Бързи здравословни въпроси и отговори – 4

  • 63 797
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 889
Ами отиди със снимката при добър УНГ , според мен

А да препоръчате някой добър? За София става въпрос.

# 661
  • Мнения: 47 963
Аз ходих при д-р Златков в Токуда, но малко спорихме, защото аз не исках кортикостероидите на инжекции, с които той ме беше засилил. Иначе това си е стандартна терапия и той няма вина за това Simple Smile
Кюлев също е добър и търсен.
 Но пък там поне имат компютри и умеят да боравят със снимките/дисковете и т.н. и ще погледнат
За други не знам аз лично Simple Smile

# 662
# 663
  • Мнения: 13 532
Ами отиди със снимката при добър УНГ , според мен

А да препоръчате някой добър? За София става въпрос.
http://www.zdravnaposhta.net/post/index.php/humanni/1459-sofia-o … r-ala-sabah-kamel

# 664
  • Мнения: 1 889
Благодаря, ще се възползвам от препоръките ви.

# 665
  • Мнения: 5 849
Значи, че си супер и нямаш никакъв риск от запушване на кръвоносните съдове. bouquet

Да ти кажа, много бих се радвала, ако е така, но дълбоко се съмнявам в горното. Confused Моите триглицериди, макар да съм с ИР, са 0.72 - бих казала, добра стойност - но преди няколко години получих ужасна тромбоза на вената на ръката, с неустановен произход. Състоянието ми беше много сериозно, на всички е ясно за какво иде реч... Така че това, че триглицеридите са добре, не е гаранция за нищо, според моя опит.

# 666
  • Мнения: 5 636
Момичета( и не само  Blush) днес докато "ровех" в цветята в Лидъл съм се одрала някъде в металните им рафтове. Две недълбоки драскотини под 1см. са, но потече кръв. Промих със спирт след около половин час, и не ми се ходи за такава драскотина по лекари. Мислите ли, че е неонходимо да се бие инжекция за тетанус?

# 667
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Според мен не е необходимо.

# 668
  • София
  • Мнения: 11 977
Значи, че си супер и нямаш никакъв риск от запушване на кръвоносните съдове. bouquet

Да ти кажа, много бих се радвала, ако е така, но дълбоко се съмнявам в горното. Confused Моите триглицериди, макар да съм с ИР, са 0.72 - бих казала, добра стойност - но преди няколко години получих ужасна тромбоза на вената на ръката, с неустановен произход. Състоянието ми беше много сериозно, на всички е ясно за какво иде реч... Така че това, че триглицеридите са добре, не е гаранция за нищо, според моя опит.
Тромб в кръвта няма нищо общо с триглицеридите.

# 669
  • Мнения: 5 849
Тромб в кръвта няма нищо общо с триглицеридите.

Именно, аз казвам същото. Peace Изобщо не си защитен от запушване на кръвоносните съдове, дори и да си с ниско ниво на триглицеридите, както съм аз.

# 670
  • Мнения: 54 347
Тромб в кръвта няма нищо общо с триглицеридите.

Именно, аз казвам същото. Peace Изобщо не си защитен от запушване на кръвоносните съдове, дори и да си с ниско ниво на триглицеридите, както съм аз.

Не можа да разбереш какво каза Змия.
Триглицеридите имат връзка с образуването на плаки по кръвоносните съдове, не на тромби.
И двете могат да причинят запушване, но са коренно различни.
Образуването на тромби е свързано с гъстотата на кръвта, не с диаметъра на съдовете.

# 671
  • Мнения: 5 849
Напротив, разбрах я, просто влязох в нейния тон на "неразбрала". Wink

Ти пишеш за запушване на кръвоносните съдове обобщено в предния си пост, никъде не споменаваш, че триглицеридите елиминират само част от причините за различните видове запушване, а казваш, че няма никакъв шанс за това. Именно тази неточност се опитах да поправя. Peace Ето:

Значи, че си супер и нямаш никакъв риск от запушване на кръвоносните съдове. bouquet
Триглицеридите имат връзка с образуването на плаки по кръвоносните съдове, не на тромби.
И двете могат да причинят запушване, но са коренно различни.

# 672
  • Мнения: 54 347
Мисля, че за повечето хора е ясно, че изследването на липидния профил, който включва въпросните триглицериди се отнася само за мастните отлагания. Не съм обобщила, а не допуснах, че може да смесиш тромбоза с натрупване на мастни плаки.
Просто едното няма връзка с другото.

# 673
  • Мнения: 5 849
Не съм обобщила, а не допуснах, че може да смесиш тромбоза с натрупване на мастни плаки.
Просто едното няма връзка с другото.


Съгласна съм, че е въпрос на недоразумение, но и горното изобщо не е вярно. Ето произволен цитат от нета: "Образувалата се плака постепенно нараства. Твърде често плаката се разрушава и съдържимото се освобождава в артерията. Това предизвиква образуването на тромб, който блокира движението на кръвта." - всяка произволна статия в Интернет показва връзката между плаките и тромбите. Много тясно свързани са. Peace Тромб може да се образува по най-различни причини.

# 674
  • Мнения: 54 347
Да, не съм специалист, аз за себе си го разбирам. Тромбите са съсиреци. Плаките са мастни натрупвания.
За разреждане на кръвта и предотвратяване на тромби се изписват лекарства от рода на синтром.
Те обаче не действат на мастните плаки.

Общи условия

Активация на акаунт