Проблеми с изплащането на болнични листове от НОИ-6

  • 79 346
  • 245
  •   1
Отговори
# 15
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Ако от счетоводството е подаден на 23.11, то значи има проблем.Пиши им мейл за най-сигурно.

# 16
  • София
  • Мнения: 179
Писах им, но като ги знам колко ще ги чакам... за това отидох на място, но уви.  ooooh!

# 17
  • Мнения: 259
Някой със забавяне от миналия месец? Имам 7 дни в края на ноември. Болничният е подаден в НОИ на 23.11.2016 г. Разбира се, на телефона никой не отговаря. Утре ще ходя на място. #2gunfire

EDIT: Ходих днес. Вече няма гише за справки и справки ще се правят само по телефона, онлайн и на  мейла. Малоумна работа #Cussing out

От коя до коя дата Ви е болничния?

# 18
  • София
  • Мнения: 179
Някой със забавяне от миналия месец? Имам 7 дни в края на ноември. Болничният е подаден в НОИ на 23.11.2016 г. Разбира се, на телефона никой не отговаря. Утре ще ходя на място. #2gunfire

EDIT: Ходих днес. Вече няма гише за справки и справки ще се правят само по телефона, онлайн и на  мейла. Малоумна работа #Cussing out

От коя до коя дата Ви е болничния?

Болничния ми е продължение, 22.11.2016-21.12.2016 г.

# 19
  • Мнения: 259

[/quote]

От коя до коя дата Ви е болничния?
[/quote]
 

Болничния ми е продължение, 22.11.2016-21.12.2016 г.
[/quote]

А сигурна ли сте, че Ви е подаден в НОИ на 23.11. и то от работодателя? Къде сте проверили, че е представен в НОИ?

# 20
  • София
  • Мнения: 179
В сайта на НОИ, разбира се. В болничен съм от началато на август.
В момента се обработва Вх. № и дата на представяне на документа в НОИ   P14-21-000-00-000136****/23-11-2016 г.

# 21
  • Мнения: 259
В сайта на НОИ, разбира се. В болничен съм от началато на август.
В момента се обработва Вх. № и дата на представяне на документа в НОИ   P14-21-000-00-000136****/23-11-2016 г.

Не го приемайте лично - нямам за цел да Ви обидя или нещо от сорта. Просто се учудих, че е представен на следващия ден, след като е издаден. Това рядко се случва. Най-добре да се свържете с НОИ, за да Ви кажат дали има проблем и каква е причината за забавянето.

# 22
  • София
  • Мнения: 179
В сайта на НОИ, разбира се. В болничен съм от началато на август.
В момента се обработва Вх. № и дата на представяне на документа в НОИ   P14-21-000-00-000136****/23-11-2016 г.

Не го приемайте лично - нямам за цел да Ви обидя или нещо от сорта. Просто се учудих, че е представен на следващия ден, след като е издаден. Това рядко се случва. Най-добре да се свържете с НОИ, за да Ви кажат дали има проблем и каква е причината за забавянето.


Не го приемам лично. Политика на фирмата е за представяне на документите възможно най-скоро Simple Smile Има и такива фирми Simple Smile
Опитвам се всячески да се свържа с НОИ, но това е безумие. Мисия - невъзможна. Представям си колко време ще им е нужно да ми отговорят на онлайн запитването. И как е възможно вече да няма гише за справки на място. Днес стигнах до началничката на отдела, която ми каза "Еми това е положението. Вече няма. Има бележка, на която имате 3 варианта за запитване - през сайта на НОИ, по мейла и по телефона." Безумие.  spam2

# 23
  • Мнения: 272
В сайта на НОИ, разбира се. В болничен съм от началато на август.
В момента се обработва Вх. № и дата на представяне на документа в НОИ   P14-21-000-00-000136****/23-11-2016 г.

Не го приемайте лично - нямам за цел да Ви обидя или нещо от сорта. Просто се учудих, че е представен на следващия ден, след като е издаден. Това рядко се случва. Най-добре да се свържете с НОИ, за да Ви кажат дали има проблем и каква е причината за забавянето.


Не го приемам лично. Политика на фирмата е за представяне на документите възможно най-скоро Simple Smile Има и такива фирми Simple Smile
Опитвам се всячески да се свържа с НОИ, но това е безумие. Мисия - невъзможна. Представям си колко време ще им е нужно да ми отговорят на онлайн запитването. И как е възможно вече да няма гише за справки на място. Днес стигнах до началничката на отдела, която ми каза "Еми това е положението. Вече няма. Има бележка, на която имате 3 варианта за запитване - през сайта на НОИ, по мейла и по телефона." Безумие.  spam2

за декември месец трябва да получите парите си на 27 или 29 декември

# 24
  • София
  • Мнения: 179
Вчера получих за ноември частта. Така и не разбрах на какво се дължи това забавяне, но в отговор на мейла ми до НОИ получих "Моля да ни извините за закъснялото плащане.".  ooooh!
За декември - да, винаги ги получавам между 25-29 число.

# 25
  • Мнения: 272
Вчера получих за ноември частта. Така и не разбрах на какво се дължи това забавяне, но в отговор на мейла ми до НОИ получих "Моля да ни извините за закъснялото плащане.".  ooooh!
За декември - да, винаги ги получавам между 25-29 число.


Палете им телефоните аз така преди да изляза в майченски винаги навреме получавах болничните си

# 26
  • София
  • Мнения: 1 174
Момичета имам нужда от помощ имам болничен от 09,12,2016 до 16.12.2016. Продължение до 22.12.2016, след което на 23.12.2016 постъпвам в болница. Изписана съм на 03.01.2017 с болничен до 02.02.2017.
По това дето изчетох в нета болничен не разбрах кога ще взема, в сайта виждам само че са подадени електронно и до там. Реално може ли да ми кажете кога ще имам превод?
Болничен не съм била от 2012 съжалявам за тъпите въпроси, но тия нови промени съвсем ме объркаха.

# 27
  • Мнения: 259
Момичета имам нужда от помощ имам болничен от 09,12,2016 до 16.12.2016. Продължение до 22.12.2016, след което на 23.12.2016 постъпвам в болница. Изписана съм на 03.01.2017 с болничен до 02.02.2017.
По това дето изчетох в нета болничен не разбрах кога ще взема, в сайта виждам само че са подадени електронно и до там. Реално може ли да ми кажете кога ще имам превод?
Болничен не съм била от 2012 съжалявам за тъпите въпроси, но тия нови промени съвсем ме объркаха.

Те електронно са подадени от издателя - ЛЛ, комисия или лечебно заведение. Но вероятно не са подадени от работодателя, срокът за което е 10.01. и до 10 работни дни след това ще Ви изплатят дължимото. За входирани болнични проверявайте на този линк - http://appreports.nssi.bg/reportegnpopdoodocsandpayment/

# 28
  • София
  • Мнения: 1 174
Да следя ги точно там имам си ПИК код, но не ми е ясно като се застъпят кое кога ще платят.
"Паричните обезщетения за период, обхващащ повече от един календарен месец, се изплащат в посочения десетдневен срок за първия месец от периода, за останалите календарни месеци – до 5 работни дни след изтичане на месеца, за който се отнасят, а за последния месец – до 5 работни дни след изтичане срока на обезщетението." - Не ми става ясно като ги застъпя сега кое кога да очаквам затова и попитах.

# 29
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 025
Сега при обработката ще получиш за дните от декември, а в началото на другия месец, януарския болничен.

Общи условия

Активация на акаунт