Домакини 58/ Снежни забавления и топли празници!

  • 56 893
  • 739
  •   1
Отговори
  • при късмета
  • Мнения: 23 817
Д О М А К И Н И





Архив: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,
11, 12, 13,14 15, 16,17,18, 19, 20, 21, 22,23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30,
31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57

Албумчето ни:

Потребител и парола на ЛС

# 1
  • Мнения: 2 169
Пу първа  Heart Eyes
Ма ко, вали бе, не се шегувам. Тия по телевизорите не ги слушай  Naughty

# 2
  • Великобритания
  • Мнения: 1 973
ех за малко ме изпревари бе Вио
Ма ко мерси за темата
при нас слънцето едва едва се подава и е 6 градуса , ама мен ми е топло на сърцето
ММ сутринта ми донесе цветя и кафе (от бензиностанцията ) ама като станах и ги видях ми стана така хубаво
много се е разнежил миличкия ми , преди не беше чак така ..ама наскоро като му казах ,че е започнало да ми липсва вниманието му и явно се е усетил Simple Smile Simple Smile
 Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 38 945
Хайде на новата темичка!
Вио, дръж си го снега при теб!  До Коледната ваканция не искам да го виждам и чувам.
Мимито, като ти писне вниманието на ТМ ще го дадеш ли на заем?
Ма ко, ти няма ли да посетиш лекарчето ти? Как са болежките?

# 4
  • Мнения: 11 613

Добро утро!
Ма ко благодаря за новата тема  bouquet Кога си на лекар?
При нас е златна есен - 15гр. само за плаж  hahaha От утре го дават дъжд и падане на температурите до към 10-7гр... Изобщо и спомен няма от снега  Joy всеки ден чистим листата от градината и на сутринта тя отново е отрупана  Joy
Орхидеи гледах в Бг, но тук не става - където са големи прозорците кучето се излежава, а при малките прозорци светлината е малко, защото имаме много дървета, а деня е къс... Из градината имам много мушката - продължават да цъфтят, но и те там са си целогодишно, че при нас голям студ няма.
Изпратих малкия на училищна екскурзия и ще мятам да чистя къщата.
усмихнат ден ви желая  Heart Eyes

# 5
  • при късмета
  • Мнения: 23 817
Не бях на доктор, по други задачи ходих.
Няма и да ходя. Успокоителното е, че със сигурност не съм пукнала капачката. Няма синьо и няма оток. Не мога да сгъвам крака и ме боли като опитам, от раната. Оказа се, че не е само ожулено, а е по-дълбоко и раните са две. Коричката е по-дебела и при движение се пука и боли.Едната е отгоре, а другата на самата капачка, малко отстрани. Самите рани ме болят при сгъване, капачката даже като ми е спокоен крака мога да я мръдна и няма болка. От натъртването ме болеше и само като се отпусна на този крак, но вече не ме боли. Ще мине.
Иначе си куцам, защото не сгъвам крака като ходя, обаче с панталоните в/у раната няма друг начин. Ако обуя широк панталон, трябва чорапогащник да сложа, че ми е студено и същата работа. Стъпала и бордюри са ми най-трудни, иначе не ми е кой знае какъв проблем.
Мъжа ми каза, че наколенки щял да ми купи  hahaha Само се чуди старчески на Ливайн или обикновенни за колело

Някой да има наблюдения над ресторанти Май чойс? Интересува ме храната бива ли я и цените.

Мими, браво на твоя мъж

При нас е много студено, ако завали сняг се чудя няма ли да омекне времето. Иначе дадоха, че и в Русе е заваляло и Бонболина гледам, че е писала във фейса, че и при тях има.

Джейми и тя се загуби

# 6
  • Мнения: 2 169
Ма ко, има една дивотия - Окопник се казва, мазило за болежки разни. Нашите балерини го ползват и знам че със сигурност действа при болки в ставите и мускулите, натъртвания, навяхвания и прочее наранявания. Та ако искаш потърси го по аптеките, 4 - 5 лева е, поне да ти намали малко болката  Peace Hug
Тук снегът спря, остана само студът  Crazy
Отивам да пия кафе.

# 7
  • Мнения: 1 826
Ма ко мерси първо за темата. bouquet
Второ беж към лекар и за крака,и за настинката. Naughty
Вио що не снима да покажеш снега,че при нас скоро няма да има. Wink
Днес студено и тук.
Мими ми подсещай го по-често тмм. Laughing
Калинка как така зимуват вън мушкатите. newsm78 Да ти пращам и моите тогава за зимата. Joy
До одеве се чудих дали да прибирам или не,ама понеже ми беше студено днес и с щерката ги прибрахме.Поне тези от терасата,остана 5 бр само.Изметох листата и изчистих кои в хола настаних,кои долу свалих.А тези от двора.....не ми се мисли къде ще ги прибирам. ooooh! Днес се разходихме двете с щерката  телефоните платихме,календари за стена си взехме и джобни,после се прибрахме ,хапнахме и сготвих кисело зеле.Та тая вечер в студа хем червено винце за стопляне ще пийнем. Wink

# 8
  • при късмета
  • Мнения: 23 817
Аз говорих с ортопеда Писе. Той знае, че разбирам от тези болежки и много пъти ми е казвал, че добре обяснявам ситуации и симптоми, които могат да касаят проблем за който може да помогне. Че нали аз хванах тендовагинита на шефа, а го бяха преглеждали и той и педиатърката. Не, че бяха гледали точно тези стави де, но заради мен и двамата го бяха преглеждали много обстойно в това отношение и ортопедичен преглед имахме още един, освен полагащите се задължително.
Вио, имате ли още сняг, или не натрупа?

Отивам да правя поредните спагети

# 9
  • София
  • Мнения: 9 817
Бам при вас!
Моят мъж е на къщата и прави яко ремонти, а у нас женско царство. Ама ми липсва, де, признавам.
И понеже съм без него няма кой да ми стопира въображението, лошото въображение имам предвид, та съм влязла в едни филми с малката. Та да питам по-старите и по-мъдри от мен:
Скрит текст:
Когато беше на 2г и напипах топче в бузата, колкото съвсем малко грахово зърно. Педиатърката каза да не се притеснявам, мастно образувание.
Забравих го, обаче чааак към осмата и година покрай варицела , която изкара, го напинах къде случайно, къде не, отново.
Оттогава си го проверявам редовно и е там. Питала съм общо трима педиатри- двама казват, че е мастна тъкан, а едната педиатърка каза, че е лимфен възел. А преди две години ми се стори, че близо до него има още едно малко топченце, но е толкова малко, че трудно се напипва.
И двете си стоят така.. Не се уголемяват уж, въпреки че ми се струва, че като е болна се уголемяват леко, но може и да си внушавам.
Стоматолози съм питала, всички казват, че не е проблем. Но дефакто по-специални изследвания не сме правили.
И аз отвреме навреме изпадам в големи тревоги да не е нещо лошо това нещо.
Единият педиатър ми каза, че ако почне да расте ще го махнеме.
Мине , не мине и кака ви Валя се вкарва в тоя филм с топчето. ooooh!

# 10
  • Мнения: 1 826
Ма ко а как са ушите,ходи ли за тях и вземаш ли нещо.
Вале ще го израсте,а левкоцити как са ако сте правили.Пък може и  така да си стои,щом на нея не и пречи ,ти на 6 месеца го проверявай ,по-често -не.Та горе главата и остави тмм да  довърши ремонта спокоен. Hug
Е понеже видях прогнозата и спешно прибирах и останалите саксии. Ама ще видим др. къде ще нареждам.

# 11
  • София
  • Мнения: 9 817
Ми винаги са и били нормални левкоцитите като сме правили. Не че правим редовно, де, не помня откога не сме взимали. Дали пък да не и пусна едни кръвни изследвания?
Писе, на 6 месеца?! Laughing hahaha Ти въобще имаш ли представа  с кого си имаш работа в мое лице? Laughing Joy

# 12
  • при късмета
  • Мнения: 23 817
А и с ушите се оправих. Просто гледах да ми тече носа, да не правя задна хрема и да стои секрет там. Времето помогна в това отношение и на студа като излиза потича и на топло от студеното като вляза, още повече. Вече и секрети не правя, та може да се каже, че минава. Само, че вече съм с шапка и лента, врата и ушите да са ми на топло, че а ме надуха там, а пак отново
Вале, аз имам същия проблем и не знам на къде да се ориентирам. Ще трябва да питам личната. Като се парализирах първия път и ми направиха дупето на цедка от инжекции ми стана едно топче (забележете само къде  Laughing). Тогава казаха мастна тъкан и край. Стоеше си едни и същи размери 20 години. Преди няколко месеца порасна много бързо, буквално за месец стана тройно. И боли от време на време, но слабо, просто като легна на тази страна например и го натисна има еднократна болка. Пак спря да расте, но е чувствително и въпросното усещане го има от време на време.
Ама пусто много трудно стигам до мойта докторка, а какво остава на друг лекар.
И към зъболекарката съм се запътила от 2 месеца и там не мога да стигна.
Леле в последно време само се оплаквам  ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 9 817
Е, ма ко, това твойто си е точно мастно топче вероятно, нали там са ти били инжекции. ама като расте трябва да го види лекар и вероятно да го махнат.На мен така ми каза един лекар от личните, дето съм водила Мими- че ако не и пречи да не го пипаме, защото ако се махне има голяма вероятност да се появи отново. и зъболекари съм питала. едната зъболекарка даже ми каза, че е слюнчената жлеза това. Не знам.
И така толкова години вече...все си мисля ако беше нещо страшно досега да е дало някакъв проблем.
уж не чета вече из нета такива работи, ама понякога...
Хора, отивам да си сипя едно бяло вино, че нещо не се харесвам. Ако се захаресвам по някое време ще пиша.

# 14
  • Мнения: 38 945
Почвам да гледам сладкото състезание по Нова. Вие ще го гледате ли?
Ся да си кажа болежката. Имам гадна поза на ползване на лаптоп. Единия ми крак винаги е свит. После при изправянето първите крачки са болезнени. През другото време не боли. Това кремче за балерини, дали ще ми помогне и на мен? Ма ко, ако имаш друг изпитан крем да пишеш.
Вале, сипи си една чаша вино и се радвай на царството си! Ще забравиш и топчето! Blush

Общи условия

Активация на акаунт