Бързи здравословни въпроси и отговори – 4

  • 63 558
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 816
Добре дошли!

Заповядайте в четвъртата поред тема, в която споделяме личен опит, полезни непрофесионални съвети и практики от здравословно естество. doctor

Моля, имайте предвид, че обсъжданите в темата идеи и предложения следва да служат само за насока към подходящ специалист, който да назначи адекватно на заболяването или здравословния проблем лечение. Съветите в темата не бива да бъдат приемани като диагноза и не трябва в никакъв случай да са повод за самолечение!

Линкове към старите теми: #1, #2 и #3.

Моля, вместо запис, отговорете на въпроса: "Имате ли понастоящем някакви здравословни оплаквания от неизяснено естество, за които се чудите към какъв тип специалист да се обърнете?", или просто копирайте въпроса си от миналата тема, ако е бил публикуван непосредствено преди отварянето на новата тема, и по тази причина е останал без отговор от останалите потребители.

Моля, нека спазваме благия тон и съблюдаваме добронамереността в изказа си. Благодаря! bouquet

Последна редакция: чт, 11 май 2017, 12:12 от Tatti

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И аз тук.
Имам тежест много, много ниско долу (след полов акт) и се моля да не е поредния цистит.
Напоследък се случва (макар и много рядко) някак за секунда да си усетя сърцето (претупва по-силно).

Последна редакция: сб, 12 ное 2016, 14:44 от Д и д и

# 2
  • Мнения: 22 867

DeVa®
Цитат
Явно не ти е от кръвното, то не е високо.
И мен ме болеше тези дни главата, което ми се случва изключително рядко, мерих кръвно, ОК си беше.
Да не си с някакъв вирус?

Аз също бях с главоболие тия дни, мен също много рядко ме боли глава, и с повишено кръвно до 138/82, всъщност горна висока граница. Не знам кой как смята, но според мен  щом си минал 120/80, явно има някакви причини. Някак не ми се струва, че било нормално да имаш кръвно до 140 горна граница и да не е проблем. Не мисля, че е вирус, но се чувствах като парцал, изморена, спи ми се. Слава богу, трая около 3 дена, вече съм наред, днес съм кукуряк. Може и от времето да е, знам ли....... newsm78 Peace

# 3
  • Мнения: 612
Здравейте,момичета! Simple Smile
На какво може да се дължи,кафявото зацапване?
Вече,близо седмица не е спряло. Отначало само кафяво,после
примесено с кръв и пак само кафяво,с непостоянни болки. Притеснено ми е ,защото правим бебе и не знам дали има общо. Оглеждам се за компетентен АГ,затова бавя прегледа,но другата седмица със сигурност ще отида. Просто ми е писнало от "нищо ти няма" и сега имам киста,утре не. Знам,че моята АГ,няма да обърне внимание и този път ,държа да се информирам,преди да се доверя. Wink

# 4
  • Мнения: 54 058
Здравейте,момичета! Simple Smile
На какво може да се дължи,кафявото зацапване?
Вече,близо седмица не е спряло. Отначало само кафяво,после
примесено с кръв и пак само кафяво,с непостоянни болки. Притеснено ми е ,защото правим бебе и не знам дали има общо. Оглеждам се за компетентен АГ,затова бавя прегледа,но другата седмица със сигурност ще отида. Просто ми е писнало от "нищо ти няма" и сега имам киста,утре не. Знам,че моята АГ,няма да обърне внимание и този път ,държа да се информирам,преди да се доверя. Wink

Как така няма да ти обърне внимание???
Сменяй я!
Тест прави ли?
Нещо хормонално е, или си бременна.

# 5
  • Мнения: 612
Не съм правила тест. Реално ,закъснение нямам, до М остават 2-3 дни.

# 6
  • Мнения: 82
Здравейте!
Прочетох и друг въпрос подобен на моя и вашите отговори.
От известно време имам киселини и оригване преди и след хранене,с Талцид и подобните му
резултат нямаше.По препоръка на лекар започнах да вземам Ранитидин.След колко дена ще има резултат?

# 7
  • София
  • Мнения: 5 198
Таня, да не би да е късна овулация newsm78
Най-добре лекар.

# 8
  • Мнения: 1 326

DeVa®
Цитат
Явно не ти е от кръвното, то не е високо.
И мен ме болеше тези дни главата, което ми се случва изключително рядко, мерих кръвно, ОК си беше.
Да не си с някакъв вирус?

Аз също бях с главоболие тия дни, мен също много рядко ме боли глава, и с повишено кръвно до 138/82, всъщност горна висока граница. Не знам кой как смята, но според мен  щом си минал 120/80, явно има някакви причини. Някак не ми се струва, че било нормално да имаш кръвно до 140 горна граница и да не е проблем. Не мисля, че е вирус, но се чувствах като парцал, изморена, спи ми се. Слава богу, трая около 3 дена, вече съм наред, днес съм кукуряк. Може и от времето да е, знам ли....... newsm78 Peace

И аз днес съм малко по-добре,над 115 не се вдигна кръвното.И главата ужасно ме болеше предните 2 дни,а никога през живота ми не ме е боляла.И пулса ми винаги е бил много ускорен,а преди минути мерих и беше 70  Rolling Eyes Много спах тези дни.Дано минава тази гадост,с ниско кръвно се чувствам защитена  Confused

# 9
  • Мнения: 612
Таня, да не би да е късна овулация newsm78
Най-добре лекар.
Не знам. Обичайно ли е кафявото т-е при късна О ? newsm78

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
На какво може да се дължи,кафявото зацапване?
На много неща. Иди на лекар. Ако трябва я смени "твоята", по-добре да отидеш и да се окаже нещо безобидно, отколкото да има проблем, а да не се реагира навреме.
Може и да си бременна.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 26 188
Носих тежка чанта и нещо ми прищрака в китката,вече почти месец имам тъпа болка при някои движения на ръката. Не е подута.Дали с масажи и компреси мога да облекча това състояние?

# 12
  • София
  • Мнения: 5 465
масаж е рисковано, ако масажистът не знае какво прави. компрес - също. студен или топъл? ако не знаеш, дали има разтягане, навяхване, пукване, как ще знаеш какъв вид компрес да сложиш?
просто я стегни и не натоварвай много за известно време. естествено, посещение при лекар също трябва да предвидиш.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 26 188
Мерси

# 14
  • Мнения: 47 897
Моят неизяснен проблем е алергия, имам ринит, обриви и астматични пристъпи от алергията...но не искам да ходя на лекар, защото тъпчат противоалергични( от които ми се спи) и кортикостероиди ( от които качвам много кила)
И хомеопатия не ща, щото са шарлатани...и те така си карам...ужасно е

Общи условия

Активация на акаунт