Проблеми с изплащането на болнични листове от НОИ-6

  • 79 826
  • 245
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 259
Да питам и аз...заведен болничен на 17.04 .трябва ли да ми се изплати ,понеже болницата от която е издаден още не ми го е дала 🤔🤔🤔а трябва да сьм от 10.04.до 25.04 .болничен .кажете какво да направя☺☺☺

Щом не Ви е даден болничният, означава, че Вие не сте го представили на работодателя - съответно няма как да на този етап да Ви бъде изплатен.

# 61
  • Мнения: 26
Много благодаря за отговора ,а до колко време мога да го представя има ли таван .

# 62
  • София
  • Мнения: 9 850
Ако не се лъжа, срокът за представяне на болничен пред работодателя е 3 работни дни след края на болничния...

# 63
  • Мнения: 297
Представи колкото може по- бързо, поне те да хванат срока за входиране в НОИ, който мисля е 5-то число т.е. 5май.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Болничните от април се входират до 10 ти май

# 65
  • Мнения: 297
До 10-то число ли беше, още по- добре!

# 66
  • София
  • Мнения: 8 932
Въпрос: Моят болничен е от началото на месец април. Представен е на работодателя веднага. Понеже сме с изнесено счетоводство, работодателят го е дал на счетоводителите на 09.05. Кога следва те да го представят в НОИ? Защото си го следя с ПИК и все още го няма, а знам, че срокът е до 10 число.

# 67
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Въпрос: Моят болничен е от началото на месец април. Представен е на работодателя веднага. Понеже сме с изнесено счетоводство, работодателят го е дал на счетоводителите на 09.05. Кога следва те да го представят в НОИ? Защото си го следя с ПИК и все още го няма, а знам, че срокът е до 10 число.

Би трябвало на 10.05 да са го подали.Тогава е срокът за предадени през април болнични на работодателя.Може обаче още системата да не го е обработила и затова да не го виждаш с ПИК.

# 68
  • София
  • Мнения: 8 932
Въпрос: Моят болничен е от началото на месец април. Представен е на работодателя веднага. Понеже сме с изнесено счетоводство, работодателят го е дал на счетоводителите на 09.05. Кога следва те да го представят в НОИ? Защото си го следя с ПИК и все още го няма, а знам, че срокът е до 10 число.

Би трябвало на 10.05 да са го подали.Тогава е срокът за предадени през април болнични на работодателя.Може обаче още системата да не го е обработила и затова да не го виждаш с ПИК.
Подали са, но заради някакви промени от 01.05 системата не го е приела. И понеже попитах та го подадоха коректно.

# 69
  • Мнения: 14
Здравейте, моят въпрос е: 45 дневният ми болничен е от 19 април до 2 юни, кога трябва да ми бъде изплатен? В сайта на НОИ с ПИК кода си виждам,че е входиран от лекаря ми, но не виждам от фирмата където работя.

# 70
  • Мнения: 259
Здравейте, моят въпрос е: 45 дневният ми болничен е от 19 април до 2 юни, кога трябва да ми бъде изплатен? В сайта на НОИ с ПИК кода си виждам,че е входиран от лекаря ми, но не виждам от фирмата където работя.

За входиране от работодателя проверете от тук - http://appreports.nssi.bg/reportegnpopdoodocsandpayment/
Би трябвало вече да Ви е входиран - срокът за това беше 10.05.

# 71
  • Мнения: 14
Точно от там проверявам, но последно е този болничен, който ми е до 19 април. Няма го този 45 дневния.

# 72
  • Мнения: 259
Точно от там проверявам, но последно е този болничен, който ми е до 19 април. Няма го този 45 дневния.

Свържете се с работодателя си, за да попитате кога ще Ви бъде внесен и защо се бавят.

# 73
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Ако болничният лист е предаден на работодателя през май, то срокът за входирането му е 10.06

# 74
  • Мнения: 22
Здравейте. Първичният ми болничен еот 10 април до 3 май. При проверка с пик ми изчисляват 10 работни дни само, не трябва ли да са повече? И превод не съм получавала, а статуса е изплатен. Какъв може да е проблема? Звъня в НОИ , но не мога да се свържа. Някой с подобен казус?

Общи условия

Активация на акаунт