Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора

София

Zdraveite mamcheta Smile
Dyshteria mi e na 7 meseca i ot niakolko dni i davam sutrin popara, obache maj ne i se nravi mnogo Crying or Very sad  Chuvala sqm che vmesto popara moga da davam kasha. Viarno li e tova i ako e taka sireneto koeto e v poparata kak da go davam, v kashata li???
Dajte syvet zashtoto neznam kakvo da pravia s tova zloiado dete Crying or Very sad  Confused
Цитирай

Варна

Здравей Ванеса,
Когато започнах да давам на дъщеря си попара, първата седмица бе доста трудна. Явно е така с повечето деца, докато свикнат с новия вкус и материал, ако мога така да се изразя. Първо я пасирах, после й слагах по съвсем малко захар, и лека полека детето започна да я яде.Така че-имай търпение и бъди изобретателна! Very Happy
Цитирай

Варна

Дъщеря ми е на 1г. и 5 м. и никога не е яла попара. Как ли не пробвах да и правя и овкусявам попарата, но тя винаги я отказваше, а яде всички нейни съставки поотделно. В началото сиренето и го слагах в зеленчуковото пюре, а сега си го яде на парченца. Според мен няма нищо тревожно в това, че дъщеря ти не яде попара, слагай й сиренце и масло в зелечуковото пюре.
Цитирай

София, Дървеница

Здравейте!
Аз поставях в началота по една лъжица каша в попарата за подобряване на вкуса. После започнах да слагам по една бисквита. Тъй като синът ми не обича вкуса на сиренето, бъдете изобретателни...
Цитирай
Синът ми е на 7 месеца и яде попарата само ако е пасирана. Опитах да му я давам намачкана, за да започне да привиква стомахчето към по-груби храни, но не я хареса.  Да не би да е от това?
Също така можеш да опиташ да смениш маслото или сиренето с други марки.
Цитирай

Стара Загора

Здравей Ванеса, в началото правих попората на дъщеря ми със сухари вместо хляб, сирене, винаги пасирана и слагах съвсем малко захар и много й харесваше Laughing  От средата на осмия месец яде нормална попара с хляб и сирене без захар и непасирана Laughing На седем месеца й пасирах почти всички храни!

Да ви е сладко !!!
Цитирай

Пловдив

Моят син също се мръщеше в началото на попарата. Когато започнах да я правя със сухари започна да я яде, но в началото я пасирах и му я давах с шишето. После сам изяви желание да я яде с лъжица. Е ако пък изобщо не я иска може да и даваш сиренцето с пюрето както казва Snezha. Малките човечета си имат своите предпочитания и вкусове! Laughing
Цитирай

при ОП

Защо изобщо трябва децата да ядат попара Question На мен ми звучи толкова гадно и как да му дам на малкото човече нещо, което аз изобщо не обичам, само защото то трябва да го яде Question  Question  Question
А, Снежи, кажи ми какво ядеше дъщеря ти вместо попара Question
Цитирай

Пловдив

Афродита, можеш да даваш всичко ,което даваш за следобедна закуска! Но сутрин давай едно ,а следобед друго, за да има разнообразие и да не омръзне някоя храна. Wink
Цитирай

при ОП

Цитат на: Rali
Афродита, можеш да даваш всичко ,което даваш за следобедна закуска! Но сутрин давай едно ,а следобед друго, за да има разнообразие и да не омръзне някоя храна. Wink

Аха, ясно, благодаря ти Wink  Exclamation
Значи, може сутрин - овесени ядки, след обед - ориз или грис, вместо попара Laughing  Laughing  Laughing  Exclamation
Цитирай

Варна

Цитат на: AFRODDITA
Защо изобщо трябва децата да ядат попара Question На мен ми звучи толкова гадно и как да му дам на малкото човече нещо, което аз изобщо не обичам, само защото то трябва да го яде Question  Question  Question
А, Снежи, кажи ми какво ядеше дъщеря ти вместо попара Question

Напълно съм съгласна с теб и аз не мога да ям попара, макар че известно време натисках малката да я яде. Smile .
В началото вместо попара и давах кисел или каша, а после когато стана на 9 м. започнах да вземам храна от детската кухня и предиобяд и давах супичката от кухнята, като в нея слагах допълнително изкиснато сирене.
Цитирай
Сииреновата попара е нещо много хубаво за малкото дете. И е добре да яде попара поне до 12м. възраст, и не може само защото майката не харесва това или онова да лишава детето от това или онова. Това е все едно, майката и бащата да не ядат плодове и зеленчуци защото не им харесва и заради това дайте и детето да не яде плодове и зеленчуци. Точно обратното, навиците за хранене трябва да се променят на семейството за да може детето да вземе пример, иначе откъде ще се научи? Същото е за попарата.
Цитирай
Здравеите Exclamation Почти всички деца не харесват попарата от начало,но след 1-2 седмици я ядат с удоволствие.Аз имам 2 деца и до ден днешен ядат попара(едното е на 2 год,а другото е на 3год и 7 мес)Никога не съм я пасирала.От началото просто я бърках докато стане почти като каша,но не съм я пасирала.Не е задължително да даваш попара,но имаш много малко разнообразие от храни на тази възраст и е хубаво ако научиш детето си да я яде.                                                                                                     Желая на всички мами много усмивки Laughing  Laughing  Laughing
Цитирай

при ОП

Цитат на: Кармелита
Сииреновата попара е нещо много хубаво за малкото дете. И е добре да яде попара поне до 12м. възраст, и не може само защото майката не харесва това или онова да лишава детето от това или онова. Това е все едно, майката и бащата да не ядат плодове и зеленчуци защото не им харесва и заради това дайте и детето да не яде плодове и зеленчуци. Точно обратното, навиците за хранене трябва да се променят на семейството за да може детето да вземе пример, иначе откъде ще се научи? Същото е за попарата.

Напълно съм съгласна с теб, Но ... само за последната част. Изключително много държа, синът ми да яде плодове и зеленчуци, именно по тази причина приготвям плодовите пюрета от пресни плодове и зеленчуковите сама у дома Exclamation
Цитирай

Варна

Цитат на: Кармелита
Сииреновата попара е нещо много хубаво за малкото дете. ............., и не може само защото майката не харесва това или онова да лишава детето от това или онова. .

Напълно съм съгласна!Аз и до ден днешен сутрин си хапвам попара от време на време, защото много я обичам. Вярно е,че е въпрос на вкус, но този вкус се възпитава от ранна възраст. Смятам, че родителя е длъжен да предостави на детето си разнообразие, а то като порасне само ще реши какво да яде или да не яде. Мен се опитваха да ме убеждават, че е добре да не го захранвам изобщо с месо, защото то било вредно (това са думи на вегетарианец, естествено), ама нещо не бяха много убедителни доводите му.... Rolling Eyes
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 16 отговора