Банята - 27-ма тема

  • 125 528
  • 796
  •   1
Отговори
# 750
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 328
А някой да е сложил вентилатор на тавана? Чудя се къде е по-удачно да бъде - точно над душ питата или малко пред нея.

Продължавам да търся читава фирма в София за параван на нормална цена. Споделете вашите къде са поръчвани.

# 751
  • Мнения: 1 787
Teddyy, честита нова баня! Помня проекта ти, приятно е станало. И ти, като мен, имаш доста видове плочки на едно място, определено визията на банята става съвсем различна от една конвенционална подредба. Ще си я заобичаш, сигурна съм, със здраве да се ползва!  Hug

mimi.7299, честито и на теб за огледалото! Да го покажеш, когато го монтирате, с теб доста коментирахме осветлението и ще ми е интересно. Simple Smile

И аз да се похваля, че най-накрая успях да намеря хубави плитки вентилатори, само 42 мм дълбочина за вграждане. Взе ми се здравето с тоя ремонт.  ooooh!

Не е ли време за нова тема?

# 752
  • Мнения: 28 321

mimi.7299, честито и на теб за огледалото! Да го покажеш, когато го монтирате, с теб доста коментирахме осветлението и ще ми е интересно. Simple Smile
 
Разбира се, остана ми да монтирам и стъкления параван.....иначе огледалото ми харесва, въпреки лед светлините....е много елегантно, съвсем изчистено и в двата края няколко лед квадрата! Hug Hug
на Теди банята е много хубава, така си мечтая и аз за голяма баня Praynig

# 753
  • Стара Загора
  • Мнения: 101
И аз вече мога да се похваля с готова баня. Останаха само смесителите, но понеже ме чака още една за правене не бързам с тях. https://www.dropbox.com/s/k1aa5dykvp91eli/IMG_20170308_140148.jpg?dl=0

# 754
  • Мнения: 2 352
Здравейте, виждали ли сте тези или подобни плочки, но на по-ниски цени?  Embarassed Много ми харесват, но ни предстои обзавеждане на цял апартамент и сме ограничени в бюджета.
http://baniastil.com/%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B7 … F-gloss-5629.html - сините.

# 755
  • Варна
  • Мнения: 4 057
И аз вече мога да се похваля с готова баня. Останаха само смесителите, но понеже ме чака още една за правене не бързам с тях. https://www.dropbox.com/s/k1aa5dykvp91eli/IMG_20170308_140148.jpg?dl=0

Много приятно се е получило.

Пробвахте ли на сухо как стои подовия гранитогрес в различни варианти? Този вариант по-добър ли е от полагане с разминаване като ламинат?

# 756
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Здравейте, виждали ли сте тези или подобни плочки, но на по-ниски цени?  Embarassed Много ми харесват, но ни предстои обзавеждане на цял апартамент и сме ограничени в бюджета.
http://baniastil.com/%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B7 … F-gloss-5629.html - сините.

В Хикови съм виждала нещо подобно на ниски цени, имат няколко серии разгледай им сайта.

https://www.hikovi.bg/bg/series/%D0%B2%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%B0

# 757
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 381
А някой да е сложил вентилатор на тавана? Чудя се къде е по-удачно да бъде - точно над душ питата или малко пред нея.

Продължавам да търся читава фирма в София за параван на нормална цена. Споделете вашите къде са поръчвани.
Нашият вентилатор е на тавана.Пада се отстрани на душа над моноблока

# 758
  • Мнения: 1 787
И аз вече мога да се похваля с готова баня. Останаха само смесителите, но понеже ме чака още една за правене не бързам с тях. https://www.dropbox.com/s/k1aa5dykvp91eli/IMG_20170308_140148.jpg?dl=0

Много приятно се е получило.

Пробвахте ли на сухо как стои подовия гранитогрес в различни варианти? Този вариант по-добър ли е от полагане с разминаване като ламинат?

babytat, честита нова баня! Приятна комбинация от цветове се е получила, харесва ми.  bouquet Ще има ли някаква преграда за душа?

Doris, не е по-добре, но така е по-лесно за майсторите заради наличието на наклони в банята. Не е и невъзможно де, зависи най-вече от това самите наклони в какви посоки вървят, както и от дължината на плочките. В тази баня според мен е можело да се застъпят, с този хубав на цвят гранитогрес щеше да се получи много естествена визия.

# 759
  • Казанлък
  • Мнения: 903
А някой да е сложил вентилатор на тавана? Чудя се къде е по-удачно да бъде - точно над душ питата или малко пред нея.

Продължавам да търся читава фирма в София за параван на нормална цена. Споделете вашите къде са поръчвани.
Нашият вентилатор е на тавана.Пада се отстрани на душа над моноблока

Моят също е на тавана. Изобщо нямах намерение да го слагам там,но майстора ме изпревари, прекара тръбата и го настани в самия център  Joy .  Банята ми е малка, та от двете страни сложих лунички и стана добре.

# 760
  • Стара Загора
  • Мнения: 101
Пробвахме варианти преди да ги залепим и уж трябваше да се разминават. НО оставих съпружеското тяло без наблюдение да ги сложи и ги наредил на сухо отново, оказало се повече брак и вероятност да не ни стигнат,въпреки надвзетото. Но и така ми допадна много. Понеже банята няма да се ползва като основна баня с само wc, за сега ще остане така, а в последствие ще сложим параван, който се прибира в страни.

# 761
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Пробвахме варианти преди да ги залепим и уж трябваше да се разминават. НО оставих съпружеското тяло без наблюдение да ги сложи и ги наредил на сухо отново, оказало се повече брак и вероятност да не ни стигнат,въпреки надвзетото. Но и така ми допадна много. Понеже банята няма да се ползва като основна баня с само wc, за сега ще остане така, а в последствие ще сложим параван, който се прибира в страни.

Наистина е много хубав гранитогреса, много харесвам дърво и бели плочки, а черната стена създава илизия за дълбочина поне така ми изглежда на снимката и много ми харесва.

# 762
  • Мнения: 1 787
Пробвахме варианти преди да ги залепим и уж трябваше да се разминават. НО оставих съпружеското тяло без наблюдение да ги сложи и ги наредил на сухо отново, оказало се повече брак и вероятност да не ни стигнат,въпреки надвзетото. Но и така ми допадна много. Понеже банята няма да се ползва като основна баня с само wc, за сега ще остане така, а в последствие ще сложим параван, който се прибира в страни.

Хм, защо да има повече брак? Thinking Това са правоъгълни плочи, реже се необходимата дължина и парченцето отива  в края на следващия ред и прави разминаването със съседната цяла плочка. При нас в дневната така ги наредихме, заложихме си допълнително само 1 кашонче плочки над необходимото количество и то си остана почти цялото (май само 2 плочки липсват от него и подозирам, че те са отишли за обличане на прагчето на балконската врата, там е било голямо рязане и напасване). Стана много хубаво, много естествено, като истинско дърво.

# 763
  • Мнения: 13 182
Стана много хубаво, много естествено, като истинско дърво.
Снимки?

# 764
  • Мнения: 1 787
Ама разбира се!!  Mr. Green Нищо, че темата е за бани и нищо, че имам подозрения, че искането за снимки е опит за подклаждане на нов спор "за" и "против" имитациите (но може и да греша, затова прилагам снимките).  Wink Снимките ми са стари и размазани (с телефон посред зимен сумрак са правени), но в темата за баните толкова му се полага на "хола".   Wink

Скрит текст:
Току-що нареден и много мръсен:



А тук вече съм започнала да го чистя след боядисването на стените, за да ми монтират кухнята:



Разминаването е на 1/3, лично давах наставления на майстора как да бъде подреден. Нямаме никаква фира, както вече написах, а цветът на живо е разкошен.

За баните все още умуваме с майсторът как да ги подредим тези плочки. Моето желание е да бъдат с разминаване и човекът ми обеща, че ще се постарае баните да се получат точно така, както ги искам. Нямам и най-малкото съмнение, че ще стане така, след като видях какви чудеса направи с кривите стени...

Последна редакция: вт, 21 мар 2017, 08:53 от Madeleine

Общи условия

Активация на акаунт