С какво ви дразнят свекървите – 72

  • 84 422
  • 860
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 6 921
В качеството си на каква 8 години по-рано Саня би имала право на глас къде да живее майката на гаджето й? За мен грешката й тогава не е била, че си е замълчала, а че е отишла да живее там при тези условия.
В качеството си на негова приятелка от 6 години, която идва да живее на семейни начала в едно жилище, което той в този момент купува с ипотека.
И ако Саня наистина искаше да се чувства съпричастна и у дома си, трябваше да подпише тогава или най- малкото, да се включи с принос в придобиването.
Да, правила го е, като е плащала ежедневни разходи, но това е просто съквартиранстване, колкото и зле да звучи, щом нищо друго не е уговорено.
Майката е била тази, която е " помогнала с пари първата година".
С колко и защо, никой не казва.
Ежедневни разходки може да бъде много и малко. В случая тя ясно отбеляза, че тези ежедневни разходи са и разходите на майка му, чиято заплата отива в друг дом. Освен това описа голям ремонт, който пак е плащан с техни пари. Той няма да може да плаща ипотека, ако тя не плаща сметките и не поема "ежедневните разходи". Много ми е странно като се каже съквартирантка - а че е наливала всичките си пари в това жилище 8 години нищо не е щом е записано на името на мъжа й.  ooooh!

# 856
  • София
  • Мнения: 24 839

А, Абсурд, ти кога се обърна на 180 градуса?
Въобще не съм се обърнала.
След 6 години гаджелък, да заживееш при него на семейни начала, с майка му, която дава пари за ипотеката, е глупаво.
Както писах, ако не е била сигурна, че ще правят семейство, та затова не е поставила въпроса за жилището, сега е малко късно да разреши проблема безконфликтно.

# 857
  • Мнения: 2 155
Нека да охладя малко страстите с
НОВА ТЕМА

# 858
  • София
  • Мнения: 3 687
Само че майката не дава пари за ипотека, в началото е дала някаква неизяснена по големина сума. Това преди колко години е било можем само да гадаем, както и големината на тази сума.

# 859
  • София
  • Мнения: 24 839
Само че майката не дава пари за ипотека, в началото е дала някаква неизяснена по големина сума. Това преди колко години е било можем само да гадаем, както и големината на тази сума.
Стига сме гадали- Саня се изнизва, като се заговори за тези неща.
Тя написа, че майката е помагала за ипотека през първата година.

# 860
  • София
  • Мнения: 27 988

А, Абсурд, ти кога се обърна на 180 градуса?
Въобще не съм се обърнала.
След 6 години гаджелък, да заживееш при него на семейни начала, с майка му, която дава пари за ипотеката, е глупаво.
Както писах, ако не е била сигурна, че ще правят семейство, та затова не е поставила въпроса за жилището, сега е малко късно да разреши проблема безконфликтно.
Саня беше писала "малка помощ първата година". Сега си връща помощта с безплатен хотел. Или може би това е срещу неговия дял от апартамента на бащата. Има много неясноти и варианти, така че не искам да намесвам тези пари. Иначе и аз написах, че не е трябвало да живее там, но след дъжд качулка...

Общи условия

Активация на акаунт