Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Gorna Orqhovica

Здравейте,мами Smile Искам да ви помоля за съвет,защото с бебка имаме проблем  Sad От два дни не е акала,а педиатърът ми се накара,че аз съм виновна,защото не съм я захранила още.Тя е на три месеца и двадесет дена и досега е само на кърма и аптамил като добавка.Живеем  в малък град и тук няма педиатри,привърженици на късното захранване,повечето всъщност изобщо не са чували за него Shocked Възможно ли е този запек да е по моя вина,как да постъпя от тук нататък-да захранвам ли вече,Дуфалак ли да давам Rolling Eyes Пробвах с термометър,не става.Вече не знам какво да правя Crying or Very sad
Цитирай

До хладилника, който обичам

Запекът в този случай няма нищо общо със захранването. Просто е на възраст, когато обработва млякото ти по-пълноценно най-вероятно. Изчакай я да се изака сама, ако акото е с нормална консистенция, не е било запек.
Тоест как има предвид твоят педиатър, че бебетата, които ги захранват след 6 месец, са с перманентен запек ли?  Rolling Eyes Нещо...  Shocked
Изчакай бебето още.
Цитирай

Gorna Orqhovica

Boo,благодаря ти за бързия отговор,успокои ме.А то тук вече ме гледат всички домашни на нож Crying or Very sad Дано да се изака утре бебка,че нямам сили вече да обяснявам що е това чудо късно захранване,откъде съм го чула и т.н.
Цитирай

До хладилника, който обичам

За по-леко ако хапни ти 1-2 купички овесени ядки. И сливи (компот, сушени, пресни) ако ти се намират... А иначе, макар и рядко, но има кърмени деца, които акат много рядко - има описани случаи за ако веднъж на 7-10 дена. Но пък, като дойде време за акане - стой, та гледай, наведнъж се наваксва за цялата седмица Smile
Спокойно  Very Happy
Цитирай

София

Воо е абсолютно права - нашият случай беше точно такъв, Гогата на около 2-3 месеца акаше веднъж на 7-10 дни, но съвсем нормално и като количество наистина за цяла седмица. Не съм му правила нищо и не съм му давала/помагала по някакъв начин. по-късно се регулира сам и започна да ака на често. Просто идва момент, в който бебето усвоява кърмата пълноценно и ака по-рядко, но ако е весел и не се присвива, не го боли коремчето, ака нормално кат осе изака, значи всичко е ОК.
Цитирай

София

И Марти беше по същият начин на тази възраст- имаше един случай 12 дена!!!Направиха ме луда в къщи и аз давах Дуфалак- изпи почти едно шише и нищо - пак си акаше на около 10 дни и така докато стана на 4 месеца. Просто това е нормално за бебетата - урегулира им се стомахчето и храносмилателната система.
Не се предавай и отстоявай мнението си-ние сме с теб
Цитирай

София-България, Израел - където си поискам

Няма нищо общо между това , 4е още не си го захранила с друга храна, а го кърмиш.Старай се да ядеш пове4е "разхлабващи" храни - портокали, овесена каша, сухи сини сливи и т.н
На мен сина ми е със същия проблем, но аз не 4акам пове4е от 2-3 дни да не ака,а  му помагам с термометър и му правя постояно масаж на корем4ето.
Цитирай

Интернет

От кога даваш добавка? Може да е от адаптираното мляко. При нас така се беше получило, а лекарката ме обвини, че държа детето гладно и нямало какво да ака  Evil or Very Mad
Цитирай

София

Може ти да си яла нещо запичащо и то да е повлияло на бебка през кърмата. Нещо не виждам връзка между запека и незахранването, щом до сега е била все на това меню и без запек.
Цитирай

sofia

Цитат на: boo
Запекът в този случай няма нищо общо със захранването. Просто е на възраст, когато обработва млякото ти по-пълноценно най-вероятно. Изчакай я да се изака сама, ако акото е с нормална консистенция, не е било запек.
Тоест как има предвид твоят педиатър, че бебетата, които ги захранват след 6 месец, са с перманентен запек ли?  Rolling Eyes Нещо...  Shocked
Изчакай бебето още.

202uu и аз съм на същото мнение просто освоява млякото което е много хубаво и ние бяхме така акаше на 4 дена 1 път ама качествено до шията се омазваше така че споко
Цитирай

Varna/Burgas

Zdraveite, mili mami.  Very Happy  Bili ne se shashkai, moiat sin Daniil imashe zapek do kraia na 4-tia mesec, dokato ne zahranih s piureta. Sega davai chai Blevit L, ispanski, ot sini slivi + kivi i tamarind, s aromat na iabalka. Vav Varna se namira za po 8/8,40 leva. Deistva bezotkazno, ne ot pravia pat razbira se. Uspeh. Love
Цитирай
Za Blevit L ne sum suglasna - sled dve sedmici davane kato vodichka niamashe nikakuv efekt - da dobavia - nie sme na kurma samo. No na men mi e jal da ia ostavia da ne aka poveche ot 3 dni  - kato ia gledam kak i se poduva koremcheto i samo gazove i samo se napuva a nishto i kato sloja termometura i edno specheno ako, no za termometura si ima nachin- toi deistva bezotkazno. Obache loshoto e che se chuvstvam siakash vseki put si iznasilvam bebeto-psihicheski ne moga da go ponesa. NAPOSLEDUK ZAPOCHNAH da davam po 1 kafena lujichka sokche na Hipp ot sini slivi i mnogo dobre si hodi, no vse pak na nego pishe sled 12ta sedmica.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.