Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 12

  • 80 453
  • 782
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 13 082
За shifior.com незнам,но въпросите от автоизпит са едно към едно с тези на реалния изпит пред ДАИ,барабар с правиписните грешки Mr. Green

# 226
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Аз уча от това, но въпреки всичко имам и закона (пак на Зебра). Казаха ми да си купя хартиени листовки (зебра имат за 2016), при което аз казах че няма смисъл, тъй като решавам от интернет. Но всъщност като ми обясниха имало смисъл - на приложението като решаваш не знаеш дали ще видиш всички въпроси. Накрая може да се получи така, че на изпита да видиш въпрос, който за сефте да ти се падне и да гледаш тъпо. Законът на Мърфи е в пълна сила (поне при мен). Така с хартиените обхващаш абсолютно всички възможни комбинации.

Впрочем приложението, което ще ползват на изпита с таблетите е това, така че може да се упражнявате директно на него (Има го в гугъл плей с едно У за иконка) Wink

# 227
  • Мнения: 13 082
Аз на изпита си не видях нито едни въпрос,който да не го бях виждала. Laughing  а и ако си научила добре закона,няма защо да те притеснява въпрос,който ще видиш за първи път Peace

# 228
  • Мнения: 5 820
За shifior.com незнам,но въпросите от автоизпит са едно към едно с тези на реалния изпит пред ДАИ,барабар с правиписните грешки Mr. Green

    Хахаха така ли? Тогава трябва да се засиля да решавам листовки от сайта avtoizpit.com.

# 229
  • Мнения: 5 820
Аз уча от това, но въпреки всичко имам и закона (пак на Зебра). Казаха ми да си купя хартиени листовки (зебра имат за 2016), при което аз казах че няма смисъл, тъй като решавам от интернет. Но всъщност като ми обясниха имало смисъл - на приложението като решаваш не знаеш дали ще видиш всички въпроси. Накрая може да се получи така, че на изпита да видиш въпрос, който за сефте да ти се падне и да гледаш тъпо. Законът на Мърфи е в пълна сила (поне при мен). Така с хартиените обхващаш абсолютно всички възможни комбинации.

Впрочем приложението, което ще ползват на изпита с таблетите е това, така че може да се упражнявате директно на него (Има го в гугъл плей с едно У за иконка) Wink

   Има хартиени листовки пак на Зебра. Не знаех. Пак ли от книжарница се купуват? И при мене е с всичка сила "Законът на Мърфи". Може да ми се падне въпрос, който да не съм го срещала в приложението. Също мониторът на компютъра много ми изморява очите.

# 230
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Има, да - Цъкни ме нежно  Wink
Жалко че са за 2016, но като гледам в предстоящите издания няма да ги подновяват, така че и аз ще си ги купя, нищо че са миналогодишни. Прерових няколко книжарници, всеки казва "нямаме, сега свършиха, не знам кога ще зареждаме пак", така че май ще поръчвам онлайн.

# 231
  • Мнения: 5 820
Има, да - Цъкни ме нежно  Wink
Жалко че са за 2016, но като гледам в предстоящите издания няма да ги подновяват, така че и аз ще си ги купя, нищо че са миналогодишни. Прерових няколко книжарници, всеки казва "нямаме, сега свършиха, не знам кога ще зареждаме пак", така че май ще поръчвам онлайн.

   Благодаря. Ще потърся в книжарниците и ако ги няма, ще поръчам и аз от онлайн.

# 232
  • София
  • Мнения: 102
Аз да попитам, преди да се запиша на курс ли вече трябва да съм прочела закона? Само си търся причини да отлагам и сега това ми е Simple Smile

# 233
  • София
  • Мнения: 941
А помагалото ако взема, закона има ли нужда да купувам? Или закон и листовки да взема..? newsm78  Виждам коментар в една от онлайн книжарниците за това помагало, че е адски объркващо и подвеждащо...вие как мислите, които сте го чели? На мен само това ми трябва-да е още по-объркващо от закона( ако е възможно изобщо да има по-объркващо от него... Crazy  Mr. Green), който опитвах да прочета преди година и половина и така и не стигнах до никъде.. Laughing

# 234
  • Мнения: 13 082
Честно казано,аз имам само закона,който така или иначе прочетох само веднъж. И решавах листовки в автоизпит. Взех изпита от първия път. Какво ви притеснява,че така напирате да купите всичко,което се продава?

# 235
  • София
  • Мнения: 941
Не напирам да купя всичко, а просто искам съвет кое ще ми бъде най-полезно и най-разбираемо, защото на мен лично закона ми беше адски скучен и някои неща  бяха неразбираеми за мен.. Както разбирам, не само на мен.. Mr. Green  Затова се чудя помагалото дали ще е по-полезно. bowuu

# 236
  • Мнения: 13 082
Зеленото помагало,което се показа 10 пъти вече взимайте. Пак казвам,аз четох само закона и решавах листовки,според мен няма смисъл от много от нещата. Като започнете да карате ще имате ситуации,които ги няма в нито един учебник. И също да знаете,че ако ще и да го назубрите закона тука с България всеки си кара по собствени закони,колкото и гадно да е. Казвам тези неща не с цел заяждане,а просто да си спестите главоболията,които аз не успях да си спестя Peace

# 237
  • София
  • Мнения: 941
Оо, да! Това е вече друга тема, че не се спазват никакви закони тук, не само по пътищата..И точно за това и не съм станала още шофьорка. Laughing Като гледам как карат и какви нелепи ситуации ми разказват и съм преживяла лично....включително и пукнатата ми глава преди години, заради един малоумник...., съвсем с нежелание ще карам тия курсове. Tired За съжаление..., нямам особен избор, защото няма шофьор в нашата двойка и ще има нужда. То си е необходимост вече. Да закараш детето до детска, у-ще, да отидете някъде без да сте зависими от колата на приятели и да се съобразявате само.. Tired

# 238
  • Пловдив
  • Мнения: 1 039
Момичета, някой може ли да ме ориентира къде точно се намира БЧК в Пловдив? Някои ми казват няква пресечка на Иван Вазов, а други пък на съвсем друго място ме карат. Трябва да се запиша, защото някой пусна слуха че няма свободни дати до юни чак  Shocked

Също така да сте наясно колко се плаща за повторно явяване на външните изпити (теория и практика) - ей така, да съм подготвена психически, защото особено за изпита по кормуване се носят легенди за Тютюнджийски...

БЧК учебен център - там, където се кара за първа долекарска помощ за шофьори е в една уличка зад бившето заведение Папараци. - 032 632 566. Обаждаш се и ти казват за кога може да си запазиш дата. От 09:00 до около 16:00 е - цял ден отлита. За външен по теория не знам, но за пракиката - на мене ми взеха 50 лв. за самия изпит + 4 допълнителни по 20. тамън 2 пъти повторих упражнението.
За Тютюнджийски - първия и третия път бях при него, като първия път ме скъса - развика се много и се гипсирах хептен. Втория път ми се падна друг инструктор, бях сигурна в себе си и карах наперено и ме спраска на половината маршрут. В една малка уличка на с предимство дясностоящ паркирал бус, зад буса - празно, викам, ще мина, но успоредно на буса имало кола... и до там. Третия път пак при Тютюнджийски. Като видях лошо ми стана, бях сигурна, че ще има и четвърти, но го взех. Човека се държеше добре, даже пускаше майтапи. Така, че е късмет. Кураж и увереност и няма да се предаваш.

За теорията аз не бях учила/чела нищо предварително. Ходех на занятията, там основно диктуваха Закона за движение по пътищата и Правилника по прилагането му. Никакви допълнителни учебници и книги не съм купувала, прочетох по два пъти нормативните актове и решавах листовки само от автоизпит. Теорията на вътрешен я изкарах с 2 грешки и 95 точки, на външен с 1 грешка и 97 точки. За разлика от практиката.... Embarassed
Но по-важно е, че вече имам книжка и кола и карам усилено - с инструктор съпруг. Така, че който не е решил, той не е изкарал. Щом аз мога, значи и вие можете. Стискам палци на всички.

# 239
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Ванче, благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт