Странни движения с ръката бебе 7м

  • 16 055
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, за пръв път пиша в този форум, надявам се това да е точната тема.
Дъщеря ми е на 7м, от известно време забелязах, че прави странни кръгови движения с ръката;
Все едно се опитва да хване нещо с чупка в китката, повтарящи се еднотипни движения.
Също така си мърда и едното краче... този тик се проявява особено, когато е изнервена. Но има и случаи, когато го прави спокойна.
Притеснявам се дали има някакви неврологични проблеми. Водихме я на лекар и докторката каза, че трябва да се притесняваме ако това остане до една годинка. Според нея нямала проблем изглеждала здрава.
Някой да каже чувал ли е за нещо подобно, ще се радвам на някакъв съвет.

Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 221
Права е докторката, на тази възраст просто координацията не е съвършена, мускулния тонус може би още е повишен. Когато бебе си мърда едното краче, това не е тик Simple Smile Обикновено е точно така - мърда само едното краче. Ако смените позата, или в друг ден, ще забележите, че мърда само другото краче Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 918
Моята е на 8м и половина и понякога си върти ръката от китката и си я разглежда, също прави резки отсечени движения с някоя от ръцете, нещо като блъскане в бедрото, както и когато си пие млякото, пак с едната ръка удря по шишето. Предимно когато и се спи. От съвсем малка е така, но ми се струва че намалява и не го прави толкова често.

# 3
  • Мнения: 4
Добавих видео в началото преди да фокусира камерата се вижда най-ясно за какво говоря.
Просто не мога да си представя че ще чакам още няколко месеца под напрежение всичко наред ли е или не Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 8 596
Синът ми си въртеше така стъпалата и по-скоро пръстите на краката.Не съм забелязала да го прави с ръце, но може и да се е случвало.
Обичайно, когато гледаше нещо или му е забавно, започваше да се клати и да си върти стъпалата. Ръцете, обикновено, ги стискаше в юмруци.
Отмина това, от много отдавна не го е правил.Да кажем от годинката(сега е на година и 11м.).
Няма проблеми, малко по-бавно достига "milestones"...не знам как е на български  Embarassed  Започва рано да сяда, но пролази на година, проходи на година и половина.Но си е добре и не знам дали тези движения имат нещо общо с другото.

# 5
  • Мнения: X
Моето си въртеше ръцете от китките като да завива крушки... И аз се притеснявах, но мина след няколко месеца, и друга майка, с която споделих ми каза, че найното тъкмо е спряло с крушките.

# 6
  • Мнения: 2 089
Моята госпожица си въртеше така стъпалото, докато сучеше. Много сладко ми беше, не съм си и помислила да се притеснявам

# 7
  • Мнения: 1 308
И според мен няма нищо притеснително. Моята дъщеря пък допреди няколко месеца си удряше лявата ръка постянно със замах. Слагайки я в столчето за хранене, удряше силно по таблата отпред, седнала в леглото сред играчки пак така. Доста се бях притеснила, даже бях питала и тук във форума, но отговор така и не получих. С времето отмина.

ПС Момиченцето ви на 7 месеца има тооолкова много коса, а моята - на почти годинка няма за една фибичка 
Mr. Green

# 8
  • Мнения: 28 704
На тази възраст не е развита добре финната моторика. Спомням си, че и моят син беше така, все едно му треперят ръчичките и пръсчетата. Не виждам защо се притеснявате, бебетата си махат с ръце... . Peace

# 9
  • Мнения: 2 181
На какъв лекар водихте детето?Ако не е детски невролог ви съветвам да отидете на такъв.По-добре излишен преглед от специалист, отколкото загуба на време, ако има проблем.

# 10
  • Мнения: 38 947
Един от най добрите невролози, проф. Иван Чавдаров отговаря на въпроси тук във форума. Ето я темата. Сигурна, че ще получите най- адекватният отговор на притесненията ви.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=318698.1110;topicrefid=20

# 11
  • София
  • Мнения: 2 356
и аз съм ЗА преглед при невролог, по добре излишно иди и се успокой или ако има нещо, да се хване по навреме
Пиши после

# 12
  • Мнения: 4
Благодаря за съветите и успокоенията, като има развитие по въпроса ще пиша.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 221
От раждането досега нормален ли е неврологичния статус - Бабински, автоматично ходене и т.н.? (знам, че повечето педиатри по здрвна каса изобщо не го проверяват...., ) Това движение с ръчичката само на едната ръка ли се наблюдава, или и на двете? Кога го забелязахте?
Не знаех, че има тема с консултант невролог, мерси за линка, сигма  Peace

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Видеото при мен не тръгва, но и моят съвет е за консултация с невролог. Моята дъщеря правеше едни подобни движения, но заспивайки. Бяха ми изкарали акъла, че е епилепсия, но след няколко консултации и ЕЕГ се оказа, че и няма нищо. Най-накрая случихме на доктор, който ми обясни, че е от неразвитата нервна система и ще го израсте. Беше на 6 месеца и малко тогава и към деветия месец всичко отшумя.
Мисля че и при вас всичко е наред. Нека да я видят за всеки случай, както са ти казали по-добре един преглед повече, отколкото изтърван момент.

Общи условия

Активация на акаунт