Проблем с инсталация на Windows 7

  • 2 187
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 44
Скоро инсталирах Уиндоус7 от флашка.
Срещнах доста трудности, защото харда ми е стар и имаше доста лоши сектори.
Не виждаше харда, както е и при теб.
Но аз съм на принципа "не може да не може".
Пробвах различни варианти - настройки на БИОСа, различни типове Уиндоус - ентерпрайс/профешъшъл, и каквото още се сетиш.
Ето какво проработи при мен:
1. вместо стандартния windows 7 usb/dvd download tool, използвах Rufus ot Zamunda.
2. в настройките на Rufus имаше избор между MBR и GPT за схема на дяла - едното работеше и успях да инсталирам с тази настройка, другото - не, лошото е, че не помня кое беше. пробвай и с двете последователно, ако не успееш да инсталираш от първия път.
3. Използвах хоум едишъна на Уиндоус - не съм сигурна, че има значение, но с другите по-тежки версии не стана.
Ами това с rufus не е ли само за флашки?Аз инсталирам от работещо CD,но не намира харда.
Казаха ми,че може компа да е настроен да инсталира стари версии на уин,намерих си XP обаче пак изписва "No hard disk were found.Please check connection."...Вече не знам как да го оправя.Дали харда не е заминал..Възможно ли е хард диска(тъй като както написах по-рано,той ми беше основен)да е бил разделен на дялове и като сме го разделили пак (първия път го намери,обаче инстал.пак спря някъде)да се бърка сега?Помагайте Cry

# 16
  • Мнения: 3 161
Четеш за livecd демек без хард, ако може да стане нещо.

# 17
  • Мнения: 44
Четеш за livecd демек без хард, ако може да стане нещо.
Извинявай,обаче не те разбрах особено  Mr. Green Joy
Може ли да го обясниш пак?

# 18
  • Мнения: 3 161
Има някакви live windows. Не се инсталира на хард а от диска си тръгва. За проби е.

# 19
  • Мнения: 44
Току-що свалих едно livecd  на флашка,но така не я разчита.В Биоса не виждам опция от 2.0 да стане 3.0 .Идеи? Joy

# 20
  • Мнения: 5 246
LiveCD с някой Linux, но на CD/DVD диск. Ако и тогава хард диска не се вижда, значи е заминал.

# 21
  • Мнения: 44
Ами инсталнах live cd с уин 7
С rufus направих флашката буутваща
Сега тръгна live cd и и ми намира някъв дял X:/ но е малък..някакви мега байти.Има стари системни файлове-2010 г.
От какво би могло да се е развалил?Дали не е разделен няколко пъти на дялове и за това да се бърка?

# 22
  • Мнения: 5 246
Вероятно лоши сектори. Пробвай с LiveCD с Linux.

# 23
  • Мнения: 44
Вероятно лоши сектори. Пробвай с LiveCD с Linux.
Ще опитам!Ще напиша дали е проработило

# 24
  • Мнения: 44
Вероятно лоши сектори. Пробвай с LiveCD с Linux.
Малко ми е трудно да се ориентирам с Linux.Зареди,но не знам от къде точно може да се види дали разпознава харда.Има само разни системни папки.

# 25
  • Мнения: 44
Знаете ли за програма,която може да сканира диска за лоши сектори и т.н. без Уиндоус?

# 26
  • Мнения: 44
Здравейте отново!
Купих си 2 нови харда и днес като ги свързах пак дава същата грешка!Те със сигурност работят!От какво може да е,защото вече не се досещам какъв може  да бъде проблема  Cry

# 27
  • Мнения: 44
И да завърша тази тема,която е стара,оказа се,че през цялото време проблема е бил в захранващия кабел,смених го и всичко тръгна гладко,както и стария хард си работи...Благодаря много на всички за помощта!

Общи условия

Активация на акаунт