Доминикана и Пунта Кана – отзиви? /тема 2/

  • 123 147
  • 780
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 105
Да се разпиша и аз в темата.
Планирам през февруари да отидем двамата с жена ми до ДР за една седмица.
Най-обичаме да си лежим на плажа и да се къпем, така че ще е достатъчно.
От фирмата, в която работя, имам най-различни отстъпки за почивки и се спрях на следните предложения:

Viva Wyndham Tangerine**** - 7 нощувки на AI база, пътуване с Кондор от Германия за 799 евро/човек

Luxury Bahia Principe Ambar Green***** - 7 нощувки на AI база, пътуване с Кондор от Германия за 1099 евро/човек

Viva Wyndham Dominicus Palace****  - 7 нощувки на AI база, пътуване с Кондор от Германия за 899 евро/човек

Viva Wyndham V Samana***** - 7 нощувки на AI база, пътуване с Кондор от Германия за 1019 евро/човек

Grand Paradise Playa Dorada Hotel**** - 7 нощувки на AI база, пътуване с Кондор от Германия за 869 евро/човек

Viva Wyndham Dominicus Beach***+ 7 нощувки на AI база, пътуване с Кондор от Германия за 879 евро/човек

Casa Marina Beach Hotel*** - 7 нощувки на AI база, пътуване с Кондор от Германия за 799 евро/човек

Viva Wyndham V Heavens***** -  7 нощувки на AI база, пътуване с Кондор от Германия за 959 евро/човек

VIK Hotel Arena Blanca**** -  7 нощувки на AI база, пътуване с Кондор от Германия за 795 евро/човек

Luxury Bahia Principe Fantasia*****  - 7 нощувки на AI база, пътуване с Кондор от Германия за 1069 евро/човек

Въпросът ми е ако някой има впечатления за някой от тези хотели, да помоля да сподели.
Аз засега от по-бюджетните предложения(под 1000 евро) си харесах само VIK Hotel Arena Blanca****

Има доста клипове за него в youtube и като цяло ми изглежда много прилично.

Ще се радвам да чуя мнения.
Привет!
Тези хотели са пръснати из цяла Доминикана- Пуерто Плата, Самана, Сосуа, Баяибе и Пунта Кана. 
Категорично най-добрият избор от посочените, са двата хотела Luxury Bahia Principe Ambar Green и Luxury Bahia Principe Fantasia. Арена Бланка е няколко нива под тези двата. Ако не  можете да си позволите тези двата, компромисен вариант е Арена Бланка и Viva Wyndham Dominicus Palace, който е в Баяибе.
Ако имаш нужда от още инфо-тук съм!

# 151
  • Мнения: 22
Здравей Ива,

Добро утро най-вероятно. Благодаря за мнението. Тепърва започвам да се ровя за тази почивка, тъй като има още доста време. Засега само пътуването ми е горе-долу ясно. Имам възможност да взема двупосочен за двама по релацията CGN-PUJ за 471,30 евро за двамата. До Кьолн ще намеря с какво да отидем. И вече ще погледна за препоръчаните от теб варианти за хотели. Иска ми се да е в Пунта Кана, не знам защо Simple Smile

# 152
  • Мнения: 184
Не намерих отзиви за Bahia de Las Aguilas, някой ходил ли е?
Имаме пълни само 8 дни, а искам да отидем там + лас теренас + пунта кана, а са в тотално противоположни посоки. Sad
Пътят с кола, който гугл мапс дава, горе-долу точен ли е или заради пътищата може да се окаже доста по-дълъг?  newsm78

# 153
  • Мнения: 105
Не намерих отзиви за Bahia de Las Aguilas, някой ходил ли е?
Имаме пълни само 8 дни, а искам да отидем там + лас теренас + пунта кана, а са в тотално противоположни посоки. Sad
Пътят с кола, който гугл мапс дава, горе-долу точен ли е или заради пътищата може да се окаже доста по-дълъг?  newsm78
Аз!!!  Simple Smile
Това е на края на света. Коя ти е отправната точка? От Пунта Кана  за почти 6 часа стигнахме. Ти час и половина само прекосяваш столицата. Там ти трябват три нощувки, защото има много интересни неща. Ако сте за 8 дни, по-добре го оставете за друг път. Това си е отделен маршрут. Аз съм го замислила като програма също за зимата, защото е извънземно просто  Simple Smile

# 154
  • Мнения: 184
Аз!!!  Simple Smile
Това е на края на света. Коя ти е отправната точка? От Пунта Кана  за почти 6 часа стигнахме. Ти час и половина само прекосяваш столицата. Там ти трябват три нощувки, защото има много интересни неща. Ако сте за 8 дни, по-добре го оставете за друг път. Това си е отделен маршрут. Аз съм го замислила като програма също за зимата, защото е извънземно просто  Simple Smile

Кацаме в Санто Доминго и сме там 3 дни (извън 8те, ще ходим на ссватба) и от там мислех 2 дни лас теренас, 3 Las Aguilas и 3 Пунта Кана...честно казано, луксозните ризорти не ме блазнят толкова и бих съкратила Пунта кана ако трябва...

Можеш ли да препоръчаш какво може да се прави там?
Защото ми раказаха, че е национален парк, може да се спи в Барахона или Педерналес, но нямало нищо - само божествен плаж. Mr. Green

# 155
  • Мнения: 184
Не мога да редактивам вече, а имам и друг въпрос - можете ли да препоръчате хотел в Пунта Кана или Bayahibe, който да не е толкова гигантски компекс, където ти отнема 30 мин да стигнеш от стаята до плажа?  Mr. Green Или всички са така?

# 156
  • Мнения: 105
Не мога да редактивам вече, а имам и друг въпрос - можете ли да препоръчате хотел в Пунта Кана или Bayahibe, който да не е толкова гигантски компекс, където ти отнема 30 мин да стигнеш от стаята до плажа?  Mr. Green Или всички са така?

Почти всички са толкова големи. В някои има влакчета. Организацията е такава, че това не тежи. И не е 30 мин. Предвидено е да на чакаш или да не ходиш повече от 5 мин.
Има някои по-малки. Погледни Sunscape Dominican beach. Mалък и бюджетен. Около плажа са разположени блокчетата. Реновираха го тази година.

# 157
  • Мнения: 121
Здравейте на всички!! Много се радвам, че има тема за Доминикана, защото ни предстпи пътуване до там следващият месец. Проблемът е, че съм бременна и много се притеснявам от вируса Зика, защото знам, че може да увреди плода. Ще съм много благодарна ако получа някакъв съвет как мога да се подготвя и какво да си купя, за да се предпазя от комарите?

# 158
  • Down south
  • Мнения: 7 678
Не знам как е в Доминиканската република към днешна дата, но в САЩ паниката позатихна.
Да си призная, имайки предвид какво чудо беше миналата година, ми е трудно да си представя, че бременна жена би искала да ходи там, при положение, че нещата все още не са съвсем ясни.
Руска рулетка Sad

# 159
  • Мнения: 121
Знам, че не е подходящо, просто когато платихме екскурзията още не бях бременна, а сега две седмици по- рано няма какво да направим или трябва да изгорим с парите, които не са малко.Просто ми се искаше да разбера от някой , когото се е върнал скоро от там или е наясно какво е положението някакъв съвет и как да се подготвя. Какви са ефективните средства за защита срещу ухапвания? И дали в момента е толкова силна заразата? Чувала съм, че в комплексите пръскат срещу комарите, но все пак в мойто положение нямам право на непредпазливост.

# 160
  • Мнения: X
Ива е писала за Зика,прочети тук назад или най-добре в старата тема,по мои спомени тя казваше,че положението не е чак толкова страшно и е достатъчно да носиш/пръскаш репеленти.

# 161
  • Мнения: 943
Вируса отмина.знам го от корабите там.работих на тях.

Последна редакция: нд, 25 юни 2017, 14:40 от Krisimor

# 162
  • Down south
  • Мнения: 7 678
Знам, че не е подходящо, просто когато платихме екскурзията още не бях бременна, а сега две седмици по- рано няма какво да направим или трябва да изгорим с парите, които не са малко.Просто ми се искаше да разбера от някой , когото се е върнал скоро от там или е наясно какво е положението някакъв съвет и как да се подготвя.
Принципно в хотелските комплекси системно пръскат за кимари. Носи си една-две опаковки противокомарен спрей и се пръскай преди да излезеш вечер от стаята. Може би нещо включващо се в контакта за стаята. Те са на американската система, така че може би, как се казваше тази джаджа, която "обръща" тока - конвектор?
 През деня е ОК.
Приятно изкарване и не се паникьосвай, ако те ухапе комар. Сега погледнах какво съветват тукашните (американски) туристически агенции и пр. сайтовете. Казват, че нещата са утихнали.

# 163
  • Мнения: 496
Аз бях м.януари, не разрах изобщо да имаше комари. Вземай предпазни мерки, за да си спокойна. Вземете си и устройство против комари за стаята и от тук си купи преходник за техните контакти / има ги в Бриколаж, Практикер и вярвам и на други места/. Аз забравих да си взема такъв преходник и си купих от там-5$ в магазина на резорта бяха.



# 164
  • Мнения: 121
Благодаря ви много!! Така се поуспокоих, дано наистина да е затихнала заразата, но при всички положения ще взема мерки, предвид състоянието, в което съм!!

Общи условия

Активация на акаунт