Дете на 2 години не говори

  • 4 513
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 226
Здравейте
Като, че не отдавах много значение на темата.Но днес се замислих,че сме на 2 годинки и половина, но трудно редим изречения.Само неща от сорта Мамо стани. Тате стани. Искам още.Искам пица.Маша и мечока.и други подобни детски филмчета.Обръща се към близките с Бабо,Дедо, лельо, како.От детските сме взели и няколко думички на английски.Струва ми се малко.Кака й беше като че по-напред с материала на тази възраст.Верно е , че кака й върви малко по-будна ако мога така да кажа.Не знам трябва ли да се притеснявам за малката.?

# 16
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Djoi_34, синът ми е на 3 години и 1 месец и е на същото ниво горе-долу. Айде по това което си описала, да е с една-две идеи по-добре от дъщеря ти, но все пак е с половин година по-голям, а на 2.5 години беше с речников запас от 10 (едносрични и двусрични) думи.
Ако се тревожиш, се консултирай с логопед. Не ти казвам да не се тревожиш, но на мен ми се струва ОК това развитие. Все пак детето говори.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 591
здравейте мами
аз също имам притеснения към своето дете.на 1,7 г. сме не говорим още.с чуването мисля,че сме добре понеже като чуе любимата си реклама тича към телевизора.пуска си музикалните играчки и почва да се върти в кръг до като му омръзне и това го разбирам ,че играе на музика.но като му викна на името не се обръща или се обръща на 3 4 ми викане.като го питам къде е лампата той  поглежда към нея.дай ми топката и ми я дава.бяхме се учили да правим браво , но сега не иска.чета му приказки изслушваме ,но след 2 мин става и почва да си върти главата ,че не иска вече.като пуснем прахосмукачката,микровълновата или сешуара пак почва да се върти в кръг и се върти с отворени очи и гледа на криво.това са ми притесненията,но иначе много е палав.скача ,бяга катерим се навсякъде до където мо  каквото намерим то ни е играчка.много е активен.играе с играчки и като му омръзне става.като иска нещо ме дърпа.имаме играчка с купче с фигурки и играем заедно аз му показвам формата и къде трябва да пусне той пуска и научи 3 формички сега си ги пуска сам.аз слагам дърва на печката и той слага Simple Smile качваше се върху секцията където е телевизора там имаме и стъкло и се страхувах да не стане нещо и го ударих по дупето 2 3 шамара и вече не се качва.разбира ме ,но не приказва, но въртенето ме плаши.незнам какво да направя за да го стимулирам за да приказва.


Малко ми е трудно да разбера какво прави детето, какво - ти и какво споделяте двамата... И двамата ли се катерите навсякъде и заедно назначавате предметите за играчки, нещо... доста е объркано, извинявай.

# 18
  • Мнения: 3 314
Мами, моята дъщеря е с три родни езика и аз много се притеснявах, че затова неискаше да говори.
Доктора ми каза, че проговарянето не е проблем защото езиците се много а защото детето не е намерило още нужда да каже нещо.

Например децата, които са с мама вкъщи имат по- малка нужда от комуникация, защото мама знае и осигурява всичко веднага. В яслата има нужда повече да си каже какво иска.

Отделно от това нашето дете в рамките на 10 дена започна да говори в много сложни изречения и думи на 2г и 5м. Тя и преди ги е знаела, но не и е трябвало да ги ползва.

Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт