Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-73 от 73 отговора

Пловдив

Тема 1
Тема 2
Тема 5
Цитирай

Благодаря, Елфита!
Цитирай

Пловдив

Вива,загуби се  Hug
Цитирай

Днес звънях в НОИ, т.к. вече 17 ден (работен) не ми изплащат болничния (2 дни) и се оказа, че ми било отказано... Били изпратили писмо, не стана ясно на мен или на работодателя, но ще чакам да видя.
Та въпросите са ми следните:
1) Имам право на 60 (календарни) дни общо (за мен, за детето) болнични за една календарна година, но само 40 дни се плащат от НОИ, правилно ли съм разбрала (по спомени от предишните теми) или нещо не съм разбрала/запомнила? В платените дни включват ли се тези за сметка на работодателя или само тези, платени от НОИ?
2) Имам право на не повече от 12 месеца сумарно (не последователно) болнични за годината на болничния и предходните 2 години - т.е. към днешния ден, ако ми дадат болничен, се гледа цялата 2014, 2015 и 2016 г. до момента?
Задавам тези въпроси, защото това е единственото, за което се сещам, че може да ми откажат изплащане на болничния.
От началото на януари 2014 г. до края на септември 2014 г. съм била в болнични (рискова бременност), бременност и раждане (45 дневния преди раждане) и следващия болничен след изтичането на 45 дневния. Върнах се на работа септември 2015 г. и от тогава до момента, без последния (проблемен) болничен, имам сумарно 44 календарни дни болнични за гледане на болно дете.
Като ги събирам 9 месеца (кръгло) през 2014 г. плюс 44 календарни дни болнични 2015-2016 г. не се събират 12 месеца.
Цитирай

Пловдив

Днес звънях в НОИ, т.к. вече 17 ден (работен) не ми изплащат болничния (2 дни) и се оказа, че ми било отказано... Били изпратили писмо, не стана ясно на мен или на работодателя, но ще чакам да видя.
Та въпросите са ми следните:
1) Имам право на 60 (календарни) дни общо (за мен, за детето) болнични за една календарна година, но само 40 дни се плащат от НОИ, правилно ли съм разбрала (по спомени от предишните теми) или нещо не съм разбрала/запомнила? В платените дни включват ли се тези за сметка на работодателя или само тези, платени от НОИ?
2) Имам право на не повече от 12 месеца сумарно (не последователно) болнични за годината на болничния и предходните 2 години - т.е. към днешния ден, ако ми дадат болничен, се гледа цялата 2014, 2015 и 2016 г. до момента?
Задавам тези въпроси, защото това е единственото, за което се сещам, че може да ми откажат изплащане на болничния.
От началото на януари 2014 г. до края на септември 2014 г. съм била в болнични (рискова бременност), бременност и раждане (45 дневния преди раждане) и следващия болничен след изтичането на 45 дневния. Върнах се на работа септември 2015 г. върнала си се на работа след болничния от педиатъра???? и след това пак болничен си взела???????????? и от тогава до момента, без последния (проблемен) болничен, имам сумарно 44 календарни дни болнични за гледане на болно дете.
Като ги събирам 9 месеца (кръгло) през 2014 г. плюс 44 календарни дни болнични 2015-2016 г. не се събират 12 месеца.

Според мен проблемът е,че си ползвала над 180 календарни дни без прекъсване болничен.Трябвало е да те пратят на ТЕЛК.Но това е само предположение.Не си обяснила ясно нещата.От коя дата ти е 45 дневния.Той и нататъшните болнични с причина бременност не влизат в 180 те дни.За дете имаш 60 календарни дни годишно.40 ти се издават еднолично /и за теб,и за детето/,следващите 20 с ТЕЛК
Изчакай да получиш и прочетеш писмото.Пиши мейл,на него вече трябва да ти дадат писмен отговор,защото само с има нередност не е ясно какъв е проблема
Цитирай

Край морето... при пясъка и сините вълни

Тя по-скоро се е върнала след 410-е дни на работа, нали все пак 2014 е била бременна, а 2015 се връща на работа, но наистина е написано объркано.

Мерси за темата  bouquet
Цитирай

Пловдив

Тя по-скоро се е върнала след 410-е дни на работа, нали все пак 2014 е била бременна, а 2015 се връща на работа, но наистина е написано объркано.

Да,така по-става.

Мандаринка,какъв болничен ти отказват-за теб,за детето???Еднолично издаден,от комисия???
Цитирай

Съжалявам, ако не съм обяснила правилно  Sad
От началото на януари 2014 г. бях в последователни болнични за общо заболяване (рискова бременност) без прекъсване (от болница - МД, след това от ЖК) до 45-дневния преди раждане (през май 2014 г.). Последва, пак без прекъсване, 45 дневния за раждане и следващия за раждането (от МД) и изравнителния от джипи-то (съжалявам, но все не мога да им науча точните имена на тези болнични  Embarassed). Та от май 2014 до края на септември 2014 г. съм с тези болнични. Общо от началото на 2014 г. до излизането ми в отпуск за гледане на дете до 2 г. от началото на октомври 2014 г. съм била 9 мес. без 1 седмица в болнични (общо заболяване - рискова бременност, 45 дневния и следващите след раждането). Болничните са издавани от ЛКК (МД и ЖК).
През септември 2015 г. се върнах на работа, а малкият тръгна на ясла и започнаха болничните за гледане на болно дете - 44 календарни дни от октомври 2015 г. до момента, които са ми изплатени. Оспореният болничен е последният за 5 дни за мен (и аз се разболях), с който ще станат 44+5. Болничните са издавани еднолично от педиатъра/джипи-то. От началото на 2016 г. до момента са около 30 календарни дни.
Говорих с НОИ по телефона и ми казаха, че вече са изпратили писмо с отказ, но не знам, а и те не ми отговориха, на кого са изпратили отказа, на мен или на работодателя.
Не знам дали ще си получа писмото - знаете как хвърлят бележките за препоръчано писмо върху пощенските кутии, а не в тях, и гадните съседи, типично по български, ги вземат... Ще чакам, естествено, да си получа писмото, но ми се ще да се ориентирам предварително.
Елфита, това никога не успях да го разбера - За дете имаш 60 календарни дни годишно.40 ти се издават еднолично /и за теб,и за детето/,следващите 20 с ТЕЛК
Годишно означава от 1 януари до 31 декември на съответната година или 12 месеца назад от деня на издаване на болничния?
Цитирай

Пловдив

Не изглежда като да има проблем с броя на дните или поне аз не мога да го установя.Може да е някакъв технически проблем със самия болничен.Трябва да изчакаш разпореждането и да видиш.Пращат до работодателя.Още сега пиши мейл до НОИ,което ти обработва документите.Ще получиш писмено обяснение и ще разбереш какъв е проблема

Елфита, това никога не успях да го разбера - За дете имаш 60 календарни дни годишно.40 ти се издават еднолично /и за теб,и за детето/,следващите 20 с ТЕЛК
Годишно означава от 1 януари до 31 декември на съответната година или 12 месеца назад от деня на издаване на болничния?

Да,годишно е за календарна година.Тя се гледа за 40 те еднолично и за 60 те за гл на дете
Пример
Ползвала си 35 дни за гл на дете,издадени еднолично.Но детето се разболява от варицела и ти трябват 10 дни болнични.5 може да издаде ЛЛ,а другите 5 трябва да са от ЛКК.Защото 35+10 е равно на 45 и надвишаваш 40 те еднолично издадени за календарна година.
Или ползавала си 10 дни за теб еднолични и 25 за детето еднолично,но хоп варицела и ти трябват 10 дни.И става схемата горе 5 от ЛЛ и 5 от комисия.
Ползвала си 60 дни за гл на дете,но се налага още болничен за детето.Издават ти го за извинение на отсъствието на работа,но НОИ няма да ти го плащат
Цитирай

Елфита, благодаря за разясненията  Hug, сега вече разбрах.
Цитирай

Съжалявам, ако не съм обяснила правилно  Sad
От началото на януари 2014 г. бях в последователни болнични за общо заболяване (рискова бременност) без прекъсване (от болница - МД, след това от ЖК) до 45-дневния преди раждане (през май 2014 г.). Последва, пак без прекъсване, 45 дневния за раждане и следващия за раждането (от МД) и изравнителния от джипи-то (съжалявам, но все не мога да им науча точните имена на тези болнични  Embarassed). Та от май 2014 до края на септември 2014 г. съм с тези болнични. Общо от началото на 2014 г. до излизането ми в отпуск за гледане на дете до 2 г. от началото на октомври 2014 г. съм била 9 мес. без 1 седмица в болнични (общо заболяване - рискова бременност, 45 дневния и следващите след раждането). Болничните са издавани от ЛКК (МД и ЖК).
През септември 2015 г. се върнах на работа, а малкият тръгна на ясла и започнаха болничните за гледане на болно дете - 44 календарни дни от октомври 2015 г. до момента, които са ми изплатени. Оспореният болничен е последният за 5 дни за мен (и аз се разболях), с който ще станат 44+5. Болничните са издавани еднолично от педиатъра/джипи-то. От началото на 2016 г. до момента са около 30 календарни дни.
Говорих с НОИ по телефона и ми казаха, че вече са изпратили писмо с отказ, но не знам, а и те не ми отговориха, на кого са изпратили отказа, на мен или на работодателя.
Не знам дали ще си получа писмото - знаете как хвърлят бележките за препоръчано писмо върху пощенските кутии, а не в тях, и гадните съседи, типично по български, ги вземат... Ще чакам, естествено, да си получа писмото, но ми се ще да се ориентирам предварително.

аз бях чела когато ако се върнеш отново на работа и после ако решиш да продължиш болничния ще бъде отказано нямаш право да прекъсваш болничния
Цитирай

София

Здравейте,
В момента ми тече третият болничен за майчинството. Издаден е на 16.11., дала съм го на работодателя си на 17.11.,а той е изряден по отношение предаването на документи към НОИ. Най-късно на 30.11. да го е пуснал. Към днешна дата обаче в системата на НОИ болничният се визуализира само като представен от лекаря (в секция Справка за постъпили данни от издадени/ анулирани болнични листове), но го няма в секция Справка по ЕГН за представени документи и изплатени обезщетения и помощи от ДОО. Предишните ми болнични излизаха и в тази секция, като стояха със статус Обработва се  или нещо подобно, преди да станат Изплатен. Дали това е нормално или е индикация за проблем? На "горещия" им телефон вися на изчакване от 20 минути, но се чудя дали, ако изобщо някой благоволи да ми вдигне, ще получа отговор и съдействие за решаването на проблема, ако има такъв...
Цитирай

Щом не излиза в системата още не е подаден.Срокът за подаването му е 10.12.16.
Или питай за входящ номер в счетоводството и пиши мейл на НОИ за проверка.
Цитирай

София

Благодаря! Междувременно мистерията е разгадана - този месец от счетоводството са се забавили и още не са внесли болничните Smile
Цитирай

София

Някой със забавяне от миналия месец? Имам 7 дни в края на ноември. Болничният е подаден в НОИ на 23.11.2016 г. Разбира се, на телефона никой не отговаря. Утре ще ходя на място. #2gunfire

EDIT: Ходих днес. Вече няма гише за справки и справки ще се правят само по телефона, онлайн и на  мейла. Малоумна работа #Cussing out
« Последна редакция: вт, 13 дек 2016, 17:24 от Dancing_Girl »
Цитирай

Ако от счетоводството е подаден на 23.11, то значи има проблем.Пиши им мейл за най-сигурно.
Цитирай

София

Писах им, но като ги знам колко ще ги чакам... за това отидох на място, но уви.  ooooh!
Цитирай

Pomorie

Някой със забавяне от миналия месец? Имам 7 дни в края на ноември. Болничният е подаден в НОИ на 23.11.2016 г. Разбира се, на телефона никой не отговаря. Утре ще ходя на място. #2gunfire

EDIT: Ходих днес. Вече няма гише за справки и справки ще се правят само по телефона, онлайн и на  мейла. Малоумна работа #Cussing out

От коя до коя дата Ви е болничния?
Цитирай

София

Болничния ми е продължение, 22.11.2016-21.12.2016 г.
Цитирай

Pomorie

[/quote]

[/quote]

Болничния ми е продължение, 22.11.2016-21.12.2016 г.
[/quote]

А сигурна ли сте, че Ви е подаден в НОИ на 23.11. и то от работодателя? Къде сте проверили, че е представен в НОИ?
Цитирай

София

В сайта на НОИ, разбира се. В болничен съм от началато на август.
В момента се обработва Вх. № и дата на представяне на документа в НОИ   P14-21-000-00-000136****/23-11-2016 г.
Цитирай

Pomorie

В момента се обработва Вх. № и дата на представяне на документа в НОИ   P14-21-000-00-000136****/23-11-2016 г.

Не го приемайте лично - нямам за цел да Ви обидя или нещо от сорта. Просто се учудих, че е представен на следващия ден, след като е издаден. Това рядко се случва. Най-добре да се свържете с НОИ, за да Ви кажат дали има проблем и каква е причината за забавянето.
Цитирай

София

Не го приемайте лично - нямам за цел да Ви обидя или нещо от сорта. Просто се учудих, че е представен на следващия ден, след като е издаден. Това рядко се случва. Най-добре да се свържете с НОИ, за да Ви кажат дали има проблем и каква е причината за забавянето.

Не го приемам лично. Политика на фирмата е за представяне на документите възможно най-скоро Smile Има и такива фирми Smile
Опитвам се всячески да се свържа с НОИ, но това е безумие. Мисия - невъзможна. Представям си колко време ще им е нужно да ми отговорят на онлайн запитването. И как е възможно вече да няма гише за справки на място. Днес стигнах до началничката на отдела, която ми каза "Еми това е положението. Вече няма. Има бележка, на която имате 3 варианта за запитване - през сайта на НОИ, по мейла и по телефона." Безумие.  spam2
Цитирай

Не го приемам лично. Политика на фирмата е за представяне на документите възможно най-скоро Smile Има и такива фирми Smile
Опитвам се всячески да се свържа с НОИ, но това е безумие. Мисия - невъзможна. Представям си колко време ще им е нужно да ми отговорят на онлайн запитването. И как е възможно вече да няма гише за справки на място. Днес стигнах до началничката на отдела, която ми каза "Еми това е положението. Вече няма. Има бележка, на която имате 3 варианта за запитване - през сайта на НОИ, по мейла и по телефона." Безумие.  spam2

за декември месец трябва да получите парите си на 27 или 29 декември
Цитирай

София

Вчера получих за ноември частта. Така и не разбрах на какво се дължи това забавяне, но в отговор на мейла ми до НОИ получих "Моля да ни извините за закъснялото плащане.".  ooooh!
За декември - да, винаги ги получавам между 25-29 число.
Цитирай

Вчера получих за ноември частта. Така и не разбрах на какво се дължи това забавяне, но в отговор на мейла ми до НОИ получих "Моля да ни извините за закъснялото плащане.".  ooooh!
За декември - да, винаги ги получавам между 25-29 число.

Палете им телефоните аз така преди да изляза в майченски винаги навреме получавах болничните си
Цитирай

София

Момичета имам нужда от помощ имам болничен от 09,12,2016 до 16.12.2016. Продължение до 22.12.2016, след което на 23.12.2016 постъпвам в болница. Изписана съм на 03.01.2017 с болничен до 02.02.2017.
По това дето изчетох в нета болничен не разбрах кога ще взема, в сайта виждам само че са подадени електронно и до там. Реално може ли да ми кажете кога ще имам превод?
Болничен не съм била от 2012 съжалявам за тъпите въпроси, но тия нови промени съвсем ме объркаха.
Цитирай

Pomorie

Момичета имам нужда от помощ имам болничен от 09,12,2016 до 16.12.2016. Продължение до 22.12.2016, след което на 23.12.2016 постъпвам в болница. Изписана съм на 03.01.2017 с болничен до 02.02.2017.
По това дето изчетох в нета болничен не разбрах кога ще взема, в сайта виждам само че са подадени електронно и до там. Реално може ли да ми кажете кога ще имам превод?
Болничен не съм била от 2012 съжалявам за тъпите въпроси, но тия нови промени съвсем ме объркаха.

Те електронно са подадени от издателя - ЛЛ, комисия или лечебно заведение. Но вероятно не са подадени от работодателя, срокът за което е 10.01. и до 10 работни дни след това ще Ви изплатят дължимото. За входирани болнични проверявайте на този линк - http://appreports.nssi.bg/reportegnpopdoodocsandpayment/
Цитирай

София

Да следя ги точно там имам си ПИК код, но не ми е ясно като се застъпят кое кога ще платят.
"Паричните обезщетения за период, обхващащ повече от един календарен месец, се изплащат в посочения десетдневен срок за първия месец от периода, за останалите календарни месеци – до 5 работни дни след изтичане на месеца, за който се отнасят, а за последния месец – до 5 работни дни след изтичане срока на обезщетението." - Не ми става ясно като ги застъпя сега кое кога да очаквам затова и попитах.
Цитирай

Сега при обработката ще получиш за дните от декември, а в началото на другия месец, януарския болничен.
Цитирай

Pomorie

Да следя ги точно там имам си ПИК код, но не ми е ясно като се застъпят кое кога ще платят.
"Паричните обезщетения за период, обхващащ повече от един календарен месец, се изплащат в посочения десетдневен срок за първия месец от периода, за останалите календарни месеци – до 5 работни дни след изтичане на месеца, за който се отнасят, а за последния месец – до 5 работни дни след изтичане срока на обезщетението." - Не ми става ясно като ги застъпя сега кое кога да очаквам затова и попитах.

Реално имат да Ви изплащат само за дните от м. Декември. За Януари няма да имате изплащане.
Цитирай

София

Да но от 23.12.2016 е подаден на 03.01 което да го разбирам с януарския чак другия месец нали така.
Благодаря ви за отговорите.
Цитирай

Аз от ноември имам неизплатен! Звънях, казаха ми че ми правят проверка. Имате ли идея, колко време текат тези проверки?
Цитирай

СОФИЯ

Аз също чакам да ми изплатят за ноември месец.счетоводителката ни днес ми провери в НОИ и каза ,че още нямам наредени пари.януари месец почтш винаги имало забавяне,чакали пари от бюджета.
Цитирай

Аз също чакам да ми изплатят за ноември месец.счетоводителката ни днес ми провери в НОИ и каза ,че още нямам наредени пари.януари месец почтш винаги имало забавяне,чакали пари от бюджета.
Глупости. Не чакат никакви пари от бюджета. Явно има проблем с данните и обработките. Попитайте си лично в НОИ.
Цитирай

Pomorie

Глупости. Не чакат никакви пари от бюджета. Явно има проблем с данните и обработките. Попитайте си лично в НОИ.

Можете и с ПИК код за сайта на НОИ Вие лично да си проверявате какво се случва по болничните Ви.
Цитирай

СОФИЯ

здравейте,има ли при някой някакво раздвижване?аз още нямам изплатен болничен от ноември...
Цитирай

Пловдив

здравейте,има ли при някой някакво раздвижване?аз още нямам изплатен болничен от ноември...

Вива,още на 17 ти писа,че явно имаш проблем с болничния.Не се доверявай на счети и нейните обяснения как нямало пари за болничните.Отиваш на място в НОИ да видиш какво става с този болничен от ноември.Ако не можеш,пишеш мейл до НОИ,което ти обработва документите със същия въпрос.Добре е да имаш и ПИК код от НОИ,за да си следиш нещата на сайта им.
Цитирай

Вива,още на 17 ти писа,че явно имаш проблем с болничния.Не се доверявай на счети и нейните обяснения как нямало пари за болничните.Отиваш на място в НОИ да видиш какво става с този болничен от ноември.Ако не можеш,пишеш мейл до НОИ,което ти обработва документите със същия въпрос.Добре е да имаш и ПИК код от НОИ,за да си следиш нещата на сайта им.
Извинявам се предварително за спама!
Елфита, тук явно рядко се четат отговорите. Важното е да се жалваме.
Lacuna coil, не се предоверявай на счетоводителката. НОИ изплаща болнични и майчинство от 2007 г. лично на лицата, а не през фирмата. До сега не са имали проблем с парите. Забавянето е поради грешка на счетоводителя или "заспали" служители на НОИ.
Цитирай

СОФИЯ

Извинявам се предварително за спама!
Елфита, тук явно рядко се четат отговорите. Важното е да се жалваме.
Lacuna coil, не се предоверявай на счетоводителката. НОИ изплаща болнични и майчинство от 2007 г. лично на лицата, а не през фирмата. До сега не са имали проблем с парите. Забавянето е поради грешка на счетоводителя или "заспали" служители на НОИ.

благодаря за отговорите.да,оказа се грешка при подаването(попълвали се някакви неща).счетоводителката е звъняла в НОИ и от там са и обяснили какво се е случило.иначе тя е изключително стриктна и затова не съм си и помислила,че причината е при нея.
Цитирай

Здравейте,
и аз съм в сага с НОИ и плащане. Някой може ли за съвет. Имам срок до утре!
Значи през Ноември 2016 ми издават болничен, отивам последния ден от болничния  и те ми издават продължения (но понеже болничния ми е до петък , аз отивам в понеделник и продължението ми е от пон. (де факто има разминаване в събота и неделя)). Та получих писмо да, че тр. да ми анулират и преиздадат болничния както трябва.
Отивам при личната - тя го прави, представям го в срок в НОИ отново и сега получавам второ писмо, че те не го виждат в регистъра на болничните листове. Веднага звъня в кабинета на ЛЛ- правят ми справка и там им дава , че Е качен в този регистър.  newsm78
Цитирай

Като ходиш в Нои вземи си ПИК - така ще следиш всичко. Те от Нои все нещо не им е на място.
Цитирай

имам ПИК, ще си направя справка.
Преиздадения болничен съм го дала на счетоводството в срок и са го подали. Обаче второто писмо е до ЛЛ и в него пише, че е направена справка и го няма в ел. регистър. А днес сестрата ми прави справка от кабинета и за този болничен й дава , че Е качен.
Цитирай

С твоя пик провери, ще видиш кой какво и кога е качил.
Цитирай

Има проблем с приемането на болничните- лекарите ги подават, получават потвърдителни писма от НОИ, че са приети и всичко е на ред , но в НОИ ги няма. При мен е такъв случая.
Цитирай

Пловдив

Има проблем с приемането на болничните- лекарите ги подават, получават потвърдителни писма от НОИ, че са приети и всичко е на ред , но в НОИ ги няма. При мен е такъв случая.

Как разбираш,че ги няма в НОИ?Работодателят представил ли ги е в НОИ?Без последното,няма как да имаш плащане и няма как да ти фигурират в справката на НОИ за представени документи от РАБОТОДАТЕЛ
« Последна редакция: пт, 17 фев 2017, 11:39 от ♥Elfita♥ »
Цитирай

София

И при мен е така. Счетоводителката ми е подала болничния, но от НОИ казват че при тях няма подаден от болницата болничен с този номер (по справка от болницата е подаден още на 25.01. и при тях е получено потвърдително писмо).
Цитирай

От страна на осигурител всичко е подадено и нямам проблем там, а разбирам че го няма от справка по ПУК И ЕГН,говорих с НОИ и с личен лекар- проблем имат явно медицинските заведения.
Цитирай

Моя случай беше подобен:
Преиздаден болничен, анулиран стар - счетоводителя подава, в НОИ не го виждат, ЛЛ твърди, че е пратен.
Говорих със служител на НОИ и ми каза, че пробл. е в ЛЛ. (не качен както трябва), след справка по ПИК и ЕГН се вижда , че го няма в база данни.
Отидох при ЛЛ и видях в системата, че не е цъкнат бутон към болничния  "Проверка в НОИ" и след като го направи мед. сестра, на секундата ми излезе в НОИ по справка с ПИК.

т.е. качен ама на половина, защото в справка в системата на ЛЛ му излиза, че е качен, а на справка в НОИ не се вижда.
« Последна редакция: пт, 17 фев 2017, 15:31 от Pukanka_ »
Цитирай

При съмнение за грешно изчислен болничен към кого да се обърнем?
Цитирай

Пловдив

При съмнение за грешно изчислен болничен към кого да се обърнем?

Пишеш мейл до НОИ,което ти обработва документите или опитваш на място
Цитирай

София

allcher, как се развиха при теб нещата?
Цитирай

Истината е че това безумие и тази бумащина превърнаха лекарите в бюрократи, за съжаление.
Ако всички си имахме здравни карти, с които да се чекираме и да потвърждаваме било амбулаторен лист от преглед, било престой в болница, нямаше да се пише, печата и разнася още хартията.
Моето GP работи с мед. сестра и административна сектретарка, която само налива данни и печата, и подпечатва, и разнася разни документи.
Познайта кога им остава време да следят приети ли са в НОИ болничните листове...
Не проумявам за 19 години какво се е променило в НЗОК, само събират данни без да дават, не е нормално. Наличен е справочен режим само с ел.подпис, защо няма достъп до всичко подадено за теб за всички други твои лекуващи лекари?
И от време на време по един като предпоследния министър на здравеопазването, светещ, сияещ мамин сладък...
А приет документ в НОИ е невъзможно да не се вижда...Проследете справочните режими с ПИК и ще им хванете дирята.
Цитирай

allcher, как се развиха при теб нещата?
Личния го подаде отново и вече ми е изплатен:)
Цитирай

В големите очи на малчо, а географски - София.

Здравейте!
Бях болничен от 13.03. до 19.03 , в сайта на НОИ болничния е заведен и се вижда.
Пари още не са преведени, а на страницата пише, че до 10 работни дни се изплащат  Thinking
Къде мога да видя защо нямам превод, или да се обадя в НОИ?
Цитирай

Pomorie

Здравейте!
Бях болничен от 13.03. до 19.03 , в сайта на НОИ болничния е заведен и се вижда.
Пари още не са преведени, а на страницата пише, че до 10 работни дни се изплащат  Thinking

Заведен в електронния регистър или подаден от работодателя?
Цитирай

София

Би трябвало да е подаден от работодателя, защото е от м. март. Срокът за подаването бил е 10.04., ако не се лъжа. 10 работни дни са минали на 26.04., но преди НОИ изплащаха пари вторник и четвъртък, би трябвало днес да бъде изплатен болничния, освен ако няма грешка или не е сменено нещо (не съм проверявала скоро).
Цитирай

В големите очи на малчо, а географски - София.

Здравейте!

Днес на обяд имам превод.
Гледах в сайта на НОИ, това ли ел.регистър?
Цитирай

Pomorie

Здравейте!

Днес на обяд имам превод.
Гледах в сайта на НОИ, това ли ел.регистър?

Пишете, че е заведен - имах предвид къде следите, че е заведен - в електронния регистър за болничните листове или при подадени документи и изплатени обезщетения, но щом имате превод, означава, че всичко е наред.
Цитирай

Да питам и аз...заведен болничен на 17.04 .трябва ли да ми се изплати ,понеже болницата от която е издаден още не ми го е дала 🤔🤔🤔а трябва да сьм от 10.04.до 25.04 .болничен .кажете какво да направя☺☺☺
Цитирай

Pomorie

Да питам и аз...заведен болничен на 17.04 .трябва ли да ми се изплати ,понеже болницата от която е издаден още не ми го е дала 🤔🤔🤔а трябва да сьм от 10.04.до 25.04 .болничен .кажете какво да направя☺☺☺

Щом не Ви е даден болничният, означава, че Вие не сте го представили на работодателя - съответно няма как да на този етап да Ви бъде изплатен.
Цитирай

Много благодаря за отговора ,а до колко време мога да го представя има ли таван .
Цитирай

София

Ако не се лъжа, срокът за представяне на болничен пред работодателя е 3 работни дни след края на болничния...
Цитирай

Представи колкото може по- бързо, поне те да хванат срока за входиране в НОИ, който мисля е 5-то число т.е. 5май.
Цитирай

Пловдив

Болничните от април се входират до 10 ти май
Цитирай

До 10-то число ли беше, още по- добре!
Цитирай

София

Въпрос: Моят болничен е от началото на месец април. Представен е на работодателя веднага. Понеже сме с изнесено счетоводство, работодателят го е дал на счетоводителите на 09.05. Кога следва те да го представят в НОИ? Защото си го следя с ПИК и все още го няма, а знам, че срокът е до 10 число.
Цитирай

Въпрос: Моят болничен е от началото на месец април. Представен е на работодателя веднага. Понеже сме с изнесено счетоводство, работодателят го е дал на счетоводителите на 09.05. Кога следва те да го представят в НОИ? Защото си го следя с ПИК и все още го няма, а знам, че срокът е до 10 число.

Би трябвало на 10.05 да са го подали.Тогава е срокът за предадени през април болнични на работодателя.Може обаче още системата да не го е обработила и затова да не го виждаш с ПИК.
Цитирай

София

Би трябвало на 10.05 да са го подали.Тогава е срокът за предадени през април болнични на работодателя.Може обаче още системата да не го е обработила и затова да не го виждаш с ПИК.
Подали са, но заради някакви промени от 01.05 системата не го е приела. И понеже попитах та го подадоха коректно.
Цитирай

Здравейте, моят въпрос е: 45 дневният ми болничен е от 19 април до 2 юни, кога трябва да ми бъде изплатен? В сайта на НОИ с ПИК кода си виждам,че е входиран от лекаря ми, но не виждам от фирмата където работя.
Цитирай

Pomorie

Здравейте, моят въпрос е: 45 дневният ми болничен е от 19 април до 2 юни, кога трябва да ми бъде изплатен? В сайта на НОИ с ПИК кода си виждам,че е входиран от лекаря ми, но не виждам от фирмата където работя.

За входиране от работодателя проверете от тук - http://appreports.nssi.bg/reportegnpopdoodocsandpayment/
Би трябвало вече да Ви е входиран - срокът за това беше 10.05.
Цитирай

Точно от там проверявам, но последно е този болничен, който ми е до 19 април. Няма го този 45 дневния.
Цитирай

Pomorie

Точно от там проверявам, но последно е този болничен, който ми е до 19 април. Няма го този 45 дневния.

Свържете се с работодателя си, за да попитате кога ще Ви бъде внесен и защо се бавят.
Цитирай

Ако болничният лист е предаден на работодателя през май, то срокът за входирането му е 10.06
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-73 от 73 отговора