Той и Тя - нещо не им се получава!

  • 10 180
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Реших се да пиша. Надявам се да не съм сбъркала.

ТОЙ и ТЯ. Срещат се, влюбват се, женят се, 2 деца, 6 години брак. По някое време двамата започват да срещат трудности в комуникацията и всеки търси причината в другия. Дали е възможно и как да се оправят нещата?

ТОЙ: Работи от време на време (такъв му е графика), през голяма част от времето е вкъщи, води децата на занимания и градина. Оплаква се че много се разкарва всеки ден напред назад и му е писнало с тези занимания. Пуска прахосмукачка, миялна, пералня от време на време и след това се цупи защо ТЯ не му благодари и не го цени – той е МЪЖ, а прави тези неща неприсъщи за един МЪЖ. Изнервен постоянно, мрънкащ и намусен постоянно. На въпрос какво има се отговаря – нищо, няма значение, все тая или нещо от сорта. Смята за неуважение факта че когато го няма ( на работа е 10 дни месечно извън БГ и често не може да говори), ТЯ е излязла по задачка (пазаруване на дрехи, обувки, пособия за децата, като се е разбрала с майка/ сестра да отидат заедно), извела децата, ходила до магазина, пила кафе у комшийка без да му каже предварително, а съобщено в следващ разговор. Не харесва как се облича, че слага молив и спирала, че се лакира и подобни. Според него тези действия се извършват заради любовник или за да се хареса на някого. Прави постоянно намеци и подмята неприлични фрази свързани с това. Не харесва родителите й и ги плюе при всеки удобен случай… (Има и още много но ще стане много дълго!). Казва че я обича и всичко което прави би следвало да го доказва. Не обича романтиката и милите думи – нямало да се прави на клоун!

ТЯ: Обикновено момиче, работи редовна смяна работа, прибира се, готви и чисти, напоследък все по рядко поради липса на време. Опитва винаги да изглежда сякаш всичко й е наред но не винаги се получава. Напоследък много изнервена. Няма приятелки, не излиза сама да се забавлява, не намира време за себе си, напоследък и за децата си не намира време. Опитва се да говори с НЕГО постоянно, но все излиза тя виновна. Мълчи си за много неща, само и  само да не се карат, но почва да й писва. Не особено ревнива, но покрай него започва и тя да прави проблеми за най-малкото (на пук за да се види ТОЙ от страни – но не се получава). Всеки опит да бъде разбрана завършва с кавга и неразбиране на думите и. Виновна по default за всичко. Пише домашни, чете и учи с децата, защото друг няма време. Обвинявана често, че няма желание за интимност и заспива като труп на дивана, след като сложи децата да спят. Постоянно следена и упреквана че има любовник, макар даже да не си го е помислила. И ТЯ не е светица и когато и падне пердето вика и кряка като луда. Чувства се много обидена за недоверието, тъй като никога не е давала повод и често дори да има желание за интимност, след кавга и намеци предпочита да отиде да си легне. Обича го, макар в последно време да се чувства отчаяна и безсилна. Постоянно заплашвана с развод и обвинявана, че не е научена на уважение.

ПП: Извинявам се че по този начин, но исках да изложа фактите и да не се изкарвам аз жертва, макар че пак така е излязло…. ТОЙ не е лош човек и сме имали много прекрасни моменти. Но какво се случва просто не мога да си обясня!  След всичко което сме изживяли заедно, той постоянно повтаря: Ако беше друг нямаше да те търпи и 5 мин? Толкова ли съм лоша? Ще ми се да чуя неутрално мнение… Моля, нямам нужда от повече упреци и обиди, така че се надявам да ме разберете. Благодаря че ме изчетохте!

# 1
  • Мнения: X
6 години брак и писане на домашни означава, че едното дете е в диапазона 1-4 клас, а второто е в предучилищна възраст... Ами последните 10тина години са ви били тежки и на педал и сте започнали да изпушвате и двамата. Доколкото виждам - и единият изнервен, и другият. Често срещано с две малки деца. Както казваш - домакинство, водене напред назад, задачи - имате много ангажименти. Във всяка връзка има такива периоди. Преминали сте във фаза, в която всеки си го изкарва на другия някак. Тези неща обаче не се оправят лесно, ако изобщо. Ако отношенията ви са здрави като цяло, ще е период, който ще мине и ще замине.
Каква е тревогата ти, че се отдалечавате и мислиш, че някой от вас ще поиска раздяла ли? Че често се карате? Кое точно те притеснява?

# 2
  • Мнения: 4
Пълна луна, честно казано притеснява ме факта, че аз искам да комуникирам, да говорим, да стане ясно защо стигнахме до тук и как да излезем от това, а срещам  неразбиране, упреци и детинско поведение. На въпрос какво искаш да направя, какво не ти харесва в поведението ми, какво те дразни и др подобни. отговора е или сумтене, или все тая, няма значение, и все такива уклончиви. Вече не знам какво да правя и как да постъпя. Раздялата е най-лесното решение, но аз не искам това. А според него аз това целя и затова се държа гадно с него (не знам защо е решил така като господ ми е свидетел че поведението ми е повече от нормално за случая даже). Как да изляза от този омагьосан кръг не знам!

# 3
  • Мнения: 1 267
Стана ми мъчно за теб. Честно! Няма оправия с партньор, който не желае комуникация! Моят съвет е да си намериш начин да изпускаш парата, защото ще се побъркаш. Той или свиква или е чао.

# 4
  • София
  • Мнения: 16 193
И двамат взимате толкова ниски заплати, че не може да си позволите домашна помощница? Заниманията на децата могат да са в/около училището/градината и да не се превръщат родителите в таксита.

Ако и това не помогне, значи просто вече отдавна не се обичате и тогава решавайте как продължавате нататък, всеки има право на щастие, най-вече децата ви, вашите скандали не ги правят щастливи.

# 5
  • Мнения: 1 127
 1. По първата част за оплакванията, относно нещата, които върши за дома и децата - не е прав. Тези деца са и негови. Както и битовизмите не са нетипични за един мъж, след като той също се нуждае от тях.
 2. За ревността може да е породена от това, че е отблъснат. А не че е неоснователно ревнив по природа.
И му е заработила фантазията: `За мен няма сили и време, а за грим, разходки и кафета има`. Докажи обратното, след като го обичаш.

# 6
  • Мнения: X
Ако постоянно искаш да "комуникирате и да разговаряте" нищо чудно, че му е писнало от обяснения...те мъжете поначало не обичат обясненията, а стане ли системна практика да искат от тях да говорят, логично да се затворят в себе си.
Да не говорим, че във всяко "Трябва/искам да поговорим!" те чуват само "Пак си сгафил и ще ти трия сол на главата!".Т.е., дори още преди да е почнал разговора, те вече са убедени във вината си и автоматично минават в защитна позиция.Което пък от своя страна не може да доведе до никакъв конструктивен диалог.
Как да постъпиш, не знам.
Може би да го оставиш известно време без "разговори и уточнения"....може би да организираш известно време по-чести излизания само вие двамата или с приятели, но без деца, за да вземете въздух....ако има кой да ги гледа, не е лошо и някой уикенд да си "посветите".....просто ви трябва време само за вас двамата, без деца, без задължения, без натяквания...Ако и това не помогне да се подобри атмосферата и да върнете спокойната си комуникация, не знам....може и да сте изстинали един към друг и това да е началото на края.

# 7
  • Мнения: 4 841
Твърде претрупана и хаотична ми изглежда организацията ви. Двама помагащи си възрастни, единият от които двадесет от тридесет дни не работи, не можете да обгрижите две деца? Какви са тези толкова много занимания, какви са тези непрекъснати домашни, и какво е това домакинство, които да изяждат времето и на двамата, дотолкова, че ТЯ е винаги уморена, и няма време дори за децата си?
Нещо в организацията ви куца и не е наред. Тръгнете оттам, ревизирайте си ежедневието, на най-елементарно ниво - кой, в колко, как, защо...
Петчленни семейства с двама работещи на пълно работно време родители се справят, няма причина вие да не се.

Ако докато ТОЙ е тук, ТЯ няма време за нищо и никого, и заспива уморена на дивана, а когато НЕГО го няма, е лежерно с мама по магазините, или пие кафе с комшийка - всеки би се замислил  Laughing



# 8
  • Сф
  • Мнения: 10 660
Излиза ,че докато той е в бг жената няма време за ежедневните неща и домакинство, а като го няма очевидно се оправя, че има и време за кафе, роднини и тн. Моето мнение е че повечето мъже се дърпат от дом.работа.И тези допълнителни ангажименти на децата що не се намалят?  А как се оправяш докато го няма? Изглежда ми че той иска да бъде обгрижван а това му липсва .Пишеш че не искаш упреци, ми ок - намери работа която да е подходяща за майка с малки деца и обърни повече внимание на семейството и уюта който само една жена може да придаде вкъщи.

# 9
  • Мнения: 1 107
Ще те посъветвам едно универсално, практическо решение. Опитай се да стиснеш зъби и да правите секс всеки ден или през ден - да си съблазнителна, женствена, изкусителна, привлекателна. За него. Само за него. Ако ТИ не искаш да направиш това или ТОЙ те отхвърли, обмисляй какво да правиш след раздялата.

Теоретично - съзирам прекалено много несъответствия, които изискват или биха изискали почти невъзможни усилия от двете страни. А виждам, че и в двамата няма желание, което също утежнява ситуацията. Ревност, доминиране, дълг, досада, все предпоставки за изчезнала любов.

# 10
  • Мнения: 11 337
Как да се справяте с децата и работата ще намерите начин.

Искам да ти обърна внимание на грешното ти мислене, че искаш да промениш поведението си и приказките си, така че да му угодиш. Подобно театро няма да спаси брака ви, а ще е началото на края. В крайна сметка вие сте такива каквито сте и няма смисъл да се преструвате, трябва да видите дали можете да се приемете и да живеете заедно.

Лично аз не бих издържала на приказките и постоянните подмятания, че имам любовник.

Един съвет - направете си малка традиция заедно. Ако е възможно само двамата. Например като приспите децата/ или докато си почиват краката ви като се върнете от работа да пиете по нещо и да си поприказвате. Става дума за половин час всеки ден. Да намерите сили УМИШЛЕНО да зарадвате заедно. Няма да стане като магия, но капка по капка ще изгради скъсани мостове.
Ако секса е нещо, за което нямате време може би това е причината той да се чувства пренебрегнат. Разбирам те, че си уморена и не ти е до секс, но има голяма доза нагласа в интимността. Определете си ден за секс /не се шегувам/. Например всяка събота вечер да правите секс. Така псически нагласата е друга и се избягва напрежението и чуденките иска ли другия интимност или не.
Имаш майка, която може да помага. Помислете поне една вечер в седмицата да давате децата при нея с приспиване. Излезте, посетете кино, театър, заведение, направете си офлициална вечеря. Връзката не е нещо, което се случва - тя трябва да се гради и поддържа.

Според мен помисли как ти да се разтовариш и да не си толкова претоварена, а после ще имаш време и за вас като двойка.  Hug
За съжаление партньора, често се явява третото дете в семейството, което иска да му се обръща внимание и е във вечен пубретет.  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 11 337
Ще те посъветвам едно универсално, практическо решение. Опитай се да стиснеш зъби и да правите секс всеки ден или през ден - да си съблазнителна, женствена, изкусителна, привлекателна. За него. Само за него. Ако ТИ не искаш да направиш това или ТОЙ те отхвърли, обмисляй какво да правиш след раздялата.

И до кога ще продължи стискането на зъбите?
Това не е решение за спасяване на брак. Брака е ДОЖИВОТ. Няма как да играеш театро след театро всяка нощ. Накрая ще ти се гади от този човек и от секса.

# 12
  • Мнения: 6 690
Аз ще дам един по-различен съвет. Опитай да го хвалиш за нещата, които прави. Вярвам че когато хората си говорят добре, нещата се получават. Явно се чувства пренебрегнат и неоценен.

# 13
  • Мнения: 1 127
Тя се чувства обидена от недоверието, той пък се чувства отхвърлен. Даже е възможно тези изцепки от негова страна да се дължат точно на това :иска тя да го забележи, да му обърне внимание, но това не се случва. Затова:
Цитат
На въпрос какво има се отговаря – нищо, няма значение, все тая или нещо от сорта.
И си се разминават...
 

# 14
  • Мнения: 6 690
Точно, някой от двамата трябва да започне промяната пръв. Ако иска де.

Общи условия

Активация на акаунт