Arms Но след това ще си наваксам  Laughing

# 95
  • Мнения: 748
на мен отначалото ми ставаше лошо от цигарите, а после пушех по малко от време на време. даже като тръгвах да раждам изпуших половин цигара. откакто родих обаче не съм пушила.
като много ми се допуши се надлъгвам със себе си - казвам си, че ще изпуша една цигара, ама след малко Grinning след малко вече не ми се пуши и го отлагам за следващия път. и следващия път пак така Simple Smile

а колкото до това, че цигарите са навик, май при мен са по-скоро много навици - навик да пуша с кафето, навик да пуша докато чакам нещо, да пуша пред РС-то, да пуша след ядене и т.н. и с всеки от тези навици трябваше да се справям по отделно Laughing

# 96
  • на Север
  • Мнения: 503
След като разбрах, че съм бременна първият път(преди повече от 5 г.) ми се пушеше още повече. Първите 2 седмици продължих да си пуша, но после започна да ми става лошо от цигарите и ги спрях - завинаги, за което съм много доволна  Simple Smile

# 97
  • Мнения: 549
ами аз явно не съм от тези мами дето имат страшна воля.Винаги съм пущила по малко и се надявах като забрвменея да ми се гади от тях за да не пуша,но не беше така и не ги спрях.Със сина ми пушех по 4 цигари на ден,а сега с бъдещата дъщеря по 1 сутрин с кафето и от време на време си дърпам от цигарата на тати.Не съм горда с това ,но явно нямам воля

# 98
  • Мнения: 1 272
Пушех много, но в момента, в който разбрах, че съм бременна, реших че е глупаво да тровя детето си и е време да опитам да не пуша, е, издържах ден, два, седмица... и така до сега...
Не вярвах,че ще успея, но е факт.

# 99
Искаш ли да кажеш с това, че който не се справя не обича бебето си? Извинявай, ама съм малко чувствителна на тая тема, та така ми прозвуча...
И на мен ми е интересно какво точно иска да каже, затова ще помоля за разяснение, защото излиза, че тези които не могат да спрат цигарите, не обичат децата си - поредната фантасмагория!

Съжалявам, ако съм засегнала някого. Не съм се изразила достатъчно ясно явно.
Имах предвид, че при мен се получи така, без да съм се и надявала, че ще се справя с този проблем така лесно. При всеки е индивидуално!!! Зависи предполагам от никотиновата зависимост. А и има много мнения по темата, че ако майката е пушила много, не е хубаво да отказва рязко цигарите. Не мога да си спомня какви точно бяха съображенията за това, но съм чела това мнение от лекари. Както и да е. Просто отправих пожелание към момичето, което зададе въпроса. Никакви лоши мисли, моля ви:) Пожелавам да сте здравички, и вие, и вашите бебчета!  Laughing

# 100
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря за разяснението.
Пожелавам ти същото!  bouquet

# 101
  • Мнения: 356
          Отказах ги още преди да забременея. При поредното увеличение на цените реших, че е време да ги спра и така... След като родих, малкия беше на 5-6 месеца, отново пропуших покрай други майки... Twisted Evil От Нова година насам, поради новото увеличение, се надявам да съм ги отказала окончателно.

# 102
  • София
  • Мнения: 830
Преди 2 години и половина, при първото увеличение на цигарите.

А и вече не е модерно да се пуши  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт